Jaký byl porod

marki
10. kvě 2006

Ahoj kočky, to, co teď napíšu, se týká mého prožitku z porodu. Hned na začátku musím napsat, že se nemáte čeho bát, a že ym ženský vydržíme úplně všechno... 😉

Náš Kryštůfek se narodil 02.05.06, takže zážitky jsou ještě čerstvé. Ale od začátku.....

Už z neděle na pondělí (tj. 01.05.06) jsem skoro celou noc nespala, protože mě navštívili poslíčci....břicho mě bolelo v nepravidelných intervalech po dvou hodinách, pak hodina klid, a pak to zase na dvě hodiny přišlo...prostě celou noc jsem byla vzhůru, ale nějak jsem cítila, že to ještě nebude ono.... 😲 Ale pro jistotu jsem tu noc vařila manžílkovi na druhej den oběd...polívku, maso a brambory.-....stejně jsem nemohla spát...

Celej den už to bylo takový nijaký...a odpoledne, když jsme šli s Jožíkem (mým manželem pro nezasvěcené) na procházku, tak jsem si odskočila do nemocnice, aby se mi podívali na mimčo....řekli mi, že buď můžu jít domů, že to klidně může přijít za 3 hodiny nebo za 3 dny----prohlásila jsem (a všem to doporučuju), že radši půjdu domů (i když, my to máme do nemocnice 5 minut autem, že 🙂 )...navečeřela jsem se, dala jsem si teplou lázeň, pak jsme s Jožíkem hráli hry,,,,,,a pak přišel večer, já seděla u PC a psala tady na beremese....a v tom na mě přišly první kontrakce.....takže jsem si je začala zapisovat....a byly pravidelný....a hlavně úplně jiný než ty všechny předtím....prostě mě bolelo v podbřišku, jako když to máte dostat, ale ta bolest neustává.....takže jsem se uchýlila do ložnice, kde jsem poklečmo k naší posteli začala vydýchávat...po 20 minutách za mnou přišel Jožík a pochopil situaci, na nic se neptal, chytil mě za ruku a hladil po zádech.....tohle všechno začalo ve 20:45 h a do 23.00 h jsem to vydržela....pak jsem si řekla Jožíkovi o vanu, ale na tu jsem už neměla náladu, takže jsem se osprchovala a naznačila Jožíkovi, že si jedeme pro mimčo, že už to nemůžu vydržet....kontrakce byly po 4 minutách,,....po cestě, která nám od baráku až do pátého patra porodnice trvala 21 min, tak jsem je měla celkem 5 x.....musela jsem se vždycky zastavit a vydýchat....

v porodnici nás přijali s úsměvem, byla tam stejná paní doktorka jako při odpolední kontrole.....takže jsem ležela kvůli křivce asi půl hodiny, což bylo hrozný, když se při kontrakcích nemůžete procházet.....pak přišel na řadu klystýr, což je naprosto pohodová věc, naopak vám pomůže se uvolnit.....(tam jsem teda manžílka nebrala)......potom jsem šla rovnou do sprchy, kde mě mnažílek osprchovával.....postupně jsem si přidávala teplou vodu....a tady, i když masírovaná vodou, tak si tenhle okamžik, kterej pro mě představoval věčnost, pamatuju jako nejhorší z celýho porodu.....ta bolest, tak se nedá popsat....ale celou dobu jsem si říkala- bude hůř, holka, bude hůř.....pak mi dovolily jít na gauč, kde si mě ale jen prohlídly a řekly, že už jsem hodně otevřená a že už to nebude dlouho trvat....což se nádherně poslouchá a dodá vám to spoustu energie...takže jsem šla rovnou na sál...detaily už popisovat nebudu, na stole jsem vystřídala polohy na boku i na zádech, a pak mi doporučily stoupnout si za stůl a tlačila jsem v podřepu....zezadu mě přidržoval Jožík a bylo to super, protože jsem se nádherně uvolnila.... 😉

Nakonec ta finální fáze, kdy jsem tlačila s nohama na koze trvala 20 min a to halvně proto, že mám úzkou pánev....ale tohle už vůbec nebolelo, jen posloucháte, co se děje kolem...protože mně slábly kontrakce, a tak jsem se začala bát o mimčo....jak jsem tlačila, tak vždycky vykouklo kousek hlavičky a zase zalezla....tohle se opakovalo asi pětkrát, byly tam kolem mě už čtyři lidi....+ Jožík a ti všichni se nám snažili pomoc....nakonec mě musely nastřihnout a mimouš byl na světě....tak nám řekly, že je to kluk.....a Jožík běžel za ním, aby viděl, co všechno se děje.....a pak hrdě kráčel po sále, zatímco mě zašívaly....40 minut....a to mi bylo všechno jedno....věděla jsem, že je mimouš v bezpečí a tak jsem zápasila s paní doktorkou, která mě zašívala...sice jsem dostala injekci na umrtvení, ale asi to nepomáhá...mně teda určitě ne....ale nevadí...když mě zašily, tak jsem šla za těma svýma chlapama do tzv. obýváku, kde jsme v klidu pobyli první minuty našeho štěstí....a to bylo opravdu super....ten klid a očuchávání miminka....a pak jsem musela po hodině se osprchovat a šli jsme na pokoj.....a tím skončil náš nejkrásnější den a zážitek, který jsme s Jožíkem zažili....

mějte se hezky a ničeho se těhulky nebojte, každý porod je jiný, ale všechno stojí za ten okamžik, kdy vidíte svoje miminko na světě...a hrdýho tatínka u toho....bez něho by to nebylo ono....a jeden druhýho si vážíme ještě víc..... 😉 a na bolest rychle zapomenete----

dobrou MArkí a Kryštůfek

anetadr
16. led 2012

@anyzz rozhodnutá, že epi nechceš? Tedy to jsi statečná - to já byla na 100% rozhodnutá, že ho chci - a bylo to tedy jen tak tak - a navíc mi to stejně tedy pomohlo jen z části - byla to úleva, ale rozhodně to bolelo i tak. Jestli chceš, mám svůj popis ve fotoblogu🙂

anyzz
16. led 2012

@anetadr No byla,protože mi hodně lidí včetně mého doktůrka řeklo,že EPI může zpomalit porod,že pak pořádně nevíš,jak akdy máš tlačit a mimísové jsou pak víc unavení. Ale to víš,že kdyby to trvalo dlouho a měla jsem nějaké vážně veliké bolesti,že bych si ho asi píchnout nechala. Měla jsem to napsané i v porodním plánu,že ho nechci,takže mi ho vlastně ani nikdo nenabízel 🙂 Určitě na ten tvůj porod kouknu 🙂

moodymare
16. led 2012

Holky ja bych to bez epi nedala, mozna ,ze o trosku zpomalil, odeznel do 3 hodin a pak jsem jeste mela pul davky, otvirala jsem se pomalu, nevim jestli kvuli epi, ale ta uleva od bolesti za to stala. Kdy tlacit jsem citila a kotrakce taky kdyz uz jsem byla uplne otevrena. Malej se narodil spokojenej s Apgarem 10 10 10.

anetadr
16. led 2012

@anyzz ono je to podle toho, jak jsi daleko. V první době porodní může porod uspíšit - protože se maminka více uvolní a snadněji se otevírá. Ve druhé době porodní pak může samozřejmě porod zpomalit, nebo dokonce zastavit, protože maminka kontrakce necítí, nemá potřebu tlačit a neví kdy tlačit. Takže je třeba naplánovat epi tak, aby působil při otevírání - maminka tak může i načerpat síly na porod, ale aby přestal účinkovat před úplným otevřením - aby maminka mohla dobře tlačit. Tedy tak jsem to pochopila já, po vysvětlení mého dr.

hejdita
22. únor 2012

taaakze 😀 mám čas 😀 až se sama divím 😀

naposledy sem vam sem psala bylo 16:45 tak nejak no a muzicek dosel neco po páté 🙂 udělal si jeste kafé 😀 dal si buchtu na posilněnou pri vzpomínce ze sme tam byly vzdy dlouho tak aby nebyl hladny ...vzdy mi rekl udelam si kafe? a ja ze jo v pohode muzes 😀 ale teda do pohody mi uz moc nebylo 😝 😅 😉 😀 ale tak zvladla jesm to protoze jsem nechtela aby byl hladny 😀 no a tak sme o pul6 vyrazili smer breclav dorazili sme tam o 18 presne 🙂 to sem koukala na hodiny co tam maji ... vletela jsem jim tam na wc 😀 a pak se vypsali papiry mezdi tim sem tam za pani chodila sem a tam a prodychavala sem prichazejici kontrakce no teda jenom na polovinu sme stihli vypisovat papiry protoze dosel doktor a ponadaval sestre ze ho papiry nezajimaji ze chce videt ozvy ... takze sme sli na ozvy na 20 minut 😝 takze pri ktg sme papiry dopisovali a ja podpisovala za "chodu" 😀
po ktg jsem sla na vstupni vysetreni 🙂 dosel doktor prohlidnul a ptam se ho tak co jak je to moc otevrene 😀 a rika no dam tam celou ruku a jeste bych tam klidne i dal druhou 😝 😲 😅 😕 😝 😀 😀 😀 hehe no ale pak rekl ze tak na 6cm 🙂 tak sem byla spokojena ze jsem tam nedosla na 1 anebo na 2 jako u predeslych tehu 😵 no a jak sem nechtela to urychlovani tak sem ani nestacila nic rici a uz sem mela propichlou vodu 😕 no ale pak mi to ani nevadilo .... no a doktor mne zase posla na ktg ... bylo 18:40 kdyz sme dosli na porodni box ...napojili mne a v tom to prislo 😲 😲 😲 😲 😲 ty hnusne bolesti ktere ted uz nevim ani jake byly husne 😀 😀 😀 😀 ale byly to ty bolesti co uz vypuzuji plod a dali se hodne tezce prodychat ...vzdy padali ozvycky takze po 20 minutach me tam jeste duslili nejdrive ze jeste 5 minut a pak jeste dalsich pak uz sem prosila pani rikala ji ze toto sem mela i u predeslych tehu a ze nechci lezet a prosila ji at mne pusti chodit ..... tak svolila a ja sem v 19:10 priblizne capkala po chodbe 🙂 pak rikam chce se mi curat 😀 tak mi rika porodni asistentka dobre ale nesmite tlacit 😀 tak ze jo .... protoze plny mocak taky brani sestupu ( nebyly sme sestouply tak jak by sme meli) no a po tom wc to byl jeste vetsi mazec ... udelala jsem na chodbe asi 3 ci 4 kolecka uz si to nepamatam bo ty kontrakce byly dooost husty 😲 😲 😲 sestra mi rika podme skontrolujeme... tak skontrolovala i v kontrakci pak rekla ze jeste mam jit teda chodit .... tak sem sla udela jsem 1 kolecko pri kterem se mi podlomila kolena a ja "musela" zatlacit e 😅 a v tom jsem citila jak hlavicka sestoupla bylo to takove suche sestoupnuti pritom jsem si trochu zakricela abych to tlaceni nemela tak silne.... v tom vybehla sestra a rika honem 😀 podme na porodni box skontrolujeme ozvy ... nato sem ji rekla ze nechci 😅 😀 tak rekla ze ne ze udela i kontrolu jak se to pohlo ...tak ja ze tak jo emoticon emoticon emoticon no jak sem tam vyhupla na tu "postel" tak rika no maminko pri dalsi kontrakci muzete trochu zatlacit 😲 😕 😨 😲 tak sem zatlacila a pani rika dobre je to uplne volne muzem nato 😲 😲 😲 😲 takova sem byla sokovana z toho ze po asi 10 minutach chuze jdu rodit? 😲 😲 😅 😀 tak sem se teda do toho oprela a pak mne pani zastavila 😕 a rika mi ze nebude delat nastrih tak ze mi bude rikat jak mam tlacit 🙂 takze jsem mela jednu dobu pul hlavicky venku a cekala jsem na kontrakci .... 😅 fuj to bylo hnusne pnuti tak to stiipalo 😖 ... ale teda hlavicka bez nastrihu bez zraneni 😵 pak ze teda raminka ja kontrakci zatim v nedohlednu a pani mi rika zatlacte ... i kdyz nemate kontrakci tak sem tlacila a ono to teda moc neslo kdyz deloha nepomaha tak je to naprd no... ale tak co no kontrakce prichazela tak uz to bylo lepsi 🙂 a pak se slo na "vec" neslo to a tak mi v pulce kontrakce lehla pani na bricho a Kubíček byl venku 😵 😵 mel pupecnik kolem nozky 😀 a kdyz mu ustrihli snuru tak nechtel pustit nuzky 😀 tak sem jim honem rekla ze ho chci na bricho protoze jsem doposud ten pocit nezazila ... takze sem mela ten nas maly uzlicek na brichu a mohla si ho hned po porodu pohladit Kubicek mi raminkama trochu natrhnul ale da se to "jenom" 4 stehy 🙂 mezitim ani nevim sem porodila placentu jenom vim ze za ni sestra tahala bo to bolelo ale dal uz nevim o ni nic 😀 ( u jirinka sem byla potrhana az na čipek) usedim v pohode 😀 pak ho odnesli na vazeni mereni jirka sel fotit a doktor zase sil tak mu rikam naposledy mne sila vase zena 😀 tak rikal ze ani neni videt 😀 jako ze tak mu to jeho zena dobre odvedla 😀 takze za 10 minutek sem mela porodene 🙂 a jinak asi hodinu porodnich bolesti z toho asi 10 minut tlaceni 😀 pak sme si uzili s milackem a Kubickem nase 2 hodiny hned jak ho donesli sem si ho prilozila a prisal se hned 😵 sikulka nase 😵 jirka sel zavolat rodine na chodbu a pak teda ze salu poslal sms ale jenom tem co mel on v mobilu ja sem si na sms udelala cas az sem se "ubytovala" na 6tinedeli 😅
porodit sem chtela za 3 hodiny od prichodu do porodnice a ja to stihla za polovicni dobu 😵 tak su spokojena 😀 a i kdyz to byl moc hezky zazitek 😵 tak 4 (kdyby nahodou tu byl nekdo kdo mne chtel povzbuzovat do dalsiho emoticon) uz ne ... uz je nas cela ruka uz su spokojena 😀 ted uz jenom zhubnu a budu krasna 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 u porodu mne ted hodne vadilo to ze mi jirka hladil zada ty byly jakesi brnive citlive tak mi to fakt dost vadilo nemela jsem vubec zimnici coz mne prekvapilo u jirinka sem mela ale jirka byl uzasny byla jsem rada ze tam byl 😵 i kdyz nic v podstate nedelal jo teda zachranil mne od padu na chodbe pri chuzi pri te krizove kontrakci co mi podlomila kolena.... a dokonce ze se ted i na porod koukal 😀 hehe rikal ze to je mazec jak deti prichazeji na svet 😵 😀 no uzil si to asi i on 😵 😵 😵

zkopirovane z nasi diskuze 🙂 muj porod .... tak se omlouvam za zacatek bo sem jsem nepsala 🙂

magdal1
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
magdal1
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
magdal1
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
angeloo123
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
smoulinka.ciko
12. srp 2012

No tak náš druhý porod byl poněkud horší než první... Ve čtvrtek jsem šla do poradny kde nam pan dr. řekl, že se něco pomalu začína dít a že se nejspíš potkáme v porodnici a kdyby nahodou ne tak se mame zaním přijet v sobotu ukázat... Sobota: v 9 ráno jsme teda jeli na kontrolu... udělali nám monitor, slabé kontra po 10 min, a nález otevčená na 2 cm tak si nas tam už nechali. Sobota v noci střední bolestli, v neděli už to bylo na prodychavání po cca 6 minutách ale jinaš se nic neřešilo... Z neděle na pondělí a přes den po 5 minutách a kontra už opravdu slušné.... nález 2-3 cm. z pondělí na úterý kontra po cca 2 minutách, v 5:00 jsme šli na monitor pak na vyšetřovnu kde mi dr. prohlásila že jsem pořád na 3 cm, ať si zajdu do sprchy a že mi praskne vodu že se to snad rozjede... po asi 5 až 10 minutách ve sprše jsem šla za dr... a tak se to nějak zvrtlo v překotný porod.... no při pokusu vylezt na porodní stůl mi praskla voda a po lehnutí a 2 zatlačeních byl malý venku... a to bylo 6:00 Manžel to stihl jen mezi dveřma... Na maleho to bylo moc rychle a hned po porodu mi ho odvezli do OV ja děckou JIP s porodnima komplikacema... Jen jsem byla rada že dorazil, protože nevím jak bych to po tom porodu všecko co se dělo kolem Davídka dělo sama ustála ☹ Takže ja na druhý porod rozhodně dobrou vzpomínku nemam... První porod jsem měla od prvních bolestí za cca hodinu a půl zasebou, ale malá byla přidušená na pupešní šňůře... takže mi nezbývá nic jiného než doufat že jestli se ještě rozhodneme jít dotoho do třetice tak že bude vše v pohodě, ja ho nebo jí dostanu na břicho a tatínek si koneč 😵 ně přestřihne pupeční šňůru.....

smoulinka.ciko
12. srp 2012

Jo a oba porody bez EPI... tak u prvního porodu jsem ho ani nepotřebovala

aerin
21. led 2013

na popud jedne kamaradky pridavam svuj druhy porod 🙂

ve ctvrtek vecer jsem se rozhodla vybodnout na praci (skola, siti) a dat si oraz, byla jsem desne unavena....v noci jsem porad chodila curat, kyz jsem sla asi o pul treti, chvilku na to se vzbudil Z., ze chce sundat z postele (umi slezt) a ze chce k nam, no a jakmile jsme zalehli, prisla prvni kontra...Dr. ani PA to na porod jeste nejakou dobu nevidely a PA mi jeste rekla, ze si mysli, ze tentokrat budu mit poslicky, u Z. nebyly, tak jsem si rekla, ze teda konecne aspon neco😀
no ale stejne mi to nedalo a koukala jsem na mobil a bylo to po 10 min, do toho me porad Z. kopal a hrozne se vrtel, tak jsem se nekdy pred pul 5 zvedla a sla do vany, tam se - stejne jako u Z.🙂 - kontra trochu zrychlily, asi ve ctvrt na 6 odesel V. do prace, ze kdyztak zavolam, tak jsem pomalu lezla z vany, kdyby se vzbudl Z., a pustila jsem contractionmastera, interval byl tak 5-7 minut a proti zacatku u prvniho porodu celkem sila
v 6 jsem volala PA, vzbudila jsem ji a moc nevedela, ktera bije😀, nicmene jsme se dohodly, ze tak za hodinu je u me, za pul hodiny jsem ji jeste pro jistotu psala sms, protoze kontrakce trvaly minutu a prichazely po 3-4 minutach...
chvilku na to prijela mamka, protoze jsem mela jit na 7:30 na prvni monitor do porodnice a ona mela hlidat Z., ten se taky za chvilku vzbudil😀 a to s revem a potreboval me, takze bolesti skoro na 10 minut ustaly
to uz prijela PA, bylo kolem te 7, ohlasila, ze jsem otevrena na 1cm, ale ze to rozhodne je k porodu, tak jsme odlifrovaly babicku a prvorozeneho, prosly tasku, jestli neco nechybi, o pul 8 jsem zavolala k milousum, ze se dostavim o neco pozdeji, hehe, a vlezla jsem zase do vany, bolesti staly celkem za to...
cca za pul hodiny me PA zase vysetrila, posunula jsem se o centak....pri kontra jsem si sprchovala bricho, PA mi masirovala zada, brzy jsem ale zase lezla ven, bylo mi soufl
lehla jsem si na gauc na pravy bok, aby mala lip sestupovala, pri kontra mi PA drzela nohu nahore a masirovala zada nahratym polstarkem, druhy jsem mela na brise, no a hlavne mi porad pripominala, at dycham dolu a nejsem v kreci...no byl to mazec, uz jsem celkem vokalizovala 🙂 pred 9 jsem byla na 3-4 cm a PA rozhodla, ze jedem
tech nekolik kontrakci co prisly v aute, jsem myslela ze pojdu😀 nekdy kolem pul 10 jsme prijely do porodnice, na prijmu PA konstatovala 5-6 cm a ze teda monitor...vzhledem k tomu, ze ten leh na boku mi celkem vyhovoval, mi to ani nevadilo...respektive jsem nemela naladu zkouset jinou polohu...tak pry monitor a po nem ze by mi rada pani doktorka udelala vstupni utz...to uz byly ale kontra fakt brutalni, citila jsem tlak na konecnik a dole vlhko (odchazela zatka a krev), moje PA mrkla a konstatovala, ze utz uz se asi nestihne....jejich PA sahla a ze by pry bylo potreba, aby mala jeste sestoupila, vodu jsem pichnout nechtela, tak at si zkusim stoupnout, prodychavat, ale netlacit....zavesila jsem se do V. (to jsem nejak zapomnela napsat, ze nekdy během monitoru dorazil😀) a snazila se prezit, z toho, jak dychal, bylo jasny, ze mu teda vuuubec není do zpevu...uplne netlacit nejak neslo, tlacilo to samo 😀 pri jedne z nasledujicich kontra nam pod nohy praskla voda, moje PA rychle volala porodnicni, ze teda uz...jeste jsem se trochu pomotala v ruznych polohach na te jejich vypolohovane sesli tak aby mi to bylo „pohodlny“ a slo se tlacit, coz mi fakt nikdo nemusel rikat, protoze to uz opravdu neslo zatastavit 😀 porodnicni PA me instruovala, ze ji musim poslouchat, kdyz rekne netlacit a vydechnout....no a vypadala celkem zoufale, kdyz jsem „neposlechla“ a ona se snazila malou zpomalit😅 za chvilku byla venku (myslim ze na dve kontrakce) a ja jsem se normalne rozbrecela, protoze jsem z toho vyrazu PA mela dojem, ze jsem teda dole na cucky😀 no nebyla – svete div se, ale mam jen oderku, ktera nevyzadovala siti🙂
takze 10:50 se narodila Dorotka, 3680g (Z. Mel 3100), dali mi ji na bricho, fialovou, oslizlou, vonavou🙂 a my jsme se kochali, za chvilku na nas i koukala🙂
po nejake dobe ji teda pediatr na stole vedle me bleskem prohlidl a ve vedlejsi mistnosti zvazil, tam vahu kdo vi proc nemeli, a pak mi ji zas vratili...no a od te doby uz jsme byly jen spolu, Dotynka se po chvilce ukazkove prisala a sosala v podstate celou dobu, co jsme pak na sale stravili🙂

lucie777
19. zář 2013

Dokud to mám v živé paměti, popíšu i svůj druhý porod..

Od začátku jsem se na něj těšila, rozhodla jsem se, že bude všechno v pohodě a zažiju normální, krásně přirozený porod, i proto sem si vybrala Podolí, kde je na porodních pokojích soukromí a kde by snad mohlo být co nejvíce po mém. Termín porodu byl podle ultrazvuku stanoven na 20.9., ale se Štěpánkem jsem se domluvila, že vyleze 12.9., jednak má moje ségra narozeniny a navíc je Karolínka narozena 9.12., tak by měli hezky obrácená data. Celé těhotenství probíhalo v pohodě, až na občasné pálení žáhy jsem si nemohla na nic stěžovat, i když občas sem si fňukla, že už by mohl být venku, přeci jen jsem byla s velkým pupkem poměrně neohebná.

28.8. jsme se s Karolínkou válely na gauči a koukaly na Kobru 11, když jsem najednou měla trochu mokro v kalhotkách, tak letím na záchod, jestli jsem se učůrla či co to je, ve sprše mi pak došlo, že si skutečně neučůrávám, ale že ze mě teče plodovka, nebyla to žádná velká louže, ale po chvilkách vždy trocha. Manžel byl v práci, tak mu volám (19:18), že mi praskla voda, ať jede pro mě, nějak tomu nechtěl věřit, přeci jen to bylo 3 týdny před termínem, ale když jsem ho ujistila, že si vážně nedělám legraci, tak vyrazil, cesta, kterou normálně jezdí tak 35 minut, mu trvala asi polovinu času. Mně kromě odtékající vody nic nebylo, šla jsem si ještě umýt vlasy a dobalit tašku, mezitím přijela moje máma pro Káju, chvilku na to dorazil i lehce vystresovaný manžel, já byla pořád vysmátá. Asi ve 20h jsme vyrazili směr Podolí, sice jsme se dočkali menší akce "praskla voda, jedeme", ale po kontrakcích ani památky, v Podolí mě vyšetřili, otevřená stále asi na prst, jako už přestýden, jinak se nic nedělo, protože sem měla pozitivního streptokoka, dali mi hned tabletu prostinu, odvedli na pokoj na rizikové, do žíly šoupli antibiotika a manžela poslali domů. Já čekala, jestli se něco začne dít, ale nic, byla jsem stejně imunní jako při vyvolávání porodu s Karolínkou. Tu noc jsem toho moc nenaspala, postel strašně vrzala a spolubydlící neustále chodila na WC. Ráno mě čekala další tableta, monitory, u mě opět žádná změna, asi ve 13:30 jsem je ukecala na další tabletu, občas mě lehce pobolíval podbřišek, ale nic závratného. Odpoledne přijel manžel, tak jsme se šli projít ven, abych to trochu popohnala, ale efekt v podstatě žádný. To už jsem trochu propadala panice a začala přemlouvat doktory a smiřovat se s císařem, slíbili mi, že další den už by mě kuchli, pokud by se nic nedělo. Další noc jsem spala jak miminko, kontrakce žádná.

V pátek 30.8. před 8h mi dali další tabletu, tentokrát nějakou menší do hrdla a že by prý už mohla zafungovat. Já už tomu moc nevěřila, tak jsem se šla rychle nasnídat, abych případně stihla vytrávit do odpoledne na císaře. Při snídani přišla vizita, tak jsem se ptala, co ten císař, doktor Heřman na mě tak koukl, že teda neví, když se tak cpu, ale že to třeba ještě půjde normálně. Asi v 8:30 mě začalo bolet nějak víc břicho, ani ten rohlík jsem už nedojedla, protože to ku... bolelo a šourala jsem se k sestrám, ať na mě někdo mrkne, protože to z ničeho nic začalo bolet fakt pekelně a téměř bez přestání. Doplahočila jsem se na vyšetřovnu, tam jim vyblila snídani, mrkli do mě, tak konečně se to pohlo a že půjdu na sál, už tam jsem se je prosila, ať mi píchnou epidurál, sbalila jsem si saky paky, zavolala manželovi a šla na porodní pokoj. Ten byl naprosto luxusní, porodní asistentka taky, asi v 10h dorazil i manžel, já už fakt hekala, protože kontrakce byly stejně jako s Karolínkou do kyčlí, i když tentokrát tvrdlo i břicho, ale bolelo to šíleně, epidurál mi stále nechtěli dát, byla jsem jen na 2 prsty. Myslela jsem, že pojdu, sprcha nepomáhala, chodit taky ne, nakonec mi bylo nejlíp v leže. V 11:40 mi konečně píchli můj vymodlený epidurál, jen se nepovedlo zavést katetr, takže prý mám dávku na 2 hodiny, to mě opět polil pot při představě, že za 2 hodiny budu zase lézt bolestí po zdi, ale prý se to třeba stihne do těch 2 hodin. Epidurál začal fungovat, já se sice celá neovladatelně klepala, kontrakce cítila, ale nebolelo to!

Po půl hodině jsem se mohla začít hýbat, ale já po půl hodině začala cítit divné tlaky na konečník a jako by se něco chtělo dostat ven, tak říkám manželovi, ať zazvoní na sestru (už asi po páté), že je to fakt divný. Ta přišla, mrkla tam a začal fofr, zazvonila na další sestru, ať zavolá doktora, že rodíme, ta vykoukla ven ze dveří a zakřičela "zavolejte doktora!" 😀 , během chvilky přišel doktor a mám pocit, že ještě další lidi, do toho trochu zmatek, že nemá nějaké nástroje a mně už se chtělo hrozně tlačit, tak jsem tlačila, pálilo to, řezalo to, během toho jedné ze sester začal zvonit telefon - Králici z klobouku, pak jsem ještě asi třikrát zatlačila a ve 12:19 už byl náš chlapeček venku! Bez nástřihu, jen vevnitř mě trošičku natrhl, ale byla to krása, hlavičku měl šišatou, byl celý bílý a špinavý, trošku zakřičel, manžel přestřihl pupeční šňůru, pak se na něj podívala sestra a potom mi ho konečně dali na břicho, byl celý umazaný, ale můj, koukal na mě svýma velkýma tmavýma očima a já tomu pořád nemohla uvěřit, že už to máme za sebou, že mám svýho malinkýho chlapečka u sebe! Slzy štěstí sice neproběhly, spíš jsem si říkala, že to je mazec, bylo to nakonec neuvěřitelně rychlý, ale byla jsem strašně šťastná, že je venku, v pořádku, mě nic nebolí a můžu se mazlit s tím mrňavoučkým miminkem. Vážil 2850g a měřil 49cm, až na pár gramů a jeden centimetr stejně jako jeho skoro o 4 roky starší ségra, která se narodila 2 týdny po termínu, ale hlavně i stejně vypadal! Po chvíli mi ho vzali, podívala se na něj doktorka, podle podolských výpočtů se narodil 36+4, podle toho, co se bralo celé těhotenství, to bylo přesně 37tt, takže s ním jednali trochu jinak, ale apgar skore měl 8-9-10, pak se s ním už se zabaleným mazlil i manžel, asi po hodině nám ho odvezli na šestinedělí, já dostala oběd, ptáčka s rýží, a těšila se, až půjdu za Štěpánkem! Po další hodině jsem šla do sprchy, pobalili jsme věci a společně s manželem nás dovedli na šestinedělí, já byla tak nabuzená a svěží, jak kdybych si šlehla, kdoví, co mi s tím epiduralem píchli do té páteře. 😀 To už byli na cestě za námi moje máma, ségra, brácha a hlavně nová velká ségra Karolínka! Asi před 16h dorazili, mně dali Štěpánka a já ho už nepustila! 🙂

Kdybych měla celkově porovnat oba porody, tak ten druhý jednoznačně víc bolel, asi jsem velká citlivka, ale v tu chvíli to pro mě bylo nesnesitelné a měla jsem pocit, že už to vážně nevydržím, ale po epiduralu to bylo tak rychlé a samotné vytlačení miminka byl pro mě tak silný a krásný zážitek, že bych si to ještě jednou zopakovala. Po prvním porodu jsem si říkala, že už nikdy nechci zažít vyvolávaný porod, že to radši císaře. V bolestech při druhém jsem všechny proklínala, že jsem je neukecala na císaře, ale nakonec jsem byla ráda, že to šlo přirozeně, zvlášť když jsem hned po porodu byla, jako bych ani nerodila, mohla jsem sedět a normálně fungovat. A kdyby někdy (manžel tvrdí, že s ním už třetí dítě mít určitě nebudu 😀) byl ještě ten třetí porod, tak si nechám hned píchnout epidurál a budu si to užívat. 🙂
Každopádně bych to nezvládla bez mého manžela, který si musel vytrpět moje nářky, jak to nezvládnu, že už nemůžu a přitom mě nepřizabil! Úžasná byla i porodní asistentka Hegrová, která snášela moje několikeré přivolání a na moje, že už to nezvládnu, jen s úsměvem odpověděla "ale zvládnete" no, měla pravdu! 😉 Ona i Štěpánka sama porodila, doktor jen stál bokem a koukal. Příště bych si určitě vybrala opět Podolí, rizikové oddělení P3 bylo skvělé, jak sestry, tak doktoři, porodní pokoj neměl chybu, šestinedělí, konkrétně P4, by zasloužilo rekonstrukci, ale ač byly jen 2 sprchy na celé oddělení (myslím, že 12 maminek), tak jsem nikdy nečekala, sestry byly také v pohodě, mě, jako druhorodičku, neprudily a nechaly mě dělat si věci po svém. Takže všem díky a třeba ještě jednou... 😉

pajinkapaja
23. říj 2013

@marki moc nezky napsáno =) já se teda bojím hodně..a hlavně..jake je to šiti..jak to jako probíhá? 😕

slavikle
25. led 2015

@consti jmenuje se Madonnin komplex a je velmi výjimečný

slavikle
25. led 2015

@consti jmenuje se Madonnin komplex a je velmi výjimečný

luciasek1987
16. únor 2015

moc krásně napsané...

markulinkarohata
26. zář 2017

@majkeela skvěle napsaný😉Taky chci vyzkoušet homeopatika.Ctu na ně sama pozitiva,ale od bolesti asi nepomuzou ,že?

pavlarabalova
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
ivanka085
Odpověď byla odstraněná
Zobraz

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru