Oblečení z porodnice - květen, co mám nachystat malému?

evicka06
2. kvě 2015

Ahoj maminy, prosím Vás poradím mi tu někdo co mám nachystat malému za oblečení až půjdeme z porodnice domů? Vím, záleží na počasí, ale přeci jen?? Termín máme teď 15.5.2015.

kocour1
2. kvě 2015

Čerstvě narozené miminko je opravdu maličké a takové nepodajné🙂...nejlepší oblečení jsou tedy overálky se zapínáním ve středu (nejlépe se oblékají, nikde netlačí) - doporučovala bych bavlnu, k tomu bavlněnou čepičku - nějakou tenčí, můžou být i nějaké lehčí ponožky/botičky...mikinku, nebo svetřík bych neřešila, spíš bych použila zavinovačku do autosedačky, nebo přikrýt dekou...pokud třeba bude teplo, ale pofukovat, může být i plena. Plena je dobrá i jako clona proti případnému prudkému sluníčku. Všichni máme tendenci miminko nazdobit na cestu domů, ale nakonec s ním jdeme rovnou do auta ve vajíčku a doma jsem stejně jen s nejbližší rodinou...takže je opravdu jedno, co bude mít na sobě a to hezčí, parádní oblečení si můžete schovat třeba na šestinedělní prohlídku k lékaři, kdy už bude o kousek větší a ostatní to i více ocení🙂.

evicka06
autor
2. kvě 2015

Takže si myslíte, že když mu obleču body s dlouhým rukávem, dupačky, slabší mikču, čepičku a dám ho do fusaku do autosedačky, že by to stačilo? A jinak děkuji za odpověď, pořád tady spekuluji, co připravit 🙂 No jo mé první, tak jsem z toho trošku paf... 😀

zazana81
2. kvě 2015

@evicka06 Já mám termín o 14 dní déle a mám nachystané body s dlouhým rukávem, polodupačky a přízový svetřík, samozřejmě čepičku. Ale květen je opravdu hodně proměnlivý, může být 10 stupňů, ale taky 25 .... Takže buď na to přijde ještě teplá deka, nebo třeba naopak pojede jen v tom podýčku a polodupačkách bez svetříku, třeba jen přehozený tenkou bavlněnou dečkou.

kocour1
2. kvě 2015

Tohle všechno bych mu oblékla ale v případě, že nebude moc velké teplo...pozor, ať ho neuvaříte🙂...i u takhle malého mimi platí, že v teplém počasí by mělo mít dítě max. o vrstvu víc, než vy. Fusak je možná zbytečně teplý...možná bude stačit deka...možná nebude nutná mikinka...každopádně i kdyby bylo chladněji, tak to, co píšete, bude určitě stačit🙂

dasara
2. kvě 2015

@evicka06 já jsem dcerce oblékla krásnou soupravičku z bavlny - košilku, dupačky, kabátek, čepičku, myslím, že i svetr a zabalená byla do deky. Podotýkám, že dva roky zpátky, když jsem na konci května jela z porodnice byl týdenní vytrvalý déšť a asi 12°C. Určitě bych měla nachystaný dlouhý rukáv (bodýčko, košilku), nějaký kabátek bavlněný, příp.v chladnu ještě svetr či teplejší vrchní díl - svetr, mikinu - dupačky, polodupačky, kalhoty - to je na každém, na vkusu, stylu apod. Opravdu nemusí být mimi načančané, ale já jsem měla 😉 Určitě měj do autosedačky buď dečku nebo fusak

dasara
2. kvě 2015

@evicka06 určitě to stačit bude, vše záleží na počasí. Při chladnějším to stačit bude

milmic
2. kvě 2015

Já jsem si miminko přivezla domů před 2 dny. V autosedačce jsem měla nachystané body s dlouhým, polodupačky, ponožky, čepičku, mikinku a fleesový slabší overal s tím, že se rozhodnu podle počasí. 🙂
Plus mám v autosedačce slabou zavinku od emitexu.

A nakonec jsem miminko ani moc neoblíkala, protože z vytopené porodnice přejdeme jenom do auta, kde je taky teplo a pak zase přejdete jenom domů, tak aby nebylo celé zpocené. 🙂

fifina86
2. kvě 2015

@evicka06 malá se narodila loni v květnu. Bylo teplo, já jela domů v letních šatech. Malá měla body s dl. rukávem, polodupačky, "kabátek" a čepičku. Byla přikrytá slabou dekou.

mandala
2. kvě 2015

@evicka06 Myslím, že tak, jak jsi napsala, je to v pořádku, ale fusak je podle mne zbytečný, pokud bude chladněji, tak deka by měla stačit. 😉

evicka06
autor
2. kvě 2015

myslela jsem, ten slabý fusak- zavinovačka od emitexu, jinak všem moc díky 🙂

dyrly
30. čer 2015

Ahoj holky, poradily byste mi prosim co oblrknout miminku narozenemu v rijnu/ listopadu? Co vse se obleka pod vyteplenou kombinezku??? Jake vrstvy na zimu...? Moc dekuju.

mandala
30. čer 2015

Pokud budeš mít kombinézku, tak na ten říjen bych to viděla na bodyčko, dupačky, slabší nebo teplejší kabátek podle počasí a navrch kombinézu. Ono taky záleží, jestli budeš dávat deku, jak máš teplý fusak, apd. 😉

mandala
30. čer 2015

@dyrly Pokud budeš mít kombinézku, tak na ten říjen bych to viděla na bodyčko, dupačky, slabší nebo teplejší kabátek podle počasí a navrch kombinézu. Ono taky záleží, jestli budeš dávat deku, jak máš teplý fusak, apd. 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru