Hudba při porodu. Co se osvědčilo Vám?

milwa
2. lis 2007

Ahoj, chtěla jsem se zeptat jakou máte zkušenost s hudbou při porodu. Mám obavu, že si s sebou vezmu oblíbené CD a při porodu mi to třeba poleze na nervy. V předporodním kurzu nám třeba pouštěla lektorka nějakou zpívanou mantru a přišlo mi to bezva, ale těžko říct, jestli by mi to u porodu neudělalo díru do hlavy, místo aby mi to pomohlo uvolnit se. Tak by mě zajímalo, co se případně osvědčilo vám. CD oblíbeného interpreta? Relaxační hudba? Rádio? Ticho?

etnicka
4. říj 2008

ahojte, ozivujem tuto diskusiu 😉 pomaly zacinam planovat cdcka na porod, aj babatku vselico pustam, aby potom slo do znamych zvukov, tak ma zaujima, co si k porodu vezmete vy, pripadne co ste si vzali a ake to bolo.

novako
4. říj 2008

Vzala jsem si King´s singers a super. S oblíbenou muzikou se mi rodilo o dost líp. 🙂

etnicka
4. říj 2008

🙂

lucka.jesenska
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
janickabez
5. říj 2008

tak já jsem si pustila potichounku rádio, co bylo na sále, svoji hudbu jsem si nevzala a pak bych to nejraději vyhodila z okna, ale byla jsem na sále sama a nemohla jsem už vstát, lezlo mi to děsně na nervy 😎

danu
9. pro 2009

veronika60188 • 39tt • Včera o 12:08
Aká hudba Vám pomohla?

ilijanka • 2d • Včera o 13:18
žiadna 😅

veronika60188 • 39tt • Včera o 13:21
🙂 ani pri tom čakaní?

veronikapp • 2d • Včera o 13:39
veronika ak mate v Kosiciach taku moznost tak ju vyuzi, je jedno aka, mozno nejaka pomala, ukludnujuca, alebo aku mas ty rada- zoberies si svoje CD a oni ti pustia.
Ale myslim ze su ine dolezitejsie veci, ktorymi by si sa mala zaoberat. Hlavne ako spravne dychat, to velmi pomaha. Dalej- ci bude niekto pri tebe- pri mne bol moj muz, aj prvy krat aj druhy krat, a to mi pomohlo viac ako nejaka hudba. Dalej bola skvela fit lopta... atd, atd. V kazdej porodnici su ine moznosti, a je dobre sa poinformovat ake su tam u vas aby si si mohla vybrat 🙂

veronika60188 • 39tt • Včera o 13:42
veronika,info mám dosť, chodila som aj na kurzy aj v nemocke to už poznám,to len dolaďujem posledné detaily 🙂

veronikapp • 2d • Včera o 14:09
Prepac 🙂
Ale aj tak- je pekne mat porodny plan, hoci castokrat je vsetko uplne inak... Az tak velmi sa detailami nezaoberaj. Drzim palce aby vsetko dobre dopadlo a aby ste mali stastne a vesele- aj s novym clenom rodiny 🙂

lujza123 • 1d • Včera o 14:58
Nieco co mas rada......zo zaciatku ked este kontrakcie budu znesitelne...ja som si pustila radio..ale poviem ti ani som nevnimala ze mi tam nieco hra..poslednu pesicku co si spominam bola taa nasa stuzkova..a viem to len preto lebo mi to prislo smiesne pri tych kontrakciach..inac som ani nevedela ze nieco hra...hudba pomoze tak zozaciatku, lenze sa ti moze stat ze v izbe cakateliek nebudes sama a ostatne baby budu chciet mat ticho..ak si budes chciet brat cd radsej napalene lebo v tom zmatku pri/po porode ho tam zabudnes.... ..........inac ked spatne zhodotim porod ( a moj krik) hodil by sa tam nejaky rachot..... 😀 😀 metal..alebo punk

gabika20 • 1d • Včera o 15:59
Na hudbu som vtedy ani nepomyslela, mala som čo robiť sama so sebou. Ale manžel mi stále niečo rozprával 🙂

biba12 • 1d, snž • Včera o 20:16
A kde budes rodit, dovolia tam pustat CD? A osobne si myslim, ze na hudbu mat cas nebudes, lebo budes riesit nieco ine a budes mat dost starosti samam so sebou. Ale ked to pomoze a hlavne budu taki mili a pustia Ti to, tak preco nie?

bebel • 1d, 34tt • Včera o 20:20
Vero ja som mala Norah Jones 🙂 , v TN aj na vzdychárni, kde sme boli 2 čakajúce baby s fitloptami KTG a umývadlom a WC, mali sme k dispo aj CD prehrávač, mali sme to pustené ako podmaz, aby sme nepočuli 1 vreštiacu hysterku na pôrodnom boxe. 😀
Potom aj separé v pôrodnom boxe, kde som strávila ďalších 5 hodín s manželom som mala k dispo CD prehrávač.

konja
9. pro 2009

milwa: záleží co máš ráda, cd nebo rádio můžeš kdykoliv vypnout když ti to poleze na nervy, takže bych to moc neřešila a vzala si to co se ti líbí. Jen teda nevím ty mantry, mě to příjde všechno na stejné brdo 😅 Poslouchat to chvilku, půl hodinky, hodinku super, ale představa, že budu rodit třeba deset hodin a do toho pořád oooooooooom,ooooooooom mě teda nahání husí kůži 😅 Možná bych si toho vzala víc a uvidíš co ti sedne a budeš to moct prostřídat. CD nezaberou tolik místa aby sis nemohla třeba tři vzít a když nebudeš mít chuť, tak je pak manže vezme zase domů 😉

salonka77
9. pro 2009

Ja som o takom niecom ako je hudba pri porode s manzelom vobec nerozmyslala, nemala by som ani naladu a chut pocuvat nieco, radsej som sa rozpravala s manzelikom a to bol balzam na vsetky tie bolesti. A samzrejme pocuvala rady sestriciek a porodnika. A to som mala kratky porod, takze hudba mi vobec nechybala.

petruna110
24. čer 2011

Jako hudba je dobrá do tý doby než přijde na věc, pak to jde ráz na ráz a přestaneš to vnímat :D

dudysek
28. srp 2016

@mcmillka Moc prosím, o jaké CD šlo?

terdaaa
2. zář 2018

Mluvila jsem o tom přímo s primářem jedné porodnice a osobně mi doporučil více rock, metal, rock-metal, protože se smál, když mi vyprávěl, jak u jednoho porodu měla nastávající maminka puštěné tony přírody (ptáčky, vodu...) a když se přišel podívat na průběh porodu, tak maminka i asistentka spaly. 😀 😀 Normálně je to uspalo

suzief
2. zář 2018

Já si teda pouštěla na notebooku seros gilmorky a super, bylo fajn mít kulisu, sice sem to nevnímal ale to ticho je taky blbé, no a když už jde fakt do finišem tak se to vyplo a šli se tlačit, u mě to byl fofr🙂

zelenaesmolda
2. zář 2018

@terdaaa 😀😀😀😀😀😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru