Dianatal gel a masáž hráze, pomohlo vám z toho něco?

wanesa03
19. únor 2013

Ahoj holky, jsem ve 37.tt prvorodička a můj strach z porodu je jak bych to popsala ??..... 😒 no prostě se bojím a ani nevim čeho víc jestli bolestí, tlačení nebo nástřihu ta představa mě fakt děsíí 😢
A tak jsem si řekla, že se budu snažit si to co nejvíc ulehčit i kdyby to stálo bůh ví kolik.. narazila jsem na porodní gel DIANATAL a když jsem po 1. viděla video byla jsem uchvácená i když řekněme si holky co nás všechno neuchvátí ??, hahahah 😉 No nic ale pak ta cena?? no šílená na netu v lékárnách kolem 2500 a to jako není malá částka
ale co řekla jsem si zkusím něco počíst a když narazím na ohlasy maminek které s gelem rodily a budou to chválit jdu do toho... na konec jsem gel sehnala za slušné penízky 1000 kč po jedné mamině, které gel nestihli aplikovat... takže se dá sehnat i jinak ...a ted už jen čekat na výsledek
gel mám doma od 30.tt a přidala jsem i pravidelnou masáž hráze olejem od SALLOS a řeknu vám ted ten strach je trochu menší i když to pořád ještě není ono a tak vás prosím o vaše názory a o ohlasy na dianatal gel nebo masáž hráze pomohlo vám něco z toho ????
PS: Až bude po všem i já sem ráda přidám svou zkušenost, třeba pomůže další vylekané mamině 😵

suzanna123
19. únor 2013

Ahoj, s gelem ani masáží hráze zkušenost nemám, ale jedla jsem lněné semínko a pila maliník. Samozřejmě nemůžu vědět, jak by to probíhalo bez toho, ale když došlo na tlačení, tak to bylo úplně v pohodě. Malá vyjela asi na 4. zatlačení. Takže doporučuju.

wanesa03
autor
19. únor 2013

Nejhorší je že si prostě nedokážu představit jaké to bude až to přijde.. to je asi to co mě nejvíc děsí..

qitecek
19. únor 2013

Za mě masáž hráze + epino. U nás v porodnici nabízeli Dianatal zadarmo, jako pro testovací králíky, ale uvažovala jsem nad ním, nakonec nebyl vůbec potřeba 🙂 ale ty peníze jen za něj bych nedala, to už stokrát radši to epino 🙂 Moje zkušenosti jsou perfektní. Hodně štěstí!

suzanna123
19. únor 2013

@wanesa03 Já se toho nebála a říkala si, že to nemůže být tak hrozné - a bylo 😒 Ale hlavně asi proto, že jsem byla celou dobu na monitoru a nemohla se hýbat. Když mě těsně před samotným tlačením odpojili a pustili do sprchy, tak to byla obrovská úleva. Kdybych mohla, tak tam určitě strávím celý porod 🙂 A pár dní po porodu jsem si zase začala říkat, že to nemohlo být tak hrozné.. Já bych to dopředu neřešila, akorát se budeš stresovat. Radši si říkej, že budeš patřit mezi těch pár šťastných, co dítě vyplivnou ani neví jak

lrg
19. únor 2013

@wanesa03 To máš ještě dobrý, já jediné, čeho se bojím je, že při porodu zemřu a neužiju si nic z toho, na co se těším. A proti tomu žádná masáž nebo čaj není 😀

speedygon
19. únor 2013

@wanesa03 já neměla žádné prostředky na ulehčení porodu...žádné cvičení, masáž hráze, atd...a porod byl dle mého bezbolestný, jen od počátku se mi chtělo tlačit a nesměla jsem....a někomu ani ty rrůzné vylepšováky nepomohou...hlavně klid a žádný strach...ten bolest umocňuje 😉

wanesa03
autor
19. únor 2013

Holkky ani nevíte jak se těším na tu obrovskou úlevu potom všem.. nejhorší je to že si prostě ty bolesti nebo to všechno kolem neumím ani představit to je pro mě ta hrůza nejspíš že prostě nevím do čeho jdu..

lrg
19. únor 2013

@wanesa03 To fakt nejsi sama, já jsem v životě v nemocnici nebyla, mám panickou hrůzu z jehel a nedokážu si představit, jak vytlačím mimino, když mě bolí i zavést tampón 🙂 Jsou to hrozně kecy, ale myslet na to fakt nemá cenu, už není cesty zpátky. A kdyby to byl tak hrůzostrašný zážitek, už by se na světě žádné další děti nerodily 😀 Určitě to zvládnem a ať už to bude jakékoli, víš, že to dřív nebo později skončí a ty za odměnu dostaneš mimíska 🙂

wanesa03
autor
19. únor 2013

@lrg Abych ti řekla pravdu jsme na tom úplně stejně taky jsem v životě s ničim v nemocnici nebyla a když jsem byla malá no dá se říct do puberty, aby mě očkovali museli mě doktoři a sestry držet.. 😀 takže vždy to bylo velké divadlo...Je pravda že od té doby co miminko čekám jsem víc statečná při odběrech jsem ani necekla a vždy pěkně poděkovala za to že to moc nebolelo a to jsem těch krevních testů měla trošku víc moje krevní skupina je totiž 0+ negativní a kvůli protilátkám se dělá víc vyšetření Možná si tím prostě musíme projít každá než pochopíme to kouzlo přírody... 😉

lrg
19. únor 2013

@wanesa03 A jde k porodu i partner? Já se na druhou stranu těším na to, že to bude pro oba obrovský zážitek, jsme oba takoví cíťové, tak věřím, že nás to zase o kus sblíží.

wanesa03
autor
19. únor 2013

@lrg No uvažuju nad tím ale on mě prosí abych ho tam nechtěla, že se nechce dívat na to jak budu trpět a nebude moct něco udělat asi to nese hůř než já 🙂 i když na druhou stranu mě už posílá abych šla rodit, že bych chtěl mít malou doma 😉

lrg
19. únor 2013

@wanesa03 Tak to ho nenuť, ať pak nemá nějaké trauma 🙂 Tak vezmi mamku, nebo kamarádku, já bych se sama bála jako blázen.

suzanna123
19. únor 2013

@wanesa03 Rozhodně s sebou někoho vezmi!Já tam přítele původně nechtěla, ale chtěla jsem dulu. Nakonec tam přítel byl a fakt si nedovedu představit, že bych tam byla sama. I když on z toho byl vyděšený a měl pocit, že je tam navíc a že mi nemůže pomoct. Rozhodně to nebral jako nějaký super zážitek 😖 Takže myslím, že pokud bude nějaké příště, tak mi tu dulu bez řečí zaplatí 🙂
Mimochodem - při porodu jsem nechápala, jak to někdo může dobrovolně podstoupit víckrát a na paní, co se mnou byla na pokoji a měla třetí dítě jsem koukala jako na největší masochistku. Ale dost brzo mi otrnulo 🙂

hojda
19. únor 2013

TAky jsem o něm uvažovala, ale nakonec jsem jedla lněné semínko a malínik a porody jsem měla v pohodě. A neboj až to začne, tak si tělo samo instiktivně poradí, hlavně s bolestí nebojuj, ale spíš se jí popdej, nech se unášet, tím se tělo uvolní, nezatínat zuby, ale mít uvolněná ústa, pokud zatínáš zuby, tak se svaly dole svírají, mě pomohlo, že mi někdo poradil, že si mám představovat, že se dole jako rozvíjím, jako poupě růže při každé kontrokci 😉

wanesa03
autor
20. únor 2013

jj díky za rady 🙂 o tom jsem si dost také četla, že záleží hlavně na psychice, že když se u toho myslí na špatné věci tak to špatné pro mě může pak být.. určitě to je jedna z věcí na kterou budu myslet, holky díky každé rady si opravdu cením 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru