Porod a dvouletý syn - mohu ho vzít s sebou do sanitky?

lnk84
11. únor 2019

Jsem v 37 týdnu a mám dvouletého syna. Předchozí dva porody jsem měla dost narychlo, tak se trochu bojím, že když to na mě přijde, nebudu mít malého rychle kam dát..Nevíte, jestli by ho se mnou vzali do sanitky, kdybych si musela zavolat rychlou?

eldrag
11. únor 2019

@lnk84 pokud bude jen s tebou tak ho samozrejme vezmou s sebou.

malinkaelinka
11. únor 2019

@lnk84 pokud ta budete sami, vezmou ho s sebou a dají ho zatím na dětské oddělení. Manžel jezdí u ZZS, tak to máš přímo od zdroje. Nedávno vezli mladou paní s plicní embolii a ta měla doma 3 prtata, pobrali to všecko 🙂

lnk84
autor
11. únor 2019

@malinkaelinka Díky to mě uklidnilo..🙂 Jsem trochu nervák a představa, že budu čekat až přijede manžel z práce je pro mě hrozná (cesta mu zabere hodinu a půl..)..

azanka
11. únor 2019

Taky mám tu samou obavu 🙂. Dobrý vědět, děkuju.

korneliusa
11. únor 2019

@malinkaelinka Nemusí na dětské, pokud to matka nedovolí. To jen pro upřesnění.

malinkaelinka
11. únor 2019

@korneliusa To nemusí, ale někam se dítě dát musí. To už je pak na té nemocnici, posádka vyloží koho dovezla a dal to není jejich starost.

malinkaelinka
11. únor 2019

@korneliusa a že to matka nedovolí a kam by si ho chtěla vzít? Na porodní sál?? Na dětském se o mrnousa postarají 🙂

korneliusa
11. únor 2019

@malinkaelinka To je věc názoru, jak dobře se postarají. Důležité je, že ho prostě může mít u sebe, pokud chce. Já bych stejně starého syna s cizími lidmi prostě nenechala. Holt by se mnou byl až do příjezdu domluvené osoby.

malinkaelinka
11. únor 2019

@korneliusa no tak pokud rodis a je to tak rychle, že si musíš volat sanitku, tak je fakt super vzít si s sebou prcka k porodu :D tam si to s tebou náramně užije, kdežto na dětském se setrickama bude strašně trpět :D

korneliusa
11. únor 2019

@malinkaelinka Jak píšu, je to věc názoru. Důležité je, aby ženy věděly, jaké mají možnosti a rozhodly se samy podle sebe. Ne podle toho, co nějakej doktor, sestra, nebo uklízečka říká. Já bych ho s cizími nenechala, ty bys ho zase nechtěla u porodu. Každá to máme jinak, ale o to nejde. Jde o to, znát ty možnosti a nenechat se manipulovat.

malinkaelinka
11. únor 2019

@korneliusa jo v pohodě 🙂 chtěla jen zakladatelku uklidnit, že v případě nouze se jí o dítě má kdo postarat 🙂

zmrzlinka
11. únor 2019

@korneliusa na dětské nemusí může asistovat u porodu 👍 Co by mu asi za pol hodinu - hodinu než by dorazil tatínek nebo babi s dědou asi udělali?Vysali z něj duši?

1772
11. únor 2019

A personál na porodnici se má starat i o dítě? To je při personální nouzi dost složité.

gruyerre
11. únor 2019

Tak ať si to každá udělá, jak chce, ne? Pokud má pocit, že by jejímu dítěti bylo lépe na porodním sále s maminkou, tak proč ne. Ono to pro to malé taky asi nebude žádný med, když vidí, že maminka má bolesti a odvádí ji někam a jeho samotného zase někam úplně jinam do úplně cizího prostředí. Navíc, většina takhle malých dětí ještě nechápe, že je to jen na chvíli a proč nemůže být s mámou. Na druhou stranu by to určitě přežil i na dětském oddělení, i když by to pro něj nebylo jednoduché. Ať si každý rozmyslí, co považuje za nejlepší pro své dítě.

zmrzlinka
11. únor 2019

@1772 a na dětském není personální nouze?A musi se postarat.Dnes už není personál na žádném oddělení.A bude hůř...

zmrzlinka
11. únor 2019

@gruyerre čistě teoreticky kdo bude nést zodpovědnost za to dítě na porodním sále , aby se mu nic nestalo?Doktor nebo porodní asistentka? 😁 Na dětském jsou na to vybavení.

gruyerre
11. únor 2019

@zmrzlinka To netuším, možná ta matka, pokud si přeje, aby tam bylo dítě s ní. Já jsem to nezjistovala, nepotřebovala jsem. Chtěla jsem říct, že se tu do sebe nemusí ženy navážet kvůli rozdílným názorům a ať si to každý udělá, jak chce.

zmrzlinka
11. únor 2019

@gruyerre matka která rodí bude hlídat 2 létě dítě aby např. něco na sebe nestahlo nebo někam nevylezlo....je to spíš o zdravém selském uvažování ....

lajla
11. únor 2019

Samozrejme Vam dite nenechaji doma samotne..a lepsi volat taxi, souseda ci dojet sama pokud to jde..sanita az v pripade nejvyssi nouze.a ano taky bych nenechala dite odvezt nekam jinam..veta " ze to prezije" mi.prijde naprosto mimo a bezcitna..to normalni mama nevypusti

zmrzlinka
11. únor 2019

@lajla no ve stavu nejvyšší nouze by to asi děťátko zvládnout muselo.Sestricky na dětském jsou některé také matky a ne ježibaby.... tak by ho na tu chvíli než přijede tatínek zabavili nějakým plysakem nebo obrázkem.Ale ty šance že tato situace nastane je minimální ...

lajla
11. únor 2019

@zmrzlinka no praveze vim..jak to na detskem chodi..bych mela dite radsi u porodu.deti natahuji ruce..placou. a nikdo si jich nevsima..diky nechci..osobni zk
.kdy jsem s dcerkou v nemocnici travila dost casu..nastesti pravda..ta pravdepodobn je velmi miziva ze to nastane

zmrzlinka
11. únor 2019

@lajla děti mají mít u sebe matky.Kdyz nemůže maminka tak tatínek nebo babička.Kdyz má sestra na oddělení 20-30 děti asi těžko je může chovat.

ttm
Autor odpověď smazal
Zobraz
barchen
12. únor 2019

@lnk84 Resila jsem to same, jelikoz prvni porod byl rychly a dojeli jsme jen tak tak. U druheho jsem nejvic resila, co s tou moji dvouletackou, kdyz na to mne prijde a manzel nestihne dorazit z prace. Vim, ze mit ji sebou u poslednich kontrakci, tak by se zjancila od strachu, ona trpi, kdyz vidi, ze s maminkou se neco deje. U porodu by byt nemohla, bala bych se, ze z toho bude mit traumu do konce zivota, i kdyz muj porod je o pulhodine...Nakonec se povedlo sehnat babicku, s mobilem chodila posledni tyden i na wc a po telefonatu, ze musi k male, bezela jako o zavod.

balet
12. únor 2019

Uvidíte, třeba u nas v Budejovicich deti na porodni sal nemaji pristup a to velmi striktne, takze byste musela rodit v cekarne a být s ditetem nebo ho dat na chvíli, nez dorazi nekdo z rodiny na detske. musite posoudit dle zkusenosti s vlastnim ditetem. Ja bych treba mohla dceri vysvetlit, ze si půjde hrat na chvili do dětského koutku na detskem odd s nějakou tetou než přijede tata a vim, ze by byla v pohode. Spis si neumim představit, jak by byla vydesena,kdyby me viděla svíjet se v kontrakcich...😉

gruyerre
Autor odpověď smazal
Zobraz
gruyerre
12. únor 2019

@zmrzlinka no tak mne můj selský rozum zase říká, že radši budu hlídat dítě u porodu, než mu udělat něco tak hroznyho, jako stoupnout ho samotného do nemocnice. Když si vybavím své porody, klidně bych ho tam mohla mít. Ale jak už jsem psala, ať se každý řídí svým usudkem a svým svědomím. Na dětském dítě samozřejmě přežije, ale určitě to neprospěje jeho psychice, to ani náhodou.
Pokud bych, stejně jako @balet měla pocit, že to syn zvládne, tak bych ho na to dětské třeba i na tu chvíli dala, ale když vím jistě, že ve dvou letech by to nezvládnul ani omylem, tak bych si ho radši vzala na ten sál.

balet
12. únor 2019

Tak jsem se ptala mamky, ktera dela v nemocnici a deti do 15ti let ze zakona nesmi na porodni sal a opravdu je tam pry nepousteji. Pokud matka prijede do porodnice s ditetem, musi byt v cekarne dokud si ho nekdo nevyzvedne a v pripade ze s rodi, odvedou vas bez pardonu na sal a dite predaji detske sestre. Pokud ho ma nekdo treba do dvou hodin vyzvednout. V pripade, ze se pry jedna o delsi cas, volaji OSPOD 🙄, ale to je pry jen u deti maminek, co opravdu nikoho nemaji. 😉Takze by asi hodne zalezelo na tom, v jakem stavu byste do porodnice dorazili. Aby pak ditko nemuselo sedet samo vykulene na sesterne, kdyz vas budou rodit.😉

balet
12. únor 2019

A u sanity je to pry kus od kusu. Nekdo svoli a dite vezmou, nekdo se ho snazi upichnout u sousedu. Brat ho nejsou povinni, ale uprimne u nas na vesnici, kde jsou vsichni v okoli pres den v praci, by dceru nikde neupichli a nevim, jestli by meli silu se se mnou dohadovat, ze ji tam nenecham. Proste by jela a hotovo, ale u nas vim, ze bycsi ji hned po prijezdu pred porodnici prebrala moje mamka, tak to ani moc neresim. Jela by a basta. 😂

kejt29
12. únor 2019

@balet nedivim se. Muzou nastat komplikace, treba rychle na sal a jeste resit, ze tam je dite, o ktere se musi nekdo postarat, ktere bude plakat, protoze se neco deje a ono nevi co a maminka mu to v tu chvili uz nemuze vysvetlit.....Pro me silena predstava...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru