• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jaký byl porod

16. února 2015 
Ani si to nedokážu představit, je to nespravedlivé, proč ženy mají tolik trpět a chlapi si jen užít.To snad ani nechci rodit, špatně snáším bolest, moc špatně při injekci a měření tlaku omdlívám. :confounded:
11. kvě 2006 ve 13:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
To mi zase můj Muž závidí, že on to nikdy neprožije..
11. kvě 2006 ve 13:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marki: Hodně štěstí a zdraví Tvému krásnému chlapečkovi... a samozřejmě i jeho mamince :slight_smile:
11. kvě 2006 ve 13:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Totik já ani moc chlapům nezávidím. Přijdou o spousty zážitků, které jsou nevratné :unamused:
11. kvě 2006 ve 13:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marki blahopřeju a díky za krásný příspěvek, je to fakt zajímavý, jednou se mi to bude hodit.
11. kvě 2006 ve 14:02  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Jo ale u porodu být může ale nic ho nebolí.Kdybych bolest dobře snášela a krev, bylo by mi to jedno, ale bojím se, že to nezvládnu a budu třeba moc křičet. :frowning2:
11. kvě 2006 ve 14:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Totiku, kamaradka na tom byla podobne jako ty, ale v tehotenstvi chodis tak casto na nejake testy a odbery krve, ze si proste zvyknes :slight_smile: Alespon to tak rikala :sweat_smile: Ale je fakt, ze ted uz ji odbery apod. nevadi.
11. kvě 2006 ve 14:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
škoda že se ta bolest nedá detailně popsat :frowning2:
11. kvě 2006 ve 14:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Totik, to by nerodila zadna! Ta bolest je "kouzelna" v tom, co prijde po ni :wink: A zvladly to miliony pred nami, zvladnou to i miliony s nami :wink:
11. kvě 2006 ve 14:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
no to asi budu vyjímka..děti chci ale za každou cenu asi ne. :frowning2:
11. kvě 2006 ve 14:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ene: to je přesně ta strategie, s kterou do toho jdu... že zdáááleka nejsem jediná a vůbec ne poslední, kterou to čeká... a moje mami se mnou byla na rizikovém těhotenství 6 měsíců v nemocnici (a za komunistů to v nemocnicích mělo přísnější řády než dnes) a pak mě rodila asi 18 hodin... takže když ona to zvládla.. tak já taky...
11. kvě 2006 ve 14:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Martik: obrovské gratulace, věřím že ta všechna bolest za ten zázrak opravdu stojí - tiše závidím :wink: už se toho taky nemůžu dočkat :grinning: Ať jste všichni tři zdraví a štastní !
11. kvě 2006 v 15:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marki,strašně moc gratuluju k chlapečkovi Kryštůfkovi,ať pěkně roste a oba jste zdraví :slight_smile:
Naše Sára se má narodit asi tak za měsíc a už se na ni moc těšíme!Doufám,že porod zvládnu tak dobře jako ty a že budu taky tak statečná!Jen mám obavy jak poznám ten správnej čas kdy vyrazit do porodnice?Nemáme to zrovna nejblíž,tak mám trochu obavy! :frowning2:
A jinak krásný den vám všem holky!!! :grinning:
12. kvě 2006 v 09:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Xari! A do které porodnice chceš jet?
12. kvě 2006 v 10:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Totik, ja tady snasim bolest a uz je pri predstave bolesti jsem hystericka. Takze pri predstave, co mne ceka u porodu mi byvalo dosti mdlo. (Moc mi nepomahalo ani to, ze to zvladly miliony zenskych prede mnou, a zvladnou to miliony zenskych po mne. Navic jsem neni to tak davno videla moji sestru necely den po tezkem porodu, jely jsme za ni s mamkou se podivat do porodnice...) Ale deti chci - a kdyz je moznost to resit epiduralem, jsem rozhodnuta prave pro epidural.
12. kvě 2006 v 11:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
melo byt "taky spatne snasim bolest..."
12. kvě 2006 v 11:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, já mám strach z bolesti, jednu to budu asi řešit jako margit epiduralem :confused: :slight_smile:
12. kvě 2006 ve 12:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj maminky, prosim nemohla by tu nejaka z vas popsat podobne jako Marki i zazitek z porodu cisarskym rezem? Uz ted vim, ze normalne rodit nebudu moci :((( (kvuli ocim) a hrozne me to mrzi, mam strach ne z bolesti a narkozy (uz mi delali slepak a tohle bude jen vetsi rez) ale z toho, ze u "toho" nebudu a az se proberu, nebudu citit uvolneni a radost, jen to rozkuchane bricho, divne prazdne... Ani tatinek u toho asi nebude moct byt, i kdyby chtel... Ach jo. Absolvovala jste to nektera z vas? Moc by mi to pomohlo, uz ted z toho pomysleni mam mirne depky.
12. kvě 2006 ve 12:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Majdulko jaké oční nemoc znemožňuje klasický porod?
12. kvě 2006 ve 12:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja byla jako mala kratkozraka (sice "jen" 5 dioptrii, nicmene plus nejak narusena sitnice) a i kdyz jsem se brejli zbavila dik laseru, stejne mi prirozeny porod ocar nedoporucil (ci spis zakazal) prave kvuli tomu, ze by se mi mohla sitnice odchlipnout a mohla bych oslepnout ci co... proste hororovy scenar.
12. kvě 2006 ve 12:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Majdi, ale císaře můžou přeci dělat i při vědomí ne?
12. kvě 2006 ve 12:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jejda tak do toho bych nesla, to koukani by mi asi dobre nedelalo... stacilo kdyz mi v lokalce vysekavali osmicku a i kdyz to neboli, pocit je to dost neprijemny.
12. kvě 2006 ve 12:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Majdulo: tohle se docela hezky řeší v diskuzích na www.rodina.cz... jen se v tom zorientovat... :sweat_smile: ale já tam o císařském řezu četla v souvislosti s velikostí dítěte, pokud se neotočilo hlavičkou dolů.. Maminky tam psaly, jaké to bylo.. :wink: a dobře jim to dopadlo... Držím Ti palečky..
12. kvě 2006 ve 12:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
No manicka nevím nevím jak by bříško řezali za živa, při vědomí jsi, ale anestezie je lokální, takže nic necítíš, celková anestezie se dává většinou, když jsou velké komplikace :wink:
12. kvě 2006 ve 13:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Manicka v pohodě, ale když mě to fakt tak přišlo :wink: On aj císař je krásnej, ale mamina z tohoo nic moc nemá, to spíš ti okolo, ale obojí je je krásné když nejsou komplikace a mimi je zdravé, vždy jsem byla dojatá :wink:
12. kvě 2006 ve 13:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj kočky, pokud vám můžu radit....pokud opravdu nebude důvod pro císaře (resp. pro epidurál), tak ho dobrovolně nepodstupujte..není to ani tak kvůli vám, ale kvůli vašemu mimi, mám před sebou dvě kámošky, které takhle rodily (musely) a oběma bylo celej tejden špatně, ale opravdu hodně.... :frowning2: a sestřičky běhaly kolem jejich miminek a ony nemohly ani moc kojit...sice se to spraví, ale pokud nebudou zdravotní nebo jiný důvody, tak do toho nechoďte....já si vzpomínám na jeden okamžik při porodu, kdy jsem si říkala, že kdyby za mnou v tu chvíli přišly s epidurálem, tak řeknu jo...ale všechno přejde.....i ta bolest a ta úleva se popsat nedá....a i kydž jsem pak měl problémy s odchodem placenty a paní doktorka mě svou něžnou ručkou prohrábla dvakrát zevnitř dělohu, tak se to přežít dá,,,,a víc si pak vychutnáte mimi..... :wink: a holky, nacvičujte si práh bolesti, resp, jeho zvýšení, přestaňte jíst prášky na uklidnění.....to je dobrej začátek.... :wink:

ale ať už budete rodit jakkoliv, vzpomeňte si, že na konci vás čeká sladká odměna...krásné miminko...ale hlavně, porodem to nekončí, ale začíná....dobrou noc...markí a kryštůfek
13. kvě 2006 ve 20:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, reaguju na text Majduly, dneska již krátkozrakost není indikací k císařskému řezu. Záleží na očním lékaři, který Tě vyšetří, ale asi bych to konzultovala i s někým z kliniky( v Praze třeba Vinohrady, nebo soukromé kliniky Lexum), obvzvláště když byly dioptrie takhle nízké.Sama sem očař, leč na mateřské.
Císařský řez bych volila až jako poslední variantu, je to poměrně velký zásah do organismu a hlavne je člověk pak dlouhou dobu mimo dění, tak 3-4 dny než je schopen trochu se starat o mimino, i s kojením někdy bývají problémy.
Jinak pokud teda císař, tak v epidurálu, nic nevidíš, jseš zarouškovaná, spíš jsou jen tlakové pocity v oblasti břicha , člověk může hned po porodu kouknout na mimino, někde nechávají i přiložit k prsu už na sále, což je výhoda k nastartování laktace.
Jinak já sem rodila normální cestou, ale v epidurálu:slight_smile:, a nedám na něj dopustit, rodila sem 18 hodin a dokud mi to nepíchly tak už sem byla fakt vyřízená, již hodinu po porodu jsem vstala a pobíhala s přítelem a otcem po chodbách Apolinářem a bylo mi skvěle. Pocit euforie z narození mimina je něco co se nedá popsat a člověk tu bolest nějak pozapomene , i když ne úplně:slight_smile:
Přítel k porodu původně taky nechtěl, nenutila sem ho, ale postupně během těhotenství se rozhodl , že půjde. Nikdy v životě sem neviděla chlapa tak štˇastného jako byl ten můj cca 10 min po porodu. Slyšela sem to od něj vyprávět snad 100x bez přehánění.
P.s. slabší nátury mužou stát u hlavy a ne koukat mezi nohy:slight_smile:
13. kvě 2006 ve 23:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek