Morfium po císařském řezu, setkaly jste se s tím?

baraakevinek
20. led 2017

Ahoj holky, mám takovou otázku, která se netýká mě ale mé sestry. Je po císařském řezu dělaly ji to dneska ráno a řekli ji že ji pro jistotu pichnou morfium proti bolesti. Setkali jste se s tím nekdo? Dělají to běžně? Děkuju za odpovědi

enigman
20. led 2017

Zdravím, nevím o tom že by mi po CS dávali morfium. Bolesti jsem měla jakmile přestala působit anestezie.

mikula77
20. led 2017

@baraakevinek nevim zda sem ho měla,ale byla bych za něj asi ráda,měla sem teda bolesti fakt velké,každopádně myslím že hned nekojí,tak vše stihne z těla případně odejít....

baraakevinek
autor
20. led 2017

Nekoji ale ještě jsem o tom neslyšela že by to někomu davali...každopádně děkuji za reakce 🙂

kekulice
20. led 2017

Měla jsem po první sekci opiáty, dávali mi je nitrožilně prvních 12hod po sekci. Měla jsem velké bolesti a nebyla jsem na tom dobře. Je to velmi individuální.

dzungala
Autor odpověď smazal
Zobraz
dzungala
Autor odpověď smazal
Zobraz
whitechocolate
20. led 2017

Ano je to běžné, i když ne na všech pracovištích. Mně ho dávali také prvních 12 hodin po sekci.

dzungala
Autor odpověď smazal
Zobraz
mialagia
20. led 2017

@baraakevinek my jsme ležely na jip po sekci 3 a do všech pumpovali kapačkou opiáty, je to fakt běžné a těžká pohoda, já jsem bolesti skoro neměla..pak už dávali jen čípky proti bolesti a to už bylo horší..🙂

janyshka
20. led 2017

Ano je to běžný způsob analgezie v prvních 24 hodinách po císařském řezu... buď morfium nebo Dipidolor... mimo opiáty se dají bezpečně použít Paracetamol nebo Diclofenac, které se často dávají ve formě čípků na odděleních šestinedělí ; -)

baraakevinek
autor
21. led 2017

Diky za uklidnění holky 🙂 myslela jsem ze je to silne tak, že to kojici maminka nemůže

liynks
21. led 2017

Mě bylo řečeno, že pokud budeme mít velké bolesti, tak nám dají kapačku proti bolesti. Ale prý je toho tam málo, jen "decentně" -aby to mělo aspoň malý účinek, ženská byla spokojená a nemělo to vliv na mimčo

zmrzlinka
21. led 2017

Ja jsem dostavala Dolsin a pak kapicky Algifen

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru