Jsem odkázaná opět na císař?

babagaga
2. kvě 2018

Ahojky!
Chci se zeptat, zda když jsem rodila poprvé císařem, tak musím rodit tak i podruhé?
Já chci rodit přirozeně, poprvé to byl předčasný porod.
Mám z toho veliký strach, jelikož jsem těhotná. A chci mít klasický porod.
Co jste udělali proto aby jste nemuseli rodit opět císařem??.Doktor mi, říkal, že rodit císařem nemusím, ale záleží na okolnostech... Ale před tím taky říkal, že moje dcera neskončí v inkubátoru a skončila.. Takže vlastně nevím na čem jsem.. Děkuji 🤰

melis7
10. kvě 2018

@babagaga rozhodne nemusis znovu rodi cisarem.Zalezi na porodnici.Domluv se tam,jak to preferuji a pak ev. Muzes vybrat jinou,kde bezne rodi po cisari spontanne.Dneska je to standart pokusit se po cisari o spontanni porod.

janawaes
11. kvě 2018

@babagaga Jako když se připravíš na všechno i na ten císař a pak to půjde normálně, tak pak budeš ráda a budeš mile překvapená 🙂, přeji hodně štěstí, aby ti to šlo přirozeně 🙂.

sangina
17. kvě 2018

@janawaes mě to šlo po císaři docela dobře přirozeně....i když s malými problémy.A vytřely jsme ostatním zrak..chtěli nás brát císařem.

rajani
17. kvě 2018

@beruda tady bylo velké pochybení personálu, vyvolávací tableta má v pribalaku kontraindikaci SC v anamnéze, někde to i tak používají. Nicméně musí s touto komplikací počítat a ne, se na vás na x hodin vybodnout.
Za to primárně pokus o VBAC nemohl, jako spíš nešetrné vyvolávání.

aklin
17. kvě 2018

Moje mamka mela prvni cisar a po druhem mela jit taky. Kdyz byla na hekarne cekala, byla v pokoji s zenskyma, ktere ji poradili at se porad sprchuje teplou vodou a ono to zabralo. Takze rodila prirozene a treti porod take. Neni pravidlem kdyz prvni cisar ze musi byt byt i druhy.

janawaes
15. čer 2018

@sangina To je dobře, že ti to šlo 🙂, je hodně maminek co první měli císařem a pak to šlo normálně přirozeně a nebo naopak. Mi připadá že doktoři raději dělají další císař než aby se to zkusilo přirozeně.

rajani
15. čer 2018

@janawaes bohužel v ČR platí, že abys byla informována i o jiných možných a vhodných cestách, musíš si je najít sama. Nebo oslovit komunitní PA, aby tě zasvětila a vysvětlila benefity / rizika všech cest pro informované rozhodnutí.

patmouse
15. čer 2018

Tak samozrejme ze jeden cisar nerovna se hned automaticky dalsi. Ale opravdu zalezi na okolnostech,nikdo ti predem nezaruci,ze bude vse ok,abys mohla rodit prirozene. Ty pro to tezko muzes neco “udelat”. Stejne tak s tim inkubatorem,jak jsi psala. Asi se stalo neco,s cim doktor nepocital,tak to jinak neslo,ne? Myslim,ze v techto pripadech se neda “slibit” nic. Ja bych to takhle nehrotila. Take cekam ted druhe po predchozim cisari,a pokud to pujde,rada bych rodila normalne. Kdyz to nepujde,tak se z toho ale nepo... a budu rada,ze se podari dite dostat v poradku na svet.

janawaes
15. čer 2018

@rajani Ano to máš bohužel pravdu. Taky jsem se spoustu věcí dozvěděla až potom a až už bylo na některé věci pozdě, což mě hodně mrzí ještě dnes, protože to mohlo být úplně jinak.

dancamich
15. čer 2018

@beruda vyvolávat po císaři se nesmí, je to i v příbalovém letáku na těch tabletách k vyvolávání jako kontraindikace, takže v porodnici měli štěstí, že na to nakonec přišli.

Já jsem rodila normálně po předchozím cs a nakonec dokonce bez medikace, ale nechala bych se raději znovu fiknout po 41+6 než vyvolávat.

beruda
15. čer 2018

@dancamich možná nesmí, ale Krč není jediná porodnice, která to klidně udělá. Já císaře chtěla, oni to chtěli zkusit a nebyla s nimi řeč. Nicméně už sepisuji stížnost.

ivuska1986
15. čer 2018

@babagaga ahojky, ja rodila pro KP v Apolonari císařem a tam i ma gynekolozka doporucovali pro úplné zhojeni jizvy s dalsim tehu minimálně rok počkat, jinak hrozi prasknutí dělohy v místě jizvy, mam z toho fakt strach, takze druhy mimi driv jak po roce neplanujeme zkoušet. Teď bych se vybodla na reseni zdali císař ci normální porod a přála bych si nekomlikovane tehu💓 ale samozřejmě přání přirozeného porodu chapu, též jsem o něj moc stálá.

dancamich
19. čer 2018

@beruda je to smutne a tim spis, ze to maji v pribalovych letacich. ☹ Tehotna zenska nesmi pomalu ani pitomy paracetamol, ale kdyz ma rodit, tak ji vrazime rizikovy prasek tam kam slunce nezasviti. Pak rodicku nadrogujeme vsim moznym, kdyz vyvolavani boli jako prase a telo odmita rodit nepripravene... posleze ji milostive fikneme, kdyz nam hori koudel za pr*eli (nepostupujici porod, padajici ozvy miminka nebo zminena ruptura delohy). Stve me to, ze nikdo za tohle jednani neni po zasluze potrestan. Uh, trochu jsem se rozvasnila, je to pro me porad cerstve tema, i kdyz mam ted za sebou ten vymodleny vaginalni porod. Drzim Vam palce s tou stiznosti.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru