Jaká je pravděpodobnost druhé sekce?

radova23
3. pro 2012

ahoj,jsem 2 roky po SC - koncem panevnim byla dcera , jaka je pravděpodobnost že až budu těhotná pujdu na ní znovu ? kolik maminek tu rodilo normalně i přesto že první byl SC ?

kaculka46
3. pro 2012

Ahoj,synek byl taky KP a skončilo to sekcí.U holek dva spontání porody vše hladce,takže nemusí být SC. 🙂

radova23
autor
3. pro 2012

@kaculka46 parada 🙂 to bych si prála 🙂

llluckaaa
3. pro 2012

U mě poprvé sekce kvůli KP a podruhé zase sekce kvůli KP 🙂

pulsatilka
4. pro 2012

ahoj, ja som mala prvy porod SC, pri druhom porode som mala naplanovanu SC, nakolko bolo vsetko v poriadku dali mi na vyber ako chcem rodit...tak som SC odmietla a rodila som spontalne 🙂

garzonka
4. pro 2012

@radova23 Loni na Vánoce u nás pršelo...jaká bude pravděpodobnost, že pršet bude i letos 😀

Ne, vážně,... nedá se s žádnou jistotou odpovědět, jak budeš rodit. Vše záleží na INDIKACI. Někdo má úzké porodní cesty a tak se rozhodnou pokaždé pro sekci. U někoho se porod rozbíhá v pořádku, ale nastanou komplikace a tak se rodí SC.

Pokud bude u tvého druhého těhotenství vše OK a i porod bude probíhat v pořádku a nebude nic bránit přirozenému průběhu, tak pravděpodobně porodíš normálně. Pokud bude komplikace, porodíš SC.

Znám maminku, která měla 1. porod SC a dalších 5 normálně......a taky spolužačka porodila první 3 děti normálně, ale u čtvrtého byly komplikace, tak se udělal SC...
Přeji klidné těhu, ať je vše OK.

monikabie
4. pro 2012

Já měla první sekci akutní a druhou naplánovanou ze zdr důvodů. Spontánní porod by byl vysoce rizikový pro mne i pro dítě. Ale tak kámoška taky rodila první sekcí a druhé přirozeně. To záleží na okolnostech🙂

petrajurinova
4. pro 2012

Já měla první porod SC - konec pánevní a velké dítě. Druhý porod po 3 letech se doktoři rozhodli vést přirozenou cestou - dítě bylo taky velké, ale natočené správně hlavičkou dolů. Kdybych věděla jak to dopadne a že ještě 3 roky po porodu budu mít problémy tak si tu druhou sekci vyřvu.

monad
4. pro 2012

rodila jsem normálně to druhou holčičku 2roiky po té první
** první byla taky "akutní sekce" před 2lety

**daly mi vybrat, ale byly spíš pro normální porod, chodila jsem do rizikovky, kde hlídaly váhu dítěte, nesmělo přesáhnout 3500kg, NAKONEC PO VYVOLÁVANÉM PORODU A TÝDNU V PORODNICI JSEM PORODILA NORMÁLNÍ CESTOU TEDA A DÍTĚ MĚLO STEJNĚ 4150KG 😠 😠 😠

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru