Podle čeho se pozná úzká pánev?

no_title
13. lis 2015

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat, vždycky někde čtu, že měl někdo úzkou pánev, mě by ale zajímalo, podle čeho se to pozná a jak se to vlastně měří? 🙂 Já jsem dost malá, mám 158 cm a 52 kilo (přes boky mám 94 cm), a tak mám trochu obavy, jestli nebudu mít úzkou pánev. V rodině tento problém nikdo neměl spíš naopak mívají u nás ženy spíše zadek jako vrata 😀. Myslíte, že malá výška a malá váha s úzkou pánví souvisí? Nebo znáte někoho, kdo naopak byl silnější a měl úzkou pánev?

ireniq
13. lis 2015

Gynekolog měří vnější rozměry pánve pelvimetrem a z toho nějak odvodí vnitřní rozměry. Mně to měřil hned při vystavování teh.průkazu. Pak v porodnici mi někdo říkal, že během těhotenství a i vlastního porodu se ty rozměry ještě mění, jak se uvolňují vazy.
Já jsem taky spíš menší a uzsi přes boky a rozměry jsem měla v normě.

mon_88017
13. lis 2015

ono záleží na vnitřním prostoru pánevního pletence, ženská může mít "zadek jak štýrskej valach", takže je v bocích široká do stran, ale předozadní rozměr může mít malý a pak se i velká zadnice musí považovat za úzkou pánev.
Mně měřili pánev někdy v polovině těhotenství (jsem o trochu menší než ty) a pak při nástupu do porodnice, vzali v úvahu hmotnostní odhad mimina a nechali mě rodit normálně, byl to sice boj, ale vešlo se to 😀

no_title
autor
13. lis 2015

@mon_88017 a kolik miminko vážilo? 🙂

mon_88017
13. lis 2015

@no_title 2,74kg, takže v poměru ke mně to byl celkem slušnej kousek (na příjmu odhadli 2,5kg, že by se to mělo vejít a nakonec těch čtvrt kila navíc znát bylo a tříkilový by už asi neprošlo). Ale znám paní, co je podobnej drobek a v pohodě prolezlo 3,5 kg, takže je to vážně hrozně individuální záležitost a doporučuju se moc nestresovat dpředu 😎

anniesfibis
5. pro 2015

@mon_88017 2,7 je malicke miminko. Norma je 3,5kg.

mon_88017
5. pro 2015

@anniesfibis ono když má někdo s bídou 149cm, tak je aj těch 2,7kg dost, sestřičky říkaly, že v porovnání s ostatníma dětma je dcera maličká, ale s přihlédnutím k mojí tělesné stavbě je to macek 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru