Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Klystýr, je nutný u císaře?

penelope11
6. pro 2016

Ahoj baby , mam otazku ohledne klystiru , mozna idelane konkretne v Brnenskych porodnicich ale muzete reagovat aj od jinud.
Chci zjistit jestli je nutny klystir u cisare, prosim nekomentujte to jestli je to lepsi nebo jestli se to ma atd. jen prosim odpovidejte na otazku jestli mam pravo odmitnout klystir. Dekuji vam predem moc za vase komenty 🙂

leki
6. pro 2016

Urcite ho mit nemusis. Odmitnout muzes. Me se v bohunicich ptaly, ci ho chci nebo ne. Sice to nebyl cisar, ale nevidim duvod proc by to u nej melo byt jine.

penelope11
autor
6. pro 2016

@leki tak ted si me dost uklidnila , taky premyslim nad Bohunicema...aj kdyz cekam dvojcata, tak nevim zasp odle toho kdy budu rodit, na Obi je JIPka novorozenecka...ale nechci tam moc jit... spis ty bohu ..jak si byla spokojena ? je sance se v Bohu dostat na nadstandard vetsi nez na Obi ? 🙂

ma_cherie
6. pro 2016

@penelope11 Myslím, že odmítnout se dá téměř cokoliv, tedy i klystýr. Držím palce 👍

marcela2222
6. pro 2016

@penelope11 Odmítnout klystýr určitě můžeš 🙂 ať už rodíš jakkoliv ;)

semisovamys
6. pro 2016

Abych řekla pravdu,nevidím u císaře důvod ke klystyru. Je to operace jako každá jiná. U klasického porodu se dělá z důvodu toho když žena tlačí tak samozřejmě miminko tlačí i na konečník a střeva a nikdo by asi nechtěl aby se jeho miminko narodilo při případném úniku do obsahu střev.

leki
6. pro 2016

Ja chtěla rodit na Obilnaku 😀 kvuli že. Jipce, ale zrovna meli od rana naplanovanou rekostrukci (ci co) porodnich pokoju, tak me poslali v 1 rano do Bohunic. Tam jsem byla moc spokojena. Maji sice horsi porodni pokoje (mela jsem nadstandard zadarmo, pac obyc uz nebyly 😉), ale sestinedeli jmaji moc hezky. Vsichni byli fajn (ale to i na kontrolach na obilnaku).kazdopadne dobry vybaveni je i v bohunicich. Kamoska tam rodila o mesic driv a mala musela byt 10dni v inkubatoru a v poho.
Jinak s tema sancema je to tezko rict, myslim, ze velkou roli hraje stesti, zda se zrovna sejdou koceny co chteji/nechteji nadstandard..

ma_cherie
6. pro 2016

@semisovamys u císaře se prý dělá i cévkování - ale to nevím co je na tom pravdy ☹

ladie
6. pro 2016

@ma_cherie jo, je to pravda.

terez225
6. pro 2016

@penelope11 u cs se dělá cevkovani a hlavně bych to klyzma doporučila. Po zásahu do břišních svalů je vyprazdňování obtížnější... už jen kvůli tlačení při stolici. Můžeš si vzít yal gel. Je to forma mikroklyzma a můžeš si to udělat sama. Jinak u nás se přes cs Teda klyzma dělá, každopádně v roli pacienta máš právo to odmítnout - jako všechny výkony. Každopádně jak jsem psala výš určitě bych to dobře zvazila. Hlavně při spinalni anestezii opravdu sverace neovladas ( proto cevka) . 🙂

penelope11
autor
6. pro 2016

@ma_cherie cevkovani se samozrejme delat kvuli tomu , ze oni do tebe lijou pres infuzky aj vodu curat chodis predse casteji tak abys nemusela vstavat..sak ty ani nevim kolik hodin nemuzes vstavat... tomu vim ,ze se nevyhnu... ale co se tyce klystiru ten urcite odmitam, nerikam ze to neni velika pomoc nebo tak... ale proste jsem zasadne proti z mych osobnich soukromych duvodu 🙂 dekuji koceny za odpovedi sem rada ,ze aspon neco si muzu vybrat..jeste aby si zeny co cekaji dvojcata jako ja mohli vybrat cisare ...aj kdyz je tak na 80procent jisty no ja bych chtela mit jistotu na 100 rodit dvojcata prirozene jeste kdyz mam panicky starch uz jen z bezne prohlidky je pro me nemyslitelne :D

penelope11
autor
6. pro 2016

@terez225 diky za odpoved, ja chci celkovou narkozu 🙂 a nevite nahodou dodatecne prov se cevka nezavadi treba az je zena umrtvena nebo v CA ? proc to delaji za ziva kdyz je to tak neprijemne ? :D

ma_cherie
6. pro 2016

@penelope11 jj tohle by mě taky zajímalo, proč jí zavádí pri vědomí..

kamino
6. pro 2016

Jsem také po císaři, akutním.. klystýr jsem měla na přípravně, protože jsme si mysleli, že to bude v pořádku, ovšem po pár hodinách bylo vše jinak.. ale pravdou je, že jsem za klystýr pak byla vděčná, po císaři vše bolí a ještě jít na velkou, to by bylo asi hodně nepříjemné... a cévku bohužel zaváděli při plném vědomí na sále.. ale dalo se to.. 🙂

vanilkacka
6. pro 2016

@penelope11 Ahojky,to jsem si taky říkala, proč neudělají cevkovani,až ležím na sále, asi na to tam není personal,který by to chtěl delat. Dělaly mi to sestřičky na porodním boxu těsně před odvezenim na akutního císaře. Jinak máš právo odmítnout cokoliv. Nemám zkušenost s Brnem,ale před porodem jsem vyplnovala tzv.porodní plán,který mi dali přímo na příjmů. Za mě ale klystyr radim, neni to tak strasny. Spíš si nedokážu predstavit,jak by se řešila situace,když jsem po císaři víc jak 12 hodin musela ležet a chtělo by se mi na záchod.A 2 dny po císaři me bolelo i kychnuti. Každopádně přeji Ti dobrý přístup personalu a ať jsi maximálně spokojena.

terez225
6. pro 2016

@penelope11 je to v rámci predoperacni přípravy zavedené ve standartu nemocnice. Na sále se operuje nikoliv zavádí cevka. Ve výjimečných případech se dělá v narkoze . Ovšem není pravidlem 🙂 zavedení cevky je nebolestive.. A rychle 🙂

terez225
6. pro 2016

@ma_cherie viz výše 😀

penelope11
autor
8. pro 2016

je tady nekdo kdo tam pracuje ? :D ja se potrebuju s nekym domluvit klidne mu zaplatim nebo zasponzoruju oddeleni ... ale chci cisare v plne narkoze , nechci klystir a cevku chci az v narkoze ... na Slovensku je to uplne bezna vec , ze se da na vsem domluvit kdyz ma nekdo penize .... proto se divim , ze tady sem neslysela ani o jedne co by to tak vybavila... zvazovala jsem rodit na Slovensku ale tak kdyz to na me prijde v noci je to trochu z ruky :D

Sem začni psát odpověď...

Odešli