Jak jste prožívaly císařský řez?

steelska
30. zář 2010

já rodila neplánovaným císařským řezem jsem s toho ještě tet špatná juak jste na tom vy? 🤐

meleri
31. led 2011

si myslím že když člověk překoná tu bolest, a je jinak vše ok tak je schopen se o mimi dost rychle a dobře starat, ale já jsem takový srab co se bolesti týče... ☹

jituu83
31. led 2011

@melis7 mě dělali ozvy,nebyly moc dobrý,pak mi dělali i UZ aby zjistili proč.souhlasím,že pokud jsou ozvy hodně špatný tak UZ nedělají a jde se rovnou na sál

@meleri těžko říct,nevim co jsou porodní bolesti,za to vím jaká je bolest po císaři...a nic moc,jsem si říkala ty první dny že to v životě nechci zažít...dnes jsem na to už zapomněla protože malej za to stál...po pár dnech to nebylo tak hrozný a dalo se to vydržet...a taky si myslím že teď bych už věděla jaká bolest mě čeká a možná bych to zvládala líp než poprvé,ale těžko říct...kamarádka rodila poprvé císařem a druhý porod měla normal a říkala že císař byl celkově horší....

neu.sona
31. led 2011

Já jsem po 17 hodinách kontrakcí nakonec šla na CŘ v epidurálu. Popravdě řečeno si pamatuju na to, jak moc mě boleli konktrakce po tom, co přestal působit epidurál a na to, jak jsem měla po minutě kontrakce a musela dojít na druhou stranu na sál. Tam jsem měla v klidu ležet, aby mi mohli dát další dávku... No v tomhle děs.
Pak jsem cítila, jak mě řežou, jak to mlasklo a Mates byl na světě. Přinesli mi ho ukázat a pak zase rychle do tepla a manžel byl s ním. Já jsem byla zblblá a unavená. Odvezli mě na JIP, kde jsem byla den a půl. Matýska mi přivezli až ráno. Narodil se ve 22.00. Císař pro mě nic moc. Jizvičku mám sice malinkou, ale šíleně mě to bolelo a i občas mě v tom píchne. Hrozný bylo na začátku vstát a pak se hýbat. Když dítě začně v noci brečet a vy nemůžete okamžitě k němu, tak i těch 30 sekund breku je nekonečných. Opravdu jsem se s tím sžívala dlouho.
Zase na druhou stranu jsem za to ráda. Kdyby se malý dostal do porodních cest, tak by ho tahali kleštěma a bůhví jak by to skončilo. Takhle se nevešel do mojí pánve a prostě nesestoupil, i když už jsem byla připravená rodit.
Druhé budu prý rodit taky CŘ, ale jestli bude další se uvidí. Zatím se mi do toho nechce a jsem ráda, že mám svoje sluníčko zdravý a v pořádku.

gabrlinka
1. únor 2011

Ahojky, tak já po prvním císaři, nic moc, bolesti byly a úbytek krve a plno dalších komplikací, zánět a tak.... po druhém císaři, spinálním, sem se hojila rychleji a bez komplikací a bolestí 😉

meleri
1. únor 2011

@gabrlinka to jsi mi dodala naději že podruhé je to snad lepší, už jsem to víckrát slyšela, ale nevím jestli je to pravidlo nebo jen náhoda..

@neu.sona bolest je to hrozná, ale to porod asi taky...mi jde jen abych měla tu sílu conejdřív vstát, nejlíp hned druhý den a starat se o malého at můžu conejdřív domů...

gabrlinka
1. únor 2011

@meleri to jsem ráda 😉 jo, uvidíš, to bude v pohodě, a ty máš plánovaného cs? jestli můžu vědět? 😕 a jestli jo, tak jakého, celkovou nebo částečnou? já právě měla prvního akutního pro nepostupující porod a celkovou a fakt to zotavování bylo naprd a ten druhý cs sem měla spinál a je to i krásnější emočně, viděla jsem hned tomíška a vím, že bych to neměla jako matka říkat, ale je ta vazba s tím mimískem opravdu velká citově spoutaná než u prvního, kdy jsem spala a ukázali mi františka až večer, vůbec nepřiložili k prsu, to tomáška hned přiložili, no nemůžu si ten druhý porod vynachválit, i přesto, že to byl císař a šlo nám o život, p. dr. se nemohl dostat přes mou ztuhlou jizvu či dělohu a tomáškovi museli dávat kyslík apgar skóre 9 9 10 a proto už nemůžeme mít třetí, právě z tohoto velkého rizika, že prý bych to příště nemusela přežít já anebo mimi, tak mi byla provedena s mým souhlasem sterilizace(podvaz vaječníků) i zdůvodů, že sem moc špatně snášela hormon. antikoncepci....se omlouvám, že sem se tak rozepsala, ale musela jsem se někomu vypovídat, tak doufám, že ti to nevadí 🙂

gabrlinka
1. únor 2011

@meleri jééé, ještě jsem si teď všimla, že máš taky termín v březnu 🙂(my se narodili 25.3.2010) to je nejlepší, kdy se může mimi narodit, využiješjaro, léto i podzim s kočíkem a žádné navlíkání, parádička 😉

meleri
1. únor 2011

@gabrlinka je tak to je super! hele já mám 25 3 narozeniny, je to srand...jo super dík já si to tak naplánovala že lepší na jaře než v zimě a zároven těhotenství je v zimě super, vyhneš se těm vedrům...🙂

@gabrlinka já rodila poprvé c řezem kvůli rozthrlé placentě. no a ted mám dítě pořád ještě neotočené a dr řekl že jestli se do příští prohlídky neotočí tak cís. řez...:( protože prý po prvním porodu c. řezem se pak nesmí rodit přirozeně tím koncem pánevním, snad jsem se dobře vyjádřila....prostě kdybych rodila poprvé přirozeně a dítě se neotočilo tak by to bylo jedno, odrodil by to normálně...

právě o to mi jde, co by jim to udělalo když bude malý ok aby byl se ´mnou? přece může být s matkou a někdo ho může první den za mě přebalovat, a já ho budu mít u sebe ,budu ho kojit...

meleri
1. únor 2011

@gabrlinka jeje to je mi moc líto, s tou sterilizací, zvlášt jestli jste ještě plánovali třetí dítě, ale to je fakt hrozně nebezpečné co píšeš, to chápu že jsi se takto rozhodla!

gabrlinka
1. únor 2011

@meleri to jsem ráda, že to chápeš 😉 taky je mi to líto, protože sme chtěli holčičku, ale za to nebezpečí a stres mi to nestojí....si počkám na vnučku,no 😀
co jsem hodně slyšela a četla, tak se mimi ještě ale teď nevím v kterým týdnu přesně před porodem může ještě otočit, tak ti moc z celého srdce přeji, aby se bobíšek umoudřil a hodil dupku nahoru a ty mohla mít přirozený porod 😵 ohledně toho kojení, je to nádhera, pro mně to byl nejkrásnější pocit v mém životě, který sice trval jen pouhých 8 měsíců, ale i tak sem ráda, že aspoň tak no.....malý zatím nebyl nemocný, tak fakt to kojení má co do sebe 😉

paja
1. únor 2011

Ahoj, taky se přidám 😉 . Prvního syna jsem taky rodila CS - akutním, díky nepostupujícímu porodu. 9 hodin jsem se trápila a nakonec to skončilo takto. Ale díky tomu, že moje mysl, reakce, prostě všechno..., byli oblbnuté těma nesnesitelnýma bolestma při kontrakcích, jsem si toho císaře fakt užila 😉 . Nic mě nebolelo, jen si vzpomínám, že když malého vytahovali, pořád jsem jim opakovala, že ať jako ještě neoperují, že cítím jak hýbou s tím stolem pode mnou 😀 (a to už byl malý skoro venku). Hrozně jsem se bála toho, že až odezní spinál, bude všechno bolet, ale když jsem byla v klidu, necítila jsem nic. Nejhorší ze všeho ale bylo první vstávání z postele...

Každopádně za cca 14 dní mě čeká další císař - tentokrát plánovaný a já mám hrozný strach! Jak už jsem psala, výhoda akutního císaře je v tom, že člověku se vlastně tak strašlivě uleví od těch bolestí při kontrakcích, že nic neřeší - neřeší, zda cítí řezání, vytahování, jestli něco slyší (jak tady někdo napsal mlasknutí, když miminko vytáhli apod.). Ovšem, tentokrát bude moje mysl naprosto čistá 🙂 a ta představa, že se mi bude někdo hrabat zaživa v břichu..., že nedejbože ucítím to řezání, to vytahování...! Už jen při té předsatvě je mi zle! Mám fakt hrozný strach...

A měla bych ještě jednu takovou intimní otázečku 😵 - možná se vám ten dotaz bude zdát hloupý, ale já bych chtěla být 100% připravená - vůbec si nepamatuju jestli mě před císařem oholili úplně 🙂 . Matně si vzpomínám, že jo... Víte jak to je, člověk se holí, ale já osobně nemám potřebu vypadat jako 10 letá holka 😨 . Ale na operaci chci být připravená... Tak děkuji za odpovědi 😵

gabrlinka
1. únor 2011

@paja ahoj, jojo holí, teda mně spíš sestra škubala jak husu 😀 ale nebolelo to.... horší pro mně bylo cévkování, ta kráva sestra, pardon ten výraz, ale pochopíte proč, mi furt cpala malou cévku a mně to vytíkalo a ona že to je normální, když vyteče trocha a já jí říkám, že je to jako víc než trocha, tak mi to asi 3 krát cpala tu amlou cévku, já měla ten močový měchýř tak podrážděný, že už sem fakt byla zlá a nakonec usoudila pipina jedna a dala mi tam větší cévku a pak už to přestalo téct, no trubka, člověk aby jim ještě radil 😠 ale tím nechci strašit, já jen měla smůlu na nešikovnou sestru....měla sem jít na cs v 11.00 a šel přede mnou akutní cs, tak sem tam ležela na vozíku až do 13.00, takže od rána nalačno, počůraná, ponížená, sama bez manžela, 😢 tak sem se tam rozplakala, pak mně přišel primář uklidnit a omluvit se za to čekání, tak aspoň někdo milý

gabrlinka
1. únor 2011

@paja neboj, řezání nebudeš cítit, jen takové mírné tahy a škuby, ale nebolí to, spíš je to takový zvláštní pocit akorát jak mi zatlačili na žaludek, aby mimčo vyklouzlo ven, tak mně na chvíli natáhlo, ale nezvracela sem a pak šití a fakt jak už sem říkala, to hojení bylo daleko lepší a rychlejěí než po celkové narkoze 😉

meleri
1. únor 2011

@gabrlinka je to hrozné že i v dnešní době můžou nastat takové komplikace...o...taky bych se nechala sterilizovat...bohužel u nás je to naopak, zase jsme potřebovali IVF abych otěhotněla...
ono prý to dítě se může otočit klidně i týden před porodem, jenže podle mě můj dr to bude chtít možná naplánovat projistotu ten c. řez....já jdu poprvé vživotě na ten předporodní kurz pozítří tak se tam i zeptám na to "násilné" otočení dítěte, jestli to není nebezpečné, no nevím možná bych dotoho šla ale možná..
kojení je super! já si to taky užila! a jak píšeš, co jsem kojila, byl zdravý...ted už je to horší...

já mám největší hrůzu z toho cévkování, strašně to bolí jak hodně silný zánět močáku, fakt hrůza, a pak ta injekce, mě to píchali na šestkrát pak už jsem brečela at mi už dá pokoj ten anesteziolog...fuj...pak ta operace je pohoda, teda až na ty záškuby že jo, a ten smrad, ale dá se to, za to pak to "probrání"... 😒 to si myslím že jak žena dorodí přirozeně, tak si oddychne a je už v pohodě...(skoro )

d.h.86
2. únor 2011

ahoj,no,koukám,že to není jen tak,že?taky jsme si dost prožili,ale hlavní je,že máme ty zlatéíčka u sebe,někde ze začátku jsem u psala svuj "příběh"
jinak já myslela zrpvu po porodu,že druhé nikdy,bylo to zvláštní,tak moc jsem mimi chtěla,až po druhém IVF se nám zadařilo,ale bylo to zvláštní,vubec se nedostavil ten pocit,který jsem čekala,ale koukám,že je to po CS asi normální,samozřejmě Štěpánka miljuju,vše je už ok,my si to taky vybíráme trochu i jinak,ale t tu nechci řešit
jen jsem chtěla napsat,že mě teda ani nikdo neřekl,jak další mimi jestli cs,ale to by mi asi ani nevadilo
určitě by jsme s manžílkem chtěli ještě Nelinku,ale jestli to pujde nebo ne,těžko říct,tak tomu necháváme volný pruběh
u někoho jsem tu vypočítala,že druhé mim počnul cca deset měsícu po prvním?

gabrlinka
2. únor 2011

@d.h.86 ahojky, to si vypočítala asi u mně 🙂 počali jsme neplánovaně druhého, když prvnímu bylo 11měsíců a na dovolené 😀

gabrlinka
2. únor 2011

@d.h.86 je to makačka, hlavně ze začátku, ale stojí to za to, teď si kluci aspoń spolu vyhrajou 😉

gabrlinka
2. únor 2011

@meleri kdyby to cévkování radši dělali, jak už je člověk necitlivý,že? na to první si ani pomalu nevzpomínám, protože u prvního sem měla šílené bolesti, křížové a vůbec se neotvírala 😖 takže nějaká cévka byla prd oproti těm bolestem, to už jsem byla v jakémsi deliríu, měla sem i výpadky paměti, ale to už je teď jedno 😉

d.h.86
2. únor 2011

@gabrlinka jj,to je krása,muže to být fajn,ted teda už,dřív asi fakt zahul,ale tak když jsou dvojčata,taky se to musí zvládnout
takže jsi měla císaře,jo?¨já mám problémy s otěhotněním,tak to necháváme,jestli se náhodou nezadaří,tak se uvidí

d.h.86
2. únor 2011

nenosíte tu někdo kožený věci?

gabrlinka
2. únor 2011

@d.h.86 jojo, dva císaře a museli mně sterilizovat, další porod by bylo veliký nebezpečí
zkus na to nemyslet, my se snažili rok a půl a nešlo to, pak laparoskopie, horm. léčba, nakonec si myslím, že mi i pomohl kontryhelový čaj (na růst děložní sliznice) a s jedním průchodným vejcovodem sem otěhotněla, těsně před vánoci, takže krásný dáreček a druhé děťátko vyšlo hned napoprvé a neplánovaně 🙂 takže takový zázrak

d.h.86
2. únor 2011

tak já vysadila v unoru 2008 antikoncepci a v dubnu byla těhu,ale bohužel se nevyvíjelo srdíčko a v květnu jsem šla na revizi,pak jsme tak od srpna začli snažení,cca rok nic,tak jsme jeli na konzltaci a tam zjistili že mám PCO,tak začlo píchání hormonální léčbyx,plno prášku,aby se nachystala sliznice a pak bylo první IVF-nic a z druhého máme malýho
takže už jen jeden pokus
vubec jsme nepočítali e by jsme měli vlasní mimi,tak jsme rádi,ale dr mi řekl,že pokud budem chtít dvě,tak co nejdřív,s antikoncepcí si prý nemám lámat hlavu,tak nic neberu a ted pomalu kašlem na jakoukoliv ochranu,tak se uvidí,kdyby to nešlo,že by jsme využili ještě ten poslední pokus
samozřejmě na to myslet nebudu,mám malýho,dělám Oriflame a tak trochu korálky,tak zábava celkem je
no a když se zadaí tak budem rádi,chtěli by jsme Nelinku

d.h.86
2. únor 2011

a ten kontryhelový čaj,no,fuj,nesnesla jsem ho,ale asi se podívám do lékárny a něco vyberu,mě osobně moc nechutnají bylinkový čaj,ale asi začnu

gabrlinka
2. únor 2011

@d.h.86 psychika dělá hodně s otěhotněním, pokud opravdu nejsou moc závažné problémy, tak by to mělo jít samo přirozeně, ale jak popisuješ, tak v tvém přístupu ti to těhu brzinko vyjde, neboj 😉 a když ne přirozeně, tak uměle, hlavně, aby bylo vše v pořádku, ale to už předbíhám, tak držím palečky, ať se vám co nejdřív zadaří 😉

meleri
2. únor 2011

@gabrlinka cévkování mě fakt děsí skoro nejvíc. fakt by mě zajímalo jestli to jenom špatně provedli nebo to bolí všechny...🙂 at už to bude jakkoliv tak i tak se strašně těším na miminko, aby tu už s námi byl! 🙂

gabrlinka
2. únor 2011

@meleri to víš, že jo 😉 miminko nám za ty bolesti stojí a je nám vlastně za ně velkou odměnou 🙂 to ti věřím, že už se na něj moc těšíš, neboj, to ti uteče rychle a bude tu za chvíli s vámi 😉

lenulinka21
2. únor 2011

Ahoj HOLKY 🙂
Tak i já Vám přidám svoji zkušenost s císařským řezem:

Takže rodila jsem plánovaně ve 37tt s dvojčátky. V po jsme nastoupila do porodnice
ještě týž večer za mnou přišel pan primář osobně 🙂 že se tedy nakonec nademnou slituje a dovolí mi manžela
u porodu (načerno) tak jsme byla ráda, a hned MU volala at ráno příjde.
Tu noc jsme spala na pokoji sama ale dalo se to. Ráno mě vzbudila sestra jako že klystýýýr 😝 😝
apod věci... to ještě šlo pak mi dali kelíšek něčeho hnusného at to prej vypiju 😠 pak přišel manžel
a hned bylo líp odvezli mě na sál, který byl studený puštěná KLIMATIZACE
snad naplno. Bylo tam snad 150 lidí (i čumilové řekla bych) napíchli mi spinální anestezii
což jsme vůůůbec necítila. A pak to začlo takové škubání, tahání a najednou talka a šup malej byl venku a za min. byl venku i druhý
Oba jsme plakali radostí a jááá necítila NIC 🙂 pak ale šel manžel fotit KLUKY apod pokochat se a u mě TO začalo:
najednou jsme začala cítit ukrutnou bolest nedá se to ani popsat ☹ 😢 a řvu na ně že TO cítíííím (to už šili) pak jsme prý začala táák řvát (pak popisoval manžel) že mluvili cosi o klesááá a pak nevím NIC.....
Probrala jsme se až na pokoji...upozornuji žááádná JIPKA ale jen normální pokoj 😠 šestinedělek
chtělo se mi skočit z okna TA bolest byla šílená a já taky...kluky mi nesustále brali kvůli mému špatnému poporodnímu stavu 😢 😢 stále jen kapačky, léky neurol, celá krční páteř zablokovaná, nohy mi nechtěli nastartovat
po tom spinále nooo děs běs císaře už NIKDY tolik moje zkušenost.....

Po 7 dnech jsme jim doslova utekla domů. Kluci byli OKA a kojili se dobře 🙂

gabrlinka
2. únor 2011

@lenulinka21 jejda, to je mi moc líto ☹ to ti museli nějak špatně píchnout nebo co, že si cítila takovou bolest 😕 to je strašné, jak se může v dnešní době něco takového stát, furt říkají, jak je to bezpečné, v pohodě a pak se tu člověk dozví takové věci, brrrrr
já fakt měla lepší ten spinál než celkovou, takže já kdybych si měla znovu vybrat (což už nemusím) tak spinál

lenulinka21
3. únor 2011

@gabrlinka no opravdu jsem byla ráda, že JDU domů 🙂 já sice mohla rodit
přirozeně KLUCI byli hlavičkama dolů, ale jako prvorodičce a hned dvojky dopučili císaře.
Prý menší riziko pro děti větší pro mě. V opačném případě NAOOPAK.
Taky po tom císaři je dlouhá rekonsvalen. holka co porodila přirozeně v ten den jako já
tak šla vlastně hned do sprchy, a já tiše záviděla ☹ a pak jí za 72 hod pustili domů.

jituu83
3. únor 2011

@lenulinka21 ježiš tak to muselo bejt hrozný a nechápu jakto žes nebyla na jipce?aspoň jeden den 😨
a tu zimu na sále si taky moc dobře pamatuju,já nahatá ležela na kovovým stole,zima jak v rusku,klepala jsem se jak ratlík,to byla doba než mě zarouškovali...chtěla jsem se zeptat?tys nepodepisovala před porodem s čím na sále souhlasíš a s čím ne?já jim dala souhlas skoro na vše,kromě těch čumilů-učňů...to jsem zažila před rokem když jsem šla na revizi po zamlklým těhu...vylezla jsem jim tam na stůl,roztáhla nohy a oni tam v koutě stáli,čuměli,hyhňali se a bavili se o bůhví čem...dost potupný 😠

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru