Jak vypadají porodní stahy?

karinn
16. únor 2007

ahoj holky, mozna vam muj dotaz prijde trapny, ale jsem prvorodicka a nevim co mam cekat. Vcera pres den me sem tam pobolíval podbrisek a strílelo a nekdy mi to vystrelilo do kríze. A na noc se to zhorsilo a celou noc jsem mela tyto bolesti nekdy po 10 min. nekdy mene, ale treba i pul hodiny nic. Kdyz jsem lezela tak to bylo horsí. Kdyz sedim je to lepsí a i mensích intervalech. Je mozne ze to jsou porodní stahy? jsem 39+1tt. Já vzdycky mela predstavu ze u stahu bolí jako by cela deloha a ne jen dole. Dekuji vam za radu a pomoc.

ywushka
27. pro 2009

lucka: ty tlaky co popisujes a to tvrdnuti bricha mam uz dva dny a porad dokola.......mezi tim vzdycky par bolestivych stahu a jinak nic-pred tim v patek jsem mela bolesti 5 hodin,ale zase se to uklidnilo....takze ti nedokazu poradit.....

hypo
27. pro 2009

ahojky, tak kdyz to tak ctu ja asi neporodim nikdy.....
i pres to ze jsem 2 dny po TP tak jediny co ja pocituju je tvrdnuti bricha, ale zadne tlaky, zadne bolesti, nic
o tvrdnuti bricha vim, je dost caste ale nijak bolestive, spis neprijemne.......

ywushka
27. pro 2009

hypo: jaj,ja mam bolesti porad dokola,takove ze jsou i po trech minutach a vzdycky trvaji nekolik hodin-minulou sobotu jsme vyjeli i do porodnice na falesny poplach-bolesti byly 6 hodin po 5 minutach a pak po 4 minutach a ted v patek byly 5 hodin a skoro celou dobu po 3 minutach,vlezla jsem do vany,neustaly,pak do sprchy a pak presly,rekla jsem ze do porodnice neodjedu driv,nez kdyz uz si tu budu asi rvat vlasy z hlavy,protoze jsem si minule pripadala jak naproste pako kdyz jsem tam prijela a oni me poslali domu,ze to byli poslicci a pak jsem z toho hotova jeste viiic. Ted v patek uz to byl radny hnus,ale i presto jsem neodjela a manzel porad ze pojedeme a ja jsem mu rekla,at si jede sam,jestli chce.....protoze kazdy falesny poplach je pak pro me jeste horsi....

hypo
27. pro 2009

zni to divne ale uz chci taky nejaky bolesti 🙂
noooo a az prijdou tak zas budu rvat at prestanou 🙂
nicmene na vyvolani porodu se mi teda nechce

ywushka
27. pro 2009

hypo a nejake takove ty "elixirky" na vyvolani jsi nezkousela???

hypo
27. pro 2009

zatim ne, ale asi i na ne dojde rada
v utery mam kontrolu a podle toho co mi reknou tak pak vlitnu na elixir 🙂

ywushka
27. pro 2009

hypo: ja jsem podle uzv mela termin v patek (tak jak ty) a zkousela jsem dvakrat ten koreneny-ten mi vyvolal tezke poslicky a dneska jsem zkousela ten s tim olejem a po tom jsem byla asi 4x-5x na WC s prujemem,tvrdne mi bricho a sem tam zaboli,to je vsechno!!! Uz na to prdim,jsem z toho unavena,protoze bolesti a tvrdnuti se porad a porad opakuje od 32tt a uz je z toho clovek fakt magooor!! Nejdriiiv jsem musela mesic lezet z toho ze jsem se otevirala a ted zase nechce ven pomalu ani pres vsechny ty hnusy co mu tam posilam a pritom je to kluk-ti byvaji driv,holky jsou paradnice a ty se tam finti....

mariekaterina
27. pro 2009

můžu se přidat?? podle ultrazvuku jsem v 36.t asi měsíc mi tvrdne břicho co chvíli, tak jsem si naordinovala magnesku 🙂 teď mívám bolesti v podbřišku jako kdybych to měla dostat. Jsou to ty poslíčci?? A ještě se přidal průjem( někde jsem četla že to je před porodem normální.... Termín mám až 18.1. ale myslím že to příjde dřív... sice čekám druhé, ale asi jsem jak prvorodička protože to první šlo CŘ. Tak nevím jestli se mám už stresovat 😝

hypo
27. pro 2009

ja mam tvrdnuti bricha od 29tt ted je to o neco castejsi tvrdnuti a bolesti v podbrisku mam taky ale ne nijak pravidelne....
a porod se zatim nechysta..... uvidim v utery co dr.
minule rikala ze to tvrdnuti jsou uz poslicci tak je ma asi kazdej jiny nebo co, nebot ja nemam zadne desne bolesti

majdula
27. pro 2009

Ywusko, jen ti chci napsat, ze jsem taky v 7. mesici lezela v nemocnici s hrozicim predcasnym porodem... no a nakonec mi porod museli vyvolavat 😉 takze cekej, trpelive cekej, paradoxne holky, co prestaly predcasnej porod, nakonec prenaseji 🙂

Marie, hele mne v porodce rekli, ze Mg se ma brat jen do 36tt, pak uz neee 😲

ywushka
28. pro 2009

maj: tak to se mam na co tesiiit!!!

csina
28. pro 2009

No ja som na tom teraz tak, že mám stále pocit, že UŽ.... 😀 Ale asi ne....bola som sa ukázať a tak som pochodila, že 30-teho na príjem...Takže je isté, že silvestrujem v porodke, to je pech, zrovna keď som si nakúpila super raketový arzenál na ohňostroj.. 😀 😀 😀 Aspoň malá s mužom budú mať zážitok a budú mi o ňom rozprávať...Aj detské šampanské ostáva doma.. 😀 😝
Našťastie monitor bol o.k., zatiaľ nález slabý, vraj ešte nerodím.. 😉 Tak možno sa mi podarí to prvé novoročniatko.. 🙂 Ale cítim sa stále nejaká načatá...

myzma
28. pro 2009

ahojte,

uz par dni si citam vase pismenka o porodnych bolestiach a falosnych poplachoch.

tiez sme si mysleli, ze uz dvakrat rodime, trvalo to hodiny, pravidelne bolesti a nic... tvrdnutie bruska mam od takeho 6 mesiaca pravidelne, a posledne dva tyzdne mam v kuse boliestky, ze to vyzera ze na porod kazdodenne....

raz krize, raz podbrusko, raz boky, niekedy vsetko spolu, potom tlaky, stahy, tahanie... v podstate je to celodenna zalezitost...

upokojujem sa, ze keby som skutocne zacala rodit, poznam to... ved trojkilovy drobec ked sa zacne tisnut von, to by sme jednoducho mali poznat, ale po rozhovore s nojou maminou, uz neviem.... hovorila, ze ako prvorodicka ma porodila do 2 hod,druhy porod brachu bol do 10 min.... a ze bolesti v podstate nemala, len tlaky, ale to nasi byvali 5 min od nemocnice 🤐 i ked by som take rychle porody brala vsetkymi desiatimi, bojim sa, ze "tie" prave tlaky a stahy nepoznam a do nemocky daleko, este k tomu ani z BA nie som...

v stredu idem na poradnu na Kramare, takze si pre istotu beriem i vsetky veci do nemocnice...

dievcata, drzim vam palceky a priebezne sa hlaste, ako to pokracuje...

my by sme chceli porodit do konca tohto tyzdna, mame idealny tyzden X-) dufam, ze nam to vyjde 😉

ywushka
28. pro 2009

csina: tak alespon neco mas jiste!! Budeme na tebe myslet!!

myzma: tak to jsme na tom stejne!!! ja rodim az v brne a to je 50km od nas! Taky mam ve stredu poradnu,uvidime jak dopadneme!!! Ja uz to chci mit hlavne za sebou!!! Pripada mi to jako neco nekonecneho....

raduzkaaa
28. pro 2009

Tak to je mazec, zvlášť pro ty z vás, které třeba už přenášíte, držím palec, ať to máte co nejdřív za sebou. Já mám zhruba týden posly jako prase. Včera v noci jsem už chtěla budit mužíka, ale rozdýchala jsem to po půl hodince ve sprše. Celé těhu bylo strašně v pohodě, ještě před vánocema jsem chodila cvičit a byla čupr, teď mám pocit, že mi každou chvíli musí to dítě vypadnout 😀 , tlaky, stahy, tvrdnutí, pocity na velkou, přes den průjem 😝 Chodím se psem na dlouhé procházky a dneska jsem byla ráda, že jsem v pozici kachny v křeči došla domů 😀 😀 Musel to být fakt super pohled 😀

andara
28. pro 2009

Ahoj holky.Teda to je des ty poslicci co?Ja je mela jen parkrat a zadna hruza,do porodky jsem jela pac mi prdla voda, bolesti vubec zadne- nakonec mi museli kontrakce vyvolat tabletou a posilovat dvema kapackama oxytocinu, po tablete se to rozjelo po asi 5min a zacalo to krizovejma bolestma a po asi hodce uz to bylo po minute - teda reknu vam, ze nic horsiho jak krizaky jsem nezazila (ani teda nevim jak vypadaj ty normalni brisni stahy,pac ja je pres ty zada necejtila) - bolesti po mnute jsem mela cca 6hodin 😝 -neotvirala jsem se, nakonec se povedlo (stal se zazrak) a ja porodila normalne 🙂 bez epi (ten mi dat nemohli -dava se az od 3-4cm).Takze od prasknuti vody se mala narodila za 21h.
Tak drzim palce. 😉

kacka.va
28. pro 2009

andara: já taky jela do porodky s prasklou vodou a kontrakce mi začaly asi 9 hodin potom a rodila jsem od prvních kontrakcí 22 hodin 🙂.

ywushka
29. pro 2009

asi kdyz prdne voda to je to nejlepsi co se muze prihodit,protoze kdyz mame porad dokola s nekteryma holkama jen bolesti,poslicky,tahy a stahy,tak je nam to prd platne,kdyz prijedeme do nemocnice a pnio nam reknou,ze to na porod jeste neni....

myzma
29. pro 2009

ywushka, tak v tomto suhlasim, keby praskla vodenka, nemame na co cakat, bo je to uz tu 😀

neboj, zvladneme, maj krasny dnicek, keby daco, ozvi sa co nove...

ywushka
29. pro 2009

myzma: porad rikam malemu,at tam do toho dobe a praskne si to🙂 😀 ,ale nejak ne a ne me poslechnout

csina
29. pro 2009

aj ja v to stále dúfam...pri prvej mi praskla voda a hneď som vedela na čom som...čo tam po tom, že vo výťahu.. 😀 😀 😀 aj teraz stále sledujem, hlavne v noci, či nemám mokro pod sebou... 😀

miriamah
29. pro 2009

ahojte mamičky,môžem sa pridať k Vám? Tak ja cítim také bolesti v brušku ale stále iba v noci, normálne sa na nich zobudím a stále sa bojím čo to je ale potom to hned prejde. zajtra idem do poradne a vyberú mi steh-mám serkláž a už sa mi začína skracovať krčok a hlavička že je už veľmi nízko. a chcem sa spýtať ohladom toho monitoru, lebo minule som na nom bola prvýkrát ze ked je tá priamka na grafe pri tých nízkych hodnotách t.j. 30 alebo 60 tak to vyzerá na pôrod? ja som mala minule 120. ked mi viete niektorá z Vás odpoved tak budem veľmi rada. dakujem a pekný dník.

csina
29. pro 2009

miriamah...neviem teraz či som ťa dobre pochopila...lebo na monitore ti meria kontrakcie tá spodná linka, a tá je max do 100...Ja som bola včera a pohybuje sa mi medzi 30 a 40...Vraj nad 50 už je to také pôrodné...Potom je tam tá vrchná a meria činnosť srdiečka bábätka...tá je nad 120...

miriamah
29. pro 2009

csina
no dakujem ano je to tak ako ty hovoríš len ja som nevedela čo znamená ten dolný graf a čo horný. no ten dolný tam je číslovanie od o do 100 % a ja to mám max do 30. čiže nad 50 je to už na pôrod?no zajtra idem tak som zvedavá...tak ti dakujem že si mi to ujasnila.

csina
29. pro 2009

za málo...tiež som si to len včera naštudovala... 😀

naty
29. pro 2009

no, s tím monitorem nevím...já sem byla včera, měla sem spodní graf i 60, ale jenom když se mimís jakoby vyboulil proti tý sondě, a dr říkala, uvidíme se za týden... 😀

hypo
29. pro 2009

v monitoru se nevyznam, pokazde jdu na nej nekolikrat protoze mam spaci mimino ale dolni linka (kontrakce, pohyby delohy) mam vzdy kolem 60 dnes i 80 a vice a rozhodne nerodim, a to jsem 4 dny po TP
v patek jdu asi na vyvolani porodu
ono to bude asi spis o tom jak moc jsou ty kontrakce (hrbolky) casty
me teda doost tvrdne bricho 😉

hypo
29. pro 2009

monitory mam v albu

miriamah
29. pro 2009

dakujem vam za odpovede, aspon trošku už mám v tom jasno. 🙂 mne bruško tiež sem-tam tvrdne a ked má už bábo veľmi nízko hlavičku znamená to že už sa pôrod blíži?aj krčok sa mi začal skracovať už pred dvomi týždnami.

ywushka
29. pro 2009

jsem zvedava jak dopadneme my zitra! Tenkrat v tu sobotu jsem na monitoru mela tak 40-60 ty vlnky dole,ale pry je to ok.....minule jsem mela max do 30ti!! No uvidime zitra,dneska je mi totiz podezdrele dobre,asi maly tusi ze jdeme na kontrolu,nechce se mu ven,tak je v klidecku🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru