Jizva po nástřihu je trochu roztažená. Je to normální?

dukie
3. pro 2011

Zdravím všechny maminky.

Chtěla bych Vás poprosit o radu, vlastní zkušenosti.

Rodili jsme přesně před týdnem, byl mi proveden nástřih, jizva byla až do včerejška v pořádku, bolela v rámci "možností" - daleko víc mě bolí modřina "tam dole", jak se malej tlačil... Když jsme před 3 dny přijeli domů, dívala jsem se na ni po koupání pomocí zrcátka (ať vím, co tam mám, že jo...), byla klidná, na povrchu zatažená, suchá...

Dnes mě trošku začala štípat při sprchování a čůrání... tak jsem se maličko vylekala a koukla na ni znova. Zdá se mi, jakoby byla na povrchu trošku roztažená (není vidět do masa, ale prostě jakoby ta kůže nebyla tak pevně přimknutá k sobě jako dřív), zavlhlá... není v ní čistá červená krev, spíš něco, co připomíná růžovo-hnědý hlen... ale můžou to být teoreticky i očistky, byť tím si nejsem tak jistá, protože na to koukám vždycky hned po osprchování, tj. mělo by to být všechno čisté...

Od porodu jsem trpěla šíleným kašlem, což byl teda fakt mazec, tak mě napadlo, jestli to třeba nemohlo povolit...

Jaké s tím máte zkušenosti Vy? Je to "normální" a nemám se ničím plašit? Zvažuju, že počkám do zítřka... a když z toho nebudu mít dobrý pocit, pro jistotu zavolám do porodnice a zajedu se jim ukázat, byť teda s maličkým miminkem a dalším větším capartem je ta logistika přesunu maličko náročnější... 😒

llllucka
3. pro 2011

Zkušenost nemám,ale do porodnice bych jela.Klidně se to tím kašlem povolit mohlo.Hlavně ještě pořád hodně sprchuj,pokud se ti jizva nezdá.

andara
3. pro 2011

Měla jsem to podobné, nejdřív v pohodě, pak se mi jizva rozjela a štípalo to -tak jsem si jí potírala rakytníkovým olejem (je vysoce regenerační) a ono se to hned zatáhlo, potom ještě dubovou kůrou -ta taky stahuje, když byla zahojená, tak sem jí ve sprše masírovala (na doporučení gyndařky) a byla krásně hladká 😉 Taky je dobré oplachovat jí Rosalginem.

aloison
3. pro 2011

Já měla úplně to samé, asi tak týden po porodu začala jizva stašně bolet a roztahovat se... Začala se tam dělat taková boulička nebo váček nebo jak bych to popsala...Já zase potírala řapíkem, na doporučení kamarádky a do týdne byla jizva krásná, zahojená... 😉 ale kdyby se ti to opravdu nezdálo, klidně se jdi ukázat doktorce..

chita
3. pro 2011

Taky jsem to tak měla, jela jsem na gyndu a bylo mi řečeno, že se mi začali vstřebávat stehy a že je to normální. Doporučeno po každém použití wc sprcha a natřít dubovou kůrou gel, případně odvar řapíku. Do týdne krásně staženo a uklidněno.

dukie
autor
4. pro 2011

Děkuji všem za příspěvky.

Já dnes volala do porodnice, poradili mi, že se patrně mohl uvolnit některý ze stehů, tak to zlobí. Mám si to oplachovat Rosalginem a když se mi to nebude zdát, zítra se přijít ukázat.

No, jen kdyby to cestování sem a tam nebylo s týden starým miminkem a tříletým prckem a manželem v práci tak logisticky náročné... 😝

dukie
autor
4. pro 2011

Jo a ještě otázka pro ty, které potíraly, mazaly olejíčky a gely a tak... 🙂 To jste jizvičky mazaly, i když vlastně byly "otevřené"? Já bych se toho totiž bála... fakt to nevadí? Já před lety potírala jizvu po císaři gelem, co mi doporučila paní doktorka, ale ta jizva byla tehdy na povrchu krásně zatažená... takže jsem s tím neměla žádný "psychický" 😀 problém... takhle bych asi těžko hledala odvahu. 😕

andara
4. pro 2011

@dukie jj, já to potřela tím rakytníkem, dubovkou nee-ta pálí, tou až když to bylo zatažené🙂 Ale nekecám, potřela jsem olejem a druhej den to bylo o 100% lepší!

aloison
4. pro 2011

@dukie já ten odvar z řapíku taky potírala, ještě do teplýho jsem namáčela vatový tampony(takový ty na odličování) a jakoby poklepávala na tu jizvu a opravdu úleva fakt přišla brzy😉

dukie
autor
6. pro 2011

Přidávám dořešení mé situace - pro maminky, které by to tu v budoucnu pročítaly:

Byla jsem nakonec přeci jen v porodnici nechat si to překontrolovat. Jizva je cca 2 - 3 mm rozestouplá, jak do šíře, tak do hloubky, jeden ze stehů už se skutečně odloučil. Vytahali mi ty zbylé a doporučili pokračovat v omývání Rosalginem a natírat Bepanthenem Plus (ten Plus má proti obyč. Bepanthenu nějaké protibakteriální účinky či co).

Tož tak.

Ještě jednou všem děkuji za příspěvky, pomohly jste mi uklidnit se, že se nic tak hrozného či neobvyklého neděje a že to má řešení a všechno dobře dopadne. 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru