Jaké máte zkušenosti z porodu bez epidurálu?

snehurka11111
1. zář 2008

Ahojky maminy,

chtěla jsem se zeptat na Vaše zlušenosti a pocity při porodu bez epiduralu? Mně ho totiž zakázali, tak snad se to zvládne i bez něj 😉

terina25
25. čer 2010

@latvia píšem ti tie výsledky,kt.mám vo výsledkoch vyznačené hrubo čiernym...
KO-LYM 14,80
KO-NEUT 78,40
KO-NEUTab 7,70+10x9/l
FBG 4,80+g/l

APTT-s 227,6 - to mám asi v norme -som usúdila...

terina25
25. čer 2010

APTT-s 27,6 opravujem

latvia
25. čer 2010

@teri81 hej,zelene su dost hrube na pichanie injekcii do zadku, ale olejove injekcie sa tazko pichaju cez mensie 😒

@terina25 niesu az tak hrozne tie tvoje vysledky, da sa epi pichnut. hodnotu INR tam nemas?

terina25
25. čer 2010

@latvia PT-INR 1,05 - tá je asi tiež v norme...

juj sa bojím jak čert toho porodu.1.porodu som sa bála oveľa menej ako teraz.to asi preto,lebo viem čo ma čaká 😖 Každý hovorí,že 2.porod je kratší,ale čo mi to pomože nejaká tá hodinka.

latvia
25. čer 2010

@terina25 takmer vsetky viacrodicky sa boja porodu, vedia co ich caka 😅 neboj, druhy porod pojde lepsie, a ak to bude neznesitelne, mas poruke epidural 🙂 vysledky mas ok

@teri81 nenasla som dobre obrazky ale pre porovnanie - zelena ihla ma priemer 0.8mm, epiduralna od 1.2-1.4mm

terina25
25. čer 2010

@latvia ešte keď sa možem spýtať,tak dokedy sa može pichnúť epidurálka??lebo pri 1.porode som bola otvorená na 3 cm a povedali,ževraj je neskoro.a teraz som čítala ,že pri viacrodičkách je to do 2-3 cm.

nini78
25. čer 2010

Ahojte, ja som odila bez epi, pôrod mi vyvolávali a za hodinku a pol bolo malý na svete, takže som epi ani neriešila, dalo sa to vydržať. Ale zaujímalo by ma, vy tu stále píšete že pred tým ako dajú epi robia nejaké testy, ale u nás čo mi vraveli kamarátky , vôbec si popredu nenahlasovali že chcú epi a žiadne testy im nerobili. Susedka prišla otvorená na 4 cm, povedala že chce epi, zavolali anesteziologa a dali jej ju. Druha ju nechcela, ale porod nepostupoval tak jej povedali že jej dajú epi a ak to nezaberie pojde rovno na sekciu ale za 45min porodila.

latvia
25. čer 2010

@terina25 pri tvojom porode bolo skoro, nie neskoro 🙂 zrejme ti ju ani nechceli pichnut,preto ti to povedali....u druho a viacrodiciek staci byt na 2-3cm otvorena a moze sa uz pichat...neskoro nieje teoreticky nikdy,otazne je kedy sa to uz neoplati...ale to je indi vindi podla toho ako rychlo sa zena otvara...

@nini78 nuz,mat taky porod ani na epi nepomyslim 😝 myslim ze v kazdej nemocke je to inac,niekde vyzaduju poucenie,niekde nie, ale epidural podany z dovodu porodnickej indikacie nieje potrebne ani platit.a myslim ze pri prijme do porodnice beru krv, len neviem ci vsetkym matkam

nini78
25. čer 2010

@latvia no pokial viem tak u nás krv neberú, preto mi to bolo divné že tu skoro všetci vravia o nejakých testoch. A že musia mať epi nahlásené a zaplatené popredu a ak si ju nedá tak vrátia peniaze. To v Piešťanoch nie je, prídeš a povieš či chceš alebo nie, tiež ťa budú presviečať že už ju nepotrebuješ 😠 ,ale keď chceš tak ti ju dajú.

latvia
25. čer 2010

@nini78 krvne testy sa ale robia....resp.mali by sa....bez vysledkov by som proste nepichla...

nini78
25. čer 2010

@latvia Jediné krvné testy čo robili boli v poradni v nejakom 35 tt ale v nemocke nič.

flamenga
26. čer 2010

aj ja som napokon rodila bez epidurálu. O 21.00 mi pichli vyvolávačku a o 0.45 bol malý na svete. Kontrakcie boli hneď od začiatku silné a v takmer minútových intervaloch, ale dali sa rozdýchať. A otvárala som sa kozmickou rýchlosťou (vraj... na prvorodičku 🙂.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru