Koarktace aorty u mimča a přirozený porod. Máte zkušenost?

lucieef
15. pro 2020

Zdravím, pár týdnů zpět mimču zjistili koarktaci aorty, prďola bude muset pár dnů po narození na operaci chlopně pro její rozšíření. Chtěla bych se zeptat zdali máte některá zkušenost jak probíhá u takovýchto případů porod? Gynekolog mi řekl, že se uvidí podle krevního oběhu mimča. Samozřejmě bych chtěla rodit přirozeně, ale neznám nikoho se zkušenostmi, tak bych byla ráda za vaše rady, moc děkuji🙂

levandule_k
15. pro 2020

@lucieef Nemám zkušenosti, ale já bych se intuitivně zaměřila na hluboké dýchání, ať mám já a miminko dostatek kyslíku. Tady je pěkný článek o dechu v těhotenství a porodu. https://jemnezrozeni.cz/2018/04/17/dech-v-nasem...

emamaira
15. pro 2020

Syn se narodil také s koarktaci aorty, špatná mitrální chlopeň a komorový defekt. Rodila jsem sice císařem, ale kvůli gynekologickým problémům. Kardiologove byly v pohodě s přirozeným. Znám chlapecka se stejnou diagnózou, který se narodil přirozeně, stejně tak i děti s těžšími vadami srdce 😉 přeju hodně síly, je to po porodu náročné, ale zvládnete to😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru