Epidurál, proč ho většina žen odmítá?

karolinafm
8. čer 2014

Proč ho většina žen tak zásadově odmítá?

mimiveru
11. čer 2014

Ani jsem o něm nepřemýšlela, protože kamarádka díky epiduralu málo spolupracovala, malá se jí přidusila v porodních cestách a doteď má následky. Je to pouze strach z bolesti, ale rodila jsem 23 hodin od prvních bolestí a zvládla jsem to taky.... 🙂))

denyzuza06
11. čer 2014

děsí mě představa, že mi někdo něco bodá do páteře, stačí malá chybička..navíc mezi kontrakcema...no prostě radši vydržím par hodin bolestí k umření než se nechat bodat do páteře..... u druhého porodu jsem si říkala že jestli pujdu ještě někdy rodit určitě ho chci, ale pak jsem viděla maminu co se ji ta látka dostala do hlavy, trpěla jak zvíře několik dní, nebyla schopná se postarat o mimčo...to mě opět přesvědčilo že nikdy

megy
11. čer 2014

já ho prvně nechtěla, ale po 5hodinách minutových kontrakcí - což byla bouřlivá reakce na vyvolávaný porod - a to si některá fakt zkuste :-/ jsem si ho nechala píchnout - ano mezi minutovýma kontrakcema to bylo fakt žůžo - manžel rozdrcené stehno od mého mačkání, další asistentky pomalu rozmačkané ruce, ale ta úúúúúleva nepopsatelná - neotevírala jsem se během těch šílených stahů a tohle mi pomohlo na 9cm 🙂, bohužel i přesto to skončilo cíařem, protože špatně změřili pánev a obvod hlavičky :-/ myslím si, že vydržím hodně, ale tohle bylo už moc.
myslím, že kdo říká, že je to zásah do přirozeného porodu kolikárt právě nezažil tyto stavy a proto tak bojuje, že je to proti přírodě. já druhý porod měla již ve spinálu - císař, jelikož malý byl opět velký - následky? no po epiduralu žádné. po spinálu??? pravda - do teď bolesti zad, opakované migrény, bolesti v kyčlích a bedrech, hrůza, Nemůžu do teď sklonit hlavu, aniž by mi něco vadilo :-/

nikollita
11. čer 2014

Já jsem měla bohužel to samé jako @megy. Taky vyvolávaný porod, taky kontrakce po minutě (minutě a půl), celý to trvalo 12 hodin. Bohužel mi epidurál nepomohl ani od bolesti ani od rychlejšího otevírání. Taky to skončilo císařem pro velikost plodu.
Jinak já jsem ho předem neodmítala, nechala jsem to otevřené. Příště už ho nechci, k čemu taky 😀 když mi vůbec nepomohl 😉
Naštěstí žádné komplikace nebyly.

andy80
11. čer 2014

Záleží na okolnostech. Když jsem omdlévala bolestí a lékař mi ho nabídnul, neváhala jsem a kývla. Akorát mi nestihnul zabrat, protože jsem do 20ti minut po píchnutí porodila, ale mělo to výhodu, že jsem necítila šití 😀 . Při druhém porodu jsem měla bolesti do břicha, ne do zad jako při prvním a to bylo v pohdě, na epidural jsem si vůbec nevzpomněla. Takže kdybych příště rodila, tak při křížových bolestech bych si ho nechala píchnout znovu, při klasických bolestech do břicha nikoliv. Takže nejsem pro automatickém podávání, ale každá žena pozná při porodu, zda ho potřebuje či nikoliv.

ammmi
11. čer 2014

Já bych si taky nenechala píchat do zad, ale kdybych měla těžký porod a dr mi ho doporučil - pak asi ano. jen kvůli bolesti ne. ostatně, ono spíš pomůže se na porod těšit, nebát se, myslet pozitivně. a to jsem měla křížové bolesti a nijak strašmé mi nepřišly.

kupi
11. čer 2014

rodila jsem od pátečního rána do neděle čtyř hodin odpoledne, měla jsem vyvolávanej porod a skoro celou dobu křížové bolesti, ke konci už to byla hrůza, už jsem prostě nemohla, a když PA viděla mojí únavu a slzy v očích tak mi ho nabídla a byla to pro mně spása, na hodinu jsem si odpočinula od kontrakcí a za další dvě hodiny se syn narodil, takže za mně jedině ano, píchal mi ho primář z ARA a trefil se bez problému i při kontrakcích po jedné minutě

zdezli
11. čer 2014

Brrrrrr, mě do dr u prvního porodu několikrát nabízel, ale představa jehly v zádech......brrrrrrr

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru