Druhý porod - bývá rychlejší než první? Potřebuji uklidnit

joann
23. črc 2018

Maminy asi potřebuju trošku uklidnit 😀 mám za sebou jeden docela složitej porod a za pár dní před sebou druhej. Je to druhý aspoň o něco lepší a hlavně rychlejší? 😊

normalnimatka
29. črc 2018

@priefi no jasně, ale jako proč? protože oxytocin nepomáhal tak, jak by si představovali? vždyť spousta žen má kontrakce, aniž by se otvíralo, a najednou se otevřou třeba za hodinu z 0 na 10....to se asi ve škole neučili, amatéři....

oveckaluky
29. črc 2018

@normalnimatka Po třiceti hodinách kontrakcí po minutě a půl, co bych za takovýho amatéra dala...

priefi
29. črc 2018

@normalnimatka no to nevim... kazdopade ja za to byla vazne vdecna. Ve 3 rano v nedeli mi zacaly kontrakce, v 5 jsem byla v porodnici, nalez 1 cm, tento nalez se drzel do 15:30, pak pry 1,5cm, v 18h stejny nalez, ve 21 h stejny nalez, dali mi tzv. injekci pravdy, za 3h tj.o pulnoci 4cm, ve 2h, 4 cm, ve 4 h 4cm, v 5 prasknuti vody, v 6 4 cm, oxitocin nevim zda aplikovali nebo ne, kazdopadne o nem mluvili,.ze pichnou, pak prisel.jiny dr.a ja mlela totalne z posledniho, on zcela urcite mi dal oxitocin a zaroven oteviral branku. 30h v bolestech a bez spanku rodicku vystavi, mlela jsem uplne z posledniho, a pak uz jsem byla i trochu mimo a tu bolest pri otvirani branky jsem sice citila a to hodne, ale uz tak nejak z dalky... jakobych byla tak nejak mimo. Takze za me to uz vazne byla vymodlena pomoc.

priefi
29. črc 2018

@oveckaluky ja byla za nej neskutecne vzdecna 😊 diky nemu jsem porodila po necelych 30 h, bez nej bych tam asi jeste nekolik hodin byla, ale to bych uz asi odpadla

oveckaluky
29. črc 2018

@priefi to chápu...já byla vděčná aspoň za epidural...

priefi
29. črc 2018

@oveckaluky ja rodila bez nej. Kdyz jsem o nej zadonila po 28 hodinach, dr.zamitla, ze bych uz stopla porod, ktery stejne stal. Mela jsem veskere pripravy vcetne testu krve, takze stacilo jen zavest. PA na kurzu nam poradila, ze pokud si nejsme jiste,.zda ho chceme, at si aspon nechame udelat odbery a pripravu a pak nam ho podaji bez problemu...

oveckaluky
29. črc 2018

@priefi mně když viděl primář, prohlásil, že mi ho dá, i kdybych nechtěla, protože jsem už byla tak vyšťavená, že bych neporodila...ale žádné testy krve mi před ním nedělali.

priefi
29. črc 2018

@oveckaluky ty krevni testy asi delaji jen nektere porodnice. Mam v okoli 2, z toho jedna testy dela a druha nedela. A za jak dlouho Ti epidural pomohl k otevreni po aplikaci?

normalnimatka
29. črc 2018

@priefi epidurál ale snad nemá pomáhat s otvíráním, to jen oxytocin, protože podporuje kontrakce, nicméně ani tak to nemusí fungovat. epidurál jen znecitlivuje, ale opět, funguje to jak na koho.
jako chápu, že už jsi musela líst po stropě, ale stejně je to zvláštní praktika. a pak to trvalo jak dlouho? když do tebe začali vrtat, než jsi byla úplně otevřená?
jinak nevim, jestli už máš víc dětí,a le jestli ne, tak snad to bude příště za odměnu🙂

g_m
29. črc 2018

@normalnimatka To není pravda, tím, že epidural uleví od bolesti, tak se i rodička uvolní a nestáhne se při bolesti při kontrakci a tím se rychleji otevře. Tak jsem to přesně měla já, vždycky jsem se u kontrakce strašně zatla a po epiduralu jsem najednou byla o 4cm dál, právě dííky tomu uvolnění...

normalnimatka
29. črc 2018

@g_m pak je to ale spíš nějakej druhotnej efekt. otvírání dost souvisí s psychikou a dechem, a taky je to prostě nějak daný, tělo si to řídí. naopak ty stahy jako takový způsobujou otvírání.ale když jsi úplně v křeči a nechceš to pustit, pak je to jasný.

nikoulinka
29. črc 2018

Ahoj, necetla jsem ostatni odpovědi, ale přidám mou zkušenost. První porod. Kontrakce začaly cca ve 3 ráno. Byly v celku nepravidelné. Pravidelné začaly být až kolem 11. Ve 14:05 jsme dorazili do porodnice a 15:12 byl maly na světě. u něj mi píchali vodu a protoze jsem byla uz nepricetna (jsem hysterka s VELMI nizkym prahem bolesti :D) dávali mi dýchat rajsky plyn. Neco jako dkyz si fouka astmatik inhalator. Druhy porod. Kontralce nebyly žádné, jen jsem se cítila celý den tak nějak divně. V 17:45 mi praskla voda, v 18:00 pro mě dojela sanitka a 20:05 se malá narodila. Oba porody byly přirozené.

nika_sp
29. črc 2018

@g_m Mě se po epiduralu kontrakce skoro zastavily a museli mi dat oxytocin aby se zase rozjely.

ladyhacek
29. črc 2018

@g_m nevím jaký vliv má epidural na porod a otevírání.
Já pak začala blbě dýchat - bolesti byli snad neustálé, manžel za mě odkýval, že chci epidural. nevím na kolik jsem byla otevřená, píchli mi epidural , já se uklidnila a začala dýchat šla jsem do sprchy, zakroužila pánví a říkám, že už chci tlačit - šup a šlo se na sál a na 3 zatlačení byl venku. Od píchnutí epiduralu po samotný porod to bylo asi 30-45 min (zda k tomu dopomohl nebo byl téměř zbytečný kdo ví)

nika_sp
29. črc 2018

Druhý porod rychlejší bývá (já měla), ale pravidlo to určitě není.

muchomurkazelena
29. črc 2018

První porod trval čtyři hodiny a druhý dvě a půl. U prvního jsem byla dost potrhaná, u druhého jenom trochu.

priefi
30. črc 2018

@normalnimatka ja epidural nedostala vubec. Jen injekci pravdy, ta mi trochu pomohla a poudeji oxitocin. V 7h prisel zastupce primare k dr., co tam byla, zkontroloval me a a rekl, ze rodime, nez se svolal tym, nez se vse pripravilo... cas jsem vnimala trochu jinak, takze tezko rici. Branku otviral na nekolikrat, prvne me mel natocenou na levy bok, pak na pravy bok, nejspis hlidal i rotaci hlavicky pri tom otvirani a pak rekl, ze uz budeme tlacit. Coz jsem moc nechala, protoze mi rikal, at tlacim castecne i pri tom otvirani. Rikal, ze se vse jen pripravovalo a ze teprve zacnu tlacit mimi. Maleho jsem pak porodila na 3 zatlaceni na svete byl v 8:37

V lednu mam termin druhatka, tak snad mas pravdu a druhy porod bude za odmenu 😊

martiniquest
30. črc 2018

@normalnimatka Epidural muze pomoct s oteviranim. Zazila jsem to sama a potvrdila mi to i moje kamaradka anesteziolozka. Nekdy dochazi k tomu, ze porod blokuje rodicka sama hlavou. Po odezneni bolesti dojde k uvolneni tela a otevreni cipku.

veronikanel
30. črc 2018

U nás dcera od příjezdu do porodnice 4,5h.Syn 20min😄Jsem zvědavá,jak to bude teď u dalšího😄
Min.týden mi zrovna říkala lékařka,že co se týče 2.fáze porodu,bývá rychlejší.Bohužel ale 1.,otevírací bývá delší...

oveckaluky
30. črc 2018

@priefi Nepomohl k otevírání, dostala jsem ho v době, kdy jsem se konečně už otevírala, ale už jsem neměla sílu, tak abych nějakou nabrala, než dojde na tlačení.

balogis
30. črc 2018

První porod dcery 2009 začal odtokem plodove vody,po devíti hodinách šílených bolesti skončil cisarem kvůli Nikolce a jejímu srdíčku,které při kontrakcich haprovalo,druhý porod říjen 2017 začal bolestmi ,trval 15 hodin a malého museli nakonec vzít zvonem,šílený šílený šílený,takze za me byl druhý horší,ale co,stojí to za to a je to "jen" jeden den...jelikož budeme chtít asi třetí tak sem zvědavá kudy a jak dlouho poleze ven😂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru