Maliníkový čaj. Je porod po jeho pití rychlejší?

kacabacka
30. srp 2006

ahojky, slyšela jsem, že pití maliníkového čaje ke konci těhotenství napomáhá otevírání porodních cest a porod je pak rychlejší, je to pravda? Máte s tím některá zkušenosti?

verimi
31. pro 2010

Ahoj holky,
tak jsem se rozhodla zaregistrovat. Mám doma dva klučiny 4roky a 11 měsíců a za měsíc (TP 28.1.) čekáme třetí miminko. U ani jednoho z kluků jsem maliník nepila. U prvního porodu jsem rodila s epidurálem, porod byl celkem dlouhý i co se týká vytlačení malýho ven.
Druhý porod byl o něco lepší, bez epidurálu, první doba celkem dlouhá, ale malej byl pak asi na 4 zatlačení venku.
Teď mně čeká porod třetí, koupila jsem si maliník v bylinkářství(čistý) a začla ho popíjet dle doporučení mého lékaře od 35. týdne. Tak až budu mít po porodu napíšu vám jestli mi připadalo, že to nějak pomohlo.

Oba kluci nebyli moc velcí 47cm a 3200g a 49cm a 3300g. Třetí miminko má náběh taky na váhu do 3500g tak uvidíme. Už se těším až toho drobečka budu mít v náručí. Držte palce ať je to holčička, ale hlavně ať je i třetí dítko zdravé a bez komplikací.

Veri

denne73
1. led 2011

Ahojte dievčatá. ja som sice už štvrto rodička , ale pôrody som mala vyvolavane a už vôbec nepamätam ako to bolo. Chcem sa len opýtať na tu ostružinu malinovu. my máme termin 24.1 2011. Posledny nález na krčku 1,5cm na prst úpriechodny, mäkky. Čiže vyzera to, že pôjdeme skôr. ja som tu zohnala u nás len sypaný čaj z ostružiny malinovej. ešte ho nepijem. neviem ako prichádza sponntanne pôrod keˇža som bola napichana vyvolavačkami. Ale to že mi často tvrdne bruško no na kamen a pri tvrdnuti ma začne tak dole talčiť a bolieť to už môže byť ono???? ja sa bojim začať piť ten malinik aby som sa nerozrodila ešte doma 😀 😀 😀 . Viete mi niekto poradiť.????

verimi
3. led 2011

@denne73

Ahoj jestli jsi tedy ještě dva v můj doktor tvrdí, že to neurychluje termín porodu , ale zejména druhou dobu porodní tzv. vypuzovací. Já sama jsem zvědavá jestli to na mně bude mít nějaký účinek 🙂

zanet2009
4. led 2011

Ahojky!
Taky se chystám pít maliník, sice nevěřím nějak moc tomu,že díky němu bude porod snazší,ale když už nic,tak dodržím pitný režim a taky chuťově není špatný,tak proč ne.
Chci začít po ukončeném 35tt.
U malé jsem ho pila taky myslím nějak od 36tt, rodila jsem 38+ něco a teda nemůžu si na nic stěžovat. Malá byla na 4 nebo 5 zatlačení venku.
Netvrdím,že je to díky maliníku,ale opravdu si na porod nemůžu stěžovat,takže uvidíme teď, pak napíšu.

mateta888
4. led 2011

Ahoj
jen jsem chtěla říct, že maliník není na vyvolání porodu, ale na uvolnění pánevního dna. Já jsem ho pila u druhého mimča poslední měsíc poctivě šálek denně a když jsem šla ve finále na vyvolání tak jsem nebyla vůbec potrhaná a tudíž nešitá což pro mě bylo naprosto neuvěřitelný, můžu jen doporučit. 😉
Ale každý tělo je originál a reaguje jinak, co vím já tak to pomáhá.

monaberuska1
4. led 2011

já pila maliník u obou vou holčiček... u první malé mi nic nevyvola naopak přenášela jsme a stejně mi museli malou vyvolat.. a nakonec to skončilo CS takže nevím jestli zabral nebo ne.. ale skoro vůbec sem se neotvírala tak nevím....

a u druhé malé jsem taky přenášela.. 4 dny a podle mě nezabral.. nemohla jsme se otevřít na těch 10 3 dny mi trval porod a ty dva dny byli hustý... a pak když šlo tlaení nemohla jsme jelikož jsem enbyla otevřená.. takže podle mě maliník nezabral.. ale stejně bych ho pila zas 😀 jsem asi šílená ale popravdě jsme nečekala že mi pomůže ale pro ten dobrej pocit jsme ho pila 🙂 🙂 😉

katka82
5. led 2011

Já taky pila maliník a při porodu jsem se pak krásně a rychle otevírala 😉 a na to že jsem fakt prcek jsem měla jen 2 pidi trhlinky 🙂 žádný nástřih nic 🙂
takže já ho můžu jen a jen doporučit 😉 jo a taky ještě pomáhá lněné semínko 😉 to jsem taky dlabala 😉 🙂

monaberuska1
5. led 2011

@katka82 taky jsme dlabala to lněný 😀 ale nic 😀 ani u prvního dítěte a ani u druhýho 😀 mš to nepomohlo

boruuvka
6. led 2011

Já jsem byla taky rozhodnutá, že budu maliník pít. Ale vůbec mi to nechutnalo, tak jsem se na to vyprdla. Řekla jsem si, proč trpět ještě před porodem. A i přes to, že jsem maliník nepila byl porod rychlý a jen se 2 drobnými stehy 😉

honzulka
4. únor 2011

já ho pila a moc mu nevěřil a porod byl nečekaně rychlý... 😉

mataharyy
4. únor 2011

Ahoj,
já u prvního pila maliník ve velkém (strašně mi chutnal 😎 ) a porod jsem měla v pohodě, od přijetí do porodnice (otevřená na jeden a pravidelné kontrakce po 3 minutách) do propíchnutí vody (stále jsem byla otevřená na jeden) to trvalo čtyři a čtvrt hodiny a do samotného porodu 5:10 takže nemůžu si stěžovat tak rychlej a pohodovej porod, kdyby byl každej takovej 😵 Bez nástřihu, tři malé stehy (řekla bych že spíš pro dojem doktorky, aby si nepřipadala tak "nepotřebně" 😉 ). Jen teď zpětně dumám od kdy jsem ho pila... Kdy jste začali, začínáte pít? 😕 😅

gabrlinka
4. únor 2011

já ho pila jen před prvním porodem, a měla z něj akorát posly jak blázen, že jako prvorodička sem si myslela, že začínám rodit 😀 ale pak byly komplikace a cs, druhý porod taky cs 😖

sussanah
4. únor 2011

Taky pridam, u maleho jsem pila malinik asi 6t pred porodem, mam bylinne caje rada, takze do me padal jeden za druhym 😀 Nevim, jestli to bylo malinikem, ale taky jsem mela super rychly porod, poslicky uz asi mesic pred porodem, v den porodu doma dlouho kontrakce, ale po nahmatani hlavicky, okamzitemu odjezdu do porodnice byl maly do hodiny venku 😵 Takze podle me malinik urcite neublizi a ono kdyz tomu clovek veri, tak sila sugesce je opravdu velka 😉

mataharyy
4. únor 2011

@gabrlinka Já měla posly před tím než jsem ho začala pít, pak chvílema i když jsem ho pila a teda je fakt že jsem si myslela že rodím a když jsem pak fakt rodila tak jsem se doma dohadovala že nikam nejedu že nebudu v porodnici za vola, že určitě nerodím, od tohoto prohlášení uběhlo cca sedm hodin a nějaké drobné, než se malej narodil 😀

mataharyy
4. únor 2011

@sussanah Od nahmatání hlavičky, no tak tak daleko jsem to tedy nedotáhla 😀

mataharyy
4. únor 2011

@pindruzka Děkuju, já právě u prvního pila fakt listí z malin zbírané na šumavě 😎 a už si nepamatuju kdy jsem začla, teď jsem si koupila sáčkovej čaj (jinej jsem nesehnala) a na něm nijak nic není uvedeno, tak jsem tápala... 🙂

sussanah
4. únor 2011

@mataharyy no ja mela fakt silne poslicky, takze kdyz to na me prislo, tak jsem normalne lustila sudoku, prodychavala, pila malinikovy caj a tak 😀 Pak jsem pochopila, ze to bude asi porod, o hodinu pozdeji jsem nahmatala hlavicku a to uz jsme teda pelasili. No a PA na prijmu s usmevem prohlasila, ze tak by se melo jezdit do porodnice, otevrena na 10 a sli jsme tlacit 😝 Takze ja uz se ted desim druheho porodu, at neporodim nekde na dalnici 😅

gabrlinka
4. únor 2011

@mataharyy 😀 dobrý no, tak aspoň jsem nebyla sama takový exot 😉

mataharyy
5. únor 2011

@sussanah No já nahmatat hlavičku tak už do porodnice asi nestíháme, jeli jsem skoro hodinu (rodila jsem za prahou), ale nad tím popisem jsem se tu opravdu zasmála 😀
@gabrlinka Jo člověka to tak potěší, že v tom není sám 😎

nicky655
5. únor 2011

ahojte,
ja sa tiez chystam zacat pit teraz od pondelku - zacinam 36 tyzden.
ale niekde som citala, ze davky caju by sa mali postupne zvysovat- ze najskor 1 salka denne potom dve a tak..
tak neviem teda co je na tom pravdy?

a inak -tych poslickov- ste mali vsetky alebo je to individualne?

mataharyy
5. únor 2011

@nicky655 já je měla ale nezávisle na maliníku... Jináč teď je mám taky, co pár dní "rodím" dokonce mi i břicho sestoupilo, tak se možná ani nedočkám toho 36tt 😅 ale třeba kamarádka nevěděla o žádnejch a když začla opravdu rodit, dlouho si myslela že je to právě poslíčkam 😉

sarkaa
5. únor 2011

Tak já jsem zvědavá, jestli maliník něčemu napomůže. U prvního jsem ho nepila, teď se prolívám co to jde ( i když musím uznat, že je mi někdy z něho už na blinkání 😅 ) tak uvidíme.

katarinajurikova
5. únor 2011

Ahoj ja som ho pila a porodila som v 37.tyzdni,neviem ci to malo nieco s tim spolocne 😕

sussanah
5. únor 2011

@mataharyy no my jsme dlouho cekali, protoze jsme to meli do prvni porodnice 5min a do druhe 10min autem, takze jsme si to mohli dovolit. Ale ted to bude vtipnejsi, nejblizsi porodnice je 40min, takze doufam, ze nebudeme stat nakonec nekde na kraji dalnice 😀
@nicky655 poslicci jsou fakt individualni, ja je mela asi mesic a fakt silne, kamaradka vubec a rovnou rodila

mataharyy
5. únor 2011

@sussanah No právě, stát se tohle mě, tak stojíme v odstavném pruhu někde kolem Berouna 😀

sussanah
5. únor 2011

@mataharyy no ted uz rozhodne hrdina nebudu 😉 😀

mataharyy
5. únor 2011

@sussanah No já pořád tvrdím že hromadná to jistí a s ohledem na to že tu jezdí v úterý a v dubnu, tak by jsem to tentokrát mohla mít celkem zajímavé 😀 Tak uvidíme, pak dám echo kdy a kde jsme rodili 😀

sebastianna
5. únor 2011

tak já ho pila s malou a myslim, že efekt žádnej 😀 připravená k porodu jsem teda byla dle doktorů už skoro měsíc před porodem, ale přenášela jsem - žádný poslíčci, žádný poklesnutí břicha, prostě nic. takže vyvolání a stejně nástřih ☹ ale teď ho piju stejně zase 😀

sussanah
5. únor 2011

@mataharyy jj hlavne to kde 😀 preju pohodovy porod 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru