Může být tatínek u císařského řezu?

dadaamstaff
26. čer 2016

Ahojky holky,
nevim jak se mam zeptat, ale muze byt tatinek u porodu i kdyz jde zena cisarskym rezem? Pri aplikaci epiduralu? Nebo ho pak jen zavolaji k ustrizeni pupecni snury? Kazdy mi rika neco jineho :/

petrapelech
26. čer 2016

Ahoj,u me probehl cisar v patek v Jihlavske nemocnici.Mela jsem jen epidural a tatinka zavolali,az kdyz byli kluci venku,v rukou pediatru a byl tam potom se mnou jako opora,nez me zasili 🙂Ale myslim si,ze v kazde porodnici to maji jinak..

dadaamstaff
autor
26. čer 2016

Tak aspon, ze tam pak mohl byt. Protoze mi prijde, ze je dobre, aby tam tatinek byl. 🙂

pecora
26. čer 2016

A kde budes rodit?

leneka
26. čer 2016

Ja mela císař ve Zline před rokem a manžel musel cekat pred salem. Dovnitř nesmel-vlastně je to operace,tak aspoň tam tatínky nechteji

verka1984
26. čer 2016

Ahojky, já mám obě holky císařským řezem, u obou jsem si nechala píchnout epidurál a manžela nepustili ani k jednomu. Až po ošetření dětskou sestrou mu holky odnesli ukázat na chodbu. Rodila jsem ve Strakonicích 🙂

slunina
26. čer 2016

@dadaamstaff Rodila jsem v Podolí plánovaným císařem. Hospitalizace den předem a přilprava. Manžel za mnou přišel ráno na pokoj, pak jsme šli. Jeho vzali na převlečení, mě přendali z postele na operační lůžko, pak za mnou přišel, chvili jsme čekali na chodbičce, mě vezli na sál, on zůstal v předsálí, píchli mi do zad spinal, lehla jsem si, dali plentu, pustili ke mě manžela a byl celou dobu u mě. Pak šel se sestrou na mytí malého a pak se vrátili a on ho u mě držel, abych ho mohla pomazlit.

fifi02
26. čer 2016

@petrapelech Ahoj, prosím tě, taky mě čeká císař v Jihlavě. Můžu se zeptat, kdo tě operoval? A jak probíhal první den po operaci? Díky moc!

dadaamstaff
autor
26. čer 2016

@pecora Ústí n/L

dadaamstaff
autor
26. čer 2016

@slunina koukam, ze je to vsude jine. Tak snad ho pusti ke me, kdybych tim cisarem sla alespon na chvilku.

slunina
26. čer 2016

@dadaamstaff Tak se zeptejte v poradně. Tak Vám řeknou.

petrapelech
26. čer 2016

@fifi02 Operoval me Dr.Kozmon a Suster,skveli operateri.Anestezii mi pichal Dr.Cvrcek, moc prijemny chlap,skoro celou dobu operace na me mluvil a rikal co se deje..Mela jsem totiz tu spinalni..A jak jsem mela spinal,tak me potom odvezli na pokoj,si 4 hodiny jsem vubec necitila nohy a celych 12 hodin jsem musela lezet a nesmela se vubec zvedat.Pry kdyz bych se zvedla,tak maji zensky hrozny bolesti hlavy treba 3 dny..A po tech 12 hodinach sem se nejakym zazrakem otocila na bok a pomalinku zvedla.Zamotala jsem se,tak jsem zas sedla a pak zvedla a dosla jsem az do sprchy,rychla oplachovacka jen vodou a zas do postele.A hned vcera(2.den),me lrevezli na normalni pokoj a uz sem se sama svedala,lehala,chodila...Takze nic hroznyho 😉

dadaamstaff
autor
26. čer 2016

Tak u nas doprovod pusti jen u kladickeho porodu. Jinak tatinek vifi miminko na chodbe, stejne jako potom maminku :/

fifi02
27. čer 2016

@petrapelech Díky za info! Dr. Kozmona jsem měla při registraci a Dr. Šustera má vypasného na operaci, tak doufám, že to proběhne stejně dobře. Díky moc 🙂

rituska88
27. čer 2016

Já rodila v Krnově plánovaným císařem. Přítel počkal minutku na chodbě než mi píchli epidural, potom ho hned zavolali a byl se mnou po celou dobu - malýho dokonce viděl dřív než já 🙂

petrapelech
27. čer 2016

@fifi02 Neni vubec zac 😉Rada se podelim o informace 🙂Jeste sem ti chtela rict,ze se mnou na tom pokoji byla pani,co byla po celkove narkoze,protoze jim to neslo pichnout a ta uz se mohla otacet i zvedat hlavu.Ale rikala,ze ji mrzi,ze z toho nic nevi..Tak at ti to vsechno dobre dopadne a jsi brzo fit 😉

miky
27. čer 2016

já myslím, že je rozdíl pokud je císařský řez proveden v celkové nebo pouze částečné anestezii. Myslím si, že u té celkové tatínek být nemůže

dadaamstaff
autor
27. čer 2016

U nas to nelze ani v castecne :/

soleilll
27. čer 2016

@dadaamstaff Hlavně záleží na zvyklostech v konkrétní porodnici. Já byla 2x na sekci v částečné anestezii a vždycky u toho byl i manžel. Byl u operace od začátku, seděl mi u hlavy, ránu přes plentu neviděl a jakmile dítě vyndali a očistili, šel s ním na novorozenecké. U šití už nebyl.

misadolakova
24. srp 2016

@rituska88 dobry den chtela jsem se zeptat na blizsi info k planovanemu cisaru v krnova. Čeka me to same, nastupuje se den predem ? A jak je to s miminkem za jak dlouho je s vami na pokoji celi den?

jamia
24. srp 2016

V Motole sedí tatínek za sklem asi tři metry od rodičky, ale nejlíp uděláš, když se poptáš tam, kde chceš rodit.

rituska88
24. srp 2016

@misadolakova Dobrý den. Já nastupovala den předem, ráno. Ten den už se mnou prakticky nic nedělali kromě sepsání papírů atd. Potom ráno za mnou přišla sestřička v 5 hod. (císař jsem měla plánovaný na 8 hod.), udělala mi klystýr, druhá mi pak vzala krev, zavedla cévku a kanylu, zabandážovala nohy... Mezitím přijel přítel a pak jsme šli na sál - to musel počkat venku než mi píchli spinál, nedařilo se jim to napíchnout, tak to chvíli trvalo, ale potom už to šlo strašně rychle a malej byl za 9 minut na světě. Jenom ho otřeli, přítel ho podepsal a hned pak mi ho dali než mě zašili a potom ho měl přítel zatímco mě vezli na pokoj, šel ho dát změřit a zvážit, víc s malým nedělali. Pak jsme byli na pokoji všichni spolu jak dlouho jsme chtěli - asi do 13 hod., potom už jsem začala cítit bolesti a tím, že jsem ještě necítila nohy, tak jsem si nebyla jistá, že malýho udržím, tak si ho vzaly sestřičky a nechaly mě vyspat. Potom mi ho donesly asi v 16 hod. na kojení - u nás to byl spíš pokus o kojení, mlíko se mi vytvořilo až 4.den, takže jsme dost bojovali, na to se radši připravte, ono to tak po císaři často je, ale nakonec se vše srovnalo. Ten první den byl prakticky pořád u sestřiček a nosily mi ho jen na kojení, protože jsem ještě nesměla vstávat. Potom druhý den ráno přišla sestra a pomohla mi do sprchy, sundala krytí z rány, tu je potřeba omýt, trošku to štípe, ale za sebe můžu říct, že žádná hrůza to není. Potom už jsem měla malýho u sebe, ale vždycky jsem jim ho na chvíli zavezla, když jsem se např. potřebovala osprchovat apod. nebo když pořád plakal a já už si nevěděla rady a potřebovala jsem si trošku vydechnout. Některé sestřičky pomohly, podpořily, jiné byly nepříjemné, ale to je tak asi všude. Já byla na pokoji ještě s jednou paní a ta měla pořád snad nonstop nějaké návštěvy a její miminko pořád strašně křičelo, takže jsem si nemohla ani chvilku odpočinout - to už bych příště řešila raději tak, že bych si zaplatila nadstandard, jinak nevíte kdo s Vámi bude na pokoji a pak je to zbytečný stres navíc, ale zrovna když jsem rodila já, tak bylo celé oddělení narvané k prasknutí a nadstandard volný nebyl. Jinak pokud bude vše bez komplikací, tak pouští domů 5. nebo 6. den (náš malej se narodil v pátek a domů jsme šli ve středu). Přeji Vám hodně štěstí, ať Vám všechno dobře dopadne! A pokud máte tu možnost, tak si určitě vezměte tatínka k porodu - je to nezapomenutelný zážitek 😉

misadolakova
24. srp 2016

@rituska88 děkuji moc, zitra jedeme do Krnova tak se dozvime vic, prave bych chtela nadstandart at ma clovek klid na spanek atd... Ale uvidime kolik tam bude maminek. Jeden cisar uz mam za sebou tak uz trochu vim co me ceka ;) snad bude vsechno dle mich predstav kdyz jedeme z Jeseniku az do Krnova

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru