Jak vám začal porod? Praskla voda nebo kontrakce?

bramburka
22. říj 2007

Ahoj holky, co uz jste po porodu, chtela jsem se zeptat, jak vam zacal porod? Praskla vam voda a pak zacaly kontrakce, nebo nejdriv kontrakce? Díky.

jituskak
26. črc 2009

večer před porodem jsem si říkala, že to nemůžu vydržet ještě měsíc. bylo mi divně. a ráno mi praskal voda. ve sprše🙂 nejdřív jsem nevěděla, mylsela jsem, že únik moči, ale teklo to dlouho🙂 kontrakce přišli až po 3 hodinách.

marmar1
27. črc 2009

den před porodem mi dr řekl..to vůbec nevypadá,zavřená,čípek nezkrácen..v pondělí nástup na rizikovku,bylo úterý.
Ve středu ráno mě chytl děsný uklízecí amok,vytřela jsem,vyprala,žehlila,umyla skříňky v kuchyni(po 3 letech 😲 ) a nějak mě pichalo v břichu a říkám,nojo nojo už si půjdu odpočinout 😅 no odpočinula jsem si až na druhý den kolem 9.
V 20.00 jsem se zbalila a jela do porodky a v 7,48 jsem porodila Sebastianka 😵

danka_ba
28. črc 2009

Mne vcera zacali o 8 kontrakcie, o 11 väčšie a okolo 1 rano ako keby som uz mala rodit - kontrakcia kazdych 5 minut, a to riadna 🙂 a potom okolo 3 to prestalo ... takze nic. Bola som u lekara a ziadna zmena oproti minulemu tyzdnu.
Mali ste niekto nieco podobne?

andara
4. srp 2009

Mne praskla voda 3dny po terminu, bolesti zadne, neotvirala jsem se, nakonec mi museli vyvolat kontrakce, takze mala se narodila az za 21h po prasknuti te vody, ktera mi tekla az do porodu 😉

janka79
5. srp 2009

1 dieta: vecer mi zacala vytekat hlienova zatka...krvavy hlien, bolesti som nemala, az rano o 5 som sa zobudila na bolest, bola taka ako pri menzese, no potom to preslo...tiez mi este vytekal hlien...o 12.00 ma zobrali na porodnicu, bolesti som nemala...tie zacali postupne a o 16,00 bol maly na svete
2.dieta: sla som do poradne a tam mi povedali, ze som uz na 4 cm otvorena, bolesti som nemala ani ine priznaky...zobrali ma rovno na porodnicu, tam zistili, ze mam kontrakcie, ale ja som stale nic necitila, to som bola otvorena na 6cm...vecer o siestej som mala ist na cisarsky, lebo mala bola zle otocena, bolesti som zacala citit az nejak o 17,15...plodova voda mi ani v jednom pripade sama neodtiekla

nikollette
5. srp 2009

Mne nijak, sám od seba teda nijak..
vyvolávaním, a ja to zabralo až za 18hodín, tá vyvolávačka.. tiež odídením hlienovej zátky..

nikollette
5. srp 2009

A plodová voda neodtiekla sama, musel mi ju doku prepichnuť 😉

danka_ba
6. srp 2009

Mne vyvolavačka zabrala az na 3 den a plodovu vodu mi museli prepichnut 2x ☹

zuzik28
6. srp 2009

Mně začal postupným odtokem plodové vody...jen tak pomalinku, že jsem vůbec nevěděla jestli je to voda nebo jen nějaký výtok. A to tak 20 hodin před narozením malýho (v pátk večer). Žádný bolesti, nic. Tak jsem to tak nechala a v sobotu kolem 3 jsem dorazila do porodnice. Samozřejmě mi vynadali, že jsem měla přijít dřív. Takže radím raději jít fakt hned jakmile se vám něco nezdá. Malej se narodil 19:36. Ale byl by ještě o hodinku dřív, kdyby nebyl špatně otočenej a netlačila jsem hodinu a půl. Ale i tak to byla rychlovka.

grisgot
6. srp 2009

zuziku..mě dnes v noci odteklo malinko, hned jsme jeli a je fakt, že mě doktor pochválil, že jsme dorazili, i když jsem si nebyla jistá 😝
Každopádně mě poslali ještě domů.......

zuzik28
6. srp 2009

grisgot...tak to mě už nee 😀 😀 ...byla jsem otevřená už na 3 prsty a ani jsem o tom skoro nevěděla...
Přeju ti pohodový porod a zdravé a spokojené miminko.

lea132
6. srp 2009

Ahojte, potrebovala by som poradit, uz druhy den ma boli dost panva, hlavne ked sa nejak prehadzujem alebo sa chcem postavit, niekedy mi to vystreli do triesiel..Moze to byt signalizujuci zaciatok porodu? 😕

grisgot
6. srp 2009

zuzik..díky moc, už aby to bylo za mnou..jsem docela ráda, že jsem doma..nemám to nemocniční prostředí moc v lásce 😖
Jsem otevřená na prst a doktor říkal, že to může ještě trvat i několik dní, je to možné? Já úplně cítím, jak mi to miminko tlačí na spodek ☹

grisgot
6. srp 2009

lea..takové boesti jsem měla taky asi tři týdny zpátky..doktor mi tenkrát říkal, že se pánev "roztahuje" a připravuje na porod..taky to máš za pár 😉 Prý ale pokud nekrvácím, nemám pravidelný kontrakce nebo výtok, tak mám být v klidu..

danka_ba
6. srp 2009

lea aj ja to mavam, uz aj viac ako tri tyzdne ... a stale nic ☹ a to som skoro mesiac otovrena na 2cm - do toho tvrdnutie bruska + tie bolesti panvy.

grisgot
6. srp 2009

danka..hele, zítra ti udělají test a miminko se umoudří, to je jasný 🙂 A říkej si, když né zítra, tak v pondělí ho určitě už budeš držet v náručí 🙂

sylvar
6. srp 2009

gris, ty to máš už taky za pár,ať vše dobře dopadne a máte holčičku u sebe 😵

lea132
6. srp 2009

grisgot: ja by som uz rada mala potom 😝

danka: ja som uz od 33 tt otvorena na jeden prst - teraz neviem ako som na tom, tak som myslela, ze uz to na mna prichadza 😀 Brusko mi tvrdne tusim 100 krat za den 😝

grisgot
6. srp 2009

sylvar..ahoooojky! Díky moc..už aby to bylo..už je mi mizerně ☹

lea..a pohyby cítíš normálně? Raději si zajdi zítra ráno k doktorovi..víš co, ať miminko zkontroluje, když ti bříško tak tvrdne 😉

lea132
6. srp 2009

grisgot: hej citim normalne, teda skoro stale, uz mam cele rebra dokopane 😀 No doktor o tom tvrdnuti vie, mala som magnezium, len od 37 tt som ho mala vysadit, tak tvrdne viac teraz 😝

pajka888
6. srp 2009

Holky, mám dotaz. Máte poslíčky? Já vůbec nic nepociťuji, jen že mimčo tlačí na spodek. Dnes jsem byla na kontrole, otevřená nejsem a doktorka říkala, že pokud nejsou poslíčci, tak brzo rodit nebudu. Minulý týden mě sestra na kontrole říkala, že mě tvrdne bříško, ale já to nějak nepociťuji.

desszi
6. srp 2009

ahojte,
ja sa tiez pridavam, zatial mam len tvrdnutie bruska, tiez asi kazdu chvilu a nadranom mavam posledne dni take akoby slabe menstruacne bolesti, ale trvaju len par minut, a potom cely den nic. Drobec zato riadne kopka. Dnes v poradni na ctg bola uz zachytena kontrakcia, dokina sa ma pytala, ci som ju citila, ale nie, ja som nic necitila. takze cakam a neviem.

desszi
6. srp 2009

a ako viem ze mi odisla hlienova zatka? ako sa to prejavuje? lebo doktorka mi vravela, ze ked odide hlienova zatka alebo zacnu bolesti tak sa este nemusim ponahlat do porodnice, ale ked odide plodova voda pripadne zacne krvacanie tak treba nabehnut do nemocnice

pajka888
6. srp 2009

Já si myslím, že hlevová zátka je narůžovělý výtok, ne?

danka_ba
6. srp 2009

No ja dufam ze zajtra sa to pohne. Ja sa tu lucim, kedze sa idem dobalit a psychicky pripravit ☹
Baby drzte sa !

desszi
6. srp 2009

diky pajka, to je dost mozne, tak to zatial nebolo 🙂 len taky klasicky hustejsi vytok
danka aj ty sa drz.

shaula
6. srp 2009

desszi a pajka - hlenová zátka je hustý hlen - teď budu nechutná, ale je to asi jako když máte rýmu, jenom o hodně hodně hustší, takový skoro rosol, hodně lepivý. Taky jsem si říkala, že to nepoznám, ale to se fakt nedá s ničím zaměnit.
Hlenová zátka odchází i několik dní před porodem, může to prý být i mnohem delší dobu (týdny?), podle toho se nedá určit, kdy porod nastane. Mně odešla v pondělí a ve středu večer mi praskla voda a jeli jsme do porodnice, kluci se narodili ve čtvrtek.

pajka888
7. srp 2009

Shaula, díky za info. U mě se pořád nic neděje, tak to vidím na vyvolávačku. ☹

jarimka
7. srp 2009

pajka a kedy maš termin ja v pondelok a tiez zatial sa zo mnou nic nedeje len sem tam taka slaba bolest ale taka ako keby sa mi rozširovala panva

pajka888
7. srp 2009

Já podle MS 11.8. a podle ult. jsem měla 5.8.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru