Jak a kde domluvit sekci na přání?

roxinka111
24. čer 2013

Pro sekci jsem se rozhodla již dávno pře těhu, a každý další vyprávění kamarádek mě v tom utvrzuje.... 8 z 10 nakonec po dlouhých bolestech skončilo na císaři.... já mám úzkou pánev, bolí mě srůsty po operacích i normálně a bolest nesnáším. Vyslechla jsem už spoustu názorů, příroda je příroda, to přežiješ, atd. ale po císaři byly všechny rodičky 3.den doma se slovy proč to proboha nešlo rovnou císařem? u nás na maloměstě totiž rodí za každou cenu, dokonce i KP nebo 4 kg dítě.
Nechci řešit co si o tom kdo myslí, jen mě zajímá vaše zkušenost KDE A JAK SE DOMLUVIT
Že by to bez indikace mělo být zpoplatněné - s tím naprosto souhlasím ! Vybrala jsem si Podolí a doufám že tam budou vstřícnější než u nás v Buranově 🙂
Díky předem za zkušenosti a rady.

madrilena
1. črc 2014

@orchidis ona si toho zaplaceného císaře totiž nějak odůvodnit musí; podle mě je to docela prohra, nebýt schopná /mentálně - nemám teď na mysli maminky, které musely na císaře ze zdravotních důvodů/ porodit fyziologicky; no nic no, prostě na to nemá....

zuzana_ka
1. črc 2014

@orchidis mohli bychom se dozvědět jak to proběhlo... 🙂

gepe
1. črc 2014

@orchidis @madrilena sekce je riziko vetsi pro matku, ne pro dite. Je mi jedno, zda si to zaplatily - jejich rozhodnuti, jejich volba. Avsak bych nebyla tak radikalni v pojmenovani tech zen.

pincola
1. črc 2014

Jde to. Vím, že u Apolináře, byla na tom známá. Nejdřív si domluvíš doktora, který tě bude rodit. Dohodneš se přímo s ním a podstrčíš mu obálku s penězma. Známá dávala 20, nebo 25tisíc teď přesně nevím. Chodíš k němu na kontroly a řekneš mu že chceš císaře a pak asi ještě taky něco platíš, ale to už se domluvíte. Tak přesné info nemám.Pokud potřebuješ napiš mi do IP a napíšu ti jméno toho doktora u kterého byla.

Jinak pokud máš velký strach, může ti císaře napsat psychiatr. Napíše doporučení že pro neobvyklý strach z porodu doporuuje císaře a oni ti ho udělaj na pojišťovnu.

Každopádně to znovu zvaž, porod hodně ovlivňuje celý život a psychiku člověka. Taky se do těla dostanou správné bakterie a ty chrání imunitu a zlepšují trávení. mě porod i psychicky hodně pomohl, vím, že jsem to dokázala. Když budeš potřebovat dáš si epidurál. Zvládneš to!

madrilena
1. črc 2014

@gepe pro dítě to není "riziko" v tom pravém slova smyslu, nicméně děti, které si prošly přirozeným procesem by měly údajně být odolnější než ty, které si porodním stresem neprošly a byly jen vytažené; pro ženskou, která si zvolí císaře proto, aby nemusela zažít kontrakce, nástřihy atd. pochopení nemám a považuji ji za zbabělce první třídy; moje slova jsou možná ostrá, ale vyjadřuji svoje pocity a v tomto případě opravdu být diplomatická nechci a ani být neumím; navíc, kdo chce rodit děti, měl by být jistým způsobem odolný; copak taková osoba bude dělat s dvouletým vzteklým batoletem? Zavře ho do klece nebo mu zaplatí chůvu? Podle mě je porod dobrá přípravka na budoucnost...

soleilll
1. črc 2014

@orchidis Neznám moc těch, co prožily to, co nazýváš pěkným porodem. Vlastně žádnou. Každá si prožila něco, bez čeho by se rozhodně obešla. Ještě že hormonální smršť způsobí, že nepříjemný věci ve z mozku velice brzo vyplaví. Pokud jsi to měla naprosto bez problémů, tak gratuluju, ale pravděpodobnost, že to tak zase bude, není velká. A ano, máš pravdu, jsem plná komplexů z toho, že jsem nelezla bolestí po zdi, že jsem nekojila a tím pádem jsem méněcenná a moje dítě má neskutečný následky kvůli tomu, že neprošlo porodními cestami a zná jem chuť UM. Pokaždé, když se na něj podívám, si uvědomím, že k němu proto nemám žádnej vztah.
@madrilena Díky za tip. Myslíš, že ty klece pro velký plemena psů by mohly vydržet aspoň do předškolního věku? Přecejen je to velká investice, tak ať si to pár let užije. 😀 Ženský po staletí rodily, jak mohly - na poli, doma v posteli, před zraky dalších lidí. Taky začínaly třeba ve 14 a úmrtnost rodiček i dětí byla vysoká. Takže hurá zpět k přirozenosti! 🙂
Omlouvám se, že už to jde off topic... Otázka sekcí na přání nebo sekcí bez jednoznačně život-ohrožující indikace je vždycky zapálená rozbuška.

madrilena
1. črc 2014

@soleilll víš, směješ se tu, ono to ale až tak moc k smíchu není /myslím tím, že jdeš proti přírodě/; rodit se dá přirozeně pod kontrolou, v případě potřeby je možné zasáhnout - tudíž argumentace, že dřív se při porodech umíralo je v tomto případě mimo; a asi už k tomu nemám víc co dodat 😒

gepe
1. črc 2014

@madrilena mlada sla sekci kvuli me - nekolik sdruzenych indikaci s vysledkem - polymorbidita. A to ne z vlastni hlavy. Tim, ze jsem neprosla klasik porodem mi neprijde, ze bych ja nebo mala, jsme nebyly pripraveny do budoucnosti. Je ji 10,5m a nebyla nemocna, tedy vyjma jedne jedine kratke reakce po ockovani a prodelani seste nemoci.
Urcite muzes psat svuj nazor jak uznas sama za vhodne 🙂 jen nektere veci - nazor, zklouzavaji uz do roviny vseobecne sekci a muze se nekomu nelibit. Zrejme asi nemam mit deti, kdyz si me lekari chteli pohlidat a vyeliminovat vsechna rizika. Asi nejsem dostatecne odolna.

madrilena
1. črc 2014

@gepe já jsem ale přeci psala, že pokud je k tomu medicínská indikace, tak nemám nic proti; já reaguji na soleilll, která se tu chlubí, že podstoupila sekci, aby si nemusela projít kontrakcemi, nástřihy atp.; k té odolnosti - samozřejmě, že je možné, že dítě bude po sekci naprosto v pořádku a dítě po fyziologickém porodu bude nemocné v jednom kuse, každopádně pro dítě je fyz. porod přirozená cesta a určitě má nějaký význam, když si tím procesem projde /každopádně roli hraje vícero faktorů/

soleilll
1. črc 2014

@madrilena Jsem ráda, že je to tu tak vtipné, protože mě taky rozesmává tvá a jiných snaha nasadit mi volskou hlavu (a dalším, které jsou rády za CS). Já se za sekci nestydím, ať si kdo chce co chce říká, to máš fakt smůlu. Taky ti neberu tvůj porod, je super, žes ho zvládla a jsi spokojená, proto nechápu, proč to bereš těm, co z jakéhokoli důvodu volí sekci. Děláš z nich sobce, v lepším případě pokojové květinky a pohrdáš jimi. Stačilo přece jen napsat, že takový názor nesdílíš... Jinak připomínám, že toto téma zní "Jak a kde si domluvit CS na přání?" a ne "Co říkáte mému rozhodnutí rodit sekcí?" 🙂 O krásách přirozeného porodu, o slasti prvního přiložení a podpoře kojení je tu hromada jiných vláken...

lauralola
16. říj 2015

Chtěla bych obnovit diskuzi... Budu se snažit najít zdravotní indikaci pro CS, ale je to asi složité a někde jsou svolnější... Nemáte prosím někdo zkušenost? Nejlépe Brno a okolí... Klidně SZ, děkuji 🙂

blueapple
19. říj 2015

@lauralola co na rovinu promluvit se svým gynekologem, že preferuješ CS, jestli Ti napíše doporučení, bylo by to nejjednodušší...

bajana
19. říj 2015

@lauralola u Milosrdnych a vo Vyskove su za prirodzene porody, takze tam asi nie....

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru