Jak sama zvládnu novorozence a pejska?

kahira
22. lis 2014

Miminko se nám má narodit začátkem ledna, mám fenku moc hodnou, ale nechci aby brala dítě jako náhradu a žárlila a byla pak na něj zlá. Jde o to, že přítel 10ledna odjíždí na pracovní cestu vždy na 10 dní a na 4 dny dojede domů a bude tak jezdit minimálně 3 měsíce. Nevím jak s miminkem zvládnu venčení a podobně. Nechci jít k rodičům, tam bude odstrčená, nesmí k nim do domu, jen v předsíní. Podotýkám, že bydlíme s přítelem v bytě, sice v přízemí ale přece jen ji nemůžu vypustit se vyčůrat na dvůr. Nemůžu přece s 2 týdením miminkem v 10 večer jít venčit psa. Nebo ho nechat na 2 min v bytě a jít jen před byt, to si taky nedokážu představit :(

hadroslava
24. lis 2014

@kacenka1111 omyl, kdo blázní, jsi právě ty a tobě podobné. Hysterický Néé, dítě nenechávat, nikdyýýý! Já říkala klid, ono se to nepotento. Takže prosím pěkně hormony si sklidni ty, kdyžtak se na to dělají prášky 🤐

evik19
24. lis 2014

@kahira Úplně chápu tvoje obavy, já jsem měla strach našeho ublinkánka nechat samotného i jen ve vedlejší místnosti. Ale pokud fakt bydlíte v přízemí, takže časová prodleva přiblížení by byla přibližně stejná jako byses vracela ze sprchy, tak bych do toho s chůvičkou šla i bez mimča. V tomhle případě bych asi zauvažovala o investici do videochůvičky, pokud se teda prodávají nějaké s větším dosahemm. Jako ne že by miminko nemohlo večer na pár minut ven, ale ruku na srdce, pokud budeš rodit v zimě, tak navlíkat vzpouzející se unavený mimčo do teplejšího oblečení kvůli pár minutám venku, do toho by se mi moc nechtělo...V létě by to bylo mnohem jednodušší. Třeba budeš mít štěstí a mimčo ti bude krásně spokojeně spinkávat a ty nebudeš mít obavy jít venčit i bez něj.

sabuse1
24. lis 2014

já mám 3 děti a strach pořád stejný jako poprvé....když jsem tu bývala přes týden sama bála jsem se vyběhnout i ven s košem, šla jsem, ale fakt jsem skoro utíkala. Zrovna u malého miminka bych se bála,že může začít zvracet,může to vdechnout a pak jde o vteřiny....spíš bych už před porodem začala měnit režim pejskovi - malé miminko zatím žádný mít nebude a ze začátku mu fakt bude jedno jestli spí v kočárku nebo postýlce, šla bych ráno třeba kolem 7h, přes den by to mělo být v pohodě to můžeš jít třeba 2x a pak třeba kolem 20h večer. Já osobně bych mimčo samotné doma prostě nenechala, ať teď už si troufnu nechat Emu v autě když vyzvedávám děti ve školce, dokud byla maličká tak jsem jí tahala sebou protože jsem se fakt bála udušení

glimmer
24. lis 2014

když se narodila Anička, tak jsme měli (a stále) máme do ma 3 psy, manžel dělá na 12-ti hodinové směny, buď přes den nebo noc. Tenkrát jsme bydleli v paneláku ve 3 patře. Ráno jsem chodila venčit normálně s kočárkem, přes odpoledne taky a večer jsem malou uspala, když se nepodařilo tak jsem jí nechala v postýlce. A šla jsem venčit psy jen před barák, z tý strany kde jsme měli ložnici. Vzala jsem si i chůvičku, ale ta dál od baráku nedosáhla ☹ byla jsem venku vždy tak 5 - 10 minut a vše bylo vždy v pořádku. Taky jsem se toho, hlavně večerního venčení bála, ale bylo to v pohodě.

xsenova
24. lis 2014

@kahira chuvy maju dosah pred dom ak byvas v prizemnom byte. Mozes dat dieta spat, zobrat chuvy, vyvencit psa a vratit sa domov. Ja mam chuvy Philips SCD 520 a dosah je z 3p na prizemie. Ked si z dosahu tak chuvy 2x dlhsie zapipaju - akonahle sa dostanes do vzdialenosti wifi tak nabehne signal.

kacenka1111
24. lis 2014

j@hadroslava
@hadroslava jestli umis cist, tak me se mala dusila a od ty doby jsem ji nenechala, ale pred tim ano ty slepice

hadroslava
24. lis 2014

@kacenka1111 ženský pohlavní orgáne? 😀

sisinka74
10. pro 2014

@kahira Me jsi teda nenakrkla. Jsi proste zodpovedna jak vuci miminku, tak i zviratku. Ja budu resit stejny problem, mame vetsi plemeno ve 4.patre. Rychlovenceni znamena min. 15-20minut. S chuvickou nepocitam. U baraku se mi fenka nevycura, musime na louku, tak je uz 12 let naucena. Tezko by tam chuvicka mela dosah.
Psa se nevzdame nikdy,zvlast ne ted, kdy uz je starsi. Ani kdybych 100x vedela, ze je v dobrych rukou. Umrela by steskem. Vzali jsme si ji zbidacenou z utulku a je na nas extremnne zavisla a my na ni 🙂 Zachod by u rotvika asi v jeho letech neprosel.
Pokud budu muset s pesanem ven, bude u male nekdo ze sousedu. Samotnou ji fakt na 20min. hned z kraje nenecham.

misankas
11. říj 2019

Taky čekáme miminko, máme 7 letou fenku pitbulla, která potřebuje pohyb. Bydlíme naštěstí v přízemí, máme chůvičku s obrazovkou, kde po celou dobu venčení miminko uvidím a uslyším a nevidím důvod neodejít z bytu. To kvůli toho bude pes nevyvenčený ? Ráno se psem může manžel nebo já a jeden z nás, bude s miminkem, odpoledne na procházku s oběma :D a večer tak samo jako ráno, ale nebude ta možnost, tak miminko bude na chvíli doma a já ho budu mít pod dohledem na chůvičce. Tím, že rodím v únoru a budou asi ještě mrazíky, tak nic jiného mi zbývat nebude. Samozřejmě, že se nebudu procházet s chůvičkou a psem přes hodinu :D . Jinak si pořídím nosítko a poté chodit společně. ♥

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru