Hudba u porodu. Měla jste některá? Nevadilo to personálu?

24. únor 2021

Ahoj všem, je to asi trochu pitomý dotaz, ale stejně se musím zeptat - měla jste některá u porodu puštěnou hudbu?
Nevadilo to personálu v nemocnici?
Budu rodit za pár dní, první těhotenství.
Možná si to predstavuju jako Hurvínek válku, ale myslela jsem si, ze bych si do přenosného repraku stáhla svou oblíbenou hudbu a u porodu si ji poustela. Vím, ze mě hudba uklidňuje a trochu si myslím, ze by mi mohla lépe pomoct snášet porodní bolesti.
Ale těžko říct, proto se ptám zkušenějších.
Kamarádka mi doporučuje nějakou meditacni hudbu, ale na to já nejsem, spis jsem myslela na něco rychlejšího.
Co jste poslouchaly vy?
Předem díky za odpovědi 😊

maaaadlaaaaa
24. únor 2021

Mě porod teda teprve čeká, ale v porodnici to mají i na seznamu, co si vzít s sebou, takže jsem to neřešila. Mám tam jak meditační tak svou oblíbenou hudbu, která mě neruší za žádných okolností, spíš uklidňuje nebo odreaguje. Vybírej pocitově, co ti sedí a co ne. Někoho hraní na tibetské mísy uklidňuje, někdo by kvůli tomu vyskočil raději z okna v tu chvíli 😄, takže podle kamarádky bych se moc neřídila. Mám připravené i rychle písně a především moje srdcovky. Doufám, že celý playlist nezvládnu poslechnout a pokud bych nestihla připravit ani hudbu, vůbec bych se nezlobila. 😊

vladienka
24. únor 2021

Sranda, nemam ani sajnu ci nieco hralo alebo nie 😄 okolie som voooobec nevnimala, netusim co kto hovoril atd.. len na zaciatku a to som travila vo vani a pospavala takze mi to bolo tiez jedno 😄

olga_
24. únor 2021

Vem si s sebou, co máš ráda, co tě nabije. Neohlížej se na vkus ostatních. Je lepší mít hudbu, než třeba poslouchat Halóó tady Impulzovi, jako se to děje na některých sálech. 😀

krtcice
24. únor 2021

Svoji ne, ale možnost byla. Mě pustili rádio, které jsem pak už stejně nevnímala. Vždycky jsem si říkala, jak dětem zapíšu do deníčku, co hráli když se narodily. Hm, tak jo, ani u jednoho to nevyšlo 😀

martiniquest
24. únor 2021

Mela jsem svoji v mp3 do sluchatek. Vyuzila jsem jen na zacatku, ale bylo to moc fajn.

elencze
24. únor 2021

Je možnost své hudby, v mé porodnici měli přehrávač MP3 i CD, ale nevyužila jsem toho. Hudba hrála z rádia, vůbec si ji nepamatuji ale. Až pak během bondingu mi přišlo vtipné, že hráli K. Gotta, že v českém prostředí opravdu provází člověka od porodního sálu do hrobu.

klokanka31
24. únor 2021

Já si hudbu u porodu celý život plánovala, ale když jsem rodila, úplně mi to vypadlo z hlavy ☺ ale na sále byl normálně CD přehrávač, takže to asi jde...

g_m
24. únor 2021

Já ani nevím, kdo tam byl, co se dělo nebo co říkali, natož abych si pobrukovala "I am sexy and I know it" 😀 Vzít si to můžeš a při nejhorším to nepoužiješ 😉

lazoplazo
24. únor 2021

U prvního porodu jsem ani netušila, kde mám mobil, natož si z něj pustit hudbu... ale u druhého jsem si na to vzpomněla, manžel pustil moji oblíbenou (rock) a byla to bomba, i dula říkala, že to ten závěr porodu krásně rozjelo. Každopádně doporučuju si připravit, přinejhorším nepoužiješ

petulkadodo
24. únor 2021

No já jsem s sebou taky měla hudbu a relaxační nahrávky a nakonec jsem trávila většinu času ve sprše a na finále už jsem byla úplně někde jinde než abych vnímala, jestli něco hraje nebo ne 😄 taky jsem si to před porodem představovala jak Hurvínek válku 😉

veroniqess
24. únor 2021

Měla jsem svoji hudbu, ale na úplný konec jsem už nechtěla poslouchat. Ale celou noc kontrakci ano ☺️

levandule_k
24. únor 2021

@olga_ Teď jsi mě tím rádiem vyděsila, já mám chvíle, kdy potřebuji ticho a zvuk mě ruší 🙂

maaaadlaaaaa
24. únor 2021

Beru si s sebou vlastní reprák. Na jejich přehrávače bych moc nespoléhala.

zlatoja
24. únor 2021

Ja cekala na operacnim stole na anesteziologa pred cisarem a z radia hralo ´knocking on heaven’s door...

keksik002
25. únor 2021

No takto, nepamatuju si co mi rikala doktorka ani chlap, nepamatuju si co jsem mela na sobe, takze ja za sebe beru hudbu jako uplnou zbytecnost..

aneta15
25. únor 2021

Mě dokonce hudbu nutili. Neskutečně mi to vadilo a lezlo mi to na nervy. Stejne tak mi vadilo, jak mi pořád stříkali nějaké olejicky. Pak jsem ji poprosila ať to přestane stříkat a otevře okno 😁 pak se vyměnila směna a PA nutila manžela ať mě masíruje vonnym olejem... Nechtěla jsem aby na mě někdo sahal, mluvil, chtěla jsem ať mě nechají být 😁

aneta15
25. únor 2021

@levandule_k mám to stejně 😁 jednou jsem byla v nemocnici a dali me na pokoj k důchodkyni asi 80 let. Totálně hluchá a její hobby bylo v sedm zapnout televizi a v půlnoci ji vypnout. Bylo ji úplně jedno, co hrajou. Jelikož tam byla první, měla pocit, že je to její pokoj a její televize 😁 a když usnula tak tak brutálně chápala,tak že jsem chtěla vyskočit z okna. Dodneška z toho mám trauma a někdy se mi o tom i zda. Tenkrát jsem podepsala reverz, byla jsem fakt na pokraji nervového zhroucení ook

levandule_k
25. únor 2021

@aneta15 Úplně tě chápu, já jednu dobu dělala v kanclu, kde mi 8,5 hodiny hrálo rádio za zády. Po čase to pro mě začalo být fakt peklo, rušilo mě to při práci a já dělala chyby z nepozornosti. Kolegyně, co byly starší, tak ho k práci potřebovaly a nedokázaly pochopit, že bych chtěla aspoň chvíli ticho, abych se mohla pořádně zakousnout do práce. Když jsem ho vypla, tak ho za chvíli zapínaly. Já jsem se po čase začala domů vracet s bolestí hlavy a když jsme jeli v autě a manžel pustil rádio, tak jsem myslela, že ho vyvrvu a vyhodím z okna, naštěstí manžel chápal potřebu ticha. Změnila jsem práci a ještě rok mi trvalo, než mě jakákoliv hudba přestala vadit. Dneska když mám náladu tak si pustím svoji oblíbenou hudbu, ale ticho je top 🙂

Vonné olejíčky mám moc ráda, doma jich mám spoustu, ale musím si vybrat vůni na kterou mám náladu, takže kdybych měla chuť na eukalyptus a oni mi dali pomeranč, tak mě to taky bude iritovat.

princeznamiu
25. únor 2021

Moznost urcite je. Ja ji nevyuzila. Behem kontrakci jsem byla rada ze mam klid a behem porodu, ikdyz jsem si myslela, ze vnimam vse, jsem spoustu veci nezaregistrovala :D takze hudbu bych asi taky nevnimala...

martaskaaa
25. únor 2021

Mě na porodním boxu hrálo rádio 🤣 chlap si i dokonce pamatuje, jaká písnička hrala, když se maly narodil, ale neví název 🙈 (ale domluvený jsem to neměla, PA pustila radio když mě přivedla na box, asi abych tam ten čas netravila potichu a neposlouchala vedle nahlas hekajici rodičku) 😁

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru