Kojení s lahvičkou, jak se jí zbavit?

ivuska1986
13. říj 2017

Ahojky holky, píšu o radu. Naše holcicka váží 2880 g, je ji týden. Z porodnice nas pousteli s prikrmem a strikackou. Doma se mi utvorilo mliko, ze bych mohla vyrábět snad i maslo😇😂 ale musela jsem prejit ze strikacky na lahvicku, malá po strikacce zvracela. Takže ted je aktuálni stav takovy, ze kojení začínáme prsem, kde je mala prilozena cca 7 minut, za tu dobu vytahne tak 15-20 ml, zbytek mlicka dostane z lahvicky. Doktorka rika, ze musi bastit po trech hodinach, nejužší interval jsou dvě a půl hodiny. Laktacni poradkyně říká, ze mam prikladat každé dve hodky, jenze mala vic jak 30 ml proste nevytahne. Má nízkou vahu a do toho zloutenku. Máte nekdo prosim radu ci zkusenost, co delat proto abychom se zbavili postupně jen lahvicky.

no_title
18. říj 2017

@luj89 souhlas na mamila.sk mi hodně pomohly 🙂

penelope87
18. říj 2017

@ivuska1986 Přikládám pořád, na požádání. V pondělí jsme byli na kontrole. Hodnoty bilirubinu jsou zpátky dole a přibral 150g od pátku. Um jsem mu dala za víkend jen asi 5x, když jsem neměla dost odstříkaného. Teď jsem um přestala dávat úplně a jen pro jistotu jsme se domluvily na kontrolu v pátek. Malý toho taky najednou nevypije tolik. Laktační v porodnici strašila, že 15 je málo, ale už se nepodívala, že jsme to za ty 3h nakojili skoro 3x. 🙂 Neboj se přikládat ji kdykoli. Bolení břicha neřeš. Takhle malý miminka jsou průtočný.

ivuska1986
autor
18. říj 2017

No, laktacni jsme zkusili a její rady mi úplně fajn pro nas stav neprisli. Umělé mleko nedáváme, od pocatku mam mleka dost, takze odstrikavam a ohrivam. Dnes jsme zkusili nechat malou dvacet minut u prsu, sundala jsem kloboucek a rekla si, ze bud to pujde nebo to vzdám. Poprve vypila 80 ml, podruhé 100😇🤗🤗🤗 je to kocicka šikovná, zlom prisel asi s ustupem zloutenky a vahovym limitem tři kil😇 touhle cestou dodrzime rady pediatricky a malicka snad bude konečně spokojená a my též. Díky všem za rady a ostatnim maminkam co jsou ve stejny situaci doporučuju vydrzet, chce to tunu trpělivosti, svedomitosti, domlouvani a ono to nakonec půjde👍🤗 ještě se vas holky optam, je normalni, ze z jednoho prsu se te nasi kocicce pije lepe nez z toho druhého? Tam vytahne o polovinu méně😰

pucka123
18. říj 2017

@ivuska1986 je taky jsem to tak mela a pak se to nejak srovnalo a pije z obou stejne 🙂 kazdopadne jste sikovne ze se nakonec zadarilo a mala zacla pekne papkat 🙂 😉 drzim palec at to jde porad lepe 🙂 😉

luj89
19. říj 2017

@ivuska1986 to asi nebyla LP z Mamily, ze? A ano, je to normalni, v kazdem prsu je jinak velka mlecna zlaza, ja treba mam v jednom prsu mene mleka... Jsou i zensky, co koji JEN z jednoho. Zacni vzdy tim, ze ktereho vytahne mene.

ivuska1986
autor
22. říj 2017

Holky, jak dlouho necháváte mimco sat? To naše stesticko se pekne rozbastilo. Ma vypit max. 80 a vymlaskne i 100, max ji mam u prsu dvacet minut. Mam pocit, ze ji pak zbytecne boli brisko. Nezvraci, zvracela jen jednou, a to kdyz si dala 120. U prsu to neodhadnu, poznam to az potom na váze.

evee24
22. říj 2017

@ivuska1986 tech 20 minut -30 minut. Jednou sem usnula a pila 45 minut a pak blinkala. Pak sem to hlídala.

no_title
22. říj 2017

@ivuska1986 nech ji ať pije kolik chce. MM se nemůže přepít a když jo, tak přebytek vyblinkne. Bříško je bude bolet vždycky tak jako tak. Malej mi pravidelně brečí kvůli prdíkům v 5 ráno a brečí vždy i když jedl hodně i teď když máme problémy s kojením a sní málo. Je to dáno spíš tím, že ještě nemá vyvinutou střevní mikroflóru, proto se jim toto děje 🙂 plakala by ti i na UM, věř tomu 😉

sobist
22. říj 2017

Ahoj, sice jsem kojila, ale žloutenka nás trápila opravdu hodně a dlouho, do nemocnice jsme se kvůli tomu, po už tak dlouhém pobytu na šestinedělí, vraceli. Pokud malý nebyl na fototerapii, kde byly rozestupy mezi kojením cca 3 hodiny, měla jsem nařízeno kojit co dvě - byla to blbost, protože malý spal a o jídlo neměl zájem. Doma jsem kojila co tři, kdy se sám probral, a interval neprodlužovala - když ale chtěl dřív, dala jsem mu dřív. Za začátku jsem tak "kojila" i hodinu a dýl, protože on si mezi tím usnul, pospal a pokračoval. Všichni mě strašili, že mu to zůstane, nezůstalo. Takže bych se toho nebála a dělala to podle sebe a potřeby miminka s ohledem na to, co ti říká doktorka.

no_title
22. říj 2017

@sobist prosímtě utěš mě - kdy to přejde? 😀 malej má cca 10 týdnů a na prsu celý den 😀

ivuska1986
autor
22. říj 2017

Holky, moc díky. Koukala jsem na prikrm, co jsme pro jistotu koupili a treti az čtvrtý týden bych stejně davala 100 ml, takže vlastně co řeším😇 jsem děsně vyprdena matka😇 takze diky vsem za rady. 👍

sobist
23. říj 2017

@no_title můj má dneska 4 týdny a poslední dny už se nají dosyta tak za 20minut (oproti té hodině a víc dřív mi to přijde hrozně krátká doba :D) 🙂 ale víš co, počítám s tím, že se to může kdykoliv změnit 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru