Jak vám začal porod? Praskla voda nebo kontrakce?

bramburka
22. říj 2007

Ahoj holky, co uz jste po porodu, chtela jsem se zeptat, jak vam zacal porod? Praskla vam voda a pak zacaly kontrakce, nebo nejdriv kontrakce? Díky.

lucinecka
1. črc 2008

Martinacku, já to tak mám už pěkných pár dní. Určitě to znamená že se to chystá, ale jako jisté známky brzkého porodu bych to neviděla. Páč jinak bych stále nebyla 2v1 🙂

lenulin
1. črc 2008

no tak já měla poslíky tak 14dní předem a asi 3dny před začatkem jsem ráno měla mokré kalhotky ale voda to prý nebyla,tak nevím.V poledne jsem měla pocit, že jsou to zas poslíci, ale nějak se to zpravidelnilo, ale pořád se to dalo vydržet kolem 6na večer jsem už měla intenzivnější pocity a bylo to po 10min,tak jsme jeli do porodnice a tam mi řekli že u prvorodičky mám ještě čas jestli ještě nechci domů no, tak jsem jela domů a v 9 večer mi praskla voda a jela jsem znova no a v 7hodin ráno se nám po trápení nakonec císařem narodil Michálek no byl na mě kluk velký 3.80 já mám 160cm. už se mu nedařilo nejlíp po tak dlouhém porodu no tak šel císařem.Ale s tím jak poznat, že už rodíte jsem do posledních okamžiků netušila než mi rupla voda to už bylo jisté.

majula009
1. črc 2008

babulky dakujem za rady, zatial sa nic nezmenilo, stale sme na to rovnako....zajtra idem do poradne a tak som zvedava co nove sa dozviem....tak drzte palec.... 😀 hadam uz budem aspon trosku otvorena...chcem, to uz mat za sebou...neviem sa malej dockat a toto teplo do toho, no des...

capy
2. črc 2008

majula tak ti drzime palceky 🙂

lyzenka
2. črc 2008

mne odišla hlienová zátka....a to som si myslela, že veď ešte ale dva-tri týždne to potrvá....a hneď v ten deň sa to rozšouplo....a začala mi odtekať aj plodová voda.... 🙂

daisy33
4. črc 2008

ja som zacala krvacat a potom prisli slabe kontrakcie, ale radsej som sla do nemocnice hned. poto to nejako preslo, ale krvacanie pokracovalo a porodila som az na druhy den a to mi museli prepichnut vak a vypustit plodovu vodu.

lienka55
4. črc 2008

Mne doobeda odisla zatka a o 15.15.h mi odtiekla plodova voda.Tak sup sa do porodnice. Kontrakcie mi zacali az o 19.00h a postupne sa to zacalo stupnovat a maly prisiel na svet o 23.50h.

liviky
4. črc 2008

První dcera - začala jsem špinit,odjela jsem do porodnice a za hodku začaly kontrakce a za další tři hodky byla na světě 😀
druhá dcera - u pana dr.na poradně,ženská jste otevřená na 3cm máte tu odvoz nebo mám zavolat sanitku?...a za 3h.byla na světě má druhá blondýnečka! 😀

meleri
4. črc 2008

Liviky,

tak tos měla pohodu!! hm no tak jsem zvědavá, jaké to zažiju já! Radši čekám to nejhorší a třeba mě to pak příjemně překvapí! 🙂

sylvka
19. srp 2008

ahojky maminky,mě se dneska stalo ,že když jsem byla na WC,tak když jsem se utírala,tak na toal.pap.bylo pár kapek světlé krve.hlídal jsem to i přes den,to tam byli tak 2-3,taky světlé.v celku mě nic nebolí,trošku mě pálí při čůrání a byla jsem dneska asi 6krát na velký 😒 malej se hýbe normálně.mám dva TP-první 1.9,druhej 21.9 😕 nevíte o co šlo???

konja
19. srp 2008

sylva: možná šlo o hlenovou zátku,ta je někdy s příměsí krve.1.9. už je za chvilku,tak už to třeba brzy bude 😉

veronica1
19. srp 2008

ja som krvacala v noci z pondelka na utorok, potom nic a zasa krvacanie zo stvrtka na piatok, v piatok som isla na poradnu a hned si ma tam radsej nechali, v sobotu na obed zacali kontrakcie, vecer odtiekla voda a nieco po polnoci prisla mala na svet. 😀

marku
19. srp 2008

Mě pomohl Hamilton od dr. už jak jsem šla domů z vyšetření, tam jsem krvácela a bolelo mě břicho jak u velkého menses...Doma jsem lehla a bylo mi líp, ale měla jsem jakoby silnější výtok, takový řídký.Nadruhý den, jsem ještě celý den špinila a večer mi to nedalo, protože toho výtoku bylo čímdál větší množství.tak jsem jela do porodnice a tam mi bylo zděleno, že mi odchází plodová voda. tak si mě samozdřejmě už nechali v porodnici. dodnes za to děkuju, protože za dve hodiny po tom co mě dali na box, mi praskla voda úplně a do minuty se mi rozjely kontrakce po 2 min 🤐 .a za 7 hodin poté byl malý na světě.

katulka2
19. srp 2008

Intenzivne citam vsetky strany a na 8. strane sú spomínaní nejakí "poslíčci", tym sa myslia kramy , ci o co ide??
Dakujem...

alibernet
19. srp 2008

KAtulka, ahoj
myslim, ze poslickami sa myslia nepravidelne a mierne kontrakcie, niekedy vtedy odide aj hlienova zatka

konja
20. srp 2008

Katulka2: poslíčci se vyskytují ke konci těhotenství a jsou to slabé a nepravidelné děložní kontrakce,které ale ještě nevedou k otevírání a porodu.Děloha se tím pouze připravuje na blížící se porod.Je to taková rozcvička 😉 .Poslíčky vnímá každá těhulka jinak, někdo je ani nezaregistruje a někoho pěkně potrápí.

sylvka
20. srp 2008

Ahojky,díky...dneska zase nic a nic mě nebolí,tak uvidim,co bude dál 😉

lulanek
20. srp 2008

Ahojky těhulky tak jak vás tady tak poslouchám,tak mám strach že budu jediná na planetě která nepozná stahy 😀 😀 Už několikrát jsem měla bolesti jako při menstruaci,ale doted jsem neměla tušení,že to něco signalizuje...Já to snad ani nepoznám a nakonec mě odrodí rozespalí manžel 😒 😒

plechajda
20. srp 2008

ahoj

tak u me to zaclo slabou ms bolesti, kterou jsem za cely tehu nemela..asi ty poslicky, ale ja sthla poslovat jen 1den a druhej uz jsme jeli :o) rano to bolelo tak jednou za 2h a pridalo se spineni a oboje behem dne sililo, vecer uz byly kontra od 6 az po 15minut , pac mi nejak odesla vecer jeste zatka a rano uz byly kontra po 5ti a tak jsme jeli.... 🙂

katulka2
20. srp 2008

alibernet, konja, Dakujem za vysvetlenie 🙂

kikita.nikita
21. srp 2008

Ahoj holky, v úterý mě začala bolet pánev a stydká kost, ve středu odpoledne jsem měla hooodně silný bolesti nejen podbřišku, ale i břicha. Ale vyspala jsem se krásně a dneska mi doktor řekl, že je hlavička hodně dole, tlačí na porodní cesty, zvedá se mi tlak (to je taky prý přezvěst přicházejcího porodu) ale mě je krásně, bolesti nemám, jen ta pánev pořád bolí. Měla jste to taky některá tak? Já bych nejradši porodila už dneska, ale boloesti nikde, plodovka nikde ani hlenová zátka... ☹

konja
21. srp 2008

Lulanek: neboj se, že by si to nepoznala, poslíčci můžou být někdy nepříjemný,ale dají se dobře vydržet, nejsou pravidelný a nezesilujou.Mě chytali několikrát za den posledních 14 dnů před porodem. Někdy mě jen nepříjemně zatvrdlo bříško, jindy to byla bolest v podbříšku,ale taková, že to na mě ani nikdo nepoznal.Zato děložní kontrakce před okolím "nezamaskuješ",to je mnohem intenzivnější bolest, navíc přichází pravidelně a postupně zesiluje a zesiluje.Pokud si nebudeš jistá zda se jedná o poslíčky nebo už o kontrakce tak stačí koukat na hodinky a jakmile to bude pravidelné zhruba po pěti minutách a zesilující tak můžeš v klidu do porodky.Ale i kdyby si do porodnice odjela zbytečně a poslali vás domů, tak si říkej - lepší jen desetkrát zbytečně než jednou pozdě a rodit doma na gauči 😉 (ikdyž u prvorodičky bývá většinou porod dost dlouhý na to aby ti došlo, že už to je ono) 🙂

peculka
21. srp 2008

Ahoj kikito.nikito i já mám bolesti v pánvi a podbřišku a dneska mi na prohlídce dr. s podivem řekla, že už bych mohla jít rodit, že už jsem otevřená na 2cm, ale že uvidíme, jak se to ještě celé vyvrbí 🙂 (jsem 36+3) Tak uvidíme a tobě přeju brzký a bezproblémový porod 😅

kikita.nikita
21. srp 2008

ahojky peculko, mě doktor nevyšetřoval, prej už to nemá cenu, že už zanedlouho pojedeme do porodky 🙄 takže ani nevím jak na tom jsem. no, nezbyde nám nž čekat ☹ děkuji a tobě taky přeji bezproblémový porod a zdravé a hodné mimi 😉

anickaajanko
21. srp 2008

kikita nikita mam presne take priznaky ako ty a uz len netrpezlivo čakam
drzim ti palce

nikoleta164
21. srp 2008

ahojte. tak ja mam bolesti ako pri menzese, sice len take slabe uz 4 den. dnes sa ta bolest opakovala uz 4x, boli ma aj trosku v krizoch. stahy mam, nepravidelne tiez uz pomaly tyzden. magne som uz vysadila, dost sa pohybujem, som 39tt. tak uvidime, mam trosku strach, ale neviem sa uz dockat kedy to budem mat za sebou. drobcek "beha" nedockavo v brusku a okamih kedy to pride je strasny, som taka nervozna. Najhorsie su veci, ked je to "napoprve". drzim vam palce, nech to zvladneme.

kikita.nikita
21. srp 2008

anickaajanko: jsem ráda, že nejsem s těma příznakama sama 😉 skáču na míči jako divá, sprchuju horkou vodou, okna jsem umyla, vytřela a nic...tak taky budu hooodně netrpělivě čekat

nikoleta164
22. srp 2008

kikita.nikita: este si cela?dnes mas tiez bolesti?u mna sa dnes nic nedeje. akurat tlak mi opat skace, to sa mi nepaci. cakame do nedele ako sa to vyvrbi. snad pondelok, utorok...

kikita.nikita
22. srp 2008

Ahojky, jsem pořád celá. Bolesti jako ve středu nemám, pořád bolí spodek, ale jednou za čas mi tam divně píchne, ale moc to nesleduju. Ale bolí mě hlava a mám pořád žízeň 😝 A taky tak často chodíte holky na velkou? Já tak 5x za den a mám průjem. od minulýho týdne 🙄

tlap.ka
22. srp 2008

ahoj,tak já čekala nějaký šílený bolesti a ono nic 😉 v podstatě jen slabý jako MS bolesti, který se opakovaly nejdřív po 7minutách a večer teda už po 3 - 4 minutách, tak jsme teda jeli,ale myslela jsem, že mě pošlou ještě domů, prostě jsem čekala něco jinýho, šílenýho, bolavýho,... 😉 🙂 no neposlali mě dom a pak už to teda bylo o jiný bolesti,... ale stálo to za to 😉 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru