Porod. Co vám pomohlo ho vyvolat?

anet1210
15. zář 2021

Ahoj holky, chci jen z Vasi zkusenosti co vam pomohlo vyvolat porod?😂 vim ze kazdetelo je jine, muze kazdemu zabrat/vyvolat neco jineho a taky ze nemusi pomoct nic, ale zajimalo by me😂🤷‍♀️ Termin mam za necele dva tydny🥳

marketka_m
15. zář 2021

Ja zkousela kde co...a pak mi v nemocnici rekla at si dam veceri a k tomu poradnou davku chilli...tak jsme zajeli k vietnamcum pro nudle a gyros...a ja se cpala..k tomu jsem si dala manzelovu extremne (pro mne) palivou omacku...no a za dve hodiny zacaly kontrakce 🙂)))))))mozna nahoda.mozna ne...

nikjean
15. zář 2021

@anet1210 Tak já myslím, že ty "babské rady" jsou všeobecně známé - kořeněné jídla, dlouhé vycházky, sex atp. Ale stejně si myslím, že to neovlivníš, dítě půjde na svět, až se mu bude chtít. Jen ze zvědavosti, proč už teď chceš vyvolat porod, když termín máš až za 2 týdny? Tomu nerozumím.

klokanka31
15. zář 2021

@anet1210 Mně pomohlo hodně chodit, a přerovnávat obrovskou knihovnu 🙂

marselina
15. zář 2021

@anet1210 já před skoro 13lety vypila nápoj na vyvolání porodu.V 16h vypito, ve 20praskla voda, do porodnice jsme dojeli před 22h, v 1:03minuty malej na světě.
Žádný nástrih, žádné síti a porod na pohodu. Recept jsem našla tady na konikovi

anet1210
autor
15. zář 2021

@nikjean nerikam taky, ze bych porod uz chtela vyvolavat☺️ Jenom me zajima, jestli nekomu takove "babske rady" pomohly, kdyz prenasely nebo pomohly porodit treba v blizkosti terminu. Tot vse😃

marketka_m
15. zář 2021

@anet1210 ono stejne pokud nevis presny den sexu 🙂 kdy doslo k poceti tak ty datumy nejsou presne.apodle menstruace snad jenom 8-10 procent mi rikal doktor

nikjean
15. zář 2021

@anet1210 Tak ono je otázka, zda ty "babské" rady opravdu pomohly, nebo to byla jen souhra náhod. 😀 Což se ve finále vůbec nedozvíš.

anet1210
autor
15. zář 2021

@marketka_m no tak ja mam termin orientacne podle ultz, protoze jsem 6 let mela telisko a menzes jsem nemela, otehotnela jsem hned po vyndani🤷‍♀️ Takze plus minus to ty dva tydny jsou, kazdopadne jak vetsina vi, tak ultz jak vaha, tak velikost ditete je pouze orientacni, takze to muze byt klidne i pristi tyden😃🤷‍♀️ Takze se dr nemela cim ridit😃 dnes jsem mela kontrolu a rikala, ze pokud do pristi stredy neporodim, tak mam prijit😂🤷‍♀️ Takze uvidime☺️ Kazdopadne ma otazka byla ciste jen ze zvedavosti😃🙏

anet1210
autor
15. zář 2021

@nikjean samozrejme 🙂ale jsou i vyjimky, kteri treba vi, pouze jsem se ze zvedavosti zeptala, nic vic🙂

nikjean
15. zář 2021

@anet1210 Však to je v pohodě, nikdo tě za tvou otázku nebuzeruje 😀 Jen podotýkám, že opravdu nemůžeš zjistit zda to či ono pomohlo, nebo by se porod rozjel i bez "zásahu" těchto babských rad. 😅 Je to spíš taková psychická pomoc 🙂

areh
15. zář 2021

@anet1210 mě nepomohlo ani skákání na trampolíně 😂 prcek se narodil 41+3 po Hamiltonu 😁

kmarie81
15. zář 2021

@marketka_m no oni nejsou presny ani kdyz to vis prakticky na hodinu - jsem po ivf, takze presny datum poceti jsem vedela a mala se rozhodla az ve 41+1 😀 a to uz sem za sebou udelanyho 3 hamiltna

ellyem
15. zář 2021

Jedla jsem chilli, ananas, každý den gruntovala celý byt na kolenou, chodila po schodech, a stejně jsem musela na vyvolání 😄

daasqua
15. zář 2021

U prvorozené pomohla jedině masáž bradavek (oxytocin), ta byla 40+4tt (ale holky se déle vevnitř fintí). U kluka to bylo 37+4tt, nejspíš se mu nelíbilo, že jsem vypila moc lněného oleje (ten jsem pila běžně, ale nějak jsem si ten den nalila o dost více). Obě děti byly každopádně naprostě stejně velké, takže byly asi i stejně "upečené" 🙂

izzylka
15. zář 2021

Podle mě to fakt záleží na tom, kdy je mimčo a tělo nachystané ... ty babské rady a porod si myslím, že je jen souhra náhod 🙈 mě třeba nepomohlo nic 😂 a 10 dní po termínu jsme se stěhovali a ani to syna nevyhnalo 😂 nakonec se vyvolávalo...3 dny...prostě se mu nechtělo 😂

jana31990
15. zář 2021

@anet1210 mě osobně pomohlo u první dcery týden jsem přenášela a v den narození jsem vzala rýč a šla rýt zahrádku. Cca po 4 hodinách když jsem skončila mi praskla voda a za další 4 hodiny byla na světě. A u syna jsem zkoušela vše ale taky jelikož jsem přenasela tak pak mi pomohl Hamilton. A druhý den po něm se narodil ale je pravda že u syna sem pila malinikovy čaj

evculinda
15. zář 2021

@anet1210 od 36tt jsem užívala lněný olej, večer před porodem jsem snědla ananas 🍍 a ráno v 5 mi začala odtékat plodová voda. Před 9 se malý narodil.

nebetka
17. zář 2021

Babské rady mi nepomohly, zkoušela jsem je 3 týdny. Hamiltona jsem 4x odmítla a měla jsem strach z vyvolávání v nemocnici, tak jsem zašla k úžasnýmu fyzioterapeutovi a věřím, že díky němu jsem druhý den začala rodit.

leyla.x
19. srp 2022

@marketka_m přesně tak, ty termíny porodu jsou fakt jen orientační. Vím, že v době ovulace (termín dle posl.MS) jsem rozhodně neotěhotněla. Vím, kdy jsem otěhotněla a liší se to o 11 dní od TP dle MS a 7 dní od TP dle UTZ.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru