Jde si vyvolat porod? Pomáhá sex?

trace
22. led 2009

ahoj holky, 3. 2. 2009 mám termín porodu, ale doktoři říkali že to bude dřív, že už teď mám placentu která je "infarktová" a že by mimi už mělo jít pomalu ven. Nevíte někdo jestli si jde nějak vyvolat porod??Samozdřejmě nějak aby to neublížilo mimískovi...
Břicho mi tvrdne tak 2x až 3x denně a bolesti mám slabounké. poslíčky už mám za sebou, ale pořád nic. Slyšela jsem že sex pomáhá, máte s tím někdo zkušenosti?? Nebo i jiné??? Moc díky 😲 🙂

skurinka
5. únor 2009

ok marky dpoufam ze to klapne 🙂

trace
autor
5. únor 2009

ahoj marchinko, to ti řeknu že to byla šichta od rána od 5 ti hod!!!!!! Kontrakce jsem měla sice jakš takš zvládnutelný, ale ono když to je celej den.... 😒 Rozjely se mě až po horké vaně... to už jsem nemohla ani dojít na "hekárnu" manžel tam byl celej den se mnou. Jsem mu za to strašně moc vděčná, bez něj bych to nezvládla!!! Všem manžele u porodu doporučuji.
Jinak ještě k porodu, no tak v sedm večer už jsem řvala tak že jsem začala zvrace. Jenže prostě jsem nebyla dost otevřená. Bylo to jak čekání na smrt 😖 imi chtělo ven tlačilo se, jenže to ještě nešlo... zakázali mě tlačit, to se jim řekne!!!!!!!!!!! 🤐 No a pak mě najednou začali chystat na císař ☹ vůbec jsem nachápala, ale prý mimi přestalo mít tep..to už jsem byla tak vyčerpaná že mě bylo fuk jak porodím.... nakonec to bylo všechno dobrý, mimi zase naskočilo a já se po 3hod trpění konečně otevřela na porod. No a pak už jen tlačte a tlačte...nástřich:AUUUUUUUUUUUUUU a pak najednou človíček.... 🙂 🙂 Holky už nikdy víc!!! Všem vám držím palečky ať to máte lehký!!!!
Jo a ananas je určitě nejlepší recept jak pomoct miminku ven 😀 😀 😀

skurinka
5. únor 2009

takze sis taky vytrpela co? 😒 muj 2porod byl taky strasnej....a uz nikdy vice.ale to k tomu jaksi vse patri ale jsme sikuli jsme to zvladli a marky to zvladne taky 😀 😀 😀 😀 😀
jo vcera jsem tady nasla kamosku kterou jsem 16let nevidela 😀 😀 😀

markchina
5. únor 2009

Nazdar holky, tak u me ananas totalne pohorel 🙂 . Vcera jsem zbodla 2 cele plechovky, vany jsem si dala taky 2 a prochazka na hodku a pul ...no proste nic. Dnes jsem byla na kontrole a doktor mrkl na UZ a vypocital, ze sem mela dle UZ termin uz 25.1., takze zavolali do nemocnice a nahlasili me na 7h. rano na vyvolani. Rozbusilo se mi srdce, ani nevim, jestli strachem nebo radosti 😉 . Volala jsem to manzelovi do prace a on zacal hned zertovat, ze by to v sobotu bylo lepsi, protoze to ma deda 80. a svagr ma tez narozky, tak by to bylo vtipne. Kdyz takhle vtipkuje, tak to znamena, ze mu pekne jedou nervy 😀 .
Trace, to sis teda fakt zkusila!!!Ale stejne...ti desne moc zavidim, ze mas to mimusko uz u sebe. Ja se hlavne bojim, aby mimi bylo ok, jinak at si to boli jak chce.
Ja to asi do zitrka nevydrzim, jsem uplne mimo, jdu varit a nak to do vecera musim zvladnout, pak prijde manza a bude dobre.

gedren
5. únor 2009

Holky, chodim vas cist, i kdyz nepisu 🙂 No a inspirovala jsem se tu, taky si ted davam ananas, drastictejsi metody necham na pozdeji 🙂.

Trace gratuluju k mimi, to sis musela ale fakt uzit :(, markchino, drzim palce, at to jde co nejlip, na Tvym miste bych do sebe mozna uz zkusila soupnout i nejakej ricinovej koktejl (pokud ten olej stihnes sehnat), sice uz to patri mezi ty drsnejsi zpusoby, ale furt je to setrnejsi nez vyvolavacka...

skurinka
5. únor 2009

tak marky budu na vas zitra myslet,neboj to zvladnes.hele me taky vyvolavali prvni porod a bylo to v pohode lepsi nez ten druhej.tak zitra uz budes mit miminko u sebe.marky tak hodne stesti a drzte se oba . dnes si odpocin pac zitra te ceka pekna foska .a tfuj tfuj tfuj drzim palecky a budu na vas myslet a hned jak dojedes pak domu podrobnej popis vseho a foteckyyyyyyyyyyyyy.papapapapa 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

markchina
5. únor 2009

Nazdar holky, dik za podporu!!! 🙂 Napisu hned jak budu moct, na mobilu mam internet, tak mozna jeste z porodnice 😉 . Snad se to povede a neposlou me jeste domu, vubec netusim, co se tam se mnou bude dit. Varim jeste obed, at mi muz nepomre o vikendu hlady a dobaluju posledni drobnosti. Uz jsem docela klidna, mimi se obcas da znat kopnutim, ale taky je asi v klidu 😎 .
Gedren, ricinovy olej jsem shanela uz vcera, ale nikde ho nemeli. Ani ve zdravicku, ani v lekarnach. V jedne lekarne mi pani nabidla, ze mi ho objedna, pristi tyden, ze by byl, ale to jsem odmitla. Asi uz jsem mela tuseni.
Holky pa, treba se to rozjede jeste dneska samo 😀 😉 🙂 .

trace
autor
5. únor 2009

Marky, tak já na tebe budu mooooc myslet. Všechno v klidu zvládneš!!!!! Jsem zvědavá na podrobnosti tak pak písni. Mě zabral až 4 pokus- kapačka a to teda bylo 😒 Neboj všechno bude O.K: Jsme přece holky,a ty něco vydrží!!!!!!!!!!!!!!!!! takže to určitě zvládneš 😉 🙂

markchina
5. únor 2009

trace, dekuji. Budu vás pak informovat. Zatim jsem docela v klidu, pred spanim a rano to bude asi horsi 😅 . Ale co, nak to dopadne. Mejte se tu pekne ☹ , uz se tesim, az budu psat zazitky z porodu.

gedren
5. únor 2009

Tak si jeste na noc dejte nejakej manzelskej zivot a treba to nakopnete 🙂

skurinka
5. únor 2009

drzim palecky mamrky .TO ZVLADNETE a jak rika gedren trochu sexu neuskodi. 🙂 🙂 🙂 🙂

skurinka
6. únor 2009

ahoj holky myslim na marky jak ji asi je?treba je uz mimi na svete .tak pa vecer kuknu 🙂 🙂 🙂 🙂

gedren
6. únor 2009

Jinak u me teda ananas ani tuk, vcera dokonce nebyli ani poslicci 🙂

markchina
6. únor 2009

Nazdar holky moje zlaty!!!🙂Pisu z sestinedeli,vedle me spi ten nejuzasnejsi poklad.Jmenuje se Vojtisek,ma 3700g/50cm a je naprosto dokonaly,az se mi taji dech.Porod vyvolali v8h.tabletou,v10h.dalsi a v14:45 byl prcek na svete. Porod-des a hruza! ...ale ten vysledek-nadhera!Drzim pesti vsem koho to jeste ceka.Holky,ozvu se zas zitra.papa a dik,ze jste na me myslely!

gedren
6. únor 2009

Jee, super, gratuluju! 🙂

skurinka
7. únor 2009

markyGRATULUJUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU 🙂 🙂 🙂 🙂 vidis tp ze jste to zvladly a Vojtiskovi posilame pusinku a vytame ho do sveta mezi nas.at ,hodne stesticka azdravicka 😀 😀 😀

gedren
8. únor 2009

Hlasim, ze u nas jednoznacne zabral sex 🙂. Po delsim pustu jsme si vcera vrzli v 10 vecer, kontrakce zacly v 1 rano a v 7 rano se mala narodila 🙂. Bylo to presne v terminu 🙂.

skurinka
8. únor 2009

FEDREN GRATULUJU 🙂 🙂 🙂 hodne stesticka a hodnou holcicku 😀 😀 😀

skurinka
8. únor 2009

gedren ty jsi rodila doma?

gedren
9. únor 2009

jojo 🙂

wsmoulinkaa
10. únor 2009

jůůůůůůůůůůůůůů teda holky já tady úplně slintám...nemůžu se odtrhnout jak vám to všem dopadne a všem moooc gratuluju 😵 😵 ježiši jen jste mě trochu vyděsily s tím dlouhým druhým porodem-já se tu utěšuju že druhý bude lepšíííí rychlejšíííí!!! No ale ven to musí že! Jste fakt dobrý!

gedren a jaký to je rodit doma?? Měla jsi tam nějakou porodní "bábu"????? 😉

gedren
11. únor 2009

wsmloulinko, ja mela druhej porod vyrazne kratsi, prvni trval asi 19 hodin, tenhle 6. Jinak rodit doma je super ;), proste to slo tak nejak samo, sesli jsme se tu v noci, kdyz mi zacly stahy, ja, manzel, kamoska a porodni baba, Helenka vedle spala, no a oni tri kecali, ja stridave kecala taky a obcas prohekala stah, pak uz to bolelo nak moc a k tomu rupla voda, tak uz jsem slezla z kresla, priklekla, vytlacila dite, zahy se probudila Helenka, prisla se podivat, bylo to hezky, proste takovej nocni mejdan 🙂

markchina
11. únor 2009

Holky, dík za gratulace. Vubec jsem nemela cas se sem dostat, tak to rychle dohanim. Gedren, tak to te obdivuju, porod doma, huuuuukot. Vzhledem k tomu, jak to probihalo u me, tak bych se dost bala. 5 lidi kolem me a spousta frmolu, no mazec 🙂 . Jinak sem to s tim ananasem asi prehnala, ponevadz se maly po porodu trochu osypal a pry ze sem tomu dala se stravou ☹ , tak holky bacha na to co jite tesne pred porodem, na tom malym se to fakt projevi a pak to prijde trochu lito 😢 . Jinak drzim palecky vsem maminkam cekatelkam.

yahoda
11. únor 2009

Ahoj těhulky i maminky,
taky se mě mimi drží jako klíště a nechce ven, tak si pročítám vaše rady... Měla jsem termín podle MS 9.2. a podle UZ 16.2. ale zatím se prý vůbec nic nechystá, jsem úplně zavřená, nezkrácená, tak už se vidim jak mě nechají 14 dní přenášet. A to straší, že už je mimi velký ☹
Takže zítra plánuju dřepy, ananas.... 😉

jitka711
11. únor 2009

Milá Yahodo, já měla podobný termín porodu jako ty, ale loni. Dle MS 13.2, dle UZ 15.2. 🙂 Také jsem už byla z toho nervozní, takže tě chápu. Na porod to také nevypadalo. Totálně zavřená, dle jednoho dr. zabetonovaná.Čípek nezkrácený, kopečky na monitoru také žádný.Nakonec jsem šla na vyvolání ☹ Tři dny mi dávaly nějaké kapky na připravení por.cest,pak tabletu na vyvolání. Zabrala až ta třetí a pak to byl fofr. Neboj taky se dočkáš. To co ti píšu, není proto, že bych tě chtěla strašit. Hodně holek to mělo podobné a nakonec porodily ani neví jak 🙂 Doktor mi radil hodně sexu 🙂 Prý ty spermie působí nějak podobně jako ty tablety. Bohužel, můj manžel se k tomu postavil opačně, že není králík 😀 Přeji ti brzký porod a zdravé miminko 🙂

yahoda
12. únor 2009

Jitko dík, já jsem se těšila že začnu rodit sama, na ten zmatek jestli už to je nebo neni ono..... Ale nic nenadělám. I když ještě se třeba dočkám, dneska budu mimi pěkně prohánět!

alishia
13. únor 2009

me zabralo v lete malyho vypalit na slunci🙂) sem mela cerne tricko a sedela na lehatku a pralo mi to do toho briska. jinak nezabralo absolutne nic. a ze sem toho vyzkousela. Ale doktor mi rikal to byl myslim patek, ze si mysli ze se o vikendu uvidime, no v nedeli mi to zaclo a v pondeli odpoledne se maly narodil. prenasela sem asi 10dni, a to me 5 dni predtim jedna doktorka prohrabla aby mi pry pomohla to rozjet, no mozna to zabralo, cipek uzral a bylo to.)

markchina
15. únor 2009

Yahodo, byla jsem na tom úplně stejně. Zadna ze znamek bliziciho se porodu a to jsem delala vazne vsechno mozny 😉 . Nastesti muj gynekolog, ze dle UZ uz mel byt maly 11dni na svete, tak me po kontrole poslal hned na druhy den do nemocnice, ze pry k vyvolani 😅 . No dost me tim sokoval, pac sem to necekala, ale docela jsem byla rada. Rano dali tabletku a v 14:45 byl maly na svete. Po porodu mi rekli, ze jsem mela desne silne plodove obaly a jedine pichnuti plodovky melo poradne efekt, takze bych si s tim sama asi neporadila 😉 . Tak drzim palecky, at to mas brzy za sebou.

skurinka
16. únor 2009

ahoj marky krasnej vojtisek .a co porod hruza co?a co tatka jak ten to zvladal`kolik mel malej obvod hlavicky ale byl to kusanec aleeeeeeeee mooooooc krasnej 🙂 🙂 🙂 🙂

markchina
16. únor 2009

nazdar skuri, no porod... 🙂 🙂 🙂 , co ti budu povidat, vsak to mas za sebou 😉 . Nebudu to tady moc rozebirat, at tu holky cekatelky nevydesim 😀 . Takze jen strucne - porod STRASNY, ale jak mas toho prcka u sebe, tak neni nic jineho na svete 😎 ! Tatka byl uzasny, je to ohromna podpora tam mit muze. Po porodu mi rikal, ze si myslel, ze umiram, ze to bylo hrozne me videt trpet, no sladky 😵 . Obvod hlavicky mel 34,5cm. Uz jsem dohnala restik a dala jsem fotky do albicka. Tys psala, ze 2. porod byl u tebe horsi? Normalne jsem asi cvok, jelikoz uz ted si rikam, ze druhy dite urco 😀 😀 😀 .

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru