Dá se pracovat hned po šestinedělí?

janicka006
4. led 2010

Hezký večer,

mohla bych znát váš názor na to,zda se dá pracovat již hned po šestinedělí.....
Když je člověk třeba "kancelářská myška" a mohl by pracovat s notebokem doma.
Nebo je nová situace po příchodu dalšího člena do rodiny tak jiná,nová a náročná....že ten kdo to vyzkoušel,to vzdal......

Díky za názory 😉 😉

berynka
4. led 2010

Janicka, to víš, že se pracovat dá, ale záleží, jaké budeš mít mimino 😉. Já měla práci ještě do začátku minulého roku, znamenalo to zasekané večery u PC, ale zase jsem něco vydělala a bylo to změna po celodenních činnostech kolem mimča 🙂 .
Bylo ale dobrý, že jsem si tu práci mohla fakt individuálně upravovat. A když jsem tak úplně nestíhala, nic nedělo, takže to nebyl žádný stres.

marrei
4. led 2010

Jani, já si to teda nedokážu představit 😅 Tak ty první 3 měsíce jsem se s malou spíš zžívala, zvykala jsem si na novej režim, kdy se už nemůžeš řídit podle sebe, ale podle prcka. Jíš, koupeš se, uklízíš apod. jenom když prcek dovolí.
Od těch 3 měsíců už zas malá vyžaduje hodně pozornosti. I když spí ještě 2x přes den hodinu, jsem ráda, že stihnu uklidit. A to mi ještě odpadlo vaření, protože vaří manžel 😉
Zas na druhou stranu, pokud ti ji přes den někdo může pravidelně aspoň na chvilku pohlídat, zvládnout by se to snad dalo....
Taky hodně záleží na povaze mimča, některý si vydrží hrát dlouho samy, ta moje ale vyžaduje hraní se mnou, nebo aspoň musím být poblíž 😒
Já jsem si plánovala udělat kurz angličtiny, ale to teď teda určitě nehrozí 😀
Tak držím pěsti, pokud se do toho dáš, ať to zvládneš 😉

rimmel
4. led 2010

ja som len zvedava kde si popri casu ktory budes travit s babatkom, manzelom a casu ktory tiez potrebujes pre seba aby si nabrala sily, najdes cas na pracu no drzim palce ale neocakavaj od toho vela a mozes za to neskor platit neocakavane dane 😔

rimmel
4. led 2010

ps. ak manzela nemas, ci priatela tak to bude o to jednoduchsie 😀

janneke
4. led 2010

Opravdu záleží na tom, jaké budeš mít děťátko. Jesli například většinu dne prospí nebo probrečí.
Přiznám se, já jsem těch prvních 6 neděl nestíhala ani vařit. Možná jsem ale neschopná matka. 😝
A přesto si myslím, že pracovat tak brzy po porodu se dá. Pokud to budeš zvládat, proč ne.
Já bych do toho ovšem nešla.

Dnes jsem nastoupila po půl roce zpátky do práce, sic jen na částečný úvazek .. a je to takové dvojaké. Na jednu stranu jsem ráda, že jsem zas viděla kolegy, docela jsem se odreagovala, vydělám slušné peníze, ALE taky jsem celý den měla příšerný pocit, že mi moje malá STRAŠNĚ moc chybí. Že jsem jí nechala ve štychu. Je ještě tak maličká.

Určitě to předem zvaž, všechna pro a proti. Uvidíš.

momin
4. led 2010

Zdravim jani,ja si teda myslim ze to opravdu zalezi na tom jake budes mit miminko...
Nejde to takhle dopredu rict... Nekdo ma spave miminko.. Nekdo uplakanka (jako my) Takze si taky neumim predstavit pracovat... 😅

Mozna jedine kdybys to mela jako berynka,ze kdyby si nic neudelala tak by se nic nestalo... Ale ani tak bych do toho asi nesla. Ja sem byla rada kdyz sem mohla spat taky kdyz maly usnul.. 😉

rimmel
4. led 2010

janneke a ak sa mozem spytat a to si musela ist do prace takto skoro? 😕 asi nemas partnera ze? jas i to teda neviem predstavit 😔

jasmia
4. led 2010

Souhlasím, že záleží na děťátku, ale já bych nemohla a to už mám třetí, takže bych to měla mít už nacvičené, ale malé jsou tři měsíce a pořád se s ní ještě zžívám a lecčím mě překvapí.

spetra
4. led 2010

no dost záleží na dítěti, Tomášek brečel v prvních 3 měsících 10 hodin denně a v noci to taky nebylo bez pláče... ☹

janicka006
autor
4. led 2010

Díky za názory....zvažuju to..i z toho důvodu,že jsem z regionu,kde je nejvyšší nezaměstnanost v ČR..takže si říkám,že bych si takhle své místo "ohlídala"...ale na druhou stranu je to situace,kterou opravdu neznám...a nerada bych se upsala k něčemu,co by mi potom dělalo trable...
Jinak manžela mám,dokonce pracuje na dvanáctky..takže je dva dny v práci a dva dny doma,pak mám cca 8 minut od svého bydliště rodiče....mamka už je doma,taťka půjde v květnu....
A přiznám se,že hlavním stimulem,proč o tom přemýšlím,je sen o baráčku.....bydlíme v bytě 2+1,kde pak naše miminko nebude mít dostatek soukromí a taky na druhou stranu myslím i na sebe a manžela - nechci nás odsoudit k denodennímu rozkládání gauče v obýváku.....
Takže ještě jednou moooc díky za názory.Je to docela zásadní věc,tak jsem za každý moc ráda a to ať už je negatovní nebo pozitivní!!!!

rimmel
4. led 2010

janicka ono za vyskusanie nic nedas 😉

janicka006
autor
4. led 2010

jasmia - já si právě myslím,že u toho jednoho to ještě docela jde.....ale mít třetí jako ty,tak bych o tom nepřemýšlela ani na chvilku...to už je opravdu moc "krků" které tě potřebují..a než se u tebe vystřídá každý..aby se pomazlil,pověděl ti co potřebuje,pozlobil tě...tak to na práci opravdu člověk nemůže mít ani pomyšlení....

sayast
4. led 2010

jak uz tu je psano,nejvic zalezi na miminku. my teda ze zacatku nemeli zadneho uplakanka,ale i tak jsem byla rada, ze muzu mit chvili pro sebe nebo uklidit,uvarit. praci bych treba nejakou na hodinku stihla,ale to uz by zas byla na ukor casu sama pro sebe 😒 . ted treba cim je starsi,tim vic pozornosti vyzaduje,usina dlouho,vstava s nama,pres den moc nespi, ted uz bych s ni nezvladla nic. je pravda ze nemam hlidani,jsem na vse sama.

jasmia
4. led 2010

Janicka sice mám tři děti, ale až odpoledne, já je ráno rozvezu do školy do školky a pak jsem až do čtyř sama, takže bych to stíhala, ale Justýnka je dost plačtivá, proto nestíhám nic.

samik2008
4. led 2010

janicka na jednu stranu tě chápu s tím bydlením,ale na druhou stranu bych se nepřipravila o chvilky s mimčem doma,to už se ti nikdy nevrátí.

rimmel
4. led 2010

a tiez netreba zabudat na manzelsky vztah...muz je doma kazdy vikend a cely den mi chyba a to sme spolu nonstop! Az vecer ked sme opat sami dvaja sa mozeme poriadne porozpravat a byt spolu...takze pozor aj nato.. 😉

janneke
4. led 2010

Rimmel, partnera mám, ale taky hypotéku na dům... ne že bychom nevystačili s jedním platem, určitě by to nějak šlo. Jenže .. ono to není tak jednoduché.
Bohužel mateřská mi už dávno skončila (16-ti týdenní) a měla jsem dvě možnosti: dát výpověď a být doma s malou anebo nastoupit zpátky do práce.
Nechtěla jsem se vzdát práce, kde mám prima plat, skvělé kolegy a perfektního šéfa, se kterým se dá rozumně mluvit. To vše 5 minut od bydliště. Takový job bych už podruhé nenašla.
O malou se staráme s manžem společně, on pracuje nyní také na částečný úvazek a 2 dny v týdnu půjde malá do jeslí.
Hrozně jsem se tím trápila, ale když to mně nebo maličké nebude vyhovovat, tu výpověď můžu dát vždycky.

k.ate
4. led 2010

u nás je to trošku jinak, ale časově bych řekla podobný... my s manželem oba studujeme, čas nám to sice zabírá, ale zvládat se to dá... já se jeden den vrátila z porodnice a druhej den už jsem musela do školy a zvládli jsme to... Jasně, je mi občas líto, že od malýho musím pryč, ale zase si říkám, že příští rok dostudujem, manža půjde do práce a malej už s ním nikdy nebude moct být tak často, jako teď 🙂

Pokud píšeš, že bys mohla pracovat s notebookem doma, tak bych v tom já osobně problém neviděla, ale je to i o tom, že náš malej je hodný mimčo a dokáže se zabavit docela i sám, i když to není tak často potřeba (jen ke konci semestru a teĎ ve zkouškovým to je docela záhul a je fakt, že učení jde občas stranou, protože mi je vůči malýmu blbý,aby byl sám a je mi ho líto, ale práci z domu po večerech na notebooku si docela představit 🙂 )

veruska007
5. led 2010

Ahojte,
ja mam doma 9 mesicniho prcka, pracuju na castecny uvazek a delam doktorat.
Jak rikate, zalezi na mimcu. Honzik je hodny, dokaze si hrat i sam, i kdyz kazde kojeni mu trva 1,5h.
Zacala jsem pracovat jeste v sestinedeli, ale byla to prace z domu, psala jsem odborne clanky a napsala jsem odbornou knizku. Po pravde receno, prvni pulrok se mi s malym pracovalo ze vseho nejlip. Jeste v sestinedeli jsem udelala vsechny zkousky i na prisiti dva semestry.
Na castecny uvazek chodim ucit, nastesti az odpoledne, takze se s manzelem vystridame u kocarku. Do skoly si nekdy beru maleho s sebou, nekdy hlida manzel.
Ted pisu disertacku a malej zacal chodit, tak se mi batoli kolem pocitace a sem tam mi vypne pocitac nebo zmacka knizku ci poznamky, ale jde da se to zvladnout. Clovek se nauci hoodne rychle studovat a pracovat a vyuzit kazdou chvilku 😉.

ava
5. led 2010

z moji zkusenosti - maly prvni 4 mesice trpel na koliky a rval - sice jen ve dne, ale treba 5 hodin v kuse. Od 4.mesice mu rostou zuby a ve dne je sice bajecny, ale v noci vstavam tak 10x.
Protoze mam taky super praci, myslela jsem si, ze bych castecne z domova pracovala - to jsem zavrhla hned po porodu, bylo mi mizerne a prvni mesic jsem si nebyla schopna ani uvarit obed. No a pak ty koliky a zuby - porad se neco deje plus to, ze clovek nemuze opustit detatko - to jsem si pred porodem nedovedla predstavit, ale ta vazba je neskutecne silna.
Kazdy den jsem vdecna za nas socialni system, ktery umoznuje se o deti starat a vratit se do prace az po 2,3, nebo 4 letech. Urcite se to brzy zmeni. Ja se o maleho nechci nechat osidit - v praci budu cely zivot, ale tyto drahocenne chvilky se uz nikdy nevrati...co do nej vlozim ted, to se zuroci...

beruska2x
5. led 2010

ja si teda myslim ze je to hlavne hloupost, prcek dlouho malinkej nebude a ty chvile ti nikdo nevrati, pak budes litovat ze jsi neco zameskala.. kvuli cemu???
me by to bilo lito, ze se venuju necemu jinymu nez jemu...
taky jsem ted delala do prace neco, lae 2 vecery a kdyz malej spal - proste jednorazivka, to chapu ale stabilne bych to nechtela, chi se taky venovat sobe a manzovi, doma uz dlouho nebudu a do prace budu pak chodit leeeta 🙄

shaula
5. led 2010

Beruska2x - jo jo, přesně tak 🙂

sayast
5. led 2010

take souhlasim s beruska2x

evinkaa
5. led 2010

Máme šílenou hypotéku a do toho spravujeme starý dům, který jsme si za ni pořídili.... Ale - do práce bych se nevrátila tak brzy ani za nic. Plně souhlasím s beruska2x. Měla jsem dokonce už 2x nabídku, vrátit se na svoje místo, kde jsem pracovala, ale nepřijala jsem. Jediné, na co jsem kývla bylo, že mi šéf, aby mi pomohl zlepšit finanční situaci, nabídl práci, kterou budu moct dělat doma a jen asi 1x za měsíc se stavím v práci na jedno dopoledne a podám "hlášení", co jsem udělala a co ne. 😉 Peníze za to budou hooodně malinký, bude to obnášet jen asi 25 hodin práce měsíčně, ale malá nemá pokojíček a chceme ho letos zafinancovat. Místo podlahy tam má zatím hlínu. 😒 Co se dá ale dělat. Ne každý bohužel dosáhne svým platem na tak vysokou půjčku, aby si pořídil pozemek a na něm postavil baráček snů. Nám se nepoštěstilo, ale i tak bych malou nenechala na hlídání hned po šestinedělí. Čas strávený s ní je ten nejkrásnější a podle mě nejlépe využitý, jak jen může být.... 🙂

anicka164
5. led 2010

Myslela jsem, že nebude problém chodit do školy, ale nakonec jsem tam stejně skoro celý semestr nebyla. Problém nebyl ani tak v hlídání jako v tom, že jsem prostě chtěla být s Mikulášem. Mám pocit, že to za to stojí... I když teď ve zkouškovým nic nestíhám, zapoměla jsem, jak se učit, no hrůza...
Ale práce třeba půjde, zvlášť z domova, každý dítě je jiný, uvidíš sama.
No, tak já zas pádím se učit, zítra mám zkoušku, asi mě vyhodí☹

tymothy
5. led 2010

Janičko, být tebou bych si dala pozor, aby se ti to vůbec vyplatilo. Přivydělat si můžeš až na rodičovské - když začneš už na mateřské, ztrácíš na ni nárok. A vzhledem k tomu, že mateřská bývá vyšší než následná rodičovská, většině mamin se to vůbec nevyplatí - v lepším případě se dostanou na výši mateřské.

meleri
5. led 2010

já s tím zkušenosti nemám, ale moje mamka dodělávala při dítěti školu a pak šla hned do práce...jenže to jí pomáhala její maminka a taky můj taťka..ale začla až po šestinedělí..
určitě to jde, záleží na člověku. moje mamka je plná energie a bez práce by se zbláznila.

naopak moje tchýně, ta šla do práce po návratu z porodnice. ale ona si zaplatila chůvu. nikdy mi neříkala jestli toho litovala, ale neměla na výběr. ona je taková že by se týden bez své práce zbláznila...

záleží na tom kolik budeš mít energie, někdo je po porodu v pohodě, taky jaký bude konec tvého těhotenství..někdo těhotenství proběhá na horách, někdo je rád že žije....myslím že jak ti bude ke konci těhotenství dobře můžeš o práci uvažovat..

lenkabu
5. led 2010

Jdi do toho, s manželem kt. je tolikd oma a rodiče kousek to zvládneš v pohodě. Já měla neklidné mimino a stejně by se u ní pracovat dalo,u spáče tím spíš. A budeš moc ráda za nějakou práci ve stereotypu kolem miminka a domácnosti. A kdyžtak prostě počká uklízení no.

lenkabu
5. led 2010

Jen pozor na to co psala tymothy,nevím přesně jak to tam je ale na MD je ještě omezení výdělku myslím 😉

Jinak já začala pracovat (mimo svůj obor) když bylo malé 10 měs a jsem za to hrozně ráda,doma mi to lezlo na mozek. Od tý doby co pracuju si 100x víc užívám mateřskou i dceru 😉

editah222
5. led 2010

Já jsem začala (nepravidelně) chodit do práce ještě během šeštinedělí, ale jen díky tomu, že mi k tomu zaměstnavatel přichystal podmínky. Před mateřskou jsem pracovala v kanceláři - dělala jsem mzdy, účetnictví a zpracovávala různé evidence.
Teď to dělám tak, že jdu na procházku do práce, malou nechám spinkat v kočárku a 2-3 hodiny pracuju, protože je tam pořád něco na práci.
Na začátku měsíce zpracovávám doma mzdy, dělám to v noci kdy Edinka spinká.

No a když jde na procházku s kočárkem tchýně nebo někdo s rodiny tak já místo vaření, uklízení, praní nebo spaní mažu do práce.
Zaměstnavatel je rád, že vypomůžu a já jsem ráda, že si něco vydělám.

Myslím si,že Editce je jedno jestli spinká při procházení nebo při "stání" kočárku a já mám výborný pocit z toho, že jsem v práci co platná 🙂 Jenom nevím jak to budu dělat až už nebude spávat 4 hodiny 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru