Kdy začít pít kojící čaj?

natysnovec
15. zář 2018

Ahojky maminky a budouci maminky,kdy mohu zacit pit kojici caj...Pred porodem?
Po porodu?
Abych neco nezanedbala nebo abych ho nezacala pit pozde.Dekuji😊😊😊

sviva
15. zář 2018

@natysnovec před porodem jsem pila maliník, kojící až po, ale můžeš asi jak ti bude po chuti. Doporučuju Weledu, ač je trochu dražší. Ještě jsem se potkala s info, že na podporu je kojení je dobré řecké seno a benedikt lékařský.

luj89
15. zář 2018

kdy chces 🙂. Jen od neho nic neocekavej (navyseni laktace atd.). Jestli chces udelat neco pro kojeni, potid si knihu od Mamily nebo procti jejich stranky. Ja pred porodem nebyla pripravena na pripadne problemy. tak me dost zaskocily.

olga_
15. zář 2018

Kdykoli po porodu. Každopádně stejně jako @luj89 doporučuji info od Mamily, pročíst třeba i jejich web (mamila.sk) a klidně si dopředu najít kontakt na nějakou LP, kterou budeš moci v případě potřeby okamžitě kontaktovat (najdeš také na stránkách mamily). V případě potíží je lepší konzultovat právě s LP. Jinak já piju tyto čaje ráda, chutnají mi a střídám různé. Obecně piju čaje hodně, takže to beru jako fajn zpestření. A myslím si, že nějaký efekt mají, ale není to rozhodující a samo o sobě to při potížíš kojení rozhodně nezachrání.

natysnovec
autor
15. zář 2018

Uz cekam druhe...jen se pram zda ho muzu zacit pit uz ted nebo pockat.

olga_
15. zář 2018

@natysnovec Tak pozdě není nikdy. Na navýšení laktace to před porodem nebude mít vliv, naopak některá bylinka by mohla být při dlouhodobém pití v těhotenství nevhodná, ale to na čaji nemusí být uvedeno, takže bych se raději ujistila v lékárně.

carmenz
15. zář 2018

@sviva Ta Weleda prave jako jedna z mala obsahuje piskavici recke seno. A na chut je moc prijemna. Pak mi chutna I Hipp. Zacala jsem uz v porodnici. Jestli to pomohlo nevim, kazdopadne mi to mimo jine doplnovalo pitny rezim,ktery se s kojenim zvysi.

cuuza
16. zář 2018

Určitě až po porodu. Účinek jsem pocítila nejvíc u instantniho Hippu.

corry21
16. zář 2018

Ani přesne, nejlepší mi přišel instatni Hipp. Pak i ten od weledy je dobrý. Určitě bych nerekla že se od toho nedá moc čekat, fungují dobře. Zacla jsem pit dva denně hned po porodu

hannasweet
16. zář 2018

Jsou kojící čaje po porodu důležitý? Já čajům upřímně moc nedám, bylinkovym už vůbec ne 😏😏

cuuza
16. zář 2018

@hannasweet Ten instantní není tak hnusný a mně chutnal, podobně funguje i caro. Základ je pitný režim, minimálně tři spíše čtyři litry denně. Já ho pila hlavně při spurtech.

madlis
16. zář 2018

Mám směs benedikt, piskavice (recke seno), malina, kopriva, fenykl. Brala jsem si ho do porodnice. A dam si ho a prsa pak jak beton. Ale je fakt, ze ne kazdej kojici caj podporuje laktaci, nektery jsou jen na "prdiky"

luj89
16. zář 2018

@hannasweet nejsou vubec dulezity.

@olga_ Mam to stejne. Jsem zvykla na caj po ranu, tak sicproste misto zeleneho davam kojici. Problemu s kojenim nas ale nezbavil, k tomu je treba mit spravnou techniku kojeni, nepouzivat, dudliky, lahve, ucici hrnky, zavinovacky a hodne se mazlit s ditkem 🙂.

natysnovec
autor
16. zář 2018

Takze tedy nejlepsi jsou od hippu?? A pit az po porodu??Nejak nechapu...zakladala jsem abxch vedela co a jak a nejsem s toho moudra.

olga_
16. zář 2018

@natysnovec Po porodu, pij cokoli kojicího, můžeš klidně střídat. Většinou jsou doporučené tak 2 čaje denně. Ale jak píšeme - je to jen jeden z možných podporujících prvků. Některým miminkům můžou kojicí čaje dělat potíže s prdíky, takže to chce sledovat reakci. Pokud pít nebudeš vůbec, budeš při správné technice a při kojení na požádání kojit úplně stejně úspěšně jako při pití čajů.
Jak šlo minulé kojení?

natysnovec
autor
16. zář 2018

@olga_ prave zw po 3 mesicich sem prestala...ale tp bylo taky z duvodu psichyckeho😀😀

natysnovec
autor
16. zář 2018

@olga_ pardon psychickeho..

olga_
16. zář 2018

@natysnovec Napsala jsem IP.

lucie_j
16. zář 2018

Určitě až po porodu, mě dobře fungoval Leros s jestřabinou. Hlavně hodně pít.

priefi
17. zář 2018

@natysnovec urcite az po a ne hned. Prvorodickam se laktace rozjizdi az okolo 4.dne po porodu a kdyz k tomu do sebe laduji kojici caj, nevedi pak co s prsama. Takze za me pockej, jak na tom budes s mlekem a pak az popijet kojici cajik.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru