Maliníkový čaj. Je porod po jeho pití rychlejší?

kacabacka
30. srp 2006

ahojky, slyšela jsem, že pití maliníkového čaje ke konci těhotenství napomáhá otevírání porodních cest a porod je pak rychlejší, je to pravda? Máte s tím některá zkušenosti?

vilca
30. srp 2006

Ahoj, já jsem slyšela, že pomáhá mateřídouškový čaj. Řekla mi to přímo dětská sestra z porodnice v Brně-Bohunicích - má s tím i vlastní zkušenost. Mám něco přes dva týdny do porodu a piju litr denně. O maliníku jsem neslyšela.

kacabacka
autor
30. srp 2006

takže ten mateřídouškový má taky vliv na otevírání porodních cest? Já zase neslyšela o mateřídouškovém.

vilca
30. srp 2006

Prý pomáhá při uvolňování porodních cest před porodem. Ale má se pít měsíc před termínem. Pak jde porod prý rychleji a jednodušeji. Ale těžko říct - možná pomáhají oba (maliníkový i mateřídouškový) a třeba nám nepomůže ani jeden 😒 Jak dlouho máš do porodu?

kacabacka
autor
30. srp 2006

jo holka, ještě tak 2, 3 roky 😀 musíme totiž nejdřív bydlet....

vilca
30. srp 2006

Aha 🙂 Tak jestli se dozvíš něco víc o těch zázračných čajích, tak dej vědět (snad nepiju ten špatnej 😀 ).

petty
30. srp 2006

K snadnějšímu otevírání porodních cest se má pít čaj z maliníku, jíst lněné semínko a masírovat hráz...Ale sama s tim zkušenost zatím nemám...

petty
30. srp 2006

Všechno údajně od 34tt...

kacabacka
autor
30. srp 2006

vilca:to by byla teda smůla, kdyby jsi pila ten špatnej. Hele, tak pij radši oba - litr denně od každýho - pro jistotu 😀 anebo se zeptej v lékárně

vilca
30. srp 2006

Tak jo, koupím si i maliníkovej 😖

kacabacka
autor
30. srp 2006

vilca: zeptej se fakt v tý lékárně, tam by to měli určitě vědět

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
petty
30. srp 2006

čaj z maliníkového listí - pije se od 34-36. týdne, 2-3x denně spaříme 1 polévkovou lžíci bylinky na 1/4 l vody a necháme 15 minut vylouhovat

petty
30. srp 2006

Jinak ten čaj z kontryhelu je prý hlavně na podporu ženské plodnosti...o jiných účincích jsem zatim neslyšela ani nečetla...

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
petty
30. srp 2006

Není zač 😉 Já doufám, že to jednou taky zvládnu 😀

carodkaa
30. srp 2006

ahojda moje kamaradka malinikovy caj pila a rodila od prasknuti vody 40min 😅 treba na tom neco je..ale ja ho pila taky a nezabral..i kdyz me porod vyvolavali tak to bylo treba tim 😉 ma se pit od 36.tt 2xdenne

vero
31. srp 2006

Tak já jsem četla v knížce o těhotenství, kterou mám doma, že čaj z listu maliníku připravuje ženu na porod a mnohdy zrychluje průběh porodu. Ale že je potřeba sledovat při nákupu čaje složení. Často je tam spousta dochucujících příměsí.

kacabacka
autor
31. srp 2006

tak 2 x nebo 3 x denně? no, radši bych se zeptala doktora nebo v lékárně. Kde se dá vůbec sehnat?

vilca
31. srp 2006

Ahoj holky, tak dneska jsem volala do dvou lékáren a v obou mi řekli, že maliníkovej čaj má hodně účinků, ale že by pomáhal otevírání nebo uvolňování porodních cest, o tom nic neví 😒

rady
31. srp 2006

Ahoj,moje kamarádka zase pila vývar z toho lněného semínka. Prý to funguje. Ale na sobě to ověřené nemám, protože jsem teprve snažilka a snažilky pijí kontryhel 😉

kacabacka
autor
31. srp 2006

vilca: to je teda divný....

vilca
31. srp 2006

Tak jsem si dneska koupila přímo čaj po těhotné ženy (Apotheke) - tam je maliník obsaženej, takže k něčemu to asi bude. Ráno a večer si dám šálek tohoto čaje (má se pít dvakrát denně) a jinak budu dál celý den popíjet tu mateřídoušku. Ublížit mi to nemůže a jestli mi to pomůže, tím líp 😉

kacabacka
autor
31. srp 2006

vilca: tak pak musíš dát vědět, jestli to fungovalo. Já ani nevim, jestli je ten maliník v nějakym menším množství obsaženej v různých čajích nebo jestli se dá sehnat čaj přímo a jen z maliníku....

rady
31. srp 2006

v bylinkárnách se dá sehnat přímo čaj z maliníku.

kacabacka
autor
5. zář 2006

pomohl některé maliníkový čaj?

lussius
5. zář 2006

ahojek holky 🙂 dobré téma. slyšela jsem jak o maliníku, lněném semínku, kontryhelu i o masáži hráze. masírovat se může prý od začátku, čajánky popíjet od toho cca 34tt. ale to masírování jsem četla na jiném diskus.foru, že nepomáhá, že záleží na průběhu porodu,rychlosti,velikosti atd.. asi je to vše individuální,co myslíte?.. čajíky určitě budu zkoušet, mimi se má narodit v zimě, takže čajíky na ohřátí se hodí 🙂 tak pak dám vědět 🙂
co mě radí rehab.sestry,moc dobré je prý zastavovat čurání (i nasucho).nevím zda to pomáhá přímo při porodu, ale posiluje to důležité svaly.. 🙂

vero
5. zář 2006

0 tomhle posilování svalů jsem taky už kolikrát slyšela. Prý je to částečně dobré jako prevence proti inkontinenci v pokročilejším věku. 😉

lussius
5. zář 2006

🙂 díky, už si vzpomínám. přesně tak to jedna říkala 🙂 myslím že je to též dost důležitý, nebo ne? 😉

paula
1. pro 2006

Ahoj holky, co se jeste zajimate o malinikovy caj. Me porodni asistentka (bylinkarka) doporucovala od 36tt pit 1. tyden 1 salek denne, 2. tyden 2 salky denne a 3. tyden 3 salky denne. U tech 3 pak zustat az do porodu a davku uz nezvysovat!
Jestli to pomaha, nebo nepomaha, to je tezko rict, protoze clovek nemuze ty zensky co to pily nechat rodit jeste jednou bez toho, ze by to pily, ne? 😀 Ale za zkousku to stoji, ja teda zkusim vse co je v mych silach, abych si ulevila.

Treba by sem mohla napsat nejaka maminka, co ten caj pila, jestli mela jednoduchy porod?

andrea73
1. pro 2006

Moje kámoška ho pila, bohužel však jí ve 38.tt řekli, že jí mimi nesestupuje do pánevního dna, tudíž půjde císařem. Takže jí to vlastně nepomohlo k ničemu. Já ho ale budu taky pít, jak píše Paula, vyzkouším vše co by mi alespon částečně usnadnilo porod 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru