Existuje snadný porod?

lekorka453
14. kvě 2016

Porod bez bolesti prostě neexistuje. Měli jste někdo alespoň snadný porod, který trval chvíli a bolesti byly snesitelné a žádný nástřih? Měli jste po či při porodu horečku?

strapocka
14. kvě 2016

Můj porod trval 15hodin, to bylo jediné co mi vadilo, konec byl to nejmenší, 4-5 zatlačení a byla venku, bez nástřihu. Měla jsem po něm strašný hlad, takže jsem se pomazlila s malou, "nažrala se" 😀 a šla se přemístit na pokoj. Normálně jsem se pohybovala. Takže za mě porod v pohodě existuje. Někomu začnou bolesti a za hodinu je po všem, to musí být žůžo. Jak říkám, kdyby ta šílená předehra netrvala 15 hodin, je to pohoda 🙂

denvon
14. kvě 2016

můj porod trval od prasknutí vody i s cestou do porodnice celkem 3 hodiny. Bolesti jsem měla snesitelné, nejhorší pro mě bylo samotné tlačení, které mi z celého porodu přišlo nejhorší, to se mi opravdu chtělo až umřít. Tlačení trvalo 15 min, nástřih byl, ale podle mě zbytečně. Takže když zapomenu na těch 15 min tlačení, tak jsem měla porod snesitelný 🙂 V listopadu mě čeká druhý porod, tak trošku doufám, že bude třeba ještě rychlejší a bez nástřihu :D ale 3 hodiny je pohoda

strapocka
14. kvě 2016

@denvon Vidíš, přesně naopak...vždycky to nějak musí dopadnout, já si říkala, že jednou to musí skončit, to mě drželo nad vodou 🙂

denvon
14. kvě 2016

@strapocka mě právě kamarádky říkaly, že jsou nejhorší kontrakce a tlačení pohoda, tak jsem říkala, že to tak budu mít také. Udělali mě klistýr, pak jsem šla do sprchy a automaticky jsem šla do dřepu, sáhnu a hlavička byla venku. Tak jsem uháněla manžela, ať okamžitě někoho zavolá, že rodím. Blbec jsem to zadržela a pak mi tlačit nešlo, neměla jsem čekat se personál a porodit v dřepu sama.

strapocka
14. kvě 2016

Tak to je dobrý 😀 Jo, kdyby se člověk nebál, tak to myslím v klidu zvládne, že? Já jsem proseděla značnou dobu na záchodě s hlavou u kolen tak mi bylo nejlépe, pořád nic nic a najdnou se mi zdálo, že mi vypadne do toho záchodu..přesně, volala jsem na chlapa, aby někoho zavolal že už, oni v klidu přišli, ale prosím vás,co se děje, koukli a už to jelo 😀 Ježiš to jsou vzpomínky....V listopadu mě čeká dlaší porod, tak jsem zvědavá ...

lekorka453
autor
14. kvě 2016

A měli jste při tom horečku?

strapocka
14. kvě 2016

@lekorka453 ne, co je to za strašáka? čím tě kdo vyděsil?

luckylee
14. kvě 2016

Ja se na porod cele tehu tesila.Nebala jsem se ani pri bolestech.Nacetla jsem si predem vse o psychice pri porodu a vizualizaci.Pri kontrakcich jsem se uvolnila a predstavovala si jak maly sestupuje...vetsinu bolesti jsem zvladla doma a od prijmu na sal jsem porodila za hodinu a pul ikdyz mi sestra neverila ze uz citim hlavicku.Hlavne jsem si povidala s miminkem.Byla jsem na nej napojena a vedela jsem,ze je vse v poradku a proto se o nej nemusim bat a sami to zvladneme.Ano bolelo to jako prase ale na bolest uz si nevzpominam a vnimam jen jak neuveritelne silny a nadherny zazitek to byl.Jen priste urcite nenecham nikoho ciziho se mi do toho vtirat.😊

zazana81
14. kvě 2016

@lekorka453 Jojo, měla jsem úplně pohodový porod, který by mi každý mohl závidět. Kontrakce snesitelné, snesitelnou dobu, prostě všechno v poho, nemám z toho žádné trauma. Žádný nástřih, žádný šití. Po porodu totální euforie.

denvon
14. kvě 2016

@lekorka453 horečku jsem neměla

domca89
14. kvě 2016

Bez horečky, ve středu odpoledne mi praskla voda. bez bolestí do porodnice. Tam si mě nechali v noci slabé bolesti jako při MS, když jsem se zvedla a chodila, tak byli silnější, ale ve sprše mě přešli úplně. Druhý den v 9:00 ráno mi zavedli kapačku. Rozjeli se dost silné bolesti a v 10:07 byl malej na světě a to bez nástřihu.

smillingangell
14. kvě 2016

První porod trval hodinu a 17minut od prdnutí vody(od prvních bolestí 3 hodiny necelý),byla sem šitá všude,měsíc si nesedla,horečku jse neměla.
Druhý porod trval 21 minut od prdnutí vody (s bolestma prvníma asi 6 hodin) npohoda,bez nástřihu,hned se mohlaodejít po svých
Třetí porod trval 42 minut od prdnutí vody (od prvních bolestí asi 4 hodiny necelý)bez šití,pohoda.Takže za mě ano,existují i lehké porody

anetadr
14. kvě 2016

@lekorka453 já měla druhý porod za odměnu - jen 1,5h bolestí, při tlačení mi sice udělali malý nástřih, ale dalo se to. Podotýkám, že syn měl 5020g a 56cm!🙂 Ze sálu jsem odcházela po svých. Horečku jsem rozhodně neměla. Jinak pokud se porodu bojíš, zkus si o něm něco načíst - ale z dobrých zdrojů! Jako začátek doporučuji film Orgasmický porod - byl ke shlédnutí na youtube, tak snad tam stále je. Pak doporučuji i stejnojmennou knihu. Je tu i skupinka o přirozeném porodu, kde taky můžeš najít hodně inspirace a uklidnění a doporučení na další dobrou literaturu. Také není od věci absolvovat dobrý předporodní kurz - rozhodně ale nedoporučuji běžné kurzy, spíš od nějaké dobré vyhlášené PA. Porod může být krásný.

luccy86
14. kvě 2016

No můj porod trval 36 hodin, doufám že někdy v budoucnu pokud se rozhodnu bude ten druhý lepší a míň bolestivější.

lucka662006
14. kvě 2016

To nejhorší - bolestivé kontrakce - trvaly tak max 1,5 hodiny, takže to považuju za normální a pohodový porod🙂 Pak 4 zatlačení a malý byl venku, úplně jsem cítila, jak se posunuje🙂 Pohodový porod. Řekla bych i krásný porod. Bez nějakých speciálních kurzů, prostě s důvěrou v sebe sama a s radami od porodní asistentky na sále.

strapocka
14. kvě 2016

No někdy je hůř, někdy je lépe, každopádně ten výsledek stojí za to, shrnula bych 🙂

ivetka7686
14. kvě 2016

Ahojky,muzu se zeptat zda jste dostali neco proti bolesti?

smillingangell
14. kvě 2016

@ivetka7686 Já ne,nebylo třeba

dc2015
14. kvě 2016

Já měla vyvolávaný, nejsem schopná posoudit, zda byl snadný, chvílema jsem tvrdila: tohle už nikdy 🙂 Ale zpětně jej posuzuji jako krásný zážitek. Vyvolávačku mi dali kolem osmé, bolesti začaly kolem 10. a porodila jsem odpoledne kolem 4.

zarecna
14. kvě 2016

Mne porod pred 9 mesiacmi vyvolavali, maly mal po 12 dnoch prenasania v pake, ze by sa mal narodit. Pocuvala ake to je bolestivejsie ako normalny porod a poviem ti tak, ak toto bolo bolestivejsie ako normalny porod, tak by som si asi normalny porod ani nevsimla. Rano o 7dmej mi dali tabletku do krcku, prva kontrakcia prisla 8.28 a 12.40 sa narodil maly, kontrakcie sa v pohode dali predychat, fitlopta super, tepla sprcha tiez...kazdy kto vravi, ze porod boli nemal oblickovu koliku...TO JE BOLEST...pri tom som skrabala steny a grcala zlc od bolesti, pri porode som si hopsala na fitlopte a s muzom riesila pomedzi kontrakcie ako si urobime v novom byte skrine. Porodila som bez nastrihu a poraneni, po porode som sa smiala a pytala, ci to je vsetko, ci to je cely porod...ja taky porod ako som mala ja, zelam doslova kazdej zene.

ivetka7686
14. kvě 2016

@smillingangell ahojky,ziju totiz ve Skotsku a kdyz tady nekomu reknu,ze chci porod bez oblbovaku,tak mi kazdy Rika,ze jsem silena?

smillingangell
14. kvě 2016

@ivetka7686 Já to dala třikrát a žiju 😀 ale jako chápu když někdo rodí několik hodin ne-li dní a má bolesti že epidurál uleví

ivetka7686
14. kvě 2016

@smillingangell tady u nas v nemocnici daji epidural Jen v nouzi.Ja chci bez niceho,zadne injekce zadny gas and air.Proste prirozene 😊 a Na Tebe jsem hrda,ze jsi to zvladla a trikrat 😊 mas nejakou dobrou radu? 😊

andysek2512
14. kvě 2016

@lekorka453 ahojky, dávám svou zkušenost jako prvorodičky🙂)) v 4:30 jsem se doma probudila a myslela že mám poslicky nějak mě to nedalo ležet tak jsem v 5 dala sprchu a zjistila že krvacim a kontrakce po 5 min, po 6 h jsme dojeli do porodnice kde mě natocili monitor s kontrakcemi po 4-5 min., otevřená na 5 cm... Po 7 h udělali klystyr, 45 min jsem byla ve sprše v 8:25 mi praskli vodu , pak se zavolala dr a mohla jsem tlačit a v 9:20 se maly narodil.... Nejhorší byla poslední hodina ale potom ta uleva a vše je zapomenuto🙂)))) nástřih jsem měla ale vůbec o něm jsem nevěděla a sítí úplně v pohodě...

nicolesebasiten
14. kvě 2016

Můj porod trval ani ne hodinu a na sale jsem byla asi 15min,trikrat jsem zatlacila a malej byl na svete 🙂 sice me museli nastrihnout ale kazdy mi rikal ze toho se bat nemam,ze to vubec neboli a musim jim dat za pravdu 🙂 mela jsem asi tri bolestive kontrakce nez se slo na vec a jen jsem si rikala: kazdy den nekdo rodi a vsichni to zvladaji,tak co bych to nezvladla ja :D zadny epidural jsem nedostala-ono pri ty rychlosti se neni ani cemu divit 🙂 a uprimne,mozna je to zvlastni ale ani me v tu chvili nenapadlo ze bych mohla dostat neco na bolest 🙂)

anniesfibis
14. kvě 2016

@nicolesebasiten po 14ti hodinach uz by te to jiste napadlo 🙂

nicolesebasiten
14. kvě 2016

@anniesfibis jo o tom zadna,myslim ze po 14 hodinach bych na nic jineho nemyslela 🙂 a obdivuju kazdeho kdo to vydrzel takhle dlouho,jen jsem tim chtela rict ze snadny porod existuje 🙂

zitova
14. kvě 2016

ja som sice mala kontrakcie po cca 10 minut a potom poslednych 5-6 hodin na sale uz ani neviem ako casto.. no dokopy od prvej kontrakcie to bolo tak cca 20 hodin v kuse.. ale napriek tomu mozem povedat, ze to bolo v pohode, bez nastrihu, poraneni a bez cvicenia a masirovania hradze predtym. proste prirodzeny porod ako ma byt 🙂 a bolo to super, hned by som isla rodit znovu. dokonca ked uz som bola tak unavena, ze som sa klepala, spala som medzi kontrakciami 🙂 a uprimne? boli to a boli to ako menstruacne bolesti, zaklad je vypnut mozog, nerodit pri svetle, spravne hlboko predychavat (ziadne psie dychanie) a ta bolest nie je taka strasna. teraz nie som schopna si ju vobec vybavit

hz
14. kvě 2016

@luckylee mohu se prosim zeptat, jakou literaturu jsi cetla? zvlaste o te psychice a vizualizaci...?

anniesfibis
14. kvě 2016

@nicolesebasiten jasny..ja nedostala nic..malem jsem zdechla 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru