Komplikace při porodu, přidušení miminka 😞

rastinka123
1. kvě 2016

Holky mám problém, ležím v porodnici, v noci se mi narodil chlapeček, ale hned po porodu ho odnesli. Museli použít pumpu aby ho dostali ven, protože se ve mě dusil, lékaři mi řekli že ozvy klesly na 60, tak mu museli pomoct ven. Po porodu ho odnesli. řekli mi že mu museli pomoct k dýchání, ale že ho nemuseli resuscitovat, asi po půl hodině mi ho donesli na sál, tak sme se pomazlili, ale pak si ho zase odnesli, a že mi ho donesou ráno. Mám obrovský strach co se stalo. ráno za mnou byl doktor a říkal že je v pořádku, že si ho nechali radši na pozorování. Dokrot mi řekl že apgar měl 6 7 7, což si mýslím že není moc dobré. Sem úplně na dně...bojím se že bude postižený, pořád jen brečním a nevím co mám dělat. Vím že velkou roli hrajou i hormony....prosím holky stalo se tu někomu něco podobného? Budu ráda za každou radu. Doktor mi říkal že se to občas stává, ale že se z toho ty děti dostanou, Děkuji Vám

eficenka
2. kvě 2016

@malalucinka
rodila jsem ve dvou porodnicích . v jedné hrůza, v rudhé až na jednu lékařku v pohodě... vše je o lidech. ale je fakt, že když je matka celou dobu u dítěte, pak ji prostě informují více 🙂

rastinka123
autor
3. kvě 2016

Holky a rekli vam krome apgar skore i pH pupecnikove krve

victress
3. kvě 2016

@rastinka123 ne, to slyším poprvé, jinak blahopřeju k miminku, určitě bude v pořádku a bude to krásný chlapeček, můžu se zeptat, jak se jmenuje?

rastinka123
autor
3. kvě 2016

Šimonek❤

pavlatut
21. kvě 2016

@eficenka vypada to, ze jsi na tohle tema jiste delala nekolik studii, kdyz dokazes takhle jednoznacne shrnout se zaverem, ze matky ktere maji dite u sebe jsou lepe informovane. Podle me pokud dite potrebuje intenzivni peci ma ji mit na specialnim oddeleni a ne u matky na pokoji.

eficenka
21. kvě 2016

@pavlatut
přečti si to znovu a pak piš.... pokud je nutné speciální oddělení ( aro, jip) nikde nepíši, že má být dítě u matky.
pokud však je monitorováno jen u sestřiček na oddělení šestinedělí, stejný monitoring lze provádět u matky, navíce je pak matka informovaná o každém kroku, což se často neděje - pokud není matka zrovna přítomna....

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru