Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Jak brzy můžu po porodu do formy?

puresin
11. říj 2016

Je tu spousta témat a skupin ohledně poporodního hubnutí a formování, ale já bych potřebovala vědět, co smím dělat HNED po porodu a v nejbližších týdnech. Např. kdy začít ležet na břiše (a má to nějaký efekt?), kdy poprvé do fitka, kdy a jaké cviky na břicho...
Se druhým prckem jsem na sobě začala dřít až půl roku po porodu, tentokrát už jsem ale celá natěšená teď, tak sonduju od zkušenějších. Díky! 🙂

astyna
11. říj 2016

Já jsem neměla císařský řez, začala jsem cvičit po 6nedělí. Do té doby jsem hodně ležela na břiše. Obecně se cvičení doporučuje až po tom 6nedělí. Ale neboj se - ono si dost zacvičíš i s dítětem 😀

Já jsem se do svých džín před porodem vlezla asi za 4 měsíce, za 6 měsíců jsem byla na původní váze, nyní mám už pod váhou předporodní. Ale to souvisí prostě s etapou toho dítěte - malý běhá, musím s ním, hodně pohybu, málo času na jídlo...

puresin
autor
11. říj 2016

@astyna U me to prave tak nebylo, pul roku po synovi jsem mela jeste 16kg nahore... Ale cvico me pak strasne chytlo a dostala jsem se s nim na stredoskolske hodnoty. 😀 Uz se ted hrozne na trampolinku i posilovnu tesim, ale nechci si ublizit, tak se radsi vyptavam.

astyna
11. říj 2016

Ono se i říká, že ženský po porodu mají lepší postavu než před 😀 víc na sobě makají 😀

No já jsem nejvíc zhubla u kojení - to šlo 12kg dolů během 2 měsíců, ale to už bylo o h*bu a hlavně o zdraví...

Ještě máš spoustu času si promyslet, jak to pak uděláš 🙂 hlavně pomalu...

hanivasi
11. říj 2016

na břiše ležet se začíná už v porodnici, pokud ti to dovolí prsa. Cvičit se taky začíná v porodnici....samozřejmě ne vše, hlavně boční břišáky, zadek. Já celé šestinedělí cvičila každý den to co měli v "příručce" v porodnici. Na kontrole po šestinedělí - v porodnici - jsem se doktora ptala, kdy mohu začít pořádně cvičit, a řekl, že hned, tak jsem začla hned. Hubnoucí a formovací cviky - TIFFANY ROTHE.
3 měsíce po porodu jsem měla figuru zpět.

čím později se začně cvičit, tím déle ti to trvá....

a jestli má efekt ležení na břiše, určitě ani. Já ležela na břiše a k tomu jsem nosila ten stahovací pás na břicho. Pomohlo to parádně. Bez něj jsem měla takovej ten vytahanej podbříšek, jakoby to všechno spadlo dolů, vypadalo to fakt blbě. Nosila jsem pás a pěkně se to zatáhlo. Po 3 týdnech už ho nenosím, a břicho mi už dolů nespadlo....zatáhlo se a drží se....

carolisa
24. říj 2016

myslím, že začít můžeš po 6 nedělí...=)

Sem začni psát odpověď...

Odešli