Poradna porodní babičky aneb co byste rády věděly

porodni_baba
4. kvě 2007

...bojite se zeptat sveho gynekologa/porodnika. Nebo proste jen v ordinaci na to nebyl cas a prostor a nebo vas to napadlo az doma, kdy jiz zadny lekar neni na blizku.
Zodpovim zde uprimne a v co nejkratsim moznem terminu otazky gynekologicke i porodnicke (tedy tykajici se tehu, porodu a sestinedeli, popr. i pece o novorozence). Co vim a znam vam davam k dispozici 😅 Co nevim, pokusim se vam vyzistit 😕 🙂

petise
15. lis 2007

děkuji moc za odpovědi....hezký den

porodni_baba
autor
15. lis 2007

kalo • 1d • Dnes v 10:14...je to hormonálními změnami po porodu, ovlivnit lze jen minimálně. Můžete přidat zinek 😉

maly_strom • 37tt • Dnes v 10:24..není zač 😉

evita16
15. lis 2007

Dobrý den Babičko! já bych měla víc dotazů 🙂. Jsem v 15tt a od začátku mám zvýšenou teplotu. Je to norm.? Hlava mi bolí taky skoro každý den a někdo mi říkal že už bych mohla max. 1 paralen/den. A moje poslední otázka je kdy už můžou určit pohlaví miminka? Já jsem totiž strašně zvědavá 🙂 .Eva

loucna
15. lis 2007

Děkuji mooooc.Krásný den

aruna
15. lis 2007

zdenik, tak gratuluju 😉
u mne je to taky naplánováno, jdu na císaře někdy příští týden... prcek je bohužel hodně maličkej, tak mi ani moc na výběr nedali a jednoznačně doporučili řez... v pondělí se dohodnu na termínu... moje tělo se na porod zatím vůbec nepřipravuje, tak asi zvolím až pátek 🙂 držím pěsti 😉

aruna
15. lis 2007

porodní babičko, chtěla jsem se zeptat... mám jít příští týden na plánovaný CŘ z důvodu polohy KP. Miminko je ale podle posledního utz hodně malinké, v 38+2 je odhad asi 2300, PV dostatek, průchod pupečníkem v pořádku, údajně se mu u mne daří dobře... Moje tělo se na porod vůbec nepřipravuje, jsem úplně zavřená, čípek 2cm, žádní poslíčci, nic... V porodnici mi dali vybrat termín v rozsahu 4 dnů. Nejraději bych malého nechala "vevnitř" co nejdéle to půjde, tedy do 23. 11. podle mz mám 25. 11. Myslíte, že je to rozumné, nebo je pravděpodobnější, že bude lépe prospívat mimo dělohu?

danamatus
15. lis 2007

Dobrý večer porodní babičko, chtěla jsem se zeptat, jestli je normální čirý výtok, který mám, je to jako bych si cvrkla do kalhotek 😖 bez zápachu nebo hlenu. Nemůže to být plodová voda? Malý se posledních pár dní moc hýbe, tak mám strach, aby tam už neměl málo vody 😒 Teda jestli to může být voda ☹ ☹ Děkuji za odpověď

nikka.vo
15. lis 2007

Já bych si vzala vložku a s tou bych šla k dokrorovi nebo do porodnice a oni ti na to kápnou roztok, podle kteého poznají jestli to byla plodovka nebo ne... 😉

aruna
16. lis 2007

danamatus, já to mám taky, myslím, že to není plodovka, ale taky si nejsem 100pro jistá ☹

loucna
16. lis 2007

Milá babičko,tak ted jsem přiletěla z poradny.mám přijít i s věcma v pondělí,ale je to skrz termín,jinak malému se prý daří dobře ale nejsem vůbec otevřená.Chtěla jsem se zeptat jestli ta indukce zabere i v případě když nebudu otevřená ani mm,mám obavy že to dopadne CŘ.Je možné že by se rodička za 2dny otevřela??Pan doktor mi prý udělal nějaké bolestivější vyšetření,že to trošku pomůže.Mě to bolestivější nepřipadlo a mám akorát bílý výtok,ale nic bravurního.Děkuji mockrát

add
17. lis 2007

Dobrý den porodní babi, mám takový dotaz. Dostala jsem na kvasinky od MUDr. Boraxové čípky na zavádění a při té příležitosti jsem zjistila takovou věc, že uvnitř to mám takové jiné, jakoby při vstupu takovou bouli, kterou jsem tam neměla. Ale nic bolestivého žádné krvácení nic. Ale jakoby to pořád cítím, je to takový pocit, jakoby sestupovala hlavička. Tak nevím, připadá mi hloupé jít s tím k doktorce, už tak tam pořád otravuju s kvasinkama. Ale zas na druhou stranu, abych něco nezanedbala. Prosím poraď, co by to mohlo být. Děkuji.

porodni_baba
autor
18. lis 2007

evita16 • 16tt • 15. listopad 2007 v 10:48..zvýšená teplota v těhotenství může být normální, jde o velké hormonální změny a některé z těch hormonů prostě hřejí 😉 Můžete tabletu Paralenu po 6ti hodinách tedy 4 za den, ale ne jako každodenní léčbu na bolest hlavy...hodně pijte a procházkujte 😉 Léky až jako poslední možnost když už to nejde vydržet 😉
K pohlaví miminka- brzy vás čeká tzv. velký genetický UZ, obvykle mezi 18-20tt, kde se miminko kompletně prohlíží, tam bývá pohlaví vidět nejlépe 😉

porodni_baba
autor
18. lis 2007

loucna • 43tt • 15. listopad 2007 v 10:48 ..není zač 😉

porodni_baba
autor
18. lis 2007

aruna • 40tt • 15. listopad 2007 v 11:29...4 dny nic neřeší, klidně ho pro svůj pocit nechte uvnitř déle. A hlavně váhový odhad berte s rezervou, může mít klidně o dost víc. A i kdyby ne některá mimča jsou prostě drobnější a nemusí to znamenat, že se jim špatně dařilo 😉 Myslím, že když budete kojit rychle všechno dožene 🙂 A až se vrátíte s mimčem v náručí tak si udělejte čas a dejte nám vědět jak to s tou váhou dopadlo 😉 Hodně štěstí 😉

porodni_baba
autor
18. lis 2007

danamatus • 29tt • 15. listopad 2007 ve 20:41..čirý výtok je naprosto vpořádku, kdyby šlo o vodu měla byste pocit mokra pořád 😉

porodni_baba
autor
18. lis 2007

loucna • 43tt • 16. listopad 2007 v 15:33...to je vpořádku, indukují se i naprosto nezralé nálezy jako je pravděpodobně ten váš. Zavádí se tableta nebo gel, první den do tzv. klenby poševní, tedy k hrdlu, ale ne dovnitř (když je zavřené, je to nemožné). Ten první den pak máte většinou bolesti v zádech nebo v podbřišku, ale nic světoborného...to vede většinou k pootevření hrdla..další den pak už ta aplikace látky může být dovnitř do hrdla a to bývá účinnější. Každopádně takové vyvolávání může trvat i několik dní, tak se na to psychicky připravte, protože psychika je u porodu hodně důležitá a jak tomu přestanete věřit je zle 😉 🙂

porodni_baba
autor
18. lis 2007

add • 1d, 17tt • Včera v 17:55..nepopisujete na které straně to jakoby hmatáte. Může jít o čípek, pokud jste to nahmatala ve dřepu je dobře přístupný. Se svým nálezem se lékařce jistě svěřte na příští návštěvě poradny 😉

lenkazdenek
18. lis 2007

Dobrý den porodní babičko,v úterý nastupuji na vyvolání které začíná zátěžovým testem. Je njáká možnost že tenhle test vyvolá porod ? Nebo tam budu jen zbytečně o den navíc?Děkuji

aruna
18. lis 2007

porodni babičko, děkuji za uklidnění 😉

krli
18. lis 2007

Dobrý den porodní babičko! Prosím Vás o radu.Dnes jsme 38+6 naposledy ve čt.v poradně otevřená na 1,5cm a ode dneška se zřejmě o nás pokouší mykóza. Chtěla jsem se proto zeptat jesli si můžu aplikovat nějaký krém (např.pevaryl)okolo rodidel?Jde mi o to zda to neublíží miminku,když už se otvíráme.Děkuji předem za odpověď a přeji hezkou neděli.

nonames
18. lis 2007

porodní babičko, mám takoví menší dotázek, svje první dítě jsem porodila 35+5tt celé těhu bylo v pořádku.
teď čekám druhé, a zajímalo by mě zda je větší pravěpodobnost,že i toto mimi se může narodit předčasně? nevím,jestli to má nějakou souvislost,ale doteď starší dítko kojím

nonames
18. lis 2007

ještě jsem zapoměla, termín dle UZ mám 1.6.08, dle PM 19.5.08, který termín je pravděpodobnější, podle kterého se mám řídit??

kamila4
18. lis 2007

lenkazdenek: promiň nejsem prodní babička ,ale mám zkušenost.svoje prvnídítě jsem porodila právě po zátěžovém testu,ale byla jsem otevřená podoní cesty bylo připravený.myslím,ale že se to nemusí vždycky povést.

loucna
18. lis 2007

Babiděkuji,no zkusím se na to nějak připravit,pokud to půjde. 😖 Tak se dnes pokusím alespoň naposled pořádně vyspat a zítra jdu na to.Děkuji tedy za všechny rady a snad se už příště budu ptát spíše na věci týkající se 6-tinedělí. 🙂 Nashledanou

add
18. lis 2007

Díky za radu porodní babi. Mám to hned zkraje vprostředku, špatně se to popisuje. DO poradny jdu za 14 dní, tak musím vydržet, hrozně mě to hlodá. Navíc musím pořád chodit na WC, i když už by v 2.trimestru toto mělo ustoupit, ale u mě to je naopak. A dost často mě bolí v podbřišku a nejlíp je mi když sedím a odpočívám, jak vstanu, tak mě břicho jakoby tíží, ale mám to tak 3 dny, tak nevím. Navíc už víc jak týden cítím pohyby, ale tyto poslední tři dny mi připadá, že je cítím velmi velmi málo. Díky.

artuse
18. lis 2007

dobrý den porodní babičko, chtěla bych se zeptat, jestli je možné, abych dostala menstruaci hned po šestinedělí, když plně kojím? V pátek mi skončilo šestinedělí a v sobotu jsem začala krvácet jako při MS, domnívala jsem se, že při kojení MS nebývá, na netu jsem se však dočela, že může být i při kojení, ale takhle brzo po šestinedělí se mi to zdá nějaké divné...

děkuji mnohokrát za odpověď 🙂

loucna
19. lis 2007

Tak jsem se pěkně pletla,že se ozvu až v 6-ti nedělí,dnes mě poslali domů s tím ,že mám nulový nález ,že má malej podle utz 4.2kg a že v tomto případě je lepší pokud se porod rozběhne sám.Chci se zeptat na váš názor,už se docela o mimi bojím.Všude čtu,jak přestala fungovat placenta,jak se kazí pak voda,... ☹

denousek
20. lis 2007

dobry den babicko...mam dotaz ohledne homeopatik arnica montana ch9!!koupila jsem si to dnes v lekarne ze mi to bylo zde na koniku doporuceno zenskejma ze se pry po tom lepe telo po porodu hoji...no neco jako ze malinikovy caj otvira porodni cesty ,lnene seminko z nich udela ,,skluzavku,, a ta arnica je na hojeni....mam tedy vse koupeno jen nevim jak s arnicou na davkovani... v lekarne mi pani rekla ze to zalezi jak mi to urci dr jenze jsem ji rekla ze to nemam od dr a ona tak kdo vam to doporucil nekdo znami??a ja rikam no jo...a ona no tak at vam rekne i davkovani ze je to hrone individualni rikam tak super a co mam tedkom delat tak se teda optam vas...dekuji za odpoved na schledanou 😉

porodni_baba
autor
20. lis 2007

lenkazdenek • 42tt • 18. listopad 2007 v 09:32...ta možnost je i když ne moc velká, ale rozhodně to není zbytečně den navíc, zjišťuje funkci placenty při zátěži 😉 I když dneska už asi víte jak to zapůsobilo na vás, odpověď je jaksi pozdní 😉

krli • 1d, 40tt • 18. listopad 2007 ve 12:07..lokální mast by ublížit neměla, pokud mažete jen povrchově 😉

porodni_baba
autor
20. lis 2007

nonames • 1d, 15tt • 18. listopad 2007 ve 12:35..kojení by nemělo mít vliv. Pokud není znám důvod pro který se první mimčo narodilo předčasně, nelze ani u druhého na něco takového usuzovat, jde spíše o náhodný jev. Ale i ten se samozřejmě opakovat může 😉 Nedá se to předpovědět, bylo by to věštění z koule 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru