Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Je možné rodit 9 dní?

gtess
18. dub 2019

Ahoj všem,

Nedávno jsem shlédla americký pořad, kde byla hostem Neve Campbell. To co tam řekla mi nedá spát.

Vyprávěla důvod výběru jména Caspian pro svého prvního syna. Měla připravených 5 jmen pro kluka a 5 jmen pro holčičku. Hodlali rodit doma ale nedařilo se jim a tak jeli do nemocnice, kde na ta jména zapomněli a jediné které si pamatovali bylo právě jméno Caspian.

A teď co mi nedá spát.. ona řekla že rodila doma 9 dní! Sama řekla že to bylo hloupé.. ale stejně.. není to trochu moc? Není pro miminko nezdravé být v děloze bez plodové vody takhle dlouho?

Možná máte někdo vědomosti/zkušenosti o tom, jak dlouho může probíhat porod.. 🙂

Děkuju!

Tereza

dora13
18. dub 2019

Devet dni bez plodove vody je opravdu hodne, hrozi tam mimo jine nejruznejsi bakterialni infekce. V Cesku se, pokud vim, porod vyvolava nejpozdeji do 48 hodin po odtoku, mnohdy driv. Jsi si jista, ze byla devet dni bez vody, ze nemluvila treba o posliccich nebo tak? Nejsem odbornik, ale devet dni bez plodovky mi prijde uz prakticky nemozne.

gruyerre
18. dub 2019

Souhlasím s příspěvkem nade mnou. Opravdu říkala, že od prasknutí vody to trvalo 9 dní? Porod nemusí začínat právě tím, mě praskla voda až cca 10 sekund před tím, než vyšlo miminko. A výjimečně se může dítě narodit v plodovych obalech 🙂. Navíc, byl to jen nějaký pořad, těžko říct, jestli ta paní říkala jen pravdu 😉
Neboj se, určitě by v našich porodnicich miminko nenechali bez vody 9 dní,to by bylo opravdu nebezpečné.

marketa11112
18. dub 2019

ja rodila predcasne. velike kontrakce (opravdu takove, ktere jsou az tesne pred porodem) jsem i pres kapacky mela rovnych 12 dni. lekari i ja jsme se snazili o to, aby maly byl ve me co nejdele a jeste nabral trosku sily, aby zabraly poradne kortikojdy...plodovka mi ale praskla az posledni den v devet rano, porodila jsem v deset vecer. jinak kontrakce jsme mela po peti minutach max. v kuse. delsi interval byl spis vyjimkou, vetsinou v noci, kdyz byl uplny klid. snazila jsem se pospavat. ze 7 nabranych kilo , jsem pred porodem mela 4 dole. a to jsem ustavicne lezela, jedla i pila. kazdopadne syn mel krvaceni do mozku, nastesti se z toho dostal a je v ramci moznosti ok.

@dora13 jinak sama jsme v nemocnici byla pak jeste podruhe v tehotenstvi s dcerou. videla sjem toho hodne. treba maminku, ktere odtekla plodova voda uplne a dite bylo ,,na suchu ,, mesic. dnes ma dite pres 4 roky a je prakticky ok. take maminku, ktere odtekala plodova voda stale a stale se dotvarela a vydrzela tak 9 tydnu. a dite je ok. az pri infekci se dela cisarsky rez.

jinak porad jsem nevidela, tak nevim, co presne se tam delo. ale u nas je bezna praxe, ze jak praskne plodova voda, ma se jet do porodnice. dite by se melo narodit do par hodin. ale pokud je vse ok, tak v nemocnici nechavali maminky i dva dny, kontrolovali infekci, pripadne podavali tabletu na uvolneni porodnich cest a pod. az pak, kdyzs eporod nerozjel, volili cisarsky rez. videla jsme to v nemocnici u nas nekolikrat. polezela jsem si tam s e dvema detma dvakrat a dost dlouho.

drakenn
18. dub 2019

Pokud praskne plodovka, tak voda nikdy neodteče všechna. Dítě není na suchu.

gtess
autor
18. dub 2019

Řekla jenom že rodila 9 dní. Tak jsem hledala na internetu od kdy se vlastně počítá porod. Někde píší že to začíná pravidelnými kontrakcemi, někde že prasknutím plodové vody.. tak proto jsem si nebyla úplně jistá..

Jinak před chvílí jsem našla pojem “prodromal labor”.. nenašla jsem český ekvivalent ale bylo to zajímavé to číst, jedná se vlastně o to, že žena po několik dnů má kontrakce, silné jako při porodu, ale voda jí nepraskla.. průběžně se pomalu otevírá.. pokud vám nevadí angličtina, počíst si můžete zde: https://livelikeyouarerich.com/9-lessons-learne...

Tak možná že byla jednou z nich.. což mi dává už větší smysl..

betelgeuzz
18. dub 2019

@gtess v našich podmínkách se opravdu říká, že porod začíná pravidlenými kontrakcemi, nebo prasknutím vody. Ale otázka je, jak to definují jinde.
A jak se píše výše, když praskne voda, neznamená to, že je dítě na suchu, voda se většinou postupně dotváří.
Od jedné PA jsem slyšela, že nad rodičkou nesmí 2x vyjít slunce, že to už je problém. Ale zase, od kdy se to začne počítat? V kurzu nám PA říkala, že se sice říká, že pokud praskne voda, má být rodička do 2 h v porodnici, ale že tam stejně se vyčkává, pokud se porod nerozjíždí začne se vyvolávat, ale večer se to nedělá a počká se do rána, takže to ve skutečnosti není takový stres, že pokud nepřijedeš do 2 h, dítě zemře.

dora13
18. dub 2019

@gtess on ten oficialni začátek porodu uplne urcit nejde. Jak uz tu padlo vys, mne třeba taky plodovka praskla u obou deti az v samotnem zaveru, tesne předtím, nez jsem sla tlacit -- a porody jsem mela přitom rychle, druhy primo bleskovy 🙂

Jinak tusim, ze cesky termin pro prodromal labor je protrahovany porod, tedy proste vlekouci se porod, kdy se zena proste otvíra strasne dlouho.

gtess
autor
18. dub 2019
martaskaaa
19. dub 2019

Me teda spis zarazi, ze si vybere 5 jmen pro kluka a zapomene je? 😂😂

jerou
19. dub 2019

tak zalezi jak to bere. Ja teda mela silne poslicky tak 14 dni pred terminem. Jsem pokazde myslela, ze uz rodim. Byly to stejne bolesti jako na zacatku porodu. A to bylo druhe mimco. A taky je mozne, ze ji odtekla plodovka jen cast. Ja mela dva plodove obaly, kdyby mi oba nepraskly v porodnici, tak by mi odtok plodovky taky nikdo neveril.

netopejr
19. dub 2019

Porod nezačíná prasknutim plodovky - ta často uplném zaveru.
A pravidelné kontrakce taky nejsou určující.
Jeden můj porod by podle těchto kriterií ještě nezačal, neplatí ani jedno z nich. Akorat dite ma 4 roky. 😆
A takových znám vic. 😆
Kdo tohle vynejsli...

rajani
19. dub 2019

@netopejr chlap? :D

kuliseks
19. dub 2019

@netopejr mne treba nejdriv u prvniho porodu praskla voda a az po pul hodine na to zacaly kontrakce trochu. U druheho porodu mi museli vodu prasknout az v porodnici tesne pred tlacenim. Kazdy porod je jiny 🙂

zelenaesmolda
19. dub 2019

@drakenn fakt?a kdy teda odtece ten zbytek?

oveckaluky
19. dub 2019

@dora13 no nevím...odtekla mi voda u jednoho miminka ve 34+5, před doktorem jsem muži řekla, že to tedy dvojčata možná stihnou narodit se ségře k narozeninám (měla je ten den) - doktor se na mě podíval a řekl mi, že bez vody tam měl už rodičky i skoro měsíc, že se voda neustále doplňuje a je potřeba hlídat jen ty infekce...ale dvojky to teda nakonec fakt stihli a budou slavit opravdu všichni tři spolu v jeden den 🙂

oveckaluky
19. dub 2019

@zelenaesmolda až při porodu.

drakenn
20. dub 2019

Přesně tak..

Sem začni psát odpověď...

Odešli