Jak se počítá délka porodu?

nina2022
31. kvě 2022

Počítá se od doby, kdy odteče plodová voda (a přitom ještě nerodite, nemáte bolesti)? Nebo např. až od doby co mi dali nějaký "čípek" aby mi rozběhli porod?

novacek21
31. kvě 2022

@nina2022 a nebo až po pravidelných kontrakcich? Taky nevím, ale to by mi přišlo pravděpodobnější.
Kdyby to bylo dle vody, tak některé porody můžou trvat i x dní

ellyem
31. kvě 2022

Já myslím, že se to počítá od prvních kontrakcí. Kolem 13. hodiny mě napojili na monitor, kdy mi začaly kontrakce, voda praskla chvilku před 15. hodinou a 15:16 se syn narodil. Ve zprávě jsem pak měla napsané, že porod trval necelé 2,5 hodiny, což by odpovídalo.

maki90
31. kvě 2022

@nina2022 myslím, že porod začíná buď a) prasknutím vody nebo za b) počátkem pravidelných kontrakcí.

ee.liska
31. kvě 2022

Doba porodu se počítá od prvních příznaků porodu. U někoho odtok plodové vody, u někoho kontrakce, které ještě nemusí být pravidelné.

klokanka31
31. kvě 2022

Podle mě by se mělo počítat od první bolesti...třeba já pravidelné kontrakce neměla a taky jsem rodila 😄

ee.liska
31. kvě 2022

@novacek21 ano, některé porody trvají několik dní. Pravidelné kontrakce mohou a nemusejí nastat.

rebe
31. kvě 2022

@klokanka31 A já měla dva bezbolestné porody, to by teda netrvaly vůbec, ale přitom jsem rodila 🙂

ee.liska
31. kvě 2022

@rebe ale kontrakce neznamená bolest 🙂 A nemyslím si, že bys dala porod bez kontrakcí. Teda pokud jsi nebyla na sekci 🙂

klokanka31
31. kvě 2022

@ee.liska Já myslela že bolest je kontrakce 🧐

ee.liska
31. kvě 2022

@klokanka31 právě není. Kontrakce je děložní činnost. Při porodu má vypuzovací funkci. Každopádně kontrakce nemusí být bolestivé 🙂

ee.liska
31. kvě 2022

Lépe řečeno kontrakce odpovídají za krácení a rozšiřování děložního hrdla 🙂

klokanka31
31. kvě 2022

@ee.liska Aha, a mě v porodnici říkali že jak začne kontrakce (až ucítím bolest) tak ať tlačím...🤔 to jsem z toho jelen,ještě že už mám porod za sebou 😊

ee.liska
31. kvě 2022

@klokanka31 to už je ten úplný konec. Ale ani ten nemusí být bolestivý. Mrkni na fáze porodu, z toho to jde hezky poznat

maki90
31. kvě 2022

@ee.liska
@klokanka31 asi by bylo lepší než "pravidelné" říct systematické nebo účelné kontrakce 😄

ee.liska
31. kvě 2022

@maki90 no však o tom píšu 🤷‍♀️

rebe
31. kvě 2022

@ee.liska Reaguji na komentář "Podle mě by se mělo počítat od první bolesti...třeba já pravidelné kontrakce neměla a taky jsem rodila 😄"

pampeliska1313
31. kvě 2022

Já to pocitala až od pravidelných kontrakci …. Který mi ale nastoupily velice rychle.:D

intonace
31. kvě 2022

Já jsem přenášela tři dny. Po kontrole ve 13 hodin a následném něčem od Dr jsem měla zůstat v porodnici a čekat. To jsem odmítla, odjela domů a nakrmit koně ( už jsem měla krátké, pravidelné kontrakce po dvaceti minutách) kolem 19 hodiny jsme jeli do porodnice. Vodu museli pustit,kontrakce pořád krátké,ale po sedmi minutách. Syn se narodil ve 2:20. Délka porodu je u každého jiná a také každý snese bolest jinak. Můj názor 🙂

hezz17
1. čer 2022

Definice zni: porod zacins pravidelnymi kontrakcemi s oteviracim efektem na hrdlo delozni.

gbp
1. čer 2022

@nina2022 taky jsem nemela pravidelne kontrakce 🤷🏼‍♀️ a bolesti se tomu proste rika. me to teda nebolelo, rekla bych spis velky tlak. a ja rikam nekdy kolem jedne rano mi praskla voda a o pul devaty byla venku 😄 a kdo to chce podrobneji, ma to ve zprave 👍 3. doba porodni mam ze trvala 45 minut.

nina2022
autor
1. čer 2022

@gbp asi záleží na nemocnici, protože já ve zprávě info o délce porodu nemám

konidana
1. čer 2022

@hezz17 definice super, ale prakticky to nemusíš poznat plus mínus několik mnoho hodin😂

klokanka31
1. čer 2022

@nina2022 Taky jsem nic takového neměla v papírech.

veroniquecz
3. čer 2022

@nina2022 není ve zprávě, ale v dokumentaci. Když si vyzadas dokumentaci k porodu, tak je to tam uvedeno.

nina2022
autor
3. čer 2022

@veroniquecz už to vím díky

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru