Je druhý porod lepší?

janab78
28. led 2008

Zajímalo by mě, jaký je druhý porod. Je opravdu lepší?Holky, napište zkušenosti 🙂 .Mnohé to snad povzbudí.

toni78
28. dub 2008

ahoj holky-můj první porod byl císařský řez a bylo to tím že jsem začala krvácet ☹ ted mám z druhého trochu obavu aby bylo vše o.k a porod proběhl hlavně rychle!

evikule
28. dub 2008

🙂 Dnes bylo krásně, že? Byla jsem dnes s malým celý den venku - a následky - jsem spálená 😖 .

Pro KAKAJA:
No, Andulinka se na bráchu těšila - už dlouho si přála sourozence. Na všechno jsme ji připravovali - chodila s námi na ultrazvuk, kupovala výbavičku a účastnila se i výběru jména. Byla po manželovi druhá, kdo věděl, že jsem těhotná - ty její rozzářený očička, když jsem jí to řekla (ráno o půl páté 🙂 ). Ale já nevím, Vojtíšek e ještě malý - ale určitě bych ho do všeho zapojila a hlavně ho připravovat, že už kolem něj nebude maminka pořád skákat, že tu bude další tvor, co jí bude potřebovat.
Tak už se to krátí a porod je na spadnutí, že? Opravdu moooooc držím palečky.
Hlavně klid - ono to půjde samo.
Jen se připrav, že je pak všechno trošku citlivější... 😒 , ale rychle to přejde a bude líp.
Sárinka bude určitě menší než byl její bráška. Už vám řekli odhad, kolik asi bude mít kilo?

A klidná domácnost - neznám 😀
P.S.: Teď jsme koupili dům a přestavujeme 😀. Trošku blázni 😅

kakaja
1. kvě 2008

Evikule: chacha, to s tim spalenim je trefne 🙂 Mne se kazdy pta kde jsem byla u more a to jsem na zahrade vydrzela jen deset minut jak to zarilo 😀 Asi to slunicko maminkam fakt svedci vic.
Je videt, ze Andulka je holcicka chytra a hodna, ze to takhle prijala. Vojta je myslim dostatecne pripraven, jen nikdy tak male miminko nevidel, on si vubec (stejne jako my) neumi predstavit toho mrnouska, ktery si tu bude za chvili hovet v zavinovacce. Kolik Sara ted vazi vubec netusim, posledni miry mam snad ze 30 tydne a to bylo kolem 2,5 kg. Snad mi to reknou az budu po terminu, to pry miry vic sledujou kvuli prospivani miminka...
Domecek je nahodou super i kdyz s nim budete mit hodne prace. My v mensim domku bydlimeuz pet let a j porad co delat 😉 Jenze ani ja ani manzel nejsme kutilove, takze nase tempo je spise vlacnejsi. Ale s detmi je dum uplna parada. Vojta je venku od rana do vecera, kdyz pocasi dovoli.....tak hezky zvelebujte - ty to hlavne moc neprehanej at neztratis mliko 🙂

mmar
1. kvě 2008

Tak já měla druhý porod rozhodně lepší než první. U druhého jsem měla jen slabé kontrakce celou noc, ale celkem pravidelné (v pohodě se daly rozdýchat), ráno v půl sedmé jsme pro jistotu jeli do porodky, myslela jsem , že nás pošlou domů, protože mi přišlo ,že kontrakce nemám skoro žádné a na monitoru taky nic moc 😖 , ale vyšetření nás mile překvapilo, nález 5cm 😉 , přípravu jsme nestihli, na pokoji mi píchli vodu, přišly dvě opravdu silné kontrakce, pak jsem mohla začít tlačit, to mi přišlo teda bolestivější než cokoli předtím, ale na čtyři zatlačení byla malá venku, narodila se v 8:45, tak že celkem rychlovka. Rodila jsem bez nástřihu, malá měla 3160g a 48cm 😵

kakaja
1. kvě 2008

mmar: zavist mnou zmita 🙂 Takhle krasny prubeh porodu bych si taky moc prala. Narodila se mala v terminu? Ja mela pred dvema tydny neprijemne 24 hodinove poslicky a od te doby je to jak na houpacce, par hodin kontrakce, pak nic...takze jen cekam na tu pravidelnost. Doufam, ze za par tydnu napisu to same co ty 🙂

evikule
1. kvě 2008

🙂 Určítě!!! Hlavně nepropadat panice! Já Andulku rodila dvy týdny před termínem a Davídka jsem přenášela 11 dní. Teď to jen píšu, ale celých deset dnů po termínu jsem trpělla jako pes - byla jsem celá oteklá.... Já byla tak šťastná, že byl venku - bylo to utrpení od začátku do konce (myslím těhotenství). Ale já věděla už dlouho dopředu, že bude mít přes čtyři kila - to se nejede do porodnice vesele, když víš, že porodíš cvalíka ☹ . Ale zvládla jsem to, i když dýchání mi nešlo - nechápu, že ještě žiju 😀 .
Neboj, bude to dobrý, malá se narodí, ani nebudeš vědět jak 😀
Tak hodně štěstí a hlavně dýchat jako pejsek 😉 (to mi nějak nejde... 😅 ... vždycky trapas 😅 )

kakaja
2. kvě 2008

Evikule: no vidis a zijes. Ted na dlouhou dobu to dychani nebudes potrebovat 😀 Ja mam izky tlak a u prvniho porodu jsem po kazdem psim dychani odpadavala, tak mozna to bude na kyslik 😀 Mne by prenaseni tak nevadilo, ale mam strach, ze bude Sara uz velka a to me desi ☹ Ctyrkilovyho cvalika jako ty bych asi nezvladla 🙂 Ale co nadelam, ven se distat musi, ze? Tak si uzij dnesni nadherny den a namaz se kremem 😉

evikule
2. kvě 2008

😀 Dnes slunko nádherně svítí, ale já jsem nějaká nastydlá, tak smrkám a smrkám...... Fakt zábava. Já měla u druhého porodu taky kyslík, myslela jsem, že tam vypustím duši, vůbec jsem to nezvládala 😅 . No, ale ta úleva, když byl venku 😀 . Neboj, Sára nebude tak veliká jako byl náš David. Mně opravdu řekli už kolem dvacátého týdne, že je veliký.... a byl.. Nechápu, jak to zkrz mě vylezlo 😅 . Teď si dám pauzičku, a pak bych chtěla ještě třetí - jsem asi blázen. Tak držím palečky... 😉 Pamatuj na tu úlevu až bude Sára venku - je něco krásnějšího?

kakaja
2. kvě 2008

Evikule: tak se hlavne uzdrav, leto teprve zacina 🙂 Tri deti bych ja uz asi nezvladla, dve mi asi budou bohate stacit i kdyz nikdy nerikej nikdy!MAs pravdu, neni vetsi uleva nez kdyz ti polozi toho upatlanyho drobka na bricho a bolesti prejdou ze sekundy na sekundu. HLavne se tesim az mi reknou, ze je v poradku. Do ty doby ma clovek prei jenom porad strach ☹ Dneska mam hrozne plactivou naladu (a to jsem jinak celkem drson 🙂 ), tak nevim jestli se ve me bouri hormony, ci co??V dali slysim bourku, tak snad se Sare nebude chtit ven zrovna dneska, manzel je navic mimo mesto, nasi taky, no bylo by to zajimave 😉 At te decka moc nezlobi a zase napis neco povzbudiveho 🙂

mmar
3. kvě 2008

kakaja, měla jsem termín 6.4. a malá se narodila 29.3. a Pavlíka jsem měla den před termínem, jeho míry 3650g a 51cm.Ted mi hrozně pomohlo dýchání.Nebojte holky zvládnete to 🙂

evikule
3. kvě 2008

kakaja: Tak já čekám a čekám, kdy to propukne...! Jsem nervní jako kdybych měla rodit já 🙂 . Hele já byla teď před porodem totálně na sesypání. Bylo mi špatně a nervy hrály... Neboj, už to bude brzy. Jé a můžu ti říct, že holky jsou přeci jen holky.... Já s An dělám všechny ty holčičí věci - parádím jí (nepřeháním to), sdílím s ní holčičí problémy, vyrábíme spolu různé věci - fakt si jí užívám. Ale teď jsem chtěla už kluka... Aby si taky užil manžel - hahaha! Tak ty to máš naopak.
Neboj, porod je otázka několika hodin... rychle ti to uteče. Nemysli na to, ono to příjde samo. Pak si užívej ten další nával hormonálních změn.... Pak budeš jen ležet a kojit 😀
Já si to teď napodruhé vážně užívám.... Umím už vypnout a užít si mateřství. S Andulkou jsem studovala a byl to záhul 😢 . Teď mám klid, v rpáci sice asi šílí, že tam nejsem, ale já na to kašlu - užívám si 😀
A doufám, že jestli se nám podaří třetí (už druhé je vymodlené a vytrpěné), tak to nebudu už snad dělat vůbec nic a nechám se pohltit mateřským šílenstvím 😀 Už teď si užívám 😎
Tak snad jsem tě trocha rozptýlila 😀
Mně hrozil předčasný porod, tak jsem poslední dva měsíce jenom ležela ☹ a Jarek (manžel) chudák jezdil do práce s tím, že neví, kdy ho přivolám. Pak mi vyvolávali porod a když jsme odjížděli už podruhé z nemocnice s tím, že zase nic 😠 , za dvě hodiny jsem mu volala, že je to tady 😀 . Tak jsem dostala od jeho nadřízené pochvalu, že jsem vydržela s porodem až na konec závěrky.
Málem bych zapomněla - manžel bude u porodu?

kakaja
4. kvě 2008

Ahoj Evikule,
koukam, ze to mame vazne opacne 🙂 Ja zahalela, studium me ceka teprve ted. Az na starsi kolena mi dochazi, ze mi ujizdi vlak 🙂 Prvni materskou jsem si fakt uzivala, mela jsem ji spolecne se svou nej kamaradkou, takze to byla velika zabava, hlavne v lete 😀 Po dvou a pul letech jsem to nevydrzela a sla do prace. No a ted me ceka ten kolotoc znovu. Docela te obdivuju, lezet dva mesice v posteli bych asi psychicky nezvladla....i kdyz ted se poslednich par tydnu taky valim jen jako velryba na gauci, takze mozna bych to zvladla 🙂 Ja se taky tesim na tu pohodu v podobe kojeni a hojeni poporodnich zraneni 😀 Manzel snad u porodu bude. U Vojty byl tak na stridacku, protoze to dlouho trvalo, porad ho posilali domu a tak z toho byl unaveny vic nez ja 🙂 Ted to doufam bude rychlejsi a budeme tam celou dobu spolu.POkud ovsem budeme kam mit dat Vojtiska 🙂 Dneska se vraci po ctyrech dnech od babicky, tak uz se na nej tesim, i kdyz posledni dobou jsem mu jaksi nerovnocennym partakem, miluje jizdu na kole a kdyz ted jdeme na prochazku nechape proc maminka tak supi a absolutne nestiha 😀 Hele, tak to jde Andulka uz do skoly, ne?Nebo uz chodi???Ja jsem ted zacala chodit na logopedii, nebot Vojta spatne mluvi, takze asi hrozi odklad. Ale on do skoly stejne nechce ☹ Tak se zatim mej a ja dam vedet az to zase zacne - predevcirem jsem mela opet celkem neprijemne posly, vazne jsem se uz chystala a ono ope nic, to pocasi me zabije 🙂

paolin
4. kvě 2008

ahoj holky! tak prvni dojmy 🙂
druhy porod byl rychlejsi-trval pulku prvniho, tedy 6hodin. lepsi ani nebyl, tak na stejno.
bolesti jsem ale nemela krizove, ale do briska. no, jsem rada, ze to mame za sebou 😉

evikule
5. kvě 2008

Ahoj Kakajo......

tak já čekám......

Včera jsem se opět "žahla" 😀 - toto bolí!

An už chodí do školy, je to takový chytrolín. Máme z ní jenom radost. Taky chodí na skauta, takže je to malá světluška. Andulka je dítě zvídavé a moc chytré - nevím, po kom to má 😀 . Je neuvěřitelně chytrá na svůj věk.

Tak tobě se nechce rodit? Hele, dnes je ale ošklivě, tak snad? Neboj, tak jestli jsi měla první porod dlouhý, počkej, jak tě překvapí ta rychlost u druhého! 😎 Já první měla pět hodin a druhý asi taky tak, jen jsem měla hned od začátku silné kontrakce. Už asi měsíc dopředu jsem cítila, jak se mi roztahuje stydká kost ☹ - fakt děs.
No já jsem takový pošuk, u Andulky jsem studovala a u Davida budeme rekonstruovat dům 😀 - asi nejsme normální. Já studovala tři roky a manžel pět let 😀 . Teď máme dům - no dům... statek 😅 a čeká nás práce jako na kostele. Včera mi Jarek dovezl dvře - musím je zrekonstruovat - nebudeme mít asi jen tak na nové 😅 !

Co chceš studovat? Už máš něco vyhlédnutého? Teda řeknu ti, s dítětem to byl záhul 😀 ! Učila jsem se po nocích! Ale mám to! 😀
Hoj a čekám..............

kakaja
5. kvě 2008

Ahoj Evikule,
zkratka nezahalis, vis jak ja bych rekonstruovala 🙂 Tak si ty dvere uzivej. MAte taky nejaka zviratka kdyz mate ten statek? Ja osobne miluju venkovsky styl, fakt? Nejhezci domy maji na rakouskem venkove.S tim bachorem ale nemuzu nic, vcera jsem si krasne nastrikala troubu s tim, ze ji za par hodin vycistim a ejhle, ja dosahla sotva do pulky.A jak tam tak zapasim s hadrem, napadlo me, ze to dodela manzel az se vrati z prace. Vratil se, ale ma totalne blokly zada, takze ted skuci v posteli a ja musim opet sedat za volant a jezdit 🙂 Dneska jsem zvladla Vojtovu skolku, nakup a manzeluv odvoz k lekari 😀 A Sara? Nic, ale ted by bylo zrejme lepsi, kdyby nejaky den pockala. Nevim kdo by me do te porodnice odvezl 🙂 Zrejme opet sednu za volant 😀
Pises o roztahovani stydke kosti, fuuuuuuuuj a to boli jak???Ja mam uz skoro dva mesice tvrdnuti bricha, chytaji me krece do nohou, coz mi vadi nejvic. Asi jak naleha hlava????Mela jsem to i u Vojty ale az u porodu, manzel i PA mi museli drzet nohy pri tlaceni pac jsem je necitila 🙂
JInak studovat hodlam marketingovou komunikaci. Dosud byl otevreny jeden obor na univerzite v Hradci a to ouze v prezencni forme, coz pri me praci a diteti nebylo vubec mozne. Ted jdu sice na soukromou skolu, ale podminky jsou daleko vstricnejsi, uz jen kvuli tomu, ze je to tady v Praze. Jsem puvodne zdravotni sestra, ale v marketingu se pohybuju uz skoro osm let, tak je na case si doplnit vzdelani, ze? 😀 Uvidime, jak na tom budu v sestinedeli, termin prijimacek mam na konci kvetna ☹ Snad do te doby porodim.
Ja ti tak tu Andulku zavidim, je asi fakt sikula, ten pocit musi byt super, kdyz mas tak zvidave a bystre decko...
Vojta je bohuzel nekde trochu jinde, nejvic zapasime s tim kreslenim, spatne maluje, ma spatnou motoriku atd. Ale ja nevim jak ho mam donutit, aby ho to bavilo. Vzdycky se zacne priserne vztekat a veskera chut je pochopitelne tatam....
No nic, jdu odpovedet na sto mailu z prace,ze jsem jeste neporodila a doufam, ze se brzy ozvu jiz se zacinajicimi kontrakcemi 😀

kakaja
5. kvě 2008

abych nezapomnela: Paolin, gratuluju!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Bleda zavist v ocich mych 😉 Drz se!!!

martinka79
5. kvě 2008

holky druhý porod lepší? odpověď zní NE. byl rychlý,ale mimi bylo větší a samotné bolesti šílené než se mrňous natočil do porodních cest. JInak samotné tlačení rychlovka jako z knížky. 😉

evikule
5. kvě 2008

Zdravím Kakaju!

Tak to je dobrý vtip, já jsme taky zdravotní sestra, ale pořád dělám svou práci..... Jsem věrná sestra. Baví mě to a mám pocit, že k něčemu jsem.
No nic, tak vzteklé dítě? To bych ti mohla vyprávět! An byla tak vzteklá, že jsem jí až musela dávat pod vlažnou sprchu - je to za námi a je z ní fakt super holka!
A maluješ si s ním? Já jsem kupovala takové ty sklíčka (ono je to plastové), na které se maluje barvikama na sklo. Andulka sice ještě není tolik trpělivá, ale jde jí to. Naučila jsem i vystřihávat - sice to nejdřív bylo kostrbaté, ale i tak jsme to všude po bytě měli vystavené. Dnes má motoriku lepší než já - pořád kreslíme, vybarvujeme. Musím to ale dělat s ní, samotnou by jí to asi moc nebavilo.
S tou logopedií. An taky chodila ve školce k paní učitelce - prý jí nešlo S a Z - podle mě ano. Tak jí to paní učitelka a tatínek učili a když to uměla, vypadaly jí zuby 😀 ! Tak jsem se nasmála 🙂
Ty jo, už to máš za pár..... Neboj, naložíš manžela v porodních bolestech s sebou a než ho dopravíš na porodní sál, bude malá venku 😀
Zvířátka? Máme čtyři kočky (všechny vykastrované) - 2 koucoury a 2 kočky. Máme je na dvoře. Jsem zvědavá, jak budou reagovat na změnu bydliště. Taky máme venkovní rybičky a rybičky v akvárku 😉 . Taková normální rodinka 😀
Taky miluju venkovský styl - moc se mi nelíbí novostavby. Koupili jsme hodně starý dům, ale pro nás je krásný. Obnovujeme ho. Okna budou taky dřevěná - pro někoho jsme šílenci. Mrzí mě, že vesnice ztrácejí už svou tradiční podobu.... My tu podobu domu vracíme. Naštěstí jsme s manželem docela šikovní - samochála prý smrdí- tak nám to snad půjde.... 😉
Tak takové studium ti přeji, člověk by se měl vzdělávat....
Roztahování stydké kosti - to bolí jako sv.... Nemohla jsem sedět, chodit - prostě nic. Jen jsem se modlila, aby to bylo za mnou 😒

Martinka79:
Souhlasím, druhý porod jsem "cítila" mnohem víc. Ty bolesti byli mnohem silnější než u prvního 😢 A přesně, holka byla menší o kilo a půl než byl pak kluk.... A bylo to skara znát! Ale máme to za sebou a máme ty své vysněné pindíky... 😀 Půjdeš do třetího?

kakaja
6. kvě 2008

Pro Evikule:
jeste ze mas takovy vtipny styl, celkem jsem se pobavila, diky....ten navrat k venkovu se mi libi. Ja nesnasim Central Group styl novostaveb a vubec. Moc se mi libi vilky ze 30. let, ale ty jsou pekne drahe. My mame maly celodreveny srubik, ktery je sice narocny na udrzbu, ale moc prijemne se v nem bydli. Ted jsme Vojtovi delali podkrovi, ktere je ze sadrose, takze ma modre normalni steny a pro nas je to sok, jsme zvykli na same drevo 🙂 Musim rit, ze my teda zrovna moc sikovni nejsme, ale ten elan, ten by byl 😀 Z nasi zvireny nam zbyla jedina kocicka, ktere jsme davali nejmensi sance na preziti, porad se toulala a ted jsme stastni ze ji mame. Behem jednoho roku nam totiz zemreli dva pejskove, s cimz se ja osobne nemuzu doted smirit a resim jestli si poridit dalsiho, nebo jeste rok pockat. K miminku by ale stenatko nebylo asi to prave orechove.
Hele, pises ze druhy porod byl bolestivejsi, nemuzes mi udelat radost a napsat, ze byl naprosto bajecny 😀 Ja sice cekam ted holcicku, ale myslim ze ve velikosti a vaze zdarne trumfne sveho bratra 😒
To vis, ze se snazim si s Vojtou malovat atd., jenze on je BYk jako blazen, jakmile ho upozornim na nedostatky typu: spatne drzis tuzku, do otvoru na nuzky se strkaji tyto dva prsty, na tuzku malo tlacis atd. vztekle vse rozmeta a jde od valu....pritom me by to tak bavilo ☹ On je spis na sport, lita za micem, prohani kolo a vubec je radsi venku....muj vysneny pravnik v rodine tak asi zase nebude 😀

evikule
6. kvě 2008

Kakaja:
😀 Tak právník 😀 ? Neboj, neházej flintu do žita 😀 ! Tak jak jsem už psala, Andulka byla pěkně vzteklý dítě. Z ní jsem snad i zešedivěla 😖 . Trpělivost - to byl boj. Teď už je to dobrý. No, kluci jsou jiní 😎 .
Tak něco veselého? Tak třeba, teď, když jsem se chystala na porod Davida - věděla jsem, do čeho jdu a v hlavě jsem měla všechno srovnané - co a jak bude při porodu. No a nakonec jsem odrodila a dostala panický záchvat, že nemám na nohou žádné ponožky, resp. ty ponožky, co jsem si na ně speciálně koupila - pletené zelené a po stranách mají visací červené kytičky (trochu uchylárna, ale ať je veselo) ☹ . To bylo zklamání ☹
No a ještě nějaký veselý zážitek z porodu? (moc jich nemám 😅 ) Když jsem šla do sprchy - šok - já si viděla na nohy 😀 ! No a protože jsem pusa prořízlá, tak jsem na celý sál : Jé, já si vidím na nohy! - tak se všichni zasmáli 😀 a já zase ztrapnila.
Jo, jo, domečky ze "starých" časů - ta romantika té doby - to už dnes není. Ale srub? Ten jsme si taky chtěli nechat postavit a nakonec jsme koupili tohleto 😉 Ruce nám ještě slouží, tak děláme rukama. Samozřejmě, že na střechu a na nejhrubější stavařinu máme firmu, ale jinak je to v našich rukách.... 😀
Je mi líto pejsků. Miluju zvířata. Naše čičinky jsou mazlíčci - obzvlášť Léňa (kocour a dlouhou srstí) a Jůlina (to je zase můj mazel). My bychom taky chtěli psa, ale sem pejsek nejde, tak máme čičky. Ale až nebudou, tak buď pes nebo kočka. Já bych chtěla černého krátkosrstého jezevčíka. Jak je pes větší než moje kolena, bojím se ho.
Doufám, že už brzo se "vysypeš" a budeš se kochat Sárinkou... Já se jdu kochat s tím obr dítětem, co má už přes sedm a půl kila ☹ Jak já bych chtěla malé miminko 😅
Tak držím palečky - kdy jdeš na kontrolu? Já dostávala hned provokačky, jak jsem překročila termín ☹ - toto bolelo (nesnáším injekce).

kakaja
15. kvě 2008

Ahoj Evikule, opet jsi me pobavila 🙂 a kde ti ty ponozky proboha sklouzly 🙂 ja jsem se na delsi dobu odmlcela, protoze udalosti nabraly celkem rychly spad - 7.kvetna se narodila Sara a ten samy den mi manzel nechal reinstalovat notebook, takze jsem byla cely tyden jak bez zivota 🙂 Ted mam zase konecne spojeni se svetem. Sara je nadherna macata holcicka, uz par hodin po porodu ztropila scenu, ze ma hlad, smolka z ni odchazela jako o zivot...a me se mleko utvorilo az treti den!!!!No sestricky z ni mely radost, prikrmy jiz od druheho dne, sila. \navic ji mohly dat jen urcitou davku, coz memu saveckovi nestacilo. Ted kojim a jsem zvedava jak dlouho budu schopna tvorit dostatecne zasoby 😀 Porod byl bajecny - neverila bych ze to nekdy o porodu reknu. BYl mnohem kratsi nez prvni, vsechno bylo prirozene, takze zadny oxytocin ze ktereho jsem mela panickou hruzu. Bohuzel nastrih probehl, protoze mam pry vysokou hraz, takze u me ani jina varianta neprichazela v uvahu ☹ O pulnoci mi zacaly slabsi stahy po 7 minutach, ve 2 praskla voda a uz se ficelo. Mela jsem vody tak moc,ze jsem se nemohla pak z auta ani odlepit 🙂 V Podoli samozrejme narvano, chteli me poslat do Motola, ale kdyz doktor videl jake mnozstvi vody ze me leje, nechali si me tam. Pak to slo celkem rychle. Rychle nastoupily kontrakce po 3 minutach, nasledoval klystyr, neco malo sprcha a v 8:38 byla mala venku. Manzela poslali ve 3 domu, ze to bude na dlouho a pak plasili at pro nej rychle poslu a kazdych deset minut se ptali odkud to jede, ze tam jeste neni 🙂 To mi dodalo jistotu, ze se fakt blizi konec. POsledni hodka a pul byla husta, ale oproti prvnimu porodu fakt bajo, byla jsem schopna zvladnout monitor vleze, odpovidat na vsetecne dotazy slecny PA, ktera na me provadela zaverecnou zkousku z praxe. Nakonedc me odridila ona, profesorka s doktorkou jen prihlizely a byla vazne moc dobra - snad lepsi nez doktor co me rodil poprve 🙂 Jedine minus bylo dost bolestive siti a tri nechutne kontrakce, ktere jsem musela zvladnout na boku, coz mi nedelalo vubec dobre, bylo mi na zvraceni, puls slabl a sly na me mrakoty, ale jeste jednou to musim rict: druhy porod nesrovnatelne lepsi!!!!!!!!!!!!!!Presto jsem vsechny pote oblazila usmevem a slovy, ze treti dite uz po me nikdo chtit nemuze 😀Ted jdu dat par fotek do alba, nebot me uz vsichni uhaneji...mam vsechny fotky ve fotaku, ale nebylo mozno je nikam stahnout 🙂 Takze vsem preji takovy porod.
Evikule, brzy se ozvu, tvuj malej ma 7,5 kg???Teda, to mel Vojta snad v roce 🙂 Ale on je takovy muj neduzivka 🙂 Jo, a dneska jsem se taky spalila, bez ochranneho faktoru uz me nikdo ven nedostane 😀

evikule
15. kvě 2008

😀 Ahooooj!!! Velikanánská gratulace k Sářince!!!!! To je moc dobře, že to bylo tak rychlý.... A třetí né, jo? Nebuď labuť..... 😉 Tak to mne teda ještě nepustilo třetí... Chci to už užít ve svém domečku, v klidu.....
Musím se teda mrknout na Sáru 🙂 Ano, David má 7,5 kg - čteš dobře ☹ Takže kupuju na 4 měsíční dítě vel. 74 😠 Už chápeš, proč další? Fakt je fajn, že to bylo dobrý a rychlý... Já už třetí v Litoměřicích rodit nebudu, to by byla jistá sebevražda - hrozně nepříjemný lidi, hlavně PA.
Tak co na závěr? Neopaluj se bez krému! (já pořád léčím spáleniny 😒 ) Hezky koj! Nenech se odradit a jenom koj!!!! (Já kojila An 20 měsíců a teď chci taky taky dlouho) Užívej si Sárinku a odpočívej!!! 😀 Přeji ti hodné dítě... Měj se.

kakaja
18. kvě 2008

Evikule, diky. Treti dite zatim opravdu nechci, vim ze se nema rikat nikdy...ale my bychom se do naseho pididomecku pak snad uz nevesli 😀 uvidime, skocim si pak na chvili do prace a treba me zase prepadne chut na male krasne buclate miminecko, stejne jako mi ted prave lezi na gauci 🙂 Co spaleniny?Mne se udelala celkem odporna vyrazka na rukach a na zadech. Pry alergie na slunicko. Nevim, zada jsem si nevystavovala, tak se mi to moc nezda. Ale pry jsou vyrazky po porodu celkem bezne 🙂 Tak se porad mazu, drbu a spim opet jen na boku. Clovece, 20 mesicu asi nezvladnu, uz ted se mi zda, ze Sara nema dost. Vypije z obou prsou a ja se pak dalsi tri hodiny modlim aby spala a mne se stacily doplnit zasoby 😀 Vojta takovy zrout nebyl. Zatim....

olivka30
15. črc 2008

Ahoj holky, když jsem čekala na první porod byla jsem úplně nadšená, vůbec jsem se nebála a hozně jsem se těšila a říkala jsem si že to přece nemůže být tak hrozné. Porod byl úplně jiný než jsem si ho představovala. Měla jsem ho docela těžký a dlouhý 17. hodin. Říkala jsem si že to je naposledy co rodím a už mě tady nikdo nikdy neuvidí. Jsou to necelé dva roky a jsem opět plánovaně těhotná. Tentokrát vím do čeho jdu a musím přiznat, že mám z porodu strach,ale také musím říct, že ten pocit až držíte svoje děťátko opravdu stojí za to.(ikdyž během porodu to tak vůbec nemusí vypadat) 😉

haniska1
27. črc 2009

Ahoj holky, tak jestli i á můžu přispět se svými zkušenostmi. Můj první porod byl hrůza, jela jsem do porodnice s tím že se vůbec nebojím a že to zvládli všechny tak to přece nemůže být tak hrozné, opak byl pravdou, vůbec jsem si nedovedla představit co mě čeká, 15 hodin bolestí, ikdyž pocit potom co vám dají děťátko na břicho je nezapomenutelný a nádherný, byla jsem si jistá že podruhé toto absolvovat nebudu a tvrdila jsem to ještě pár měsíců potom. Ale jak je to asi u každé maminky, bolest se zapomene a zůstane to pěkné a i já jsem asi za rok a půl po porodu znovu plánovaně otěhotněla. Celé těhotenství jsem si porod nepřipouštěla, ale jak se blížil den D tak jsem se začínala čím dál víc bát. Byla jsem připravena na nejhorší, u obou dětí mě nejprve praskla voda, takže jsem na bolesti čekala již v porodnici. Když přišli bolesti pořád jsem čekala něco horšího a říkala jsem si bude hůř, bude hůř, asi potom co jsem si to říkala 3 hodiny přišla por.asist. a říká že už jsem otevřená a že jdeme rodit. Nemohla jsem tomu uvěřit, vůbec to nebylo tak hrozné jako první porod, nedalo se to ani trošku srovnat. Je to možná i proto že člověk čeká něco hrozného a ty první bolesti ani nevnímáte jako u prvního porodu. Vím že každý to má jiné, a říkat ať se nebojíte je blbost, existují vyjímky, a některé ženy říkají že druhý porod měli horší, ale ve většině případů je to to rychlejší a mnohem mnohem lepší, takže se NEBOJTE Já přemýšlím o třetím

damin
27. črc 2009

První porod jsem měla učebnicový - prasknutá voda, pravidelné kontrakce a do 10ti hodin od vody byl kluk na světě. Druhý porod byl horší - mimi bylo koncem pánevním, zkoušela jsem ho porodit, nechtěl sestoupit a tak byl císař, do kterého bych dobrovolně nešla. A špatně jsem se po císaří hojila.

kaelan
27. črc 2009

Ahoj

tak já první porod pohodička jen 6 hodin Ela měla jen 3.20 a 49 tak jsem si bláhově myslela že Anetka bude za 3 h venku ale šeredně jsem se spletla ☹ ☹ porod trval 17h vůbec jsem se neotvírala po 10 h pořád na 2 prsty no já myslela že mě klepne když mi to PA oznámila.Modlila jsem se a v duchu to mimi proklínala (i když vím že za to nemůže)ale nevěděla jsem co dělat.Pak mi píchli vodu a pořádný bolesti trvaly tak 3 h.Anetka měla 3550 a 52.
Ale porod je to nejhezčí v životě každé z nás a já svoje holčičky strašně miluju 🙂 a jsem ráda že je mám za tu bolest to určitě stojí 😀

jeudi
28. črc 2009

druhy porod lepsi rychlejsi ale bolestivejsi

milky
3. srp 2009

Muj druhy porod byl uzasny, cely trval cca. 2,5h a vubec nebolel! Byla to neskutecna rychlovka. Kdybych rodila pres den, tak porodim v aute. V papirech z porodnice mam prijem v 1.04 a maly se narodil v 1.06. Silnejsi konrakce byly jen poslednich 20 minut v aute na ceste do porodnice.

leonik
3. srp 2009

druhý porod o 3h kratší, takže trval 12 hodin 😝 a byl bolestivější.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru