Druhý plánovaný císař - opět u Apolináře?

magdalenan
6. pro 2015

Hezký večer všem,

v únoru 2014 jsem rodila u Apolináře plánovaným císařem. Mám zdravotní indikaci, která klasický porod absolutně vylučuje hned na počátku těhotenství. Nyní čekám druhé dítko a čeká mě tedy i druhá sekce a co nevidět se budu muset registrovat, tak sonduji už teď 🙂

Byla jsem u Apolináře spokojená, ale přeci jen, každá chceme to nejlepší, tak mě zajímá zkušenost ostatních, samozřejmě pouze s plánovaným SC, přeci jen tam jsou důležité jiné faktory než u klasického porodu, no snad chápete 🙂

Pokusím se shrnout svou zkušenost:

Poradna OK, vždy celkem dlouhé intervaly čekání (cca 60min)
Nástup v 7:00, operace až ve 14:00 (ten den bylo málo anesteziologů)
Manžel celou dobu čekal se mnou v malém pokojíku, na sále mohl být také.
Téměř nulový bonding, malého mi jen ukázali a na chvilku položili na rameno.
Převoz na JIP, mimi nosili cca 3h na přiložení, vždy tak na 10-15min
Druhý den ve 12 převoz na nadstandart (2 lůžka), syna mi hned přivezli také.
Mléko v pohodě třetí den.
Minimální bolesti, čípky po 12hod, jizva již od začátku minimální (nyní max. 10cm)
Hodně sester na šestinedělí je trochu, hmm, protivných, ale nejsem citlivá, tak mi to tolik nevadilo.
Solidní čas pro návštěvy, slušná kantýna, jídlo celkem ucházející.
Lékařka, která mě operovala za mnou přišla sama 3x, ačkoli jsem byla bez úplně OK.
Po žloutence odchod šestý den domů.

Teď, když si to po sobě čtu, tak mi to až na drobnosti přijde jako císař snů a až si připadám hloupě, že bych chtěla ještě víc (s ohledem na všechny možné komplikace, akutní císaře atd.), ale i tak mi to nedá se zeptat, jestli jste to měly někde ještě lepší, nebo jak to probíhá plánovaný SC v jiné porodnici - v Praze.

Moc díky všem a omlouvám se, pokud to někomu přijde zbytečné 🙂

M.

dubnacek
9. pro 2015

ahoj ja rodila v r.2011 taky sekci.Po 13 hodinach vyvolani porodu,nekolik hamiltnovych hmatu a proste silenych bolesti jsem musela na sekci prt.chlapecek nebyl dorotovany a porod nepostupoval.Ted cekam kdy budu rodit znovu opet u Apolinare a spis by me zajimal nazor zda opet budu rodit sekci nebo me nechaji rodit normale.Ja popravde bych chtela sekci po ty zkusennosti ani nahodou rodit normale i kdyz vim,ze kazdy porod je jiny a vse muze byt jinak spis bych si opet sekci vybrala tak uvidim az pujdu na kontrolu do porodnice jak to dopadne 😉)

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru