Hypoxie - následky

ilussion
9. říj 2018

Dobrý den, syn přes 2,5roku má problémy ve vývoji - nerozumí řeči, nemluví, problému je víc.. vše řešíme s odborníky, vyšetření atd, zatím podezření na smíšenou vývojovou dysfázii.. ted mě ale zarazilo toto - na foniatrii samozrejme nevysetritelný, tak si paní doktorka vyžádala zprávu o novorozenci po porodu a tam má napsáno - stav novorozence i pres laboratorní známky hypoxie dobrý, může to mít souvislost s jeho problémem ve vývoji? že mě na to po porodu nikdo neupozornil, a detska lekarka zprávu ani nečetla a kluka nekontrolovala i když je pozadu už delší dobu, to je věc jiná a s tím už nic neudělám :/

klea81
9. říj 2018

No tak rozhodně se mohl poškodit mozek, když neměl dost kyslíku...běžte na neurologii a nechte mu udělat EEG

ilussion
autor
9. říj 2018

@klea81 děkuji za odpověd.. na neurologii jsme byli a budeme docházet, ale jak je zatím malý, tak to eeg je odloženo, on by se nenechal a uspavat ho nechci :/

klea81
9. říj 2018

@ilussion byla jsem s dcerou na eeg v jejím jednom roce, zvládla to naprosto bez problémů. nasadí se čepička na hlavu a dítě si 20 minut hraje s hračkami, prohlíží si knihy apod. Bez toho si těžko udělat obrázek, jestli je nějaké poškození či opoždění a v které oblasti.

ilussion
autor
9. říj 2018

@klea81 Já vím, tak opozdění je jasné, když kluk nerozumí řeči, jen nevím jestli to může být následkem hypoxie viz výše.. můj kluk s čepičkou určitě nevydrží, věřte mi 🙂 nenechá si sáhnout na vlasy, na nehty, uši, natož mit na hlavě čepičku s hadičkama.. to uznala sama neuroložka.. bohužel :/

neomenia
9. říj 2018

Muze ti byt ten duvod a taky nemusi. Jaky byl apgar skore?

ilussion
autor
9. říj 2018

@neomenia to měl hezké 8, 10, 10 .. ale zkazena plodova voda a zasekla raminka, 3 dny vyvolavaný porod s kontrakcemi.. ta hypoxie podle vseho az z labo. vysledků z pupečníkové krve.. já vím, že je to jen možnost, jsem s vývojem syna smířená, at je to jak je to, pracujeme s ním a vše se teprve uvidí 🙂 jen na mě dneska po 2,5letech vyskocila tahle zpráva a věc o které jsem něměla tušení, že po porodu byla

klea81
9. říj 2018

@ilussion tak to mě napadá diagnóza autismus

knoflikarka
9. říj 2018

@klea81 V takto nízkém věku je dysfázie od autismu špatně odlišitelná.

@ilussion Hypoxie určitě může vést k podobným následkům, třeba dost dětí s ADHD, jejichž anamnézy je viděla, mělo za sebou hypoxii.

ilussion
autor
9. říj 2018

@klea81 autismus nám klinická psycholožka vyvrátila.. samozřejmě pořád to je v řešení atd, ale syn je šikovný, kromě toho porozumění a nespolupráce u vyšetření s autismem nema nic.. ani já si to teda nemyslím, myslela jsem si.. ted už ne.. s dysfázii a adhd asi budeme mit v budoucnu asi co říct

ilussion
autor
9. říj 2018

@knoflikarka ano, to si myslím taky.. je škoda, že mi to nekdo z dr nerekl driv, at kluka pozoruju a pracuju s nim od malicka

klea81
9. říj 2018

@knoflikarka souhlasím že na definitivní diagnózu je brzy

emmanessa
10. říj 2018

@ilussion my byli kdyz mela mala tri mesice,uspat v kcarku se nam ji na toti nepodarilo,ale zabavili jsme ji tech 20minut,aby se nehybala

ilussion
autor
10. říj 2018

@emmanessa jasne, dekuju, zeptam se neurolozky zda je to mozne kdyz ho dovezu spiciho.. dnes jsme takhle vyresili foniazrii ;)

jana2381
10. říj 2018

My byli v roce take na EEG a malej mi natvrdo usnul. Tak ho nataceli spiciho a pak ho na zaver na chvilku vzbudili. Slo to bez problemu. Nevzbudil se ani kdyz mu nasazovali tu cepicku a obepinali pasem.

klea81
10. říj 2018

@jana2381 ale dítě má být během EEG stimulováno, hračky, blikání apod. spící dítě má úplně jiné mozkové vlny než aktivně přemýšlející, jako něco se asi vysledovat dá, ale určitě ne všechno

jana2381
10. říj 2018

@klea81 asi jim tech par minut zaverem stacilo na vyhodnoceni. I doktor krasne poznal, kdy spinkal a pak kdy byl probuzeny a hral si. Jeho prvni EEG bylo 4 hodiny po narozeni, v umelem spanku a i na tomto zaznamu staveli lecbu. Nevim... nejsem lekar, tak neposoudim.

emmanessa
10. říj 2018

@ilussion po nas vylozene chtěla,at ji predem uspime.podarilo se do te doby,nez nekdo na chodbe prasknul dverma,takze jsme to museli zvladnout i tak

semanren
10. říj 2018

@ilussion byla jsem na EEG se synem 2x,poprvé v půl roce a pak ještě v 7 měsících. Nasazování čepičky se mu samozřejmě nelíbilo - brečel. Uklidnili jsme ho, zpívala jsem mu-líbí se mu to, takže vydržel, ručičky jsem mu lehce pridrzela, aby si čepičku nestrhával. Myslím, že se u toho dá i kojit, sestřička říkala, že to taky jse. My to zvládli tím zpíváním,a to náš syn je pořádný divoch a dokáže neskutečně vyvádět

baraskaska
26. čer 2021

@ilussion tak zrovna treba atypicky autismus se bohuzel tak brzy poznat nemusi. To jsem cetla s diplomek. Je to tak ze treba atypicky autsimus deti odlisuje, nemuseji mit nektera spektra spatna. Nemuseji treba spatne komunikovat nebo nemusi byt nekontaktni nebo nemusi nemluvit a jine. To jsou jen priklady protoze zrovna AS toho ma hodne a kazde dite s AS muze mit tu neposkozenou cast jinou. Ale tezko rici jen pisi ze jako clovek ktery ma doma atypickeho autistu bratra proste vim ze neni typicky a tezko by se ve veku 2 a pul let zjistilo ze ten autismus vubec nejaky ma.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru