Odešla hlen. zátka a mám streptokoka. Jet do porodnice?

kristiin
21. říj 2016

Ahoj Holky, dnes v noci mi nejspíš odešla hlen. zátka a k tomu mám od půlnoci mírné kontrakce (zřejmě zatím jen poslíčci). Bohužel mám pozitivního streptokoka, mám strach aby neohrozil miminko. Mám jet raději do porodnice na kontrolu? Jsem 39+4.

ladako
21. říj 2016

Já bych určitě jela, aspoň u nás v ÚL mi sestra při zápisu k porodu říkala, že kdyby se mi cokoliv nezdálo, ať přijedu, že od toho tam mají pohotovost a že nemusím ani předem volat, nebo tam aspoň zavolej. Držím palce, ať je vše v pořádku🙂

betelgeuzz
21. říj 2016

@kristiin odchod zátky neznamená porod, rodit můžeš klidně až za 2 týdny. Do porodnice musíš, kdyby odtíkala voda.

medulinek
21. říj 2016

zatka mi odesla 2 tydny pred porodem,a to ti nic nereknou,jed pokud kontrakce zpravidelni a zesili nebo odetece voda

kristiin
autor
21. říj 2016

@medulinek a co ten pozitivní streptokok? nemůže se dostat k dítěti, když tam ta zátka už není?

betelgeuzz
21. říj 2016

@kristiin dítě je pořád v plodových obalech, zátka je jen v čípku, takže ne, nemůže se streptokok dostat k dítěti, když odejde zátka.

medulinek
21. říj 2016

@kristiin streptokok je jen v porodnich cestach,takže ho muze chytit jen v okamžiku,kdy jima prochází

lajla
21. říj 2016

@kristiin ne pokud nejsou pravidelné kontrakce nebo odtok plodovky
Streptokok je spíš strašák atb se dávají spíš že zvyku a pro jistotu... víte kolik žen atb nestihlo?😉 Obě moje segry rodily bez atb, jediné co se dělá tak se mimi kontroluje dalších 24 h, komplikace jsou v % extrémně nízké

medulinek
22. říj 2016

@lajla ani mne je nestihli dat,nejdriv se resily dve hodiny vsechny ty formality a papiry a pak uz nebyyl cas. Holt papiry maji prednost

kristiin
autor
25. říj 2016

ahoj holky,
@ladako
@betelgeuzz
@medulinek
@lajla
Hlásím, že jsem doma z porodnice🙂 V pátek ráno jsem sem psala dotaz jestli jet či nejet na kontrolu, když neodtekla plodovka a kontrakce jsou mírné - nepravidelné. Takže za mě URČITĚ JET!!! Moc se mi nechtělo ale ve 14h jsem se přesto nechala dopravit do nemocnice. Už si mě tam nechali, byla jsem na tři prsty🙂 A tu plodovku mi museli prasknout při porodu. Ondrášek se narodil 11hodin po přijetí, v sobotu v 0:57 a samozřejmě je to to nejkrásnější miminko na světě🙂

lajla
25. říj 2016

@kristiin gratuluju😉 každopádně jste si to ještě dlouho mohla užít v klidu doma ..netřeba jezdit tak brzo😉
Ať Vám dělá jen samou radost!

betelgeuzz
25. říj 2016

@kristiin gratuluji k miminku. A plodovka se píchat nemusí, to je jen český zlozvyk.

ladako
25. říj 2016

@kristiin moc blahopreju k miminku🙂

medulinek
25. říj 2016

@kristiin gratuluju 🙂

martinka_33
25. říj 2016

@kristiin moc gratuluju k miminku 🙂

Jinak pro ostatní, já bych si při streptokokovi nenechala píchnout vodu, odteklá voda právě riziko nákazy zvyšuje! V prvním těhu jsem ho měla taky, voda praskla až při tlačeni hlavičky, což je ideál, rodila jsem bez atb.

lajla
25. říj 2016

@martinka_33 to je jasný...ale
Když mamca přijde dřív...tak se to stíhá...min tři hodky před porodem, takže pak je plodovka sumak.
....
Ono je prasknutí vody a prasknutí...urychluje porod a za nutných okolností bych k ní přistoupila, jako.u.4 teho...když nejsou potíže není treba

smyschek
25. říj 2016

Ahoj holky...mi zatka odesla rano..cely den byl takovy na nic...ve dve v noci jsem teda budila manzela ze nevim ze bych radeji jela. Nic extra to nebylo. Voda nepraskla. Jen jsem chtela ujistit ze je mimco v pohode. Voda mi praskla na prijmu v poro a za pul hodiny byl maly na svete (3:44) takze ta me jet. Protoze kdybych cekala na prasknuti vody, rodim v aute s manzelem 🙂

lajla
25. říj 2016

@smyschek určitě jste měla bolesti proto jste jela...nebo bylo ticho po pěšině, kvůli zátky jste jela do porodnice...pak náhle praskla voda a mimco za půl h na světě? Tak to fakt závidim😉 v dobrém...

smyschek
25. říj 2016

Ale jo bylo to takove na pytel od 23hod vecer ale mela jsem dost silne poslicky a jednou jsme tak i vyjeli a vratili nas domu..takze jsem neverila ze je tohle ono...jak praskla voda pak uz to teda byla poradna bolest 😀 jedna kontrakce za druhou ani jsem se nestihla nadechnout a byla dalsi. 😀

evapater89
25. říj 2016

Já mela streptokoka také a urcite jsem nejela, jela jsem asi za dva týdny az me praskla voda. A za hodinu a půl se dcera narodila os prssknuti vody, nestihli mi dat ani všechnu dávku Atb a samozřejmě mala je v pořádku.. Doktor mi říkal, ze az odtece voda nebo při pravidelných kontrakcí. Dokonce říkal, ze je velmi mala pravdepodbnost nakazy dítěte i kdyby se nenasadili Atb..

lajla
25. říj 2016

@smyschek JoJo kamarádka teď rodila potřetí a taky se párkrát projela😉 dokonce i naposled ji poslali domů...aby co dojeli, vyjeli zase...no.a nechali si ji.tam😂

smyschek
25. říj 2016

Je to hrozne individualni. Kazda jsme jina a kazda rodime jinak. Tezko radit. Mi rekli at prijedu priste driv. Nestihli mi vzit krev moc a maleho nevysetrili. A nektere tam treba sedi cely den nez porodi. Tezko rict cizimu cloveku jo jed nebo ne pockej.

smyschek
25. říj 2016

A streptokoka jsem nemela takze tezko komentovat. Kamaradka ho mela a nedali ji atb a maly to chytil a lecba teda otresna. Ja bych si s tim asi nezahravala a radila se s dr. 🙂

lajla
25. říj 2016

To určitě...ale to je ve všem...tak se potom maminky nemají na nic ptát... protože je to individuální...
Každá z nás věřím že rádi v tom nejlepším vědomí a svých zk, žádná nechce ublížit
Když se juknete na % nákazu streptokoka...a porovnám s tím že hned při narození do sebe mimco dostane atb...nevím no, každá má stejné právo...jak pritakat tak odmítnou

smyschek
25. říj 2016

Budme tedy rady ze je vse v poradku 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru