Jak vám začal porod? Praskla voda nebo kontrakce?

bramburka
22. říj 2007

Ahoj holky, co uz jste po porodu, chtela jsem se zeptat, jak vam zacal porod? Praskla vam voda a pak zacaly kontrakce, nebo nejdriv kontrakce? Díky.

karinkaf
30. lis 2007

to je napad.
tak mne zase takto
5:30 rano prva kontrakcia, stredna bolest
potom kazda dalsia kazdych 10 minut
do 15:00 kazdych pat az tri minuty
od 16:00 v nemocnici
od 17:00 do 21:00 len vo vani
stale kontrakcie nonstop bolest,
a ked kontrakcia nebola, tak sa maly vrtel ako besny
od 21:00 na rodiacej sale, zevraj otvorena na 9 cm, ale bol to omyl
zistili ze len 5 cm
od 21:15 do 1:00 v noci v bazene
potom injekcia na spanok pocas kontrakcii do 4:00 rano
okolo 4:00 prasknutie vody, otvorenie na 10 cm
od 4:00 do 5:00 pucenie dietata
nic
okolo 5:00 rano, epiduralka
priprava na tahanie zvonom
nic
okolo 6:00 celkova anestezia
CISARSKY REZ
maly na svete

super porod, ze?

elize
2. pro 2007

Denousek, to závisí ako je mimi veľké a životaschopné. Niekedy, ak sa narodí skôr, ho zvyknú pre istotu dať na pár dní do inkubátora len na také pozorovanie. Ak sa zistí, že dokáže dýchať sám, papať sám bez pomoci sondy a jeho váha je normálna, môže ísť mimi domov. Ale radšej ešte vydrž aspoň 3 týždne 😉

bielanevesta
2. pro 2007

Slabé kontrakcie mi začali v noci zo štvtrka na piatok(5-6.7.) a postupne počas dńa sa zosilovali až večer okolo jedenástej boli po cca.4minútach tak sem vyrazili. no ako sme prišli tak sa kontra roztiahli na 5-10 min. Keďže ani po skoro 24 hodinách som moc nepokročila tak nakoniec CŘ 😝

beautybarbie
2. pro 2007

Ahojky, tak koukám že tady probíráte průběhy porodů, takže první dcera, bolesti hodinku po pěti minutách a samotný porod dvacet minut bez nástřihu. Druhá dcera bolesti žádné a porod za osm minut bez nástřihu a ta třetí dcerka musela předčasně císařem, bez bolestí, epidurál a za půl hodinky byla venku.No a čekáme další tak uvidíme jaké to bude, ale myslím si, že to bude muset být zase císař. Lenka 😀

beautybarbie
2. pro 2007

No koukám, že už jste všechny dorodily, tak se mějte krásně jdu pracovat. Páčko

elika
2. pro 2007

no tak tomu sa hovori porod 😉 hlavne tie prve dva.... som rada, ze tu pisete aj vela pozitivnych skusenosti, aspon my co ideme rodin 1x nie sme take vydesene 🙂 Zaujimalo by ma, ako ste zistili, ze vam odteka plodova voda v pripade, ak to bolo iba take pomale odtekanie. neda sa to pomylit, ja neviem s neudrzanim par kvapiek mocu, alebo tak? ako zistim, ze je to plodova voda a nie nieco ine?

angua27
2. pro 2007

ahojte, tak prihodím aj ja a možno tým zodpoviem otázku elike.
mne 21.9. začala o 2.00 ráno pomaly odtekať plodová voda. to som však ešte netušila, že je to ono. myslela som len, že som moc spotená a znova som zaspala.
5.00, keď som išla na WC bolo to jasné, odtok tekutiny som nevedela kontrolovať.
7.00 príjem do pôrodnice.
9.30 prasknutie obalov, otvorená na 2,5 cm.
12.15 začali prvné kontrakcie.
14.10 otvorená na 4 cm, kontrakcie cca. každé tri minúty, presun na pôrodnú sálu, epidurálka testovacia dávka, pustili ku mne drahého, to už som mala kontrakcie každú minútu a pol.
15.45 malý bol na svete. 😉

denousek
2. pro 2007

no jo ja bych vydrzela ale uz bych fakt rodila...zitra zacinam 36tt rekla bych ze uz jsme tak nejak za tou velkou vodou ze ted uz by to bylo o.k.akorat by jsme treba byli v porodce dyl...ale myslim ze od toho 37tt je to uuuupppllnneeee bezproblemu....ted uz se nebudu nijak omezovat a proste kdyz se to stane tak se to stane....asppon to bude jeste letos mam proste takovy pocit ze nas mali prdouch uz je zralej ....a ze ted uz je to fakt dobry...

elika
2. pro 2007

no ja sa bojim toho, ze nerozoznam to, ci som len spotena.... alebo je to fakt voda.... lebo spotena... tak to sa mi stava a trochu som mala obavy... aby to nebolo to odtekanie a male zostane po 2 tyzdnoch zrazu bez vody 😒

renuska1
3. pro 2007

neboj sa to zistíš veľmi rýchlo, ja som sa tiež bála, lebo prvé išlo von odpustením plodovej vody tak to som necitila, a tá druhá doma 6 dní pred termínom urobilo puk a prúdom mi tiekla voda to sa nedalo nijak ano ovládať odtiekla mi o 15 hod nemala som bolesti, prišli okolo 18 hod slabe okolo 20 hod. silné a Lenka sa narodila o 20.40 hod.

aneriska
3. pro 2007

Ahoj, chci se zeptat, kolik dní vás nechali doktoři "přenášet". Já měla termín dle menstruace 27. 11. (ale popravdě si nejsem tak úplně jistá, že jsem na 100% uvedla správně🙂) A podle ultrazvuku by to mělo být zítra, tj. 4. 12. A nechci porod vyvolávat - neměla jsem žádné problémy, cukrovku ani nic podobného... Díky

nevesta
3. pro 2007

Elika, to spoznas 😉 Mne tak zacal porod, ze mi odtiekla voda, najprv som si myslela, ze som sa pocurala, ale potom mi doslo, ze az taky velky mocovy mechur nemam 😀

erika77
3. pro 2007

Elika to určite spoznáš,že je to plodová voda.Tej je vea.Ja som si najprv myslela,že som sa pocikala,ale potom som zistila,že mi odteká plodová voda.Tiekla mi vkuse.

vendy01
3. pro 2007

Aneriska: Já mám termín dneska(ale asi to nedopadne) 🙂 ,ale jinak mi doktor řekl, že jestli neporodím, tak mám 10.12.přesně za týden nástup na vyvolání 😉 . Takže týden..

kika13
3. pro 2007

Takze Samko prve dieta 😀 , o pol noci mi zacali tuhnut krize najprv kazdych 12minut, potom kazdych devät,o chvilu kazdych sest, o jednej som bola uz v porodnici, kukli ma a ze ved vy uz rodite 😀 , tak mi pustli plodovu vodu, sedela som na ctg pasoch asi do druhej a o piatej presne bol maly na svete presne v den termninu, drzim palce vsetkym buducim maminkam a ockom, mne ten moj pri porode strasne pomahal, bez neho by som tie tlaky asi nezvladla. 😀

denousek
3. pro 2007

aneriska ja bych rekla ze se spis budou ridit tim termiem dle uzv ja mam totiz tak dva terminy s rozdilem 14 dnu.....bych rekla ze ti to vyvolaji nejpozdeji 14.12... 😉 vyvolava se nejpozdeji 10dnu po terminu

emjee
5. pro 2007

aajulkaa • Dnes o 10:47
Ahojte. prosím potrebovala by som poradit. Každým dňom očávám pôrod ale bojím sa toho, že nepoznam kontrakcie a hlavne toho, že nezistím, že mi odtiekla plodová voda. Ako poznám že ide o plodovú vodu a mám ist do pôrodnice hned ako odtečie? Prosim ak máte nejake rady poraďte mi.Ďakujem

nevesta • 1d • Dnes o 10:48
Ahoj, ja som to zistila tak, ze som si uvedomila, ze taky velky mocovy mechur urcite nemam, tej vody bolo strasne vela. A ano, treba ist hned do porodnice, ak odtecie voda. Babo musi byt sledovane...

nika251 • 1d • Dnes o 10:52
Ahoj. Kontrakcie rozpoznas- mne ich sice nerozpoznal ten priblbly monitor v nemocnici ale ja som ich spoznala- su pravidelne a neprijemnejsie ako cokolvek ine. Plodovu vodu som rozoznala tak ze som lezala na vzdycharni a proste zo mna prudom vytieklo kopec vody. Takze tak ako nevesta 😀 - taky velky mocovy mechur urcite namas 😀 a navyse ja som citila odkial to islo.

nevesta • 1d • Dnes o 10:54
Mne odtiekla pocas spanku, tak mi chvilu trvalo, kym mi zacal fungovat mozog 😀 a kontrakcie spoznas na 100%, to sa neboj 😉

aajulkaa • Dnes o 11:04
Babenky velmi pekne Vám ďakujem za rady.Ja som si aj myslela že to tak nejako bude len som si nebola istá, lebo v mojom okolí mi každý hovoril niečo iné. Ešte by som sa chcela spýtať ako by som to poznala keby odtekala postupne a nie naraz. Je vôbec aj taká moznosť?

leva • 2d • Dnes o 11:19
aajulkaa,ak si chces byt ista,predavaju aj vlozky v lekarni,ktore sa zafarbia do modra ak ide o plodovu vodu.Kamaratka co somnou lezala na cakacke,cez noc cicerkom odtekala voda,mala tu vlozku.

angua27 • 1d • Dnes o 13:01
aajulkaa, ak Ti bude plodová voda odtekať aj postupne určite to spoznáš. mne začínal pôrod takýmto spôsobom. je to ako keby si cikala, ale nevieš ten únik tekutiny kontrolovať. mne najprv pripadalo, že sa strašne potím, ale keď som musela meniť každú chvíľku intímku, bolo mi jasné, že je to plodovka.
a neboj, ja som si tiež myslela, že začiatok pôrodu nespoznám, ale spoznáš ho na 100%. držím palčeky.

petrulla
5. pro 2007

ahojte, ja som mala bolesti brucha (take PMS) skoro cely mesiac. Ale posledé dni bolo to tvrdnutie bruska castejsie. A razom sa ta bolest asi 30x znasobila, nieco vo mne puklo a mala som pocit, ze som si cvrkla. Potom uz ta bolest prichadzala kazdych 5 minut (uplne presne) a za 4 hodinky uz bolo po porode 😀 Na prvorodicku,to nebolo zle 😉

janinininka
5. pro 2007

hm Petru, tak to bych taky chtěla, to je super teda 😵

fenrirka
7. pro 2007

ja sa bojim lebo ma zacalo niak akoby pichat dole v brusku.....
takze teraz asi budem cakat ako sa to vyvinie

alcatko.j
7. pro 2007

tak nevim, mam taky napsat, jak mi zacal porod?A hlavne pokracoval? 😕 😅
0:30 jsem se probudila rupnutim plodovky 😕
2:30 1. z monitoru v porodnici a tam rovna carecka 😕
od 3:00 do 7:00 slabe kontrakce co 3 minuty 😕
od 7:00 nic nic nic, a nic trvalo do 3:30 nasledujiciho dne 😕
A pak to prislo 😔
nepretrzita jedna hnusna douha kontrakce na stridacku s kriz.bolestma 😔 😔 😔 Nelinka se narodila v 9:36 😅

adrianav
7. pro 2007

ahoj,tak muj porod probehl asi takto🙂...v 13:00 prijezd do porodnice na kontrolni monitor,to jsem byla v 35tt,ale doktorovi se predesly den neco nezdalo tak pro jistotu 😔 ...podotykam,ze jsem jela d nemocnice naprosto bez bolesti.po monitoru a po vysetreni doktorem mi rekli,ze rodim a ze jsem otevrena na 4 prsty..normalne jsem nechapala,nemela jsem zadny bolesti jen mi obcas tvrdlo bricho..tak si me ulozili na pokoj,sepsali se mnou potrebny papiry a cekalo se...prubezne me chodili kontrolovat a v 17:00 mi rekli,ze jsem uz otevrena na 7,5 prstu..ja tomu furt nemohla verit,protoze jsem fakt nic necitila..v 17:15 mi doktor pichl plodovou vodu a asi v 17:30 zacly bolesti jak krava 🤐 ..malem jsem se tou bolesti plazila po zdi 😀 ..no a v 18:43 bylo po vsem...pry jsem mela uzasnej porod..malej se nastesti narodil zdravej i kdyz to byl 35tt...taky jsem rikala,ze bych uz nikdy vic nerodila,ale ted se na to divam jako na brnkacku..a je fakt,ze spousta bab si to uzije se vsim vsudy klidne i 10hodin...takze ja jsem stastna,ze jsem to mela tak v pohodicce 😔 ..a preju kazde mamine,aby mely takovej porod jak jsem mela ja 😅

cermonca
8. pro 2007

Tak ja jsem kolem poledne byla na monitoru a vysetreni v porodnici.Po vysetreni jsem zacala trochu krvacet a mela slabe kontrakce.Nasledovalo dalsi vysetreni,posali mi domu s tim ze se mozna brzy vratim 🙂 Slabe nebolestive kontrakce prichazeli cele odpoledne.Vecer kolen osme uz to zacalo i bolet a behala jsem na zachod 😝 Sprcha ne pomohla tak jsme jeli do porodnice.Kontrakce po 3 minutach.Do porodnice jsme prijeli ve 23 hodin.Nalez byl v zacatku 😠 bolesti zatim snesitelne.Mezj jednou a druhou zacala odtekat voda a bolesti zacali byt vetsi,doktor.Kolem treti se mi chtelo tlaci ale jeste jsem nemohla 😠 Mala se narodila v 5.15 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

schnek
8. pro 2007

o půlnoci mi praskla voda, takže odjezd do porodnice, na monitoru rovná čára, vyšetření, čekání,..., v 16h vyvolávačka, okamžitě bolesti jak blázen, ve 23:30 EPI, v 0:50 se Ondra narodil

tonicka
8. pro 2007

rano o9:00 mi odisla zatka,poobede som mala chut ist na prechadzku, mala ma tlacila strasne,
o 20:00 zacali hnacky
asi o 22:00 to zacalo ist do krizov pri hnacke a uz nic neslo,
o 23:00 to pokracovalo kazde 3min
o 00:05 sa mala narodila 😵 😵 😵 😵 😵 😵

romana27
8. pro 2007

37+1tt, absolutně žádný poslíčci, tvrdnutí dělohy, nic...

5.30 odtok plodové vody
9.20 byl Daník na světě pomocí císařského řezu - byl koncem pánevním, vypadalo to, že bude mít ke 4 kg a já mám těžkou krátkozrakost.

Vlastně jsem nerodila, jen byla na operaci 🙂 - takže třeba příště 🙂

vavka33
8. pro 2007

1.porod
20.00hod odtok plod.vody-piatok
22.00 prichod do porodnice
01.23-nedela,po ukrutnych 30hod som porodila

2.porod
05.00hod.odtok vody
06.00 cipok do konecnika na uvolnenie maternice
07.00 pol tabletky do maternice,na otvaranie
07.15priserne bolesti bez prestavky,stale sa mi kazali sprchovat,v sprche som dostala silne tlaky na konecnik
08.45 beh cez dlhu chodbu zo sprchy na sal s hlavkou skoro vonku
9.05 plac malej Leusky

wladka
8. pro 2007

bez bolesti, od polnoci som tam bola kvoli krvacaniu, bo sme sa milkovali 😅 , povedali ze som otvorena na 4cm, ze do rana porodim..bolesti ziadne, iba tvrdnutie bruska

6,20 prepichnutie plodovej vody
7,20 1 slabucka kontrakcia v krizoch
7,45 na koze, priprava, tlacenie
8,00 na tretie tlacenie emka na svete 😉
8,15 koniec zasivania (2 stehy) 😉

moc moc moc moc dufam, ze aj druhy bude taky 😎

zuzanocka
8. pro 2007

tak aj ja sa pridam mojim pribehom spred skoro 7-mich rokov (a o chvilu ma to caka opat, bojim, bojim 😅 ):

o pol 2 v noci mi odtiekla voda, naco som sa zobudila.
o 7 rano som sa odviezla do porodky s tym, ze uz od tej pol druhej som mala kontrakcie po 3 minutach, ktore pokracovali az do pol 2 poobede, kedy som sa uz doslova pytala na salu
13:55 po 3 "zatlaceniach" bola malinka na svete...

dva roky som mala potom panicky strach z bolesti... 😔

mery.luu
8. pro 2007

Ahojky tak se taky přidám,

bylo to před 9 lety. Ráno mi odešla hlenová zátka a v ten den jsem měla jít do poradny. Byla jsem v 38.tt. Bolesti jsem neměla žádné. V poradně jsem vylezla na vyš. stůl a doktorka zvolala - proboha vždyď vy rodíte, jste na 6cm otevřená, sestro volejte sanitku (kterou jsem odmítla, protože byl manžel se mnou)!! Do porodnice jsem se dostala v poledne - pořád bez jakýchkoli bolestí!!! S manželem jsme si na sále vtipkovali a oba blbli na balóně.. 😀 Když se do 14 hodin stav neměnil - pořád jen 6cm a bez bolestí, tak mi napíchli kapák. Do minuty mi odešla plodová voda a začali bolesti. Syn se narodil v 15:40, takže jsem měla bolesti je 1:40 - to je slušný, že??? No horší už pak bylo šití - to je můj nejhorší zážitek z celého porodu... ☹

Začínám další těhotenství - rodit budu po 10 letech, tak jsem zvědavá, jestli to půjde zase takhle v pohodičce, nebo jestli si to vypiju až do dna.... 😠 ...

Držím všem palce!!!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru