Rodily jste 1. mimčo císařem a 2. čekáte cca po 2 letech?

nickoletta
1. čer 2014

Ahoj maminky,
mám dotaz první mimčo jsme porodili císařem a kolem 2. narozenin dcerky bychom chtěli zapadnout znovu. Doktorka říkala odstup min. rok, rok a půl. Zajímalo by mě zda máte s tím to stavem, odstupem nějaké zkušenosti...mám obavy ohledně jizvy na bříšku, popř. dělohy. Zda vás provázeli/provázejí nějaké zdravotní komplikace spojené právě s císařským řezem...Slyšela jsem, že pokud se rodí poprvé císařem, i druhý porod je vedený sekcí. U mě se toto pravidlo zřejmě potvrdí, páč mám úzkou pánev :-/
Děkuji moc za vaše zkušenosti.
Nickoletta

ffiinnkkaa
1. čer 2014

Malý měl dva roky (narodil se císařem) a my se začali snažit o další. Šlo to rychle...do dvou měsíců jsem byla zase těhotná..Těhotenství absolutní pohoda, cítila jsem se dobře, žádné problémy jsme neměla. Jediné co jsem měla byla těhotenstká cukrovka. Takže i druhý porod byl císařem, ale těhotetnství bylo super. 😉
@nickoletta

valik
1. čer 2014

@nickoletta Ahoj, rodila jsem dcerku císařem a přesně po dvou letech znovu otěhotněla. Více mě bolelo břicho, to přikládám jizvě. Mě ale nedoporučovali znovu císař, přestože mám také užší pánev. Prostě podle všech lékařů se kterými jsem se setkala není první císař indikací k druhému a nechali mne rodit vaginálně. Měla jsem smíšené pocity, dala jsem na radu lékařů. Po dvanácti hodinách porodních bolestí mě udělali akutní sekci pro nepostupující porod. Měla jsem také zkalenou plodovku a ozvy byly nižší, tak už nechtěli čekat. Otevřená jsem byla stále na tři cm. Při sekci se zjistilo, že mám velmi ztenčenou jizvu a malý by přirozenou cestou na svět nepřišel, protože špatně rotoval, a vstupoval do porodních cest nejširší částí hlavičky...

brouzdalka
1. čer 2014

@nickoletta To, že je první porod císařem, neznamená automaticky, že druhý bude taky - záleží na indikaci k sekci. Pokud máš ale hodně úzkou pánev, tak to je něco jiného. Ale k tomuhle tématu tady najdeš spoustu rozjetých diskuzí, případně mrkni do skupiny https://www.modrykonik.cz/group/4128/detail/ 😉 Holky tam popisují zkušenosti s dalším těhotenstvím po císaři, kdy otěhotněly, jak to probíhalo atd.

jija
1. čer 2014

@nickoletta ja jsem otehotnela dokonce 6 mesicu po cisari i kdyz mi doktor doporucoval pockat minimalne rok, doktor mi na to nerekl ani pul slova jako ze by to bylo brzo nebo tak neco, tehotenstvi naprosto bez komplikaci a za celou dobu se nikdo o cisari ani nezminil, nakonec jsem dcerku porodila prirozene behem asi 6-ti hodin v porodnici a to presne 15 mesicu a 2 dny po cisari, akorat jsem nesmela dostat oxytocin na urychleni porodu, alei tak to bylo rychle🙂

novynka
1. čer 2014

já mám zatím v plánu už porodit druhé mimčo někdy kolem 2,5 letech kloučka, aspoň jsem si zatím tak naplánovala RP 🙂 doktorka říkala, že až budu chtít, tak to budeme řešit, podle toho, v jakým stavu bude jizva na děloze... ale většinou se říkává alespoň rok před dalším těhu ;) jo a to že i druhé půjde sekcí se taky bojím, ale radši s tím počítám ;( i když bych chtěla rodit přirozeně...

nickoletta
autor
2. čer 2014

Maminky moc vám děkuji za reakce, za odkaz na stránky.
My bychom chtěli cca ve 2 letech dcerky zkusit další těhu, chtěla bych navázat s mateřskou. Jediné, co jsem měla obavy- tak je právě ta jizva, zda se to nějak nepotrhá, nerozšklebí...To jste mě celkem uklidnily- hlavně Jíja 🙂 Já jsem teď, co se týče sexuálního života hodně opatrná, bála jsem se, kdyby náhodou, aby se nic nepokazilo 🙂 Tak teď už můžu zahodit obavy za hlavu 🙂
Jinak jak jste psali, tak nám dr také řekla min rok, že se doporučuje počkat.
Jinak já co se týče císaře, tak spokojená moc nejsem. Myslím si, že hodně vydržím, ale to hojení mě teda hodně bolelo, unavovalo a omezovalo :-/ Proto se také dost bojím dalšího. A co jsem se tak ptala, tak samozřejmě bude záležet na situaci, která nastane- ale u nás, ten prcek prostě asi neproleze ☹
Ještě jednou moc děkuji- opravdu jste mě uklidnily 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru