Dárek k porodu od tatínka. Dostaly jste?

kacenka1111
5. únor 2012

Ahoj maminky, zajímalo by mě, zda a případně jaký dárek "za miminko" jste dostaly od tatínka. Některé dostávají šperky, jiné květiny...Některé žádný, neb se u nich tato tradice nedrží. Moje kamarádka patří do skupiny "dárkuchtivých", já jsem toho názoru, že samotné miminko je dárek🙂 Jak jste na tom Vy?

taptap82
1. pro 2016

@minaminoshana Úplně souhlasím. To, že tatínek uklidí, je doma, pomáhá, je na nás hodný - to není dárek. Kdyby takový nebyl, tak bych s ním nebyla. Já jsem taky na něj hodná.
A jak tu někdo psal, že porod je přirozená věc, tak proč by se za to mělo něco dávat...no narozeniny je taky přirozené, že máme každý rok a přesto si dáváme dárky.

Manžel teda o tom taky nevěděl, ale už jsem mu to řekla - žádné naznačování 😀 Ale jak ho znám, tak na to do té doby zapomene 😀

puutalo
1. pro 2016

Mě teda vůbec nenapadlo, že bych měla od manžela očekávat nějaký dar za porod. Jestli bude se mnou, bude pro něho velkým utrpením to celé jen vidět, tak bych vlastně měla i já jemu za to překonání se něco dát. Budu ráda, když to maličké dostane nějaký památeční dáreček od babiček a dědečků.

jitkanad
28. únor 2017

Přívěsek na řetízků po mamince

aleenka1234
28. únor 2017

@barinkas neříkejte, že by vás dáreček nepotěšil 😀 mě zase přijde divné, že vám manžel nic nedal. Taky si koupím co potřebuji. Nicméně, k darované věci mám vždy citové pouto a není to o nějakém mega drahém dárku 😉

verusky
28. únor 2017

@puutalo no... je to mimo diskuzi, pardon, ale utrpeni pro manzela... porod je narocny pro zenu. a pro muze pry, ze nemuze zene pomoci. ale utrpeni, bud jsi to psala s nadsazkou... nebo je to jeste pro Tebe nepoznana vec... nikdy bych nenapsala, ze porod byl pro muze utrpeni. je to zazitek. ale narocne to bylo rozhodne pro me a ja o darkach pri prvnim porodu nevedela, takze jsem dostala jen kyticku, ale u druheho jsem si taky rekla... o zlate nausnice. treti porod byl s jinym muzem, to byl prakticky darek a ctvrty porod jeho deprese, ktera vedla k nasemu odchodu od nej 🙂 takze u nas nic moc (krom tech nausnic .-)), ale samozrejme nejdulezitejsi jsou krasne a zdrave deti. hodne stesti pri porodu, treba to opravdu pro Tebe bude pohoda a pro manzela tezke. je to mozne 🙂

puutalo
28. únor 2017

@verusky Teprve me porod ceka. Ale znam sveho manzela a opravdu cekam, ze to pro neho utrpeni bude. Kdyz uvidi, jak jeho nejblizsi proziva bolest... Nezvlada, kdyz mu nekdo jiny popisuje svuj uraz. Predstavuje si tu jeho bolest na sobe a je skoro na omdleni.

verusky
28. únor 2017

@puutalo tak to jo. mozna se zrovna stane, ze porod nestihne a treba to tak bude dobre. anebo Te prekvapi a bude to pro nej uzasny zazitek 🙂

puutalo
28. únor 2017

@verusky On tam prave byt chce. Nechce me tam nechat jit samotnou. Ale asi by ho nenapadlo mi davat darek. Mozna to bere tak, ze darek mi dal v podobe miminka a taky toho, ze tam se mnou jde.

kituska20
28. únor 2017

Kolečkové brusle jsem dostala 🙂) u druhého budu chtít náhrdelník s jmény a datumy narození dětí🙂 přijde mi to takové hezké.
Těhotenství a porod si maminka vlastně odkroutí sama .) ale pokud by ho to nenapadalo samotného nic po něm nechci.

normalnimatka
28. únor 2017

nic - a teda upřímně nikdy sem neslyšela, že by se něco takovýho drželo🙂

alicie_k
28. únor 2017

Budem letos stavět tak dostanu asi paletu cihel nebo překlady 😀
Ne vážně, manžel asi ani netuší že se "něco" dává za porod, takže se nechám překvapit 🙂

myshoun
28. únor 2017

Ale jo, dřív dostávaly ženský na šaty 🙂 když jsem čekala syna, tak se mamka ptala co dostanu a pri každé příležitosti pritelovi opakovala, ze se to tak dela 😃 Osobně jsem tak trochu očekávala prstýnek a zadost o ruku, dostala jsem telefon 🤦‍♀️😂

ditta01
28. únor 2017

Já nic nedostala až když se mě vlastně rodina ptala co jsem dostala za porod. Tak jsem řekla jednoduše nic. A všichni se strašně divili jak to že nic a tlačili na pritele. Ten z toho byl chudák vyjeveny protože vůbec netušil že se neco takoveho dělá. A potom přišel a koupil mi náramek 😀

pajuska252
28. únor 2017

Dostala jsem řetízek s přívěškem, los a kytku 🙂

rybamrazena
28. únor 2017

Nejste tak trošku přehnaně skromné? Vůbec to není na místě 😂

luckylee
28. únor 2017

😁 Ja taky chlapovi rikala ze se pry neco dava a on porad rikal,ze mi udelal dite tak co vic bych chtela....no byl u porodu a ac byl porod krasny zazitek,hned pri odcjodu ze salu mi rikal,ze mi asi aspon tu kytku prece jen koupi.😁 A taky ze jo a k tomu jeste stribrny naramek.🙂

verusky
28. únor 2017

taky myslim, ze darek by mel byt!! a rekněte si o nej. to je obecne znamo o muzich, ze co chceme, o to si jim musime rict. to poznate s detma pozdeji take... tak rovnou zacnete necim peknym pro sebe za miminko 🙂

lopudanka
1. bře 2017

Me stal pobyt v porodnici 10.000, tak jsem rekla ze mi to staci🙂

aleenka1234
1. bře 2017

@puutalo no, tak prave proto by mel donést alespoň čokoládu. Chlap, který nic nedonese je podle mě buran.

franerka
1. bře 2017

Nic a nějak tento zvyk nechápu.

puutalo
1. bře 2017

@aleenka1234 To mate ale hodne smutne mineni o chlapech.

aleenka1234
1. bře 2017

@puutalo ani neee, v mém životě jsou a byli všichni muži gentlemani. Chlap si ma ženu hyckat, tak jak my si hyckame muže. Je to slušnost.

makak21
1. bře 2017

U prvního nic, ani jsem netušila, ze se něco dává. U druhého jde si řekla, tak mi bylo řečeno, at si něco vyberu 😀 asi v 8m dcery jsem objevila náušnice a objednala si je 🙂 muž mi kupuje jen orchidej na výročí, jinak vždy mi da peníze, at si koupim co chci, nez aby mi dal blbost. Respektuji to a neřeším. Vic me potesi, když mi kdykoliv během roku přiveze lahev vina nebo čokoládu jen tak, nez ty strojené povinnosti 🙂

g_m
1. bře 2017

Můžu se zeptat, proč by žena měla něco dostat? Asi tu bude převažovat názor, že je to za tu bolest apod. ale já teda netěhotněla s tím, aby mi manžel pak kupoval dárky 😀

puutalo
1. bře 2017

@aleenka1234 Muj chlap si me hycka svymi ciny. Nemusi nosit darky, nemusi mi septat sladka sluvka. Pro me je cin vic. Kdyz mi uvari, protoze je mi zle, nebo kdyz za mnou prijede 40 km z mista, kde ted sezonne pracuje, i presto, ze rano musi do prace o vic nez hodinu driv vstat.

aleenka1234
1. bře 2017

@g_m tak samozřejmě tady nikdo snad neotehotni s tim, aby dostal čokoládu 🙂 je to slušnost. Je to za tu bolest, za to, že mu porodite krásné a zdravé mimi, za to, že jste mimi 9 měsíců opatrovala v bříšku a nesčetně jiných věcí. Nemusím dostat bmw ( ikdyž alespoň x3 by mě potěšila) ale alespoň tu čokoládu, když už nic.

aleenka1234
1. bře 2017

@puutalo tak tohle je snad normální. Je to vaše věc. Nicméně, v životě jsem nikdy nepotkala nikoho, kdo je nerad potěšen dárečkem. To, že vám manžel nic nedává, je spíš smutné.

g_m
1. bře 2017

@aleenka1234 Mě teda víc než to, že jsem 9 měsíců nosila v bříšku mimi a pak ho v bolestech porodila, otravuje uklízení domácnosti, vaření apod. a taky za tu někdy i bolest u toho nic nevyžaduju 😀
A pro mě je teda víc, že mi řekne, že mě miluje a že se o nás bál a jak jsem pak viděla ty malé slzy štěstí u něj v očích po porodu, které se chlapsky snažil udržet. To je mnohem víc, než nějaký materiální nesmysl, kterým by mi namazal med kolem pusy...

aleenka1234
1. bře 2017

@puutalo jsem s manželem 15 let, mame 3 deti, takže me nemusí "oblbovat " darkama, ale je to moc pěkné. Na druhou stranu, i já ho ráda překvapim dárečkem. A nemusí to být drahý dárek. Třeba teď jsem mu objednala 2 krabičky černého čaje s bergamotem. Vím, že je miluje a pije ho jen on ;)

ai30
1. bře 2017

@g_m Myslim, ze je to jeste z dob, kdy bylo pro muze otackou cti mit potomky, ale na jejich vychove se nijak extra nepodilel. Tak jako podekovani zene.

@aleenka1234 Nazor na to mame opravdu odlisny, ale cokoska za porod fakt nema se slusnosti nic spolecneho. Bylo to zvykem, nekdo to jeste cti, nekdo ne.
Myslim, ze sperk potesi vzdycky, jako letita vzpominka na narozeni ditete, ale jak tady nektera psala, ze ji manzel prevedl penize na ucet, tak to mi prijde uplne absurdni. To by me naopak asi normalne urazilo...

margarithka
1. bře 2017

@g_m Ja ted premyslim, jestli jsem mu mela dat neco za oplodneni😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru