Může mě do porodnice odvézt přítel bez řidičáku?

denisa2904
31. říj 2016

Chtěla bych se prosím zeptat, mám tři týdny do porodu a bydlíme 20km od nemocnice. Ve vesnici bydlí přítelova maminka, ale kdyby byla pryč až to na mě příjde, může mě odvézt do porodnice přítel který má zákaz řízení? Děkuji za odpověď 🙂

viridie
31. říj 2016

Ahoj holka. Radši neriskujte a vezměte si v případě nutnosti taxika. 🙂

tinkalinka
31. říj 2016

sanitku

luciina
31. říj 2016

To rozhodně není omluva. Sanitka, taxi, soused ...

kacca11
1. lis 2016

Nemuze, to neni omluva.

lucie7411
1. lis 2016

V žádným případě nemůže ! Kamarádčin přítel takhle vezl dítě v bezvědomí do nemocnice a samozřejmě ho stavěli policajti a Ti ho okamžitě zatkli a dítěti volali rychlou...Takže opravdu ne! On pa dostal 360 hodin věřejnoprospěšných prací + 40 tisíc pokutu a podmínku. A nikdo neřešil to, že měl v autě dítě v bezvědomí. Od toho je opravdu rychlá..Hodně štěstí!

lasicek
1. lis 2016

Nestojí to za to. Taxíkem nebo soused a v nejhorším sanita.

japona
1. lis 2016

@denisa2904 Ne. Má zákaz řízení proto, aby neřídil a nebyl okolí nebezpečný.

makronka222
1. lis 2016

Poloz si otazku - co asi delaji lidi bez auta? Volaji rychlou, rano pokud bude kolona do mesta tam stejne budes nejrychleji. Kdyz ma zakaz nechapu jak te muze napadnou uvazovat nad tim, ze si sedne za volant, z pokut za parkovani zakaz asi nema ne?

sara84
1. lis 2016

Mate narok na sanitku. Taxik bych nevolala,.preci jen muze prasknout plodovka, krvaceni atd. A mate na ni narok! Bez debat sanitka a zadne vycitky svedomi. Kdy kdyz uz k porodu ne?

naomi6
1. lis 2016

@denisa2904 Tak tohle by mě ani nenapadlo. Máte přeci čas na to, promyslet, co by - kdyby. Jak už tady psaly ostatní holky - zavolat sanitku, nebo poprosit jiného příbuzného, známého.... Variant je spousta. Držím palce

antoinet
1. lis 2016

Kdyby cestou do porodnice někomu ublížil, okolnosti by nebyly omluva. Pokud má jeho jízda nebezpečný charakter, ve stresu by se mohl umocnit a v nebezpečí by byli ostatní účastníci provozu i ty samotná.

hojda
1. lis 2016

Jedině pokud by to byla mezní situace s ohrožením života, ale i v tom případě je asi lepší volat sanitu, než se dopravovat do nemocnice....

medulinek
2. lis 2016

rozhodne ne - mareni rozhodnutí,cekal by ho trest,treba i vezeni,pokud ma neco za sebou,urcite volat sanitu

lucie7411
2. lis 2016

@hojda ani v případě ohrožení života NE !!!! Má zákaz řízení, což znamená, že nesmí řídit, jen tak pro nic za nic mu ho nedali !!!

hojda
2. lis 2016

@lucie7411 A když bude někdo v ohrožení života (nemyslím, že by se do této situace dostala rodička v dnešní době mobilů, takže je to spíše teoretická možnost) a nebude možnost si přivolat pomoc, tak se má jen koukat a říkat, že má zákaz řízení?

stav krajní nouze - a na ten trestní zákon pamatuje, konkrétně paragraf 14. "Čin jinak trestný, kterým někdo odvrací nebezpečí přímo hrozící zájmu chráněnému tímto zákonem, není trestným činem. Nejde o krajní nouzi, jestliže bylo možno toto nebezpečí za daných okolností odvrátit jinak anebo způsobený následek je zřejmě stejně závažný nebo ještě závažnější než ten, který hrozil."

dolda
2. lis 2016

@hojda máte pravdu ve stavu krajní nouze může 😉

medulinek
2. lis 2016

nojo,kdyby byla nekde mimo dosah signalu,mobilu v horach bez sousedu....tak ano,to by asi byla krajni nouze,ale v dobe mobilu,taxiku a sanitek....

letok
2. lis 2016

toto je dotaz.... porod není omluva pro řízení auta i přes udělený zákaz.

tulikiss
2. lis 2016

jenom dotaz a jak si to jako predstavuje vas pritel, ze vas tam odveze, necha u nemocnice auto a domu pak pujde pesky.

luj89
2. lis 2016

@hojda To by nastalo např. tam, kde není signál a v okolí 30 km žádná pomoc. Potom by musel dojet tam, odkud už se dá zavolat nebo kam už může dojet sanitka. Takových míst ale v ČR mnoho nemáme. I na horách je horská služba.
@denisa2904 Samozřejmě, že nemůže! Jak by to vypadalo, kdyby rodičky vozili lidi, kteří neumí řídit a ještě jsou pod stresem z nastalé situace. Myslím, že po polovině ,,trestu" se dá požádat o zkrácení, můžete to zkusit.

hojda
3. lis 2016

@luj89 Psala jsem, že je to spíše teoretická možnost v dnešní době mobilů, ale nedovedu si představit, že by zavolal a na tom místě pak čekal, až přijede sanitka, určitě by pokračoval s přibližováním k pomoci.

luj89
3. lis 2016

@hojda taky jsem psala teorii - zakon.

kecafon
3. lis 2016

Neriskovala bych,když je zákaz řízení,nelze to brát na lehkou váhu.Volala bych sanitu nebo taxi 😉

lajla
3. lis 2016

Myslím že by neměl, ale kdyby ho chytli. .. věřím že to bude polehčující okolnost😉
Jinak bacha na tu sanitku,podle většiny zde na Mk je lepší zburcovat kamarády a všechny sousedy ať jsou v pozoru v době plus mínus porodu, volat sanitku až v případě nejvyšší pouze😂 já se jen zmínila že jsem si ji přivolala ...a to byla smršť😂

lenusaak
3. lis 2016

@lajla nejlip dojít po svých do nemocnice at je daleko jak je daleko, a at se děje co se děje 🙂))))
rozhodně bych to řešila taky sanitkou 🙂))

medulinek
3. lis 2016

@lajla proc smrst?

lajla
3. lis 2016

@medulinek že jsem neměla pevné zajištěné sousedy aa známe... eventuálně taxík a paaaaaak až tu sanitku, že jsem zabírala místo někomu jinému...doma manžel a dcerka na atb s 39, no prvně jsem teda měla vzbudit tu dcerku ať mě manza odveze

medulinek
4. lis 2016

@lajla z toho si vubec nic nedelej,my jsme tu treba rok,se sousedem se pozdravim,ale nedovedu si predstavit,jak mu rikam,aby me idvezl do porodky,neni to jeho povinnost. Nez by sem sojel taxik,tak bych porodila. Platis si pojisteni,deje se ti stav,ktery potrebuje hospitalizaci,mas narok na sanitu. A kdo te sjel - nekde na diskuzi nebo dispecerka?

lajla
4. lis 2016

@medulinek no já si taky nedovedla představit jak v noci klepu na sousedy v paneláku...jednoho po druhém, koho tak vzbudím😂😂😂
Nene na diskuzí tady, klasika, já jsem splachovací takže mi to neva...ono každá má vždy velké řeči, a když dojde na věc...
Stejně jako tady s tím řidičakem..v tu chvíli by mi to bylo fuk... jasný záleží v jaké fázi je porod, každopádně já zažila překotný...
Takže vidina toho že me náhodou policista zastaví by mi byla ukradená a při porodu opravdovém by asi doklady nekontrolovali...ale vše je možné..takže odpracování pár hodin a nějaká pokuta je pro mě min než se dostat do porodnice včas
My volali rzp k dusicimu se dítěti a než se vysvětlilo blablabla a vše kolem...a než by přijela sanita, byli by jsme tam desetkrát...nakonec jsme ji vezli sami
Za mě partner bez ridicaku větší jistota... samozřejmě je potřeba snažit se vyhodnotít fázi porodu a dopravu

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru