Lze po CMP si vyžádat císařský řez?

wafina
3. říj 2018

Zdravim vas, chtela bych se zeptat na nasledujici: 1)je mi uz 32 a chceme otehotnet, jsem uz rizikova? 2) jsem cca 6 let po mozkove mrtvici (slaba, bez nasledku) Muzu mit v tomto pripade "predepsany" cisarsky rez? Nasleduje dotaz c.3) diky CMP mi zjistili maly PFO rodila nektera z vas s touto diagnozou prirozene? Bojim se, ze to diky tomu neudycham, ze omdlim nebo neco horsiho. Dekuji

emamaira
3. říj 2018

Odpovím pouze na první otazku... Ne, nejste, mě gynekolog v 31 řekl, že jsem mladá🙂

hezz17
4. říj 2018

Po cmp rozhodně riziková jste. Měli by vás více hlídat, pravděpodobně budete počítá fraxiparin nebo něco podobného. U klasického porodu je riziko že by se mohl tlakem utrhnout další případný trombus. Ale zase po operaci ke větší riziko že by se nějaký mohl vytvořit. Ale viděla jsem i klasicky porod po cmp s hemiparezou.

michaela_2
4. říj 2018

@wafina rizikovým věkem matky se dle lékařů bere nad 35 let. Ale už nad 30 to může ovlivnit vyhodnocování výsledků testů (ta křivka u toho grafu po 30. roku matky začne hodně stoupat myslím).

Každopádně jak je psáno nade mnou, primárním bude cmp - určitě se budou dle toho lékaři orientovat a řídit ohledně budoucího porodu. 6 let je poměrně delší doba, ale záleží jaký je Váš aktuální stav.

Přeji klidné a zdravé těhotenství!! 🍀

klea81
5. říj 2018

@emamaira tak to pěkně kecal ☺️biologicky by žena měla mít odrozené všechny děti do 28 let, pak už jsou vajíčka stará, hrozí komplikace a může žena vypadat klidně na 20 let.

emamaira
5. říj 2018

@klea81 vzhledem k průměrnému věku prvorodicek a tomu, že ženy rodí i po 40 neni 31 zadne velke stari😀

michaela_2
5. říj 2018

@emamaira tak ona jedna věc je dnešní trend - nebo prostě většinovost - a druhou věcí je ta fyziologická stránka 🙂)

klea81
5. říj 2018

@emamaira no to je bohužel matoucí, že když rodí prvorodička ve 40, že je to v pořádku. V pořádku to není, je to jen trend dnešní doby. Ale vzhledem k tomu, že klimakterium začíná i 13 let před menopauzou, kde jaká 40 už je pomalu v přechodu a ani o tom neví. Jenomže její tělo to ví a když si nechá napíchat hormony potřebné k otěhotnění, tělo jí to pak vrátí rakovinou prsu apod. Každý dle svého uvážení.

klea81
5. říj 2018

@michaela_2 tak to si každý musí zvážit, jestli chce být trendy nebo být zdravý a nemít postižené dítě či předčasně narozené dítě...

michaela_2
5. říj 2018

@klea81 jo já vím, na první dítě je podle lékařů nejlepší věk 20-24 - jenže do toho se hodně holkám nechce - protože si ještě nic neužily a pak by jim to bylo líto atd atd 🙂)
Nebo není vhodný partner (i když to je diskutabilní, leckdy platí to - že kdo moc vybírá přebere, a bohužel mám více kamarádek, které teď, s blížící se 30 ,,pláčou" proč tehdy poslaly k vodě ve 20 letech toho a toho kluka, že nebyli tak špatní přece na rozdíl od toho, co znají teď apod.)

Ale platí to i pro chlapy! nejen pro ženský. Spousta jich děti odkládá a chce je mít co nejpozději. Takže to neni úplně jednoduchý no, potkat někoho k založení rodiny už po té 20.....

klea81
5. říj 2018

@michaela_2 já jsem s manželem od 16 let, první dítě jsme měli po vysoké škole ve 26 letech, druhé ve 30 a už v těch třiceti bylo komplikací více, samozřejmě kdo nemá partnera, tak je v horší pozici, ale spousta párů čeká do čtyřicítky a pak se diví, že to nejde na povel

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru