Jaký byl porod

marki
10. kvě 2006

Ahoj kočky, to, co teď napíšu, se týká mého prožitku z porodu. Hned na začátku musím napsat, že se nemáte čeho bát, a že ym ženský vydržíme úplně všechno... 😉

Náš Kryštůfek se narodil 02.05.06, takže zážitky jsou ještě čerstvé. Ale od začátku.....

Už z neděle na pondělí (tj. 01.05.06) jsem skoro celou noc nespala, protože mě navštívili poslíčci....břicho mě bolelo v nepravidelných intervalech po dvou hodinách, pak hodina klid, a pak to zase na dvě hodiny přišlo...prostě celou noc jsem byla vzhůru, ale nějak jsem cítila, že to ještě nebude ono.... 😲 Ale pro jistotu jsem tu noc vařila manžílkovi na druhej den oběd...polívku, maso a brambory.-....stejně jsem nemohla spát...

Celej den už to bylo takový nijaký...a odpoledne, když jsme šli s Jožíkem (mým manželem pro nezasvěcené) na procházku, tak jsem si odskočila do nemocnice, aby se mi podívali na mimčo....řekli mi, že buď můžu jít domů, že to klidně může přijít za 3 hodiny nebo za 3 dny----prohlásila jsem (a všem to doporučuju), že radši půjdu domů (i když, my to máme do nemocnice 5 minut autem, že 🙂 )...navečeřela jsem se, dala jsem si teplou lázeň, pak jsme s Jožíkem hráli hry,,,,,,a pak přišel večer, já seděla u PC a psala tady na beremese....a v tom na mě přišly první kontrakce.....takže jsem si je začala zapisovat....a byly pravidelný....a hlavně úplně jiný než ty všechny předtím....prostě mě bolelo v podbřišku, jako když to máte dostat, ale ta bolest neustává.....takže jsem se uchýlila do ložnice, kde jsem poklečmo k naší posteli začala vydýchávat...po 20 minutách za mnou přišel Jožík a pochopil situaci, na nic se neptal, chytil mě za ruku a hladil po zádech.....tohle všechno začalo ve 20:45 h a do 23.00 h jsem to vydržela....pak jsem si řekla Jožíkovi o vanu, ale na tu jsem už neměla náladu, takže jsem se osprchovala a naznačila Jožíkovi, že si jedeme pro mimčo, že už to nemůžu vydržet....kontrakce byly po 4 minutách,,....po cestě, která nám od baráku až do pátého patra porodnice trvala 21 min, tak jsem je měla celkem 5 x.....musela jsem se vždycky zastavit a vydýchat....

v porodnici nás přijali s úsměvem, byla tam stejná paní doktorka jako při odpolední kontrole.....takže jsem ležela kvůli křivce asi půl hodiny, což bylo hrozný, když se při kontrakcích nemůžete procházet.....pak přišel na řadu klystýr, což je naprosto pohodová věc, naopak vám pomůže se uvolnit.....(tam jsem teda manžílka nebrala)......potom jsem šla rovnou do sprchy, kde mě mnažílek osprchovával.....postupně jsem si přidávala teplou vodu....a tady, i když masírovaná vodou, tak si tenhle okamžik, kterej pro mě představoval věčnost, pamatuju jako nejhorší z celýho porodu.....ta bolest, tak se nedá popsat....ale celou dobu jsem si říkala- bude hůř, holka, bude hůř.....pak mi dovolily jít na gauč, kde si mě ale jen prohlídly a řekly, že už jsem hodně otevřená a že už to nebude dlouho trvat....což se nádherně poslouchá a dodá vám to spoustu energie...takže jsem šla rovnou na sál...detaily už popisovat nebudu, na stole jsem vystřídala polohy na boku i na zádech, a pak mi doporučily stoupnout si za stůl a tlačila jsem v podřepu....zezadu mě přidržoval Jožík a bylo to super, protože jsem se nádherně uvolnila.... 😉

Nakonec ta finální fáze, kdy jsem tlačila s nohama na koze trvala 20 min a to halvně proto, že mám úzkou pánev....ale tohle už vůbec nebolelo, jen posloucháte, co se děje kolem...protože mně slábly kontrakce, a tak jsem se začala bát o mimčo....jak jsem tlačila, tak vždycky vykouklo kousek hlavičky a zase zalezla....tohle se opakovalo asi pětkrát, byly tam kolem mě už čtyři lidi....+ Jožík a ti všichni se nám snažili pomoc....nakonec mě musely nastřihnout a mimouš byl na světě....tak nám řekly, že je to kluk.....a Jožík běžel za ním, aby viděl, co všechno se děje.....a pak hrdě kráčel po sále, zatímco mě zašívaly....40 minut....a to mi bylo všechno jedno....věděla jsem, že je mimouš v bezpečí a tak jsem zápasila s paní doktorkou, která mě zašívala...sice jsem dostala injekci na umrtvení, ale asi to nepomáhá...mně teda určitě ne....ale nevadí...když mě zašily, tak jsem šla za těma svýma chlapama do tzv. obýváku, kde jsme v klidu pobyli první minuty našeho štěstí....a to bylo opravdu super....ten klid a očuchávání miminka....a pak jsem musela po hodině se osprchovat a šli jsme na pokoj.....a tím skončil náš nejkrásnější den a zážitek, který jsme s Jožíkem zažili....

mějte se hezky a ničeho se těhulky nebojte, každý porod je jiný, ale všechno stojí za ten okamžik, kdy vidíte svoje miminko na světě...a hrdýho tatínka u toho....bez něho by to nebylo ono....a jeden druhýho si vážíme ještě víc..... 😉 a na bolest rychle zapomenete----

dobrou MArkí a Kryštůfek

monika22.2
4. pro 2008

no vies hlavinka, dceru som prenasala a teda mi porod vyvolali....bolesti som mala 20 minut a mala bola na svete za 10 minut...takze straaaasne jednoduche...preto teraz neviem co a ako...ani ako vobec porod zacina 🙂 ...tiez ti drzim palce a nech ti zajtra dr. povie nieco pozitivne- napr. ze sa otvaras a o chvilu porodis 🙂

hlavinka
4. pro 2008

Juu, takhle rychle? To je fain:o)
Svagrova prvni decko prenasela, druhe se narodilo v 38tt, takze to nutne neznamena, ze musis prenaset i to druhe. Ale chapu Te, ze jsi nervozni, kdyz vlastne nevis, jak to zacina. V tom jsi jako ja, taky nevim, co cekat, zda kontrakce ci vodu....
Dekuju, snad mne potesi. A snad i Tebe potesi 🙂

wsmoulinkaa
4. pro 2008

teda já vám závidím ty krátký por bolesti......já měla první docela dlouhý a bolestivý ač jsem ani necekla!!! 20hodin celkové bolesti do porodu. A že to byli křížové no hrůza. Tak doufám že u druhého to bude rychlejší a už také ledacos vím, takže uvidím!!! 😉

hlavinka
4. pro 2008

Smoulinka: druhe byva vetsinou rychlejsi. Kamoska rodila prvni decko asi 10 hodin a u druheho ji nestihli ani prijmout (a manzel zaparkovat auto), doma ji praskla voda, nasedli a jeli (cca 30 minut) a mala se narodila na prijmu v Podoli 🙂 Ale zas takhle rychle by to asi taky nemuselo byt, prece jen. Ale tak dve hodinky, to by bylo dobry 😀 Tak drzim palecky 😉

emilycavalier
4. pro 2008

no z me zkusenosti: ja prvni rodila 48 hodin a druhe 19 hodin.. takze nejaky rozdil tam byl 😝

hlavinka
4. pro 2008

Emily: tak to je dobrej rozdil. I kdyz tedy oba byly pekne dlouhy 😒

wsmoulinkaa
4. pro 2008

ježiši to muselo bejt strašnýýýýýýýýýý to néééé to já bych nikomu nepřála!!! Proč mi ženy musíme všechno skousnout a vydržet-chlapi by meli rodit!! My se tak trápíme a oni týden chlastaj..nebudu se rozčilovat. Emily no moje švagrová taky první rodila tak dlouho...dokonce byla 24h bez plodové vody a mej byl přidušenej ani nevím jak dlouho bez pl vody může matka být. Tenkrát ji na to nic neřekli v porodnici...hrozný.

maaja
4. pro 2008

hlavinka, no ak druhy byva rychlejsi tak asi budem musiet ostat possledny mesiac v porodnici, kedze mne sa maly narodil ani netusim ako ... od uuplne prvej kontrakcie asi tri hodky - a to meedzitym sme dlho vahali ze ci uz vobec rodim alebo co 😀

wsmoulinkaa
4. pro 2008

vlastně skoro 48h bez pl vody.

hlavinka
4. pro 2008

Maaja: 🙂 tak to bylo fain, no ne? A neboj, ne kazdy to ma o tolik rychlejsi. Treba to bude stejny 🙂

larakroft
4. pro 2008

wsmoulinka: mně to od prasknutí PV trvalo 44, 5. Dr řekl, že PV se průběžně tvoří, takže "nasucho"tam mimčo není. Vyvolávat by začali až 72 h od toho prasknutí, samozřejmě pokud vše OK. Mohla jsem i být doma, jen jsem vždy zašla dopo do porodky na kontrolu - monitor, v. vyšetření, odběr krve.

hlavinka
4. pro 2008

Lara: a takze jsi mela jen prasklou vodu a kontrakce prisly treba az mnohem pozdeji? No, dobre bylo, ze jsi nemusela byt v porodnici a radsi doma, to se lepe snasi.

larakroft
4. pro 2008

Hlavinko, jo, kontrakce jsem měla sem tam, jen slabý...po tom prasknutí sice nastoupily, ale bylo to o půlnoci, jak jsem si lehla, postupně to ustalo. Pak jsem ráno neměla nic, přes odpoledne sem tam...večer se to trošku zintezivnilo, ale přes noc zase ustalo...pak se to pomalu rozjelo až po obědě...ale v podstatě až do 2. doby por. byly nepravidelný. A pochybuju, že by mě v ČR domů pustili, leda na revers a už bych byla za exota...určo by mi to chtěli vyvolávat 😠 .

lenkabu
4. pro 2008

Nevím teda..ve škole nás učili že od prasknutí vody musí být mimčo na světě do 24 h,že hrozí infekce 😨

alcatko.j
4. pro 2008

Leni, ja porodila az po 31 hod od prasknuti vody 😕

lenkabu
4. pro 2008

No,něco se učí a něco dělá,že 😉

hlavinka
4. pro 2008

Lara: no, oni by Te mozna ani neprijali. Kamaradka mela pravidelny kontrakce po 5 minutach, ale byla malo otevrena (skoro vubec), tak ji neprijali (Motol, pred 4,5 lety).
Pri druhem diteti ji rupla voda, kontrakce nemela, byla zavrena a taky ji poslali domu.... (opet Motol, pred 2,5 lety)

A kde vlastne zijes, jestli se muzu zeptat? v Norsku?

krasulka
4. pro 2008

Ahojte, chcela by som sa opytat, ci mate,alebo ste mali niektora podobny problem ako ja. Dnes som bola na 4d SONE A zistilo sa ze malicka ma pupocnu snuru omotanu okolo krku. Mali ste to niektora tak v tehu?

larakroft
4. pro 2008

krasulko, můj kluk se narodil se dvěma smyčkami kolem krku, ale úplně v poho, PA mu je přehodila a Apgara měl 10, 10. Ale předem se to nevědělo.

lenkabu
4. pro 2008

krasulko:moje dcera měla taky 2x šňůru kolem krku a ke konci porodu měla problémy,ale dostali ji rychle ven a byla v pohodě 😉 Má to hodně dětí a narodí se v pohodě,neboj.

slzicka
5. pro 2008

Ahoji holky nevedela jsem kam se mam obratit. Dneska jsem byla na pasech vse bylo v poradku akorat malej ma pry zvysenou srdecni frekvenci co to znamena??? a jestli ho to muze nejak ohrozit? Dneska tam jedu znovu tak snad uz to bude v poradku. Dekuji za odpovedi 🙂

lukin
5. pro 2008

slzicka: To znamená, že mu bije srdce rychleji než normálně. Kolik byla hodnota? Dívala ses na ten monitor? Tam to píše.

slzicka
5. pro 2008

lukin: na monitor jsem nevidela, ale do prukazu mi psala BF 155

lenkabu
5. pro 2008

slzicka:155 je normální

slzicka
5. pro 2008

No me tam prave rekla doktorka ze je to zvyseny a ze me musi natocit znova tak ja vubec nevim. V pondeli uz mam termin tak mozna proto me treba tak hlidaji nebo nevim

lenkabu
5. pro 2008

Tak tě trochu víc pohlídají,budeš mít jistotu,ale nic hroznýho se neděje,neboj.

lukin
5. pro 2008

Co vím, tak normální je 130 - 160. To mám nejraději, jak někdo takhle straší 😠

Pak hlavně napiš o svém porodu 🙂

slzicka
6. pro 2008

Vcera vecere jsem tam jeste tedy byla na tech pasech a uz to bylo lepsi no tak uvidiiime. Akorat jsem se chtela zeptat jestli nekomu z vas bylo pred porodem spatne. Me dneska uz celou noc bylo uplne blbe vzdycky jsem usla na chvili a pak jsem se zase probudila ze mi bylo opet strasne spatne. Ted jsem tedy snidala ale porad to neni nejak moc lepsi spatne mi je porad. Vcera uz jsem mela malinky krece v brisku. Ale to jak mi je spatne tak to je teda uplne na nic ☹

slzicka
6. pro 2008

jinak o svem porodu sem urcite napisu 😉 😉 😉

larakroft
6. pro 2008

slzicka: Moje kamarádka pred porodem i zvracela 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru