Maliníkový čaj. Je porod po jeho pití rychlejší?

kacabacka
30. srp 2006

ahojky, slyšela jsem, že pití maliníkového čaje ke konci těhotenství napomáhá otevírání porodních cest a porod je pak rychlejší, je to pravda? Máte s tím některá zkušenosti?

elime
12. bře 2007

Kacabacko, to lněný semínko by mělo být spařený, vytvoří se tím spařením takový hnusný sliz a ten by měl obalovat to miminko aby šlo snázeji ven 😀 . Já si sypala jednu čajovou lžičku rozmixovaného semínka, právě do toho malinikového čaje a sladila medem. Jo a jednou jsem to zkusila jen tak spařit a vypít, ale to se nedalo, natáhlo mě na bl..., to byl hnus fialový, ale v tom čaji to bylo ok 😀

kacabacka
autor
26. bře 2007

někdo další má zkušenosti? 🙂

yenn
26. bře 2007

Elime, sliz se uvolni i bez spareni, staci rozkousat a snist. Zkus si namocit len do studene vody a uvidis, jak za chvilku ten sliz pusti 😉

elime
26. bře 2007

yenn, já jsem někde slyšela, že to semínko je v syrovém stavu lehce jedovaté, tak proto by se mělo spařit, že prý obsahuje snad nějaké titěrné množství kianydu, dokonce ani koním se nesmí dávat syrové, ale musí se vařit 😀 😀 😀 , ale nevím co je na tom pravdy, každopádně tím spařením nic nezkazíš a je to jistější

yenn
26. bře 2007

No tak kdyby bylo jedovate, ja uz tady davno nejsem, protoze jim len opravdu ve velkem 😉

paula
26. bře 2007

kacabacka, kukni na IP. Ja myslela, ze budes rodit,kdyz te to zajima 😉 😀
to seminko v medu neni lneny, ale sezamovy - sezamovy je svetly, lneny tmavy. S tim odvarem teda zkusenost nemam. Jedla jsem to jen tak. Je to docela dobry na chlebu namazanem cimkoliv a posypanem tim seminkem. 😉 🙂

kacabacka
autor
26. bře 2007

paula: jo, koukala jsem, díky... 🙂 rodit? a já? néééééé 😀 ale to neznamená, že to nebudu za chvíli potřebovat takový info 😀
No, řekla bych, že možná i proto jsi to měla tak těžký, když jsi to lněný semínko jedla jen tak, holky tu psal, že se právě musí nechat vylouhovat, aby se udělal takovej sliz a ten právě pak pomáhá 😉

elime
26. bře 2007

yenn, jen prodávám, jak jsem koupila 🙂 a proč pokoušet osud, když tím spařením je tam toho slizu (o který tady právě jde) stejně mnohem, mnohem více 😀 😀 😀 .

papaya
26. bře 2007

Ahoj holky,mám dotaz - můžu si dát do toho čaje med a citron? Ať je to snesitelnější 😉

lazenka
26. bře 2007

Já si tam dávám limetovou šťávu,doufám,že to nevadí????

papaya
26. bře 2007

Lazenko já myslím,že to nevadí, jen mě to napadlo, jestli to náááhodou nesnižuje účinek....tak se radši ptám 😀

lazenka
26. bře 2007

No já myslela na to samé,to céčko v tom,víš???Do bylinkových čajů by se totiž nic dávat nemělo...

papaya
26. bře 2007

😕 fakt jo, to jsem nevěděla...

kacabacka
autor
27. bře 2007

lazenka: a co s céčkem?

protea
27. bře 2007

Nazdárek,
já si taky myslím že do bylinkových čaju se nemá nic přidávat 😉

kacabacka
autor
27. bře 2007

protea: fuj, ale to se to pak nedá pít... 😀

papaya
28. bře 2007

Tak jsem se na citron (limety) ptala kamarádky, která do bylinek dělá a vyzná se. Prý se do maliníkového čaje citron přidávat může, naopak se vzájemně podporují. A pít se má před porodem i po 🙂

kacabacka
autor
2. dub 2007

papaya: a proč i po porodu?

papaya
2. dub 2007

Kačko to nevím, v knížce psali jen tohle, důvody tam nerozebírali 😒 Asi to ale nějak prospěšné bude 😨 doufám.... ale kdo ví, jestli si po porodu na nějaký čaj vůbec vzpomenu 😀

kalo
2. dub 2007

Maliník teda od 34tt..a to lněné semínko? Nevadí, ze ho jím pořád už od zač. těhu? Konzumuju totiž různá semínka ve velkém. Aby to zase nemělo nejaky vliv na předčasný porod nebo tak něco...

morusa
2. dub 2007

Kalo, nezlob se, ale podívej se na to logicky, opravdu si myslíš ,že pár lněných semínek by mohlo vyvolat předčasný porod??

kalo
2. dub 2007

Nemyslím pár lněných semínek. Myslím to tak, že když teda uvolňují svaly a (líp se pak rodí), tak když ho jím denně (a jedla i před tím, aniž bych tušila, že to má na něco takového vliv), tak jestli to není špatně. Čtu, ze to doporučují až ke konci těhu já se cpu lněným semínkem pořád..

morusa
2. dub 2007

Myslím, že přesto, že se tím cpeš pořád, nemusíš mít obavy z předčasného porodu. A hlavně, co vím, tak prý lněné semínko v kombinaci s mořskou solí dodává energii.

papaya
2. dub 2007

Tohle jsem našla v nějaké bylinkové internetové poradně:
Dobrý den.Dočetla jsem se, že v závěru těhotenství je dobré pít maliníkový čaj. Na co konkrétně to má vliv a v jakém množství by se měl pít?Děkuji za odpověď.
Dobrý den. Maliníkový čaj se doporučuje pít od ukončeného 34 týdne těhotenství. Má tonizují vliv na hladké svalstvo dělohy a střev, tím nejen připravuje dělohu na porod, ale porod ulehčuje. Maliník také harmonizuje a reguluje ženské hormony v těle, zejména vaječníků a dělohy, déle tlumí poševní záněty, pomáhá při cystách i neplodnosti, podporuje látkovou výměnu. Má také stahující účinek, je možné jen použít i v kosmetice na stahování kůže, podporuje vylučování moči a žluči a má slabé projímavé účinky. Jeho účinky podporuje vitamín C, např. šťáva z černého rybízu. Maliníkový čaj můžete pít 2-3 šálky denně v dávkování 1 čajové lžičky na šálek. Pokud máte problémy s vylučováním, což není v těhotenství výjimkou, střeva jsou utlačována miminkem což zhoršuje pohyb potravy ve střevech, doporučuji Vám od ukončeného 34 týdne těhotenství konzumovat drcená lněná semínka. Lidová moudrost praví, že len nechá dítě hladně vyklouznout. Len má projímavé účinky, ale nevyvolá průjem, upravuje střevní peristaltiku a zvýší se tvorba poševního hlenu, důležitého pro porod. Denně můžete sníst max. 1 lžíci, je nutné ji vydatně zapít, jinak způsobí zácpu. Po porodu Vám doporučuji pití kontryhelového čaje, stahuje dělohu po porodu a má další zdravotní pozitiva

martinka24
8. kvě 2007

Šla jsem si koupit maliníkový čaj a neměli ho, ale paní v obchodě mi řekla, atˇ si sama maliník nasbírám.Tak už mám lístečky doma - ale nevím, jestli se může čaj udělat z lístků. které nejsou usušené a jsou čerstvé?

chechta
8. kvě 2007

Jé tak to já si ho taky pak půjdu koupit až to bude aktuální a lněnýho semínka mám doma celou skleničku a nějak ho nevím na co využít tak už to aspoň ted vím 😀 😀

A taky jsem slyšela že masáže hráze nepomáhají takže to dělat nebudu

margotka
10. kvě 2007

Před časem jsem slíbila,že popíšu zkušenost kamarádky při druhém porodu s požitím dobromyslu /oregano/s mateřídouškou a smetanou ke šlehání.
Takže : při prvních kontrakcích vypít svařené bylinky každou po čajové lžičce,vylouhovat asi 10 min. a přidat jednu smetanu ke šlehání.Prý to chutná jako čaj s mlékem.Osobně mi to dopuručila i naše společná známá bylinkářka.Porod to prý urychlí.Chystám se to zkusit taky,protože té mé známé to už dvakrát pomohlo,obě děti byly do 2hodin venku. 🙂 A když nic jinýho,tak to budu mít místo klystýru... 😀

macanet
10. kvě 2007

Tak já kupovala maliník dneska byla to teda fuška, skoro nikde nebyl k sehnání, co ty ženský dělaj?? 😀 😀 Nakonec jsem ho sehnala v jedný lékárně , tak uvidíme, jakej to bude mít efekt, pak napíšu 😀 margotko tak já nevím, abych pak nemusela jet do porodky na nočníku!! Ale zní to dobře 😉

marguerite
11. kvě 2007

Margotko prosím Tě... a to oregano-dobromysl..koupím taky v bylinkách? Nepředpokládám, že se má spařit Oregano koření 😝 a mateřídouška..jaký že je ten poměr prosím? díííky

margotka
15. kvě 2007

Marguerite: obojí jsem sehnala ve zdravé výživě.Poměr je:každé byliny jednu čajovou lžičku,přelít 250ml vařící vody.Máme stejný termín,tak hodně zdaru 😅

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru