Epi-no. Jak dopadl porod u vás?

sussanah
26. kvě 2011

Ráda bych založila po vzoru jiné diskuze malý průzkum na používání EPI-NO a hlavně na ty výsledky 🙂 Takže vy, co jste používaly EPI-NO, prosím o zodpovězení otázek:
1.) Kolikátý porod + rozměry potomka?
2.) Jak často jste cvičily, jak poctivě, jak daleko jste se dostaly, od kterého týdne?
3.) Jak to dopadlo?
4.) Rozdíl mezi porody s/bez nafukování?
5.) Doporučujete používat?

Díky všem 🙂

michelle2010
23. zář 2012

1) 1. porod, 3200g, 49 cm, hlavička 33 cm
2) začala jsem cvičit v 36 týdnu téměř každý den, rodila jsem ve 39+2 a nacvičila jsem na 29 cm
3) porod od prvních bolestí trval 4 hodiny, bez poranění. Když při vizitě sestřičky chtěly čistit stehy, primář vždycky jen zašeptal: ,,paní je bez nástřihu, Epino se pozná" 🙂 Už v den porodu jsem chodila a seděla jako by žádný porod nebyl.
4)-------------
5) na 100%. Budu doporučovat všem kamarádkám.

karra
27. říj 2012

1. prvy porod, 48 cm, 3190 g, 33 cm obvod hlavicky
2. Zacala som cvicit v 36. tyzdni. Rodila som v 38+4 tt. Cvicila som skoro kazdy den, sem tam som vynechala den, ked sme neboli doma napr. Celkovo som cvicila 14 krat. Dostala som sa z 18,8 cm na 29 cm. Tri dni pred porodom som necvicila, lebo sme boli na vikend prec 🙂
3. Dopadlo to super, ziadny nastrih ani natrhnutie. Jeden kozmeticky steh na pysku, ktory ani neviem, ze mam.
4. -
5. Rozhodne ANO, pomohlo to psychicky aj fyzicky

mochenkaa
27. říj 2012

1.) Kolikátý porod + rozměry potomka?
První porod. 2,85kg/46cm/ hlavička 33cm

2.) Jak často jste cvičily, jak poctivě, jak daleko jste se dostaly, od kterého týdne?
Cca každý druhý den, celkem 11x, poprvé v 34+5 😅 dala jsem 16,5cm a rodila jsem v 37+6 a to jsem měla nacvičeno 27cm, poslední týden jsem necvičila, dostala jsem zánět (ale nesouvisel s cvičením).

3.) Jak to dopadlo?
Bez trhnutí, nástřihu... Jedna pidi oděrka, se kterou ani nic nedělali

4.) Rozdíl mezi porody s/bez nafukování?
Byl první, a příště budu cvičit zase, takže neposoudím.

5.) Doporučujete používat?
Určitě. Já sama do toho půjdu zase

zlilly
27. říj 2012

1.) dítě 4400g, 54cm, narozený během 5min, prakticky bez tlačení a bez poranění. porodní personál tomu nechtěl věřit.
2.) 6t před termínem tak obden, 3t před termínem poctivě. + maliník, len a trochu masáž hráze.
3.) Dobře řekla bych 😀 ani sem si nevšimla, že rodím. pořád sem čekala, kdy to začne bolet a ono nic. nevím jestli je to celý zásluha epi-na nebo i dobrá PA, ale byla to hračka.
4.) První porod byl snadný, ale druhý byl ještě lehčí. u prvního porodu bez epi-na to bylo s malým natržením a přitom dítě bylo daleko menší (3300g a 51cm)
5.) ano. natrénujete polohy, víte jaký je to pocit, víte, jaké svaly vlastně potřebujete povolit. já sem prakticky nemusela tlačit, jen sem uvolnila ty správný svaly a dítě se narodilo samo.

lenkq
7. led 2013

1.) Kolikátý porod + rozměry potomka?
1. porod, 3470 g, hlavička 35 cm

2.) Jak často jste cvičily, jak poctivě, jak daleko jste se dostaly, od kterého týdne?
Cvičila jsem asi od 36. týdne do 41 docela pravidelně, celkem tak asi 20x. Dostala jsem se na 27 cm. Docela jsem se šetřila, protože jsem z toho párkrát byla docela bolavá.

3.) Jak to dopadlo?
Nakonec nástřih na 3 stehy, prý bych se jinak trhla.

5.) Doporučujete používat?
Nevím, jestli to v mém případě pomohlo, ale určitě to byla aspoň dobrá psychická průprava. Tlačení mi šlo dobře a z celého porodu mi to přišlo jako to nejlehčí. Druhá doba porodní byla rychlá, odhadem 10 minut.

Ještě dodám, že jsem nepoužívala originál, ale erotickou hračku na stejném principu (nafukovací anální kolík).

akruh
15. led 2013

1) první porod, mimi 3570g, hlavička 34 cm a vedle ní ručička, takže obvod víc

2) cvičila jsem 4 týdny před porodem, za 2 týdny nacvičenno (denně) 9,5cm, takže do porodu jsem jen každý drzhý den zkusila, jestli těch 9,5cm tam zůstalo 🙂

3) bez nástřihu, bez poranění (ale musela jsem to předem důrazně hlásit, že nástřih nechci, jen v případě ohrožení zdraví)

4) doporučuji, skvělá věc!

miri2012
19. led 2013

1.) Kolikátý porod + rozměry potomka?
První porod, 3 540 g, 50 cm, hlavička 32,5 cm

2.) Jak často jste cvičily, jak poctivě, jak daleko jste se dostaly, od kterého týdne?
Poctivě 1x denně od 33.týdne, od 38.týdne 2x denně (při cvičení 1x denně jsem se zlepšovala strašně pomalu, protože to bolelo), dostala jsem se na obvod 32,5 cm max, poslední týden běžně na 30 cm. Od 39.týdne jsem přidala na radu PA masáž hráze.

3.) Jak to dopadlo?
Skvěle - bez nástřihu, bez poranění, bez jediného stehu. To vše přesto, že měl malej porodní nádor, který prý umí pěkně odřít porodní cesty. 2 hodiny po porodu jsem si v pohodě sedla na WC.

4.) Rozdíl mezi porody s/bez nafukování?
Nemohu porovnat, šlo o můj první porod.
Snad jen porovnání s ostatními kamarádkami, které rodily přibližně ve stejnou dobu - všechny byly dost šité, jedna měla několik měsíců bolesti při sexu, jiná se 3 týdny nemohla posadit a polehávala na boku.

5.) Doporučujete používat?
Určitě ano. Výborná pomůcka! 2.doba porodní byla na pár minut. PA mne chválily, že umím správně tlačit, malej byl venku na 3 zatlačení (ani jsem na dotlačení nepotřebovala kontrakci). U dalšího těhotenství do toho jdu určitě zas.

jitca
23. led 2013

První porod, 4130g, 54cm , obvod hlavičky 34,5cm
Cvičila jsem od 36.tt obden a od cca. 38.týdne 1x denně, dostala jsem se na max. průměr 10cm.
Dopadlo to výborně-bez nástřihu, bez jiného poranění, ani jeden steh.
Rozdíl nemohu porovnat, šlo o první porod,
Rozhodně doporučuji ! Pomůže i psychicky.

lonelystar
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
konik88
23. únor 2013

1.) Kolikátý porod + rozměry potomka?
Druhý porod - 4250g 53cm

2.) Jak často jste cvičily, jak poctivě, jak daleko jste se dostaly, od kterého týdne?
Cvičila jsem 2x denně od 37tt, později už jen 1x denně každý den. Týden před porodem jsem se dostala na 33cm.

3.) Jak to dopadlo?
Porod byl rychlý a bez jakéhokoliv poranění.

4.) Rozdíl mezi porody s/bez nafukování?
První dcera bez epina 3700g 54cm byl velice těžký a byla jsem hodně šitá.

5.) Doporučujete používat?
ano, 100%-ně

lisanda81
6. bře 2013

1.) 2.porod,+ dcerka 2980g , 47cm
2.) cvičila jsem od 36tt pravidelně každý den, pord 37+2, natrénováno na 9- jen jednou
3) bez jakéhokoliv poranění. Mám pocit, že celé pánevní dno vůbec nijak neutrpělo. (rozdíl oproti prvnímu porodu výrazný)
4.) první porod- natržení, dlouhé hojení, špatně srostlá jizva
5.) Určitě doporučuji, velmi rychlé otvírání v 7hod na 2, v 9hod na 8, samotná vypuzovací doba velmi rychlá

drndapetka
11. dub 2013

1) první porod, dcera měla 3560g, 50cm a obvod hlavičky při propouštění z porodnice (4.den) byl 36cm
2) začala jsem cvičit v 36+0, poprvé jsem se dostala na průměr 5,5,cvičila jsem večer,necvičila jsem každý den-párkrát jsem vynechala ( celkem asi 20x), 3dny před porodem jsem se dostala na průměr 10 (31cm),nejvíc mi vadil ten tlak jinak hráz byla v pohodě,rodila jsem 40+1
3) bez nástřihu a bez šití,z tlačení jen trochu podrážděná močová trubice, malá byla venku na 4zatlačení,hned jsem chodila a seděla 😉
4) nemůžu srovnat
5) jsem moc šťastná,že jsem si epi-no pořídila a všem moc vřele doporučuju, pokud budu ještě někdy těhotná tak bez něj rodit určitě nebudu 😀

hospina
12. dub 2013

Jen tak mimochodem neprodáváte některá EPI-NO???prosím do zpráv 🙂

alinka321
16. dub 2013

1)prvý pôrod, synček mal váha 3200g a 48cm
2) začala som cvičiť v 36tt, na prvýkrát som dostala na 22cm obvod balónika, cvičila som večer, cvičila som podstivo každý deň, niekedy aj 2x denne cca po 20-30min. Porodila som v 39+6tt. Naposledy som cvičila deň před pôrodom a úplne maximum, které som dosiahla bolo 33cm obvod balónika (merala som krajčírskym metrom)
3) bez nástrihu, bez šitia, bez jediného stehu.. 🙂
4) nemôžem porovnať - prvý pôrod
5) Epi-no je sice trošku drahšia záležitosť, ale neľutujem to... stálo to za... po pôrode som mohla hned chodiť, hned navštíviť WC bez sĺz, venovať sa maličkému... Neprikladala som tomu veľkú váhu a nečakala a nesľubovala som si od Epina veľa... ale som šťastná, že som epi-novala a pôrod dopadol tak ako dopadol... Epi-no nemusí pomôcť každému (základ je pravidelne a poctivo cvičiť), ale ak nepomôže,tak určite neuškodí.... ja BLAHOREčíM EPI-NU 🙂

kali.kal
10. kvě 2013

1.) Kolikátý porod + rozměry potomka?
První porod - 3500 g, 52 cm, obvod hlavičky 32 cm - bez EpiNo
Druhý porod - 3600 g, 51 cm, obvod hlavičky 34 cm - s EpiNo

2.) Jak často jste cvičily, jak poctivě, jak daleko jste se dostaly, od kterého týdne?
od 37 tt, skoro každý den (šestkrát týdně), 10 až 20 minut, dosaženo maxima - 10 cm podle tabulky, možná o kousek víc

3.) Jak to dopadlo?
První porod -bez EpiNo - hrůza a děs, nevěděla jsem jak tlačit, 35 stehů, dva měsíce jsem si nemohla pořádně sednout, jizva bolí ještě skoro tři roky po porodu
Druhý porod - s EpiNo - věděla jsem, že to dokážu vytlačit, malá byla venku na třetí zatlačení. Bez nástřihu, bez oděrek. Po porodu jsem byla v pohodě, okamžitě jsem si mohla jakkoli sednout.

4.) Rozdíl mezi porody s/bez nafukování?
ad. 3)

5.) Doporučujete používat?
Rozhodně doporučuji. Byly to nejlépe investované peníze i čas. Pokud budu ještě někdy rodit, tak jedině po tréningu s EpiNem 🙂

outeq
17. kvě 2013

1. prvni porod 3,93kg/52cm

2. cvicila jsem posledni 4tydny, ale malo 2-3x tydne 20-30min. Dostala jsem se na 27-28cm. Obcas jsem I masiravala hraz olejem.

3. porod v 40+6, od prijeti do porodnice trval 4h, jen 2 kosmeticke stehy, hned po porodu muzu sedet a normalne fungovat.

5. Nevim jak by to dopadlo bez epi-no, ale vzhledem k tomu jak jsem to flakala a velikosti ditete urcite doporucuji. Uz jen pro pocit, ze jsem udelala pro to aspon neco.

pfili
25. kvě 2013

1. první porod, 3140g, 49 cm, hlavička 33 cm
2. cvičila jsem od 37. týdne, 1x denně (3x nafouknout a vytlačit), nacvičila jsem jen 24 cm, víc jsem nestihla + pila jsem maliník
3. rychlý porod 38+1, 2 hodiny po příjezdu do porodnice, 2+3 kosmetické stehy, sprcha, sezení v pohodě, ze začátku opatrně, ale žádné větší nesnáze
5. rozhodně je to psychická podpora, chválili mě, že vím, jak tlačit. nacvičila jsem málo a stejně si myslím, že to pomohlo. takže určitě doporučuji. cvičení sice není nijak příjemné, ale výsledky za to stojí.

hrhanka
5. čer 2013

1.) první porod, malá měla 3,06kg, 47cm, obvod hlavičky 33cm
2.) Cvičila jsem každý den (kromě dvou kdy jsem si dávala pauzu kvůli krvácení) 20min., začala jsem na 19cm a končila jsem na 27cm (více jsem nestihla-malá se narodila o 10dní dříve). Začala jsem ve 37.tt + jsem pila maliník a manža masíroval hráz.
3.) Porod dopadl na jedničku! Bez nástřihu a bez poranění. Už za pár hodin jsem skoro nevěděla že jsem rodila. Druhá doba porodní byla taková rychlovka že nestihla přijít ani doktorka 🙂
4.) -
5.) Doporučuju používat na 100%. Super věc! Pár týdnů nepříjemného cvičení opravdu stojí za tu rychlou rekonvalescenci po porodu kdy si člověk může okamžitě bez problémů sednout na zadek 🙂

katja77
15. čer 2013

1.) První porod, já starší prvorodička: 35 let, užší porodní cesty....Malej měl 3,56kg, 50cm, 36cm (velká hlavička po rodičích)🙂)
2.) Cvičila jsem od 35.týdne jednou denně, někdy i dvakrát denně......Pila jsem maliník a jedla lněné semínko, dostala jsem se na 26cm, víc to bohužel nešlo (nechtěla jsem jít přes bolest).....
3.) Dopadloto úúžasně. Kvůli nástřihu jsem změnila porodnici a rodila jsem tam, kde jsem věděla, že mne preventivně nenastřihnou...A udělala jsem dobře. Malej prošel ve třetí kontrakci na páté zatlačení, a měla jsem tři drobné stehy, zašité za pět minut. Hodinu po porodu jsem mohla odejít z porodnice po svých🙂)
4.) _
5.) Maximálně doporučuju!!!! Já jsem se nedostala na kýžených 30 cm, přesto se doktorka divila, jak krásně mám elastickou hráz, úplně čuměla, malej měl velkou hlavu a přesto krásně prolezl... není důležitý na kolik se holky dostanete, ale hlavně, že pravidelně cvičíte!!!!U porodu je hrozně důležité pořáně hluboko dýchat a posílat prďolkovi kyslík, a hlavně neztrácet hlavu, ta finální bolest rychle přejde a pak už jen radost, štěstí a pohoda.....

jinjin
15. čer 2013

Osobne doporucuju. Oba porody jsem mela rychlovky, druhy prekotny a prcka 3,88kg a nenatrhla jsem se (mela jsem tedy nejake drobne vnitrni zraneni, nesite). Ale neni to jen o tom, ale i o uzasne psychicke podpore, pripravenosti a klidu, protoze si to trosku zkusite nanecisto doma a v klidu a vite pak mnohem lepe u porodu jak na to 😉
Cvicila jsem jednou denne, poprve cca tri tydny pred a podruhe vsehovsudy parkrat (8x?) a rozhodne ne pres bolest, jen tak na pohodu.
Jediny duvod proc ja vahala bylo, ze jsem slysela nazor, ze po epinovani muzou byt nadmerne namahany sverace a dochazet k unikum moci ap. Je to nesmysl. Drzaka mam jako driv, uz cca tyden po porodu a navic epino se pouziva i k trenovani prave zminenych sveracu (svalu), aby k inkontinenci nedochazelo!
Takze s chuti do toho, pul je hotovo 😀

olaj
17. čer 2013

1.) Kolikátý porod + rozměry potomka? - 1. porod, 3,62 kg, 50 cm
2.) Jak často jste cvičily, jak poctivě, jak daleko jste se dostaly, od kterého týdne? , od 36. týdne denně, dostala jsem se na 28 cm obvodu, víc to prostě nešlo
3.) Jak to dopadlo? výborně, bez šití, bez nástřihu, druhá doba porodní pět minut, věděla jsem přesně, co dělat, bez přitlačování PA, nikdo mi nemusel nic říkat
4.) Rozdíl mezi porody s/bez nafukování? neumím posoudit, jen mě velmi mrzí, že PA na kurzu nedoporučuje, že to k ničemu není a že to je bez záruky a že to je drahé, pak každému vykládám, že se to vyplatí a to porovnání je jasné, je to vidět tady na koníkovi
5.) Doporučujete používat? ANO, jestli vám není líto peněz za vlastní zdraví, zkušenosti před porodem a bez stresu 🙂

ratatooy
17. čer 2013

1.)Kolikátý porod + rozměry potomka? -1.porod 3,45kg,51cm
2.)Jak často jste cvičily, jak poctivě, jak daleko jste se dostaly, od kterého týdne? , cca 36+ ale jen asi 3x dostala jsem se na 25cm,bohužel kvuli konci panevnimu,sekce
3.)ad2
4.)Rozdíl mezi porody s/bez nafukování?-zatim nevim
5.)5.) Doporučujete používat?-ano je to velká podpora a když to všem jde(většině)bez nastřihu tak to neni špatna investice,momentálne čekáme druhý mimčo a určo pořídím

rcody
21. čer 2013

Ahoj holky, koupím Epi.No Delphine (i použité), vážně zájemkyně (kdo chce ale opravdu prodat, na jako se mi už stalo že slibovala paní a pak mi napsala že ho dá kamarádce) - musím začít cvičit za 2 týdny, takže za každou nabídku budu moc ráda. Pište prosím do zpráv, hezký den všem 🙂 Romča

decko2
11. črc 2013

Holky,co pouzivali Epi no,kde jste ho kupovali prosim???Jsu 32 tyden a rada bych si ho poridila..Dekuji

lukkyna
19. črc 2013

1) první porod, 3,70kg, 50cm
2)cca od 37 týdne, cvičila jsem denně, posledních pár dní obden (týden jsem přenášela). Dostala jsem se na 31cm
3)porod byl bez nástřihu i jakéhokoliv poranění
5)rozhodně doporučuji, věřím, že bez epina bych byla hodně šitá , přeci jen malá nebyla žádný drobek. Při druhém mimi budu na 100% používat

pincola
19. črc 2013

1.první porod, 3250,50cm
2.do 41 týdne, většinou deně, ale někdy jsem zapomněla, tak jsem vynechala. Dostala jsem se jak kdy, někdy na 29,5 někdy na 30 a půl(myslím ty poslední dny)
3.porod bez nástřihu, bez poranění, konečná vypuzovací fáze i bez bolestí. Doktorka mne chválila a říkala, že po mé zkušenosti epino doporučí všem.
4-
5. Určitě doporučuji, je to A.psychická podpora. Ono když to na vás přijde a jedete na to, tak prostě strach máte a nepomůže žádné utěšování. Nic takového, ale vědomí, že máte nacvičeno s Epinem ano a velmi!
B.budete bez šití!

t_a_m
23. črc 2013

1.) první porod, 3090g, 49cm
2.) od 37. týdne, snažila jsem se 1x denně, ale někdy jsem vynechala, na průměr balonku 8cm
3.) porod byl bez nástřihu i jakéhokoliv poranění
4.) -
5.) Určitě! ve srovnání s ostatními maminkami jsem byla na šestinedělí za hbitou laň 🙂 a za pohodlné sezení to také stojí . . .

eliska_z
3. srp 2013

1.) první porod, 3100g, 49cm, hlavička 32cm - ale malý šel ven koncem pánevním
2.) od 36tt jednou za 2-3 dny, celkem 9x, nacvičeno 26cm
3.) malý byl KP, takže mě před tlačením nastřihli preventivně, aby zabránili zaseknutí hlavičky. Uvnitř zcela bez šití, jen venkovní stehy.
4.) -
5.) Určitě doporučuju. Díky cvičení jsem přesně věděla, jak tlačit a malý byl venku téměř okamžitě, což bylo hrozně důležité, protože hrozilo dušení, kdyby byla hlavička vevnitř moc dlouho. Příště budu epino opět používat. Je to i velká psychická podpora a pomoc.

jessulka
6. srp 2013

Ahoj maminky, mohla bych vás požádat, zda některá nemáte EPI-NO k prodeji? Děkuji

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru