Dlouhodobé následky po CS- spinální a epidurální anestezie. Máte zkušenost?

barunkasem
10. dub 2023

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda tu má někdo zkušenost s dlouhodobými následky po CS?
Bolesti hlavy, vysoký tlak? Zablokovaná páteř, celá záda? Problémy s dechem či podobně?

merope
10. dub 2023

Vysoký tlak po CS? Já ho mám po těhotenství (preeklampsie).

drep
10. dub 2023

Akcentace problémů při degenerativních změnách páteře určitě možná je. Může dojít teoreticky i k novému poškození nervu. Nicméně neexistuje patofyziologický mechanismus, kterým by spinál (etáž L4/5 cca) či epidurál (i kdyby Th12-L1) dokázal udělat hypertenzi či dušnost.

levandule_k
11. dub 2023

@drep Nemůžou ty problémy se zády být třeba i z důvodu, že když proděláš CS, tak tě jizva bolí, protože je to náročná operace. Když pak člověk manipuluje s dítětem a jizva ho bolí, tak má tendenci se různě hrbit, vykřivit, aby se vyhnul bolesti a tím se naučí špatný stereotyp pohybu a už se rozjíždí problémy se zády a na to se nabalují další věci jako bolest hlavy, protože hlava může bolet od krční páteře, ale také z úplně jiných důvodů...

drep
11. dub 2023

@levandule_k jasný, to v tom určitě hraje roli taky, obecně po porodu chodí ženský často s tendinitidama, blokama páteře (neustálá manipulace s “břemenem” který má 3 a více kilo).

barunkasem
autor
13. dub 2023

Zapomněla jsem dodat po epidurálu- tím myslím , že jsem byla ,,mrtvá,, 😂 jak rikam , od pasu dolů 😂🤭

merope
13. dub 2023

@barunkasem Jestli ty potíže máš a pořád, určitě je na místě je ale řešit - já skončila po CS tak, že jak jsem pořád ležela (JIP, potíže s jizvou, další problémy kolem), tak jsem si blokla tak dokonale záda, že jsem se nemohla skoro pohnout. Ale "naštěstí" ještě v nemocnici, takže mi neurolog namíchal nějaký "koktejl" do kapačky a celé se to uvolnilo a pak už dobrý.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru